[ CAD2010 @ 19.06.2010. 00:10 ] @
Vec duze brijeme pokusavam rijesiti jedan problem u CATIA-i, naime, trebam bulovim operacijama oduzeti jedno tijelo od drugog. problem je slijedeci: kad odem na Insert -> Body, sve sto sam modelirao nestane, iako je stablo tu i vidi se da je nesto rađeno, ja ne vidim model. mogu vidjeti model kad kliknem na neku naredbu u stablu (i.e. Sketch, Pad), ali poslije isto nista. moze li se to kako popraviti?
Hvala....
[ SlavishaT @ 19.06.2010. 19:22 ] @
Pogledaj u opcijama programa pod Infrastructure/Part Infrastructure / Display . Pretpostavljam da je u Display In Geometry Area čekirano Only Current Body. Isključi tu opciju, pa bi se trebalo vidjeti ono što je modelirano i u drugim Body-jima.
[ MaliBatica @ 20.06.2010. 08:45 ] @
A da li si radio neke Bulove operacije sa body-ima?
[ CAD2010 @ 21.06.2010. 06:32 ] @
SlavishaT, izvini, mozes li malo preciznije objasniti gdje da nađem to, posto sam pocetnik u CATIA-i...hvala

MaliBatica, kako cu raditi ako ga ne vidim?
[ SlavishaT @ 21.06.2010. 07:49 ] @
Idi u glavnom meniju na Tools / Options, a onda kao na slici: Infrastructure / Part Infrastructure pa klikni na listić Display. Opcija Only current body ne treba biti čekirana, zbog toga vidiš geometriju samo aktivnog body-ja, ne i ostalih body-ja.