[ RMAN @ 20.06.2010. 13:56 ] @
Imam problem prilikom komunikacije izmedju servleta i višenitnog servera. Problem je sledeci:
Imam jedan servlet zadužen da otvori komunikaciju sa serverom i u tom trenutku prilikom kreiranja objekta Socket klase se pokrece serverska nit. U serverskoj niti imam petlju koja prima podatke sa porta i obradjuje ih. Nit radi super (testirao sam i nema problema). Kada se otvori konekcija servlet me redirektuje na jsp stranicu za logovanje. Sada kada se unesu username i password aktrivira se servlet zaduzen za validaciju unetih podataka.

Znaci, nit je pokrenuta i ona stoji(ceka da primi podatak), medjutim kada sam presao na drugi servlet nijedan podatak ne stize do niti preko tog porta.

Da, zaboravio sam da kazem da u prvom servletu taj kreirani soket stavljam u sesiju i posle ga u drugom vadim iz sesije.

Sve sam probao i nit ne prima podatke sa drugog servleta ali sa prvog prima samo tako.
Kako ovo mogu da resim jer mi je ovo jako potrebno jer ako se neko uloguje na sistem bilo bi dobro da dobije nit koja ce ga opsluzivati sve vreme dok se ne izloguje sa sistema.77

Evo slika kako mi izgleda projekat i kako se odvija komunikacija.

Pretpostavljam da je problem u prirodi http protokola koji je stateless, pa me zanima na koji nacin ovo da uradim.

[att_img]
[ dejanet @ 20.06.2010. 15:08 ] @
Ja ne bi stavljao socket u sesiju, zasto ne kreiras socket kod kreiranja svakog novog servleta...
[ RMAN @ 21.06.2010. 08:09 ] @
Citat:
dejanet: Ja ne bi stavljao socket u sesiju, zasto ne kreiras socket kod kreiranja svakog novog servleta...


To što kažeš nije dobra praksa, kvalitetnije je da svaki ulogovani korisnik dobije svoju nit koja samo njega opslužuje...

Inače rešio sam problem
Ne mogu da verujem šta je bilo u pitanju. Podatak sam slao serveru preko
Code:
print(String)
a trebalo je preko
Code:
println(String)
.
Sad sve radi kako treba i moguće je slati socket u sesiju pa posle vaditi iz sesije.