[ dado. @ 19.06.2010. 20:59 ] @
Pojavljuje mi se kad odem na Manage,dobijem Windows Explorer has stopped working,pa Windows Explorer is restarting i posle toga otvori,to nije svaki put slucaj,nekad normalno otvori,zna li neko u cemu je problem?
[ boxxter @ 19.06.2010. 21:09 ] @
Poznat bug u registry value. Pogledacu posle u mojim postovima, mislim da sam pisao o tome. Ako se neko seca koja vrednost u registru treba da se zameni, nek kaze. Sad cu da pogledam.
[ boxxter @ 19.06.2010. 21:14 ] @
Evo ga. Procitaj taj post i nekoliko unapred.

http://www.elitesecurity.org/t364151-11#2451913

1. Click start
2. Type regedit and hit enter
3. Go into the following - HKEY_LOCAL_MACHINE - SOFTWARE - Microsoft - SQMClient
4. Then you should see an entry called "MachineThrottling", BACKUP YOUR REGISTERY (file, Export etc...) and DELETE that entry.
5. Close the Registery Program
6. Open My computer right click on the hard drive that Windows 7 is installed on
7. Click Tools Tab
8. Click check now (make sure the top box is selected - fix file system errors) and OK
9. Restart your computer
[ dado. @ 19.06.2010. 21:44 ] @
Sve sam to uradio,izbrisao taj machineld,otisao na check the drive errors,restartovao,odradio je to i nista,isto
[ boxxter @ 19.06.2010. 22:21 ] @
Ma ispravice se, ispravilo se svima koji su imali taj problem, a i na masinama gde sam ja instalirao. Mozda ako preinstaliras drajver za grafiku jos evenualno. Ali posle nekoliko restarta trebalo bi da bude ok. Bar oni tako kazu. A i kod mene je taj slucaj.
[ dado. @ 19.06.2010. 23:30 ] @
Ma nije to toliko ni bitno,ne smeta u radu,ako neko bude jos nesto znao u vezi ovoga neka kaze da probam,ako ne,nista,zivim s tim:)
[ janko.84 @ 20.06.2010. 11:19 ] @
Meni se slicno desavalo dok sam koristio WIN 7.Bilo ja ako odem desnim
klikom na bilo sta da izbaci poruku Windows explorer has stoped working.
Dakle malo drugacije se manifestovalo nego kod tebe.
U pitanju je bio neki malware.Ocistio sam sa
AntiMalwareBytes
http://download.cnet.com/Malwa...ware/3000-8022_4-10804572.html
Probaj ako vec nisi ,i ako ti nije pomoglo ovo sto je boxxter predlozio.
Nece da skodi.
[ dado. @ 20.06.2010. 11:26 ] @
Pronasao sam sta je,Unlocker 1.8.7 je smetao,obrisao sam ga i evo otvara bez problema

[ janko.84 @ 20.06.2010. 11:29 ] @
Ako ti nije problem napisi kako si dosao do tog zakljucka i resenja,
bas me interesuje.
[ dado. @ 20.06.2010. 11:41 ] @
Ovo sam pronasao
In my case the problem was when i was using Right Click on My Computer and after that on Manage resulting in Windows Explorer crashing under Windows 7 x86
I was guesing that is the Internet Download Manager fault and i was right. That damn thing maked me insane when Explorer crashed every time.
I used ShellExView and Disabled

IDMIEHlprObj Class Yes Browser Helper Object IDM BHO Module 5, 18, 7, 0 Internet Download Manager Module Tonec Inc.

Ok my problem apperead again after using Unlocker 1.88
I disabled

UnlockerShellExtension Yes Context Menu




And Now my problem is solved and hope that will coninue o be solved.

Hope this will be usefull for somebody else!
[ Djetvan @ 22.06.2010. 10:43 ] @
@dado.

Može da bidne al ne mora da znači (da je uzrok Unlocker ili nešto drugo).
To je registrovan bug na Windows 7- sistemska greška.

Kod mene je taj problem jedno vreme bio aktuelan ali se više ne javlja.
Prestalo je samo od sebe.
[ dado. @ 22.06.2010. 21:12 ] @
Kod mene posle uninstaliranja Unlocker-a,od tada nemam problem
[ Zvezdas001 @ 05.10.2011. 17:28 ] @
E ljudi, imam i ja slican problem... kad kliknem na bilo koju ikonicu(winamp, km player, neka pesma, slika itd) a da nije folder otvori mi ovo windows explorer has stopped working, svaki put tako... ne znam kako da resim to.. pomagajte molim vas :/