[ Boe @ 15.06.2010. 18:34 ] @
Sjecam kada sam u proslosti utipkao www.apple.co.yu dosao sam na sajt nekog privatnog prodavaca Apple proizvoda (retail store) u Srbiji. Bile su tamo osnovne informacije pa i cijenovnik. Danas sam ukucao www.apple.rs da vidim gdje ce me odvesti taj novi domain, kad eto cuda direktno na www.apple.com
Ucinilo mi se to malo sumnjivo pa pogledam ja na jedan "whois domain" sajt i vidim da taj domain (www.apple.rs) zapravo pripada firmi Apple (cak su i nameserver-i apple.com)
Meni to sada uliva neku nadu da ce se Apple direktno u skoroj buducnosti pojaviti na srpskom trzistu. To bi takodje mozda moglo i da oznaci pocetak rada iTunes Store-a u Srbiji.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.06.2010. 20:53 ] @
To je stara vest. Vec neko vreme su nasi domeni preusmereni na maticni sajt. Ako se ne varam, od prelaska na .rs domen.
[ madamov @ 15.06.2010. 21:35 ] @
Ne, nije od prelaska na .rs domen, već od 5. aprila ove godine. Šta se dogodilo 5. aprila? Recimo da se na tržištu pojavio jedan novi proizvod. B)

Takođe je uzet i GlobeNetov applecentar.rs koji se preusmerava na apple.com, kao i još neki domeni koji imaju veze sa nazivima Appleovih proizvoda.
[ Dennis @ 24.04.2011. 17:06 ] @
A da li je zaista kupio ili je oduzeo? Mislim da imaju pravo da oduzmu, jer je Apple registrated trademark.
[ bakara @ 07.05.2011. 10:31 ] @
Oduzeti su domeni, nisu otkupljeni.
[ madamov @ 08.05.2011. 12:14 ] @
Ima i onih koji poput www.ipod.rs imaju i druga registorvana imena da ih je Apple uzeo. Čudno da www.ipad.rs nije. Dok su www.imac.rs i www.iphone.rs registrovani od strane MarkMonitora.