[ Texas Instruments @ 17.06.2010. 19:16 ] @
Je li ovo AMD prestao da razvija drajvere za radeon HD AGP seriju? Vidim da sada nema linux drajvera, samo za windows.
[ Srđan Pavlović @ 17.06.2010. 19:18 ] @
Uh, cini mi se da jesu batalili podrsku za te starije karte (AGP slot)...

Koju tacno kartu imas (koji Ati chip) i koji je distro? Jel ovaj sa kog se javljas (10.04)?
[ Texas Instruments @ 17.06.2010. 19:29 ] @
Da, ubuntu 10.4
Kartica je Asus ah3650 AGP.
[ combuster @ 17.06.2010. 19:37 ] @
Yep, dropovana podrska za AGP kartice, probaj sa xf86-video-ati. Radeonhd drajver je mrtav takodje...
[ Dr.Love @ 20.06.2010. 23:44 ] @
Trebalo bi da moze da skine vlasnicki drajver starije generacije sa ATI-jevog sajta i da onda i/ili instalira drajver i/ili napravi pakete koje posle moze da koristi do mile volje. Ne vidim da igde pise da HD AGP kartice vise nisu podrzane.

Evo linka za zadnje linux Catalist installere: http://support.amd.com/us/psea...x86&keywords=&items=20



[Ovu poruku je menjao Dr.Love dana 21.06.2010. u 00:56 GMT+1]
[ combuster @ 20.06.2010. 23:56 ] @
Cent je dinosaurus sa stabilnim API-jem pa je tako nesto moguce, kod ovih sto su relativno bleeding edge - nece moci...
[ Dr.Love @ 20.06.2010. 23:58 ] @
Dodao sam gore link za 4 zadnja catalyst installera pa neka proba. Mislim da mu je problem bio sto nije mogao da nadje pakete kada izabere HD AGP, ja sam isao zaobilaznim putem.

Link ponovo: http://support.amd.com/us/psea...x86&keywords=&items=20

Citat:
combuster: Cent je dinosaurus sa stabilnim API-jem pa je tako nesto moguce, kod ovih sto su relativno bleeding edge - nece moci...

Hehehe, zato ga i volim. Probao sam i RHEL 6 beta baziran na Fedora12 i veoma sam zadovoljan. a sa svim paketima koje sam sakupio a i sam kompajlirao skoro mi nista ne fali na njemu.
[ combuster @ 20.06.2010. 23:59 ] @
Pitanje je da li ce raditi u svakom slucaju - ne verujem, mada moze da proba...
[ Srđan Pavlović @ 21.06.2010. 00:01 ] @
Nek mu je sa srecom sa tim drajverom i X serverom 1.7.6... koji je btw, na Ubuntu 10.04.
[ Texas Instruments @ 23.06.2010. 02:43 ] @
Citat:
Dr.Love: Dodao sam gore link za 4 zadnja catalyst installera pa neka proba. Mislim da mu je problem bio sto nije mogao da nadje pakete kada izabere HD AGP, ja sam isao zaobilaznim putem.

Link ponovo: http://support.amd.com/us/psea...x86&keywords=&items=20


Hehehe, zato ga i volim. Probao sam i RHEL 6 beta baziran na Fedora12 i veoma sam zadovoljan. a sa svim paketima koje sam sakupio a i sam kompajlirao skoro mi nista ne fali na njemu.


ATI Catalyst™ 10.6 Proprietary Linux x86 Display Driver 94.6 MB 10.6 6/16/2010 Download

Sad sam malo zbunjen. Pa je li ovo poslednja verzija 10.6? Mislim, za win7 je to poslednja verzija. Kako to da se ne vidi kada hoću da izaberem "normalnim" putem, preko onog padajućeg menija.
[ Dr.Love @ 23.06.2010. 15:47 ] @
Ne znam. Ako ti ne bude radio sa tvojom grafickom karticom onda ce razlog biti jasan. Ali ako bude radio, onda je mozda marketinski trik ili je u pitanju njihova greska.

U svakom slucaju probaj pa javi rezultat.
[ Texas Instruments @ 23.06.2010. 17:32 ] @
Ma radi naravno. Ja sam zaboravio od početka da napišem da sam već imao instaliranu verziju 10.5. Nego pratim s' vremena na vreme kada izađe nov catalyst, pa ga instaliram, ali sad sam video da ga nema, onako kako sam ga birao do sada iz onog menija na početku sajta pa sam pomislio da su prestali sa razvojem drajvera.
Inače, stalno me bunilo šta su to vlasnički drajveri? Jesu li to ovi drajveri sa ATI sajta, a open source su oni koje je combuster naveo
Citat:
probaj sa xf86-video-ati
?
Koja je generalno razlika između ovih drajvera?
[ combuster @ 23.06.2010. 20:01 ] @
Opensource drajveri ne podrzavaju trenutno sve ati kartice, na nekima ima problema sa 3D podrskom (trenutno koliko ja znam samo na Evergreen seriji kartica ako uzmemo u obzir najnoviji kernel + xserver + ddx drajver) + sto ima manjih problema sa power management-om i nema tako dobre 3D performanse kao catalyst-i.

Catalyst-i prave problem samo zbog toga sto ne podrzavaju uvek latest and greatest - nece neki put da rade na najnovijim verzijama xserver-a i nemaju podrsku za matorije kartice - pa su korisnici primorani da koriste opensource drajvere.