[ srdjanorl @ 19.06.2010. 19:47 ] @
Kako da promenim da mi mere budu u mm a ne u in.
[ tibetanac @ 19.06.2010. 20:53 ] @
Prilikom startovanja Inventora biras u kojim jedinicama ces da radis. Biras karticu Metric a potom ikonicu za partove (delove) standard(mm).ipt, za sklopove standard(mm).iam i tako redom.
[ Dr. Jekyll and Mr. Hyde @ 19.06.2010. 22:08 ] @
U ribonu kartica Tools, pa Document Settings, u dijalog prozoru kartica Units.

A inace, pri instalaciji inventora u jednom momentu se nudi izbor mernog sistema. Vecina preleti te opcije pa ostanu inci kao standarno podesavanje. Samim tim kada pokrecete novi fajl iz New File dijalog prozora, i kartice Default, on poziva prototip crteze sa incima kao mernom jedinicom.

Posto Metric kartica ima brdo standarda, i nije bas pregledna, najlakse je uraditi sledece:
U okviru foldera gde je instaliran Inventor, pronaci folder Templates (za xp, kod Win 7 malo drugacije). U njemu se nalaze svi prototip crtezi organizovani kroz foldere. Napraviti novi folder sa nazivom koji vam odgovara (naziv firme npr.) U njega iskopirati prototip crteze koje zelite da koristite, ili jednostavno kreirate nove sa svim karakteristikama koje vam trebaju. Inventor nema poseban format za prototip crteze (kao dwt u AutoCAD-u), vec fajlove koji se sacuvaju u ovom folderu tretira kao prototip fajlove (za partove, sklopove...).
Kad ovo uradite, u Inventoru u okviru New File dijalog prozora pored postojecih kartica, pojavice se nova, ciji naziv odredjuje nauziv foldera koji ste kreirali u Templates folderu, i sadrzi prototip crteze koje ste smestili u taj folder.

[Ovu poruku je menjao Dr. Jekyll and Mr. Hyde dana 20.06.2010. u 00:04 GMT+1]
[ srdjanorl @ 20.06.2010. 08:24 ] @
Hvala najlepse probacu sada a pri instalaciji sam pravilno cekirao
Pozdrav!!!
[ srdjanorl @ 20.06.2010. 08:52 ] @
Imam jos jedno pitanje za Autodesk INVENTOR
kako da iskljucim tackice vide se na slici. Pri svakom crtanju.



[Ovu poruku je menjao srdjanorl dana 20.06.2010. u 10:03 GMT+1]
[ Coboco @ 20.06.2010. 16:54 ] @
Promeni graficku karticu :p

salim se... koju graficku imas?
Uglavnom tako nesto ostavljaju ATI graficke kartice... dakle?
[ srdjanorl @ 20.06.2010. 18:58 ] @
Ma graficka mi je prastara GeForce 4 od 64 MB
[ Coboco @ 20.06.2010. 21:31 ] @
eto objasnjenja... mada... probaj da skines najnovije drajvere...
[ srdjanorl @ 21.06.2010. 19:17 ] @
Hvala instalirao sam 66.93_win2kxp_english i sada je OK
Hvala i POZDRAV!!!