[ Isak666 @ 15.06.2010. 17:06 ] @
Citat:
Poznati glumac Bekim Fehmiu pronađen je mrtav u svom stanu u beogradskom naselju Zvezdara. Policija pretpostavlja da je reč o samoubistvu. Motivi za ovaj postupak za sada nisu poznati.



Bekim Fehmiu imao je 74 godine i bio je je dan od najpoznatijih filmskih glumaca u nekadašnjoj Jugoslaviji. Između ostalog glumio je u filmovima "Specijalno vaspitanje", "Partizanska eskadrila", ali najveću slavu u zemlji i inostrantsvu stekao je glumeći "Belog Boru" u "Skupljačima perja". Bekim Fehmiu glumio je i u brojnim stranim filmovima sa najvećim svetskim zvezdamam a između ostalog glumio je i Odiseja.

Karijeru je gradio i u inostranstvu, a posebno u Italiji, gde je imao ugovor s rediteljem Dinom de Laurentisom. Sarađivao je i sa Džonom Hjustonom, Avom Gardner, Šarlom Azbavurom i drugima. Dobitnik je mnogih nagrada, među kojima je i Zlatna arena na Festivalu jugoslovenskog filma u Puli, za ulogu Halil-bega u filmu „Roj“. Iz braka sa Brankom Petrić imao je dva sina – Hedona i Uliksa.

http://www.b92.net/kultura/ves...68?yyyy=2010&nav_id=439028

Bio je dobar glumac, nadam se da nije samoubistvo ipak.

rip.
[ mist @ 15.06.2010. 18:30 ] @
RIP, sjajan glumac.
[ Izvoljski @ 15.06.2010. 18:44 ] @
mene gluma Fehmijua podsecala na glumu Klinta Istvuda. Tisina, revolt, kontrolisani bes, resenost...
[ vidan kv @ 15.06.2010. 18:55 ] @
........šteta......veliki glumac........lik Munižabe iz Specijalnog vaspitanja-nešto nezaboravno.........neka mu je laka zemlja.....
[ Izvoljski @ 15.06.2010. 19:10 ] @
Citat:
........šteta......veliki glumac.......


steta je za njegovu familiju i prijatelje, a za glumu prakticno neprimetan gubitak.
[ Isak666 @ 15.06.2010. 19:25 ] @
Lik Munizabe je toliko jak da mislim da je neko drugi igrao tu ulogu, verovatno bi film bio upola losiji.
Taj lik nosi ceo film.

Citat:
Izvoljski: mene gluma Fehmijua podsecala na glumu Klinta Istvuda. Tisina, revolt, kontrolisani bes, resenost...

Isto i mene podseca i likom i mimikom i kompletnom glumom na ta velika imena, ponajvise na mladog Marlona Branda.

Stvarno redak glumac i bilo bi steta da je tako zavrsio, sa metkom u celenci, a ne sa nekim pocastima i nagradama da ispusta lagano dusu.
[ brkchey @ 20.06.2010. 18:29 ] @
R.I.P. Bekim...