[ mish_ns @ 15.06.2010. 12:23 ] @
Pozdrav svima!

Interesuje me kako je moguce u SugarCRM-u 5.1.0 CE (+ srpski language pack) dodeliti neki zadatak, sastanak ili slicno vecem broju korisnika?
Moguce je dodeliti samo jednom korisniku npr. zadatak (task), pa me interesuje kako samo nekima a kako svima dodeliti zadatak?

Da li je neko probao SecuritySuite sa ovom verzijom SugarCRM-a?

Unapred hvala.
[ igor.vitorac @ 17.06.2010. 08:59 ] @
Nisam siguran da mozes sa tom verzijom SecuritySuite-a. Prema dokumentaciji za 5.1:
http://dl.sugarforge.org/secur...ite_Documentation_1.0_rev2.pdf

Mozes dodeliti samo grupi korisnika, a ne listi korisnika.

Takodje obrati paznju da je SecuritySuite free samo za major verzije: "The major/minor versions are freely available (5.1, 5.2). The patch versions (e.g. 5.2.0d, 5.2.0e, etc) are available on the store only."

Ja bih trebao isto da ga testiram, ali nikako da nadjem vremena. Ako isprobas SecuritySuite, javi utiske.
Kod mene je situacija malo komplikovanija, jer sam ja razvio jedno 15-20 novih modula, sa dosta custom code-a, tako da bi morao prilicno veliko testiranje da obavim.

Samo nemoj zaboraviti zlatno pravilo kod SugarCRM-a: "Imaj bar nekoliko identicnih instanci za testiranje". Ja recimo za jedan production sistem imam 3-4 identicne instance: jedan production, jedan cloned production za final test, jedan development (+ jedan za import ako je neophodan).

[ mish_ns @ 28.06.2010. 19:27 ] @
Nisam jos testirao, ali cim probam javicu...
Kad smo vec kod modula da li postoji modul za fakture za ovu verziju Sugar-a?
[ igor.vitorac @ 21.07.2010. 13:20 ] @
"Modul za fakture" mi deluje kao nesto suvise genericko i bojim se da neces naci ono sto ti odgovara u potpunosti.

U pocetku sam i ja trazio razne stvari za CE edition.... Na kraju sam zavrsio sa time da svaku instancu SugarCRM-a koju sam implementirao sam koristio samo osnovne module (Contacts, Accounts, ..) + moji custom moduli + ZuckerReports (ili mozes i JasperServer da deploy-ujes na istom serveru).