[ wex-alpha @ 17.06.2010. 07:35 ] @
Eto, sinoc mi je aplikacija poludila. Konstantno mi izbacuje gore navedenu gresku. Zbog toga sam ostao budan do 3 ujutru, i napokon sam rijesio problem.

Ostatak teksta je nacin kako sam rijesio problem i uzrok problema, mozda nekome bude od koristi.

Tokom razvoja aplikacije, dosao sam do foldera broj 50, sto ce reci v 5.0. Inace, za svaku promjenu (iole vecu) koda, pravim folder, tako da se uvijek mogu vratiti ako se nesto zezne.

Sinoc sam pokrenuo moju aplikaciju izvan vshost okruzenja, sto znaci "nasirovo"... i gle cuda, aplikacija pade bez ijedne rijeci...nista. Pokrenem isti taj projekat u VS, i gle cuda sve radi kako treba.

Kad iskljucim vshost environment, aplikacija puca isto kao i kada je pokrenem nasirovo. Ali sada imam gresku. Greska je XAML parse Exception. Ta poruka nista sama po sebi ne govori. Kopirao sam poruku na clipboard, a zatim paste u notepad, da vidim mozda ima nesto sto mi moze dati trag u vezi mog problema.

I zaista, zadnja dva reda (a bilo je oko 100), mi kazu da aplikacija nije pukla u XAML-u, nego u CS. Dakle bio je krivi trag. Takodjer pise gdje je tacno pukla, t.j. linija koda. Pucanje se desava kod poziva moje klase, klase koja pravi konekciju na bazu...hmmm. This is fishy. Napominjem, da unutar vshosta, sve radi normalno.

Napravio sam testnu aplikaciju, u nadi da cu ponoviti uzrok... i gle cuda. Osim te XAML greske, dobijam dodatnu gresku. Failed to load BAD IMAGE... bilo je i nekih brojeva, ali se ne sjecam. Bad image, znaci da DLL koji ja zovem, nije ista verzija od onog koji aplikacija ocekuje... Kako se to desilo, i koji su to DLL?

Vracam se unazad po verzijama, i dolazim do verzije aplikacije broj 3.0, koja normalno radi bez vshosta. Gledam sta je drugacije u njoj... i ugledam!!!

Nekada sam pravio deploy aplikacije, i includo sam MSsqlCE dll, da budu distribuirani sa aplikacijom. Problemi pocinju od te verzije.

Vracam sa na najnoviju verziju, i brisem sve dll... i nakon toga sve proradi. PHEW...

Sad jos moram prepraviti kod ili naci odgovarajuce dll, ili smisliti nesto trece. Uglavnom, znam sta je problem.

Ako ima neko sugestiju, kako da ispravno uradim deploy bio bih mnogo zahvalan.


PS
Ovaj tekst sam koristio, i dobio problem, a ne rjesenje. Drugi dio teksta govori o tome kako uraditi deploy aplikacije sa SQLce.
http://technet.microsoft.com/e...rary/bb219481%28SQL.90%29.aspx


Sorry, ako je tekst naporan, samo sam htjeo podijeliti neugodno iskustvo sa vama.
[ mmix @ 17.06.2010. 08:16 ] @
Ako radis preseke po verzijama ja bih ti preporucio da iskoristis neki lokali source-control, umesto da pravis nove foldere mozes samo u sors-controlu da uradis presek verzije, ako ista krene naopakuo uvek mozes da premotas projekat na neki od preseka.


[ wex-alpha @ 17.06.2010. 08:22 ] @
Dobra ideja, morat cu se navici na to.


Hvala :)