[ millancheOLE @ 15.06.2010. 18:02 ] @
Imam HP DC7600 SFF (Small Form Factory), posto nisam bas odusevljen, a poklon je, hteo bih da ga prebacim u normalno ATX kuciste, i da ga malo pojacam, pa moze li mi iko reci da li je to moguce. Ne mogu nigde da nadjem koja mu je ploca, ali jedno znam-naopako je. Deo gde se stavlja tastatura i mis je u gornjem delu kucista, a kartice su u donjem delu, ipak ovde je obrnuto-kada postavim plocu u polozaj u koji bi trebala da stoji njoj je tastatura i sve ostalo dole, a ovo gore... Ima li iko neki pametan savet, posto ja pojma nemam sta da radim?

Inace konfiguracija je sledeca:

1. Cpu: Intel Pentium D 820 (2.8 GHz, 2 MB L2)
2. Maticna je neka sa Intel chipsetom 945g, koju i dalje ne mogu da skontam koja je!
3. Planiram da kupim 5670 vtx3d 512mb
4. Napajanje je trenutno 240w, ali planiram da kupim LC Power 914bII 600w, i da na to povezem ovo (pa cu zdravlje boze da ga pojacam).
5. Memorija trenutno 1Gb 667 MHz, ali dodacu mu jos 1Gb
6. Sata 250 Gb
7. DVD RW Pionir

itd... Znam da nije neki, ali posto nemam kintu super mi je...

Ima li neko ideju koja je maticna u pitanju, obzirom da ih oni serijski postavljaju, i kako da izvedem ugradjivanje ove maticne u ATX napajanje... Mora da postoji nacin :(

Unapred hvala.
[ millancheOLE @ 16.06.2010. 14:39 ] @
Svejedno, ionako niko ne zna odgovor... :)
[ Binary Mind @ 16.06.2010. 20:58 ] @
Hm. Tesko ce da ide to sto si zamislio sa tom HP maticnom plocom. Ploca je, koliko vidim na slici, koja bas i nije pregledna, pravljena za SFF (Small Form Factor a ne Factory) desktop kucista pa je takav i raspored i stoga neprakticno da se montira u MIDI ATX kucista. Moj savet je da ne razmisljas o tome. Ploce za HP desktop konfiguracije inace u zadnje vreme prave Foxconn, Pegatron (Asusova sestra firma za proizvodnju komponenti. Sve Asus ploce radi Pegatron.) i slicni veliki ODM-i koji rade PCB-e za racunarske komponente. Mozda ti programcici kao npr. Everest nesto kazu o ploci. Ja mislim da je ploca Pegatronova/Asusova ovako na prvi pogled.
[ millancheOLE @ 17.06.2010. 22:57 ] @
A je l' moze neko da mi kaze da li ovaj komp moze da prihvati dva modula od po 512mb na 533mhz, i dva modula od po 1gb 533mhz...? Dole je neko uputsvo kako se nadogradjuje memorija-znam za obicne kompove, ali ovi brendirani mi nisu sigurni... I da li jos uvek postoji ta memorija u prodaji? Znam da ima soodim, ali je ona valjda za laptop...?
[ Binary Mind @ 18.06.2010. 15:44 ] @
Ne vidi se iz slike koju vrstu memorijskih modula idu u maticnu. Mogao bi da slikas slotove i DIMM-ove, i postavis slike ovde, da vidimo. Ovako na slici koju si prilozio moduli izgledaju suvise dugacko da bi bili SO-DIMM.
[ millancheOLE @ 18.06.2010. 19:32 ] @
http://h18000.www1.hp.com/prod...specs/12253_div/12253_div.HTML

Ovde ti pod naslovom "Small Form Factor and Convertible Minitower" pise koji upgrade memorije dolazi u obzir, ali ja imam 4 slota, a od tih 4 dva mi vec imaju po 512mb, ddr2 na 533mhz i nisu SOODIM, vec DIMM...

Mislim da su ove: Nanya 512mb, DIMM, DDR2, 533MHz

[ millancheOLE @ 18.06.2010. 19:36 ] @
Moje je pitanje da li moze maticna kompa da prihvati kombinaciju 2x512mb i 2x1gb, ili mora striktno da bude 4x1gb kao sto na uputstvu pise, a cak i 3gb kao ne prihvata...? Sta mislis..?
[ Binary Mind @ 18.06.2010. 22:14 ] @
U teoriji ploce sa 945G chipsetom mogu da rade sa parom modula sa vecim kapacitetom i parom modula sa manjim kapacitetom, ali u praksi to ne mora da bude slucaj i zato bi po meni bilo dobro da istestiras kako to sve ide sa tom HP plocom. Iz prakse znam da takve ploce itekako znaju da zabadaju sa modulima koji nisu istih specifikacija, pa tvoja avantura upgrade-a moze da bude prilicno zamarajuca tj. zahtevace dosta strpljenja i zivaca sa tvoje strane. Koliko se secam ploce sa Intelovom 945 serijom chipsetova imaju razna ogranicenja sto se tice DDR2 RAM-a kao sto je nemogucnost da se na neke ploce stavi 3 modula (samo 1,2 ili 4) i to da je frekvencija memorije ogranicena na max. 667MHz koje god module da stavis. Sto se tice nabavljanja testnih modula od 1GB imas nekoliko opcija od kojih je po meni najbolja da se raspitas u kojoj prodavnici/firmi moduli mogu da se istestiraju sa tvojom masinom i postojecim RAM-om pre kupovine.
[ millancheOLE @ 18.06.2010. 22:37 ] @
U tome i jeste problem, nema ih nigde... Svuda sam trazio ali ih nigde vise u prodavnicama nema... Imas li mozda neku ideju gde da gledam?
[ Binary Mind @ 19.06.2010. 08:18 ] @
Identicne module kao sto su ti Nanya koje imas se skoro sigurno ne mogu naci tako da ces morati da vidis koji drugi moduli mogu sa tim sto vec imas. O tome sam pisao u prethodoj poruci. Ima kod nas firma koja uvozi Nanya memoriju, ali necu javno da je navedem na ovom forumu posto nije dozvoljeno. Moze na PP...