[ drazenj @ 18.06.2010. 19:26 ] @
Molim za POMOĆ !

Imam instaliran na Windowsu 7 (x86) licenciran KIS 2010 9.0.0.736 !! i radi odlično ,nemam viruse ni crve na kompu,ali me muče 2-3 stvari :

1.otprilike svakih pola sata krene nešto da skenira - "drlja" po računaru i zauzme 100% resursa procesora (Core2Duo E8400 na 3 Ghz) ! bez ikakvog PITANJA !?,i ne znam kako da mu to sprečim-zabranim ??

2. Kako da ga podesim da me "pita" šta da radi sa sumnjivim fajlovima-virusima ?,a ne da ih automatski OBRIŠE !?

3.Kako da mu sačuvam- iskopiram važeću licencu (traje još 340 dana) ako budem želeo da ga zamenim sa prethodnom ili novijom verzijom ? -ne znam gde drži sačuvanu licencu u registriju i/ili fajlu ??

Znam da pitanja nisu laka ali za nekog "znalca" koji želi i može da pomogne - VELIKO HVALA !
[ calexx @ 18.06.2010. 19:56 ] @
Za to sa drljanjem moraš da proveriš šta i kako je podešeno, nešto je uključeno a verovatno nije potrebno.
Već sam video da se ljudi žale da na sedmici odmah obriše ali sve može da se vrati, kao što je pre par dana prijavljivao i brisao neki od Adobe programa (ispravljeno odmah sutradan, false alarm). Nije bilo problema da se posle vrati.
Što se licence tiče, nju si dobio u obliku koda ili ključa pa samo njih sačuvaj. Ako je neka korporativna licenca, onda ih traži od admina.
[ stil @ 18.06.2010. 20:32 ] @
Da pogledaj podešavanja. Postoji problem sa Rootkit Scan opcijom koja se uključuje bez nekakve posebne potrebe sama od sebe. Međutim postoji rešenje.

Way to Stop Quick Rootkit Scan in v2010 of Kaspersky products
[ drazenj @ 19.06.2010. 13:39 ] @
VELIKO HVALA !! na brzim odgovorima ,
probao sam ovaj link sa zaustavljanjem RootKit Scan-a i izgleda da je TO TO !!?

Veliki POZDRAV