[ Stevica Nedeljkov @ 15.06.2010. 17:12 ] @
Imam problem da prebacim video sa Sonijeve DCR-HC46E na hard disk.Posto koristim Windows 7 ultimate edition za sada ne postoje
odgovarajuci driveri ni za vistu ni za 7 da bih isao preko USB-a..cak i postoji upozorenje da to mogu da radim preko fireware
kartice.I to sam i pokusao.ALI.jedno veliko ali, Racunar ne pronalazi kameru kao source da bih mogao da prebacim video.
Pri prvom povezivanju Windows je napavio drivere i rekao mi je ok....u Devices and printers postoji da je kamera tu...ali nema dalje pristupa...
.mogu da menjam drivere itd ali nikako da mi da i jedan poznati nacim da prebacim video.pokusao sam sa Videostudio 8 ali i on vidi kameru
ali nece da pokrene opciju Stream jer ne postoji kao source.Ranije sam radio preko TV kartice ali kvalitet je uzasan pa mi to nije opcija.....Ako neko zna resenje molim za pomoc.
[ deks007 @ 16.06.2010. 22:17 ] @
Zaboravi USB i TV karticu samo firewire . Probaj kod nekog drugara koji ima karticu i WIn 7 . Jel imas posebnu karticu ili integrisana. Ako je posebna koji je chip . Kartice sa VIA chipom prave problem . Probaj drugi kabel . Pozdrav !
[ Stevica Nedeljkov @ 17.06.2010. 15:07 ] @
Nije integrisana kartica.Ima NEC chip.Ima tri porta. Imam kabel za firewaere od kamere... imam kabel koji sam dobio uz karticu i isto mi pokazuje.nema nikoga kod koga bih proverio karticu a ni kod koga bih probao kameru.Cak mi na kameri kada je prikljucim napise link in...tako nesto ...a niko nema ideje zbog cega se to desava.preko fireware kartice bi sve trebalo da je ko podmazano ....ali skripi...IZgleda da cu morati da instaliram i XP sa 7
[ deks007 @ 19.06.2010. 00:37 ] @
Sa XP si normalno prebacivao? http://www.microsoft.com/windo...mp;sc=Camcorders&os=32-bit Podrzava i 32 i 64-bitni Win7

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 19.06.2010. u 01:49 GMT+1]
[ Stevica Nedeljkov @ 19.06.2010. 00:54 ] @
Jesam sasvim normalno i cudi me kako ovo ne ide.Iskreno nemam mnogo iskustva sa 7 ali je slican za rad XP. cak mislim da je mnogo brzi.Ali ovako nisam se nikada napatio,I da.. sedmica , kada je napraavila drivere me je odvela i pokazala mi tu stranicu.Ali dalje kao da kamera nije ukljucena.Radcunar je prepoznaje i tu je medju Devices ali kada pokrenem bilo koji program vidi moju web kameru ali ne i camcoder.
[ deks007 @ 21.06.2010. 01:08 ] @
Poslao sam ti PP pa se javi . Pozdrav !
[ sonyman @ 30.06.2010. 13:30 ] @
Gledajte, PC neće prepoznati kameru, i ne mora. iLINK nije kao USB. Sledi ova prosta uputstva i prebacuj do mile volje:

1. Spojite kabel i.LINK ® (poznat i kao IEEE-1394) do i.Link porta na digitalnom kamkorderu.
2. Spojite drugi kraj i.LINK ® kabel na računar (i.LINK nije ista tehnologija kao USB, kamkorder neće biti prepoznat kao spoljašnji uređaj).



BELEŠKE
Računar može imati 4-pin, 6-pin i.LINK ® ulaz ili capturing kartice; Sony digitalni ® kamkorderi koriste i.LINK ® ulaz sa 4 pina. Ako Vaš računar ima samo 6-pin i.LINK ® ulaz, onda će biti potrebno koristiti 4-pin prema 6-pin i.LINK ® kabel.



3. Uključite digitalni kamkorder pomicanjem POWER prekidaca na VTR poziciju.
4. Podesite kamkorder na početak videa.
5. Uključite računar.
6. Pokrenite softver Windows Movie Maker na računar (WMM može biti preuzet preko interneta> http://www.microsoft.com/windo.../AllDownloads.aspx?displang=en).
7. Pokrenite snimljeni video sa kamkordera.
8. Započnite uvoz videozapisa softverom za capturing (Windows Movie Maker - komanda IMPORT).

Toliko.
[ Stevica Nedeljkov @ 02.07.2010. 18:47 ] @
i ranije sam radio istu proceduru...i sve je ok.Kada pritisnem na play na kameri dobijem video out link i sve je ok....ali Import nema sta da uveze jer komp ne vidi kameru.Video studio recimo je vidi ali nece da uradi capture....Cak sam zamoli jednog softwerasa da malo poblize pogleda, i nista mu nije bilo jasno.cak smo i menjali slot od link kartice , ali nista.Zadnji pokusaj mi je bio da ubacim Virtual box, ORacle, i ubacim XP, mada on vuce onda resurse iz driver base 7 i opet isti problem.U ONO STO SAM SE UVERIO JESTE DA AKO IMATE DCR-HC46....I IZGUBITE DRIVERE...A ODLUCITE DA UBACITE 7...PRODAJTE KAMERU MNOGO MANJE GLAVOBOLJE.
[ deks007 @ 28.07.2010. 21:03 ] @
Dosta je proslo i meni je stigtla sa popravke posle 3 god Sony DCR HC 96E .Ekstra kamera sa DV in i out . Slicna je kao 46 pa pretpostavljam da je i prebacivanje klasicno . Kod mene kada je kamera u EDIT modu moras da izaberes sta prebacujes . Selektujes ili Memory ili Stream . Moras Stream da bi prebacio video materijal . Pozdrav !