[ palenta @ 20.06.2010. 16:31 ] @
Za konvertiranje Avi u Dvd do sada sam koristio program Convertxtodvd koji bi mi svaki film konvertirao za otprilike onoliko minuta koliko traje i sam film, i onda sam slučajno otkrio program WinAvi video converter i nisam mogao vjerovati očima, svaki film mi konvertira za otprilike 50 % vremena trajanja samoga filma.

U WinAvi, umetnuo sam 2 avi filma i pod DVD menu/display settings/maximum buttons odabrao sam 2 per page
Nakon konverzije u DVD, kada idem pogledati taj Dvd na kompu ili na kućnome dvd playeru, prikaže mi početni menu sa samo jednim gumbom (button) i nakon klika na njega započme prikazivanje filma ali vidim da su oba filma spojena u jedan.
Zašto ne mogu da dobijem dva odvojena filma i početni menu sa dva gumba (naslova filma) tako da mogu da biram kojega ču prvo da gledam.
Ne vjerujem da se to ne može pošto vidim da u display settings/maximum buttons ima izbor od 1 do 6 buttons
[ palenta @ 28.06.2010. 06:46 ] @
Šta stvarno niko ne koristi taj program i ne može mi pomoći ????
[ Stranger2 @ 28.06.2010. 16:55 ] @
Retko ko koristi taj program. Obicno svi ili koriste neki od besplatnih ili neki od najpoznatijih...

Ja ti mogu preporuciti besplatni DVD Flick jer za njega ti mogu pomoci a i dosta je popularan.
[ palenta @ 28.06.2010. 19:25 ] @
Ajoj, evo sad sam downloadovao Dvd flick 1.3 i kliknuo sam na add title i umetnuo 2 avi fajla i nakon toga sam umetnuo i titlove.
Nakon toga mi je ponudio da odaberem jednu od ponuđenih slika menu-a i ne vidim da ima mogućnost da ja umetnem neku svoju sliku kao pozadinu ( a to vinawi ima).
Druga stvar, dva avi fajla svaki od po 2 minuta mi je obradio za nevjerovatnih 16 minuta šta znači da bi mi 2 avi filma konvertirao za 5 sati ako ne i više.
Ne mogu vjerovati da je toliko sporiji od Vinawija





[Ovu poruku je menjao palenta dana 28.06.2010. u 20:47 GMT+1]
[ Stranger2 @ 29.06.2010. 13:06 ] @
E onda ti preporucujem neki od pravih DVD authornng programa sa kojima nemas takvih ogranicenja. Za pocetnike mislim da je definitvno najbolji TMPGEnc Authoring Works pa eto pocni od njega.

Citat:
Druga stvar, dva avi fajla svaki od po 2 minuta mi je obradio za nevjerovatnih 16 minuta šta znači da bi mi 2 avi filma konvertirao za 5 sati ako ne i više.

Ovi programi obicno imaju podesavanja kvaliteta enkodiranja. Kvalitetnije metode su sporije i obrnuto. ...Kakav racunar imas?
[ palenta @ 29.06.2010. 18:22 ] @
O probaču i taj program, mogu li računati na tvoju pomoč ako bude nejasnoča.
[ Stranger2 @ 01.07.2010. 12:54 ] @
Da, koristim ga pa mogu pomoci.

Inace program je odlicno napravljen. Na pocetku treba samo da odaberes DVD PAL i posle skoro ne mozes pogresiti. Imas i simulaciju da vidis kako dvd funkcionise i pre nego sto zavrsis i narezes na disk...