[ Fac Ut Vivas @ 16.06.2010. 11:25 ] @

Imam trenutno D3 sa par paketa i internet od 16Mbita preko ugovora na 24 meseca...

Zelim da se prebacim na HD i imao sam priliku da isprobam sve Cisco resivere,
koji su iritirajuce spori !!! a da ne pricam o ne mogucnosti slaganja kanala po zelji,
mimo osakacene i izrazito komplikovane liste favorita gde se cak ne mogu kombinovati SD i HD kanali.
Nadam se da u SBB shvataju ovaj problem ozbiljno, jer se tako izrazito kvari
direktan pristup samom korisniku, iako je kvalitet usluga dobar!

Moj trenutni Echolite resiver je bar po odazivu i brzini generisanja slike, kao i navigaciji kroz meni brzi
a kvalitet da ne spominjem. vec posle dva meseca je prestao opticki prenos zvuka da radi.

Da li je neko nesto slicno uradio? Kupio dobar resiver i u njega ubacio sbb-ovu karticu da radi?
ili koji bi resiver trebao da uzmem? na sta da obratim paznju pri kupovini? neki saveti ??

unapred hvala!!
[ Fac Ut Vivas @ 16.06.2010. 19:15 ] @
Ne bih ti savetovao da uzimaš receiver za kablovsku. Ne isplati se zbog više stvari.

- HD kanali zaključani PowerKey enkripcijom (nema kartice).
- SBB ne dozvoljava uparivanje kartice sa drugim receiver-om.

Ako bih ipak uzimao neki receiver to bi verovatno bio Dreambox sa DVB-C tunerom. Mada je to i jedini koji znam da ima u sebi DVB-C...

Iz SBB-a su najavili da će omogućiti kombinovanje HD i SD kanala u istoj listi btw.
[ lord_bozidar @ 16.06.2010. 20:36 ] @
pa nije meni samo do liste...
nego je bre prava agonija navigirati kroz meni
a da ne pricam o vremenu koje mu je potrebno da
promeni izmadju dva kanala... jos ako zappujes UF
tako da ovaj Echolite je za sada odlican!

znaci dreambox ?
[ Fac Ut Vivas @ 17.06.2010. 09:51 ] @
Da, dreambox ali sa satelitskim tunerom. :)

Ne znam da li ti znače samo SD kanali. Rekoh da su im HD kanali u kodirani Powerkey-u i da HD receiver-i nemaju karticu u sebi.