[ damjankrulj @ 20.06.2010. 20:25 ] @
Ja mislim da je tamo najbolji posao sa završenim medicinskim ili elektroinženjerskim fakultetom najbolji posao.Čuo sam da je tamo dobro biti taksista i kuvar.
[ tune @ 21.06.2010. 12:24 ] @
Najbolji posao u Dubaiju je biti: Amerikanac.
Nesto manje placeni su Englezi pa Kanadjani, Nemci, Australijanci i tako redom stizemo do dna liste... mislim da ti je jasno sta hocu da kazem.

U slucaju da nemas obezbedjen jedan od gore navedenih dobro placenih pasosa ima drugo resenje za Dubai:
Kad je Isus proterao trgovce iz Hrama oni su nesretni vekovima lutali po svetu sve dok nisu sreli managere.
Sad su se udruzeni trgovci i manageri iz celog sveta skupili u Dubaiju i rokaju salaries and perks samo tako.
čudo jedno, eto... budi trgovac ili manager.



[Ovu poruku je menjao tune dana 21.06.2010. u 13:50 GMT+1]
[ damjankrulj @ 21.06.2010. 12:58 ] @
Pa vjerovatno je tako,hvala ti!
[ Suns @ 22.06.2010. 21:16 ] @
Ne znam koliko je tačno ali prošle godine sam u Maroku dok sam bio na letovanju upoznao jednog našeg snimatelja koji rade za velike kompanije i snima reklame pocelom svetu.

Elem da skratim priču, dotaknemo se mi (iz ne znam kojih razloga) emirata i Dubaia, kako je tamo sve fency skupo ultra dobro, i čovek mi krene priču jer često snima reklamne spotove po Dubaiu o negovom školskom drugu koji je neki elektro inžinjer i tamo radi u nekoj ultra bogatoj kompaniji koja gradi kule i gradove po bliskom istoku.

Čovek ima 7,800€ mesečnu platu i uspeva da pokrije sa tom platom samo neke od osnovnih troškova. U Dubaiu živi u trosobnom stanu koji plaće 3000€ mesečno (ništa fency čak je stan polu prazan tj polu namešten, ništa bazeni čuda, fontane, plazma u svakoj sobi, dakle basic stančić od recimo 100 kvadrata, a ostatak daje na školovanje svoja dva mala klinca, jer kako mi je on rekao tamo se obrazovanje plaća i to žestoko. Uglavnom sa takvom platom teško se opstaje tamo...

E sada prvi put sam upoznao tog čoveka koliko je istina, koliko ne ali po njegovoj priči deluje mi uverljivo...
[ damjankrulj @ 23.06.2010. 11:50 ] @
Da li je u Dubaiju ili Abu Dhabiju dovoljna mesečna plata 1000 Eura.Da li ima nekih stanova za iznajmljivanje čija cijena mesečno iznosi oko 200 Eura?Da li se sa završenim fakultetom može lako zaposliti?
[ tune @ 23.06.2010. 13:09 ] @
1. Njie dovoljna.
2. Za te pare ima sharing: iznajmi se pristojan stan, u svakoj sobi dvoje ili troje zavisno od velicine i cene stana.
3. Koji fakultet?
[ damjankrulj @ 23.06.2010. 14:33 ] @
Medicinski,Elektoinženjerski,Ekonomski i Arhitektski fakultet.
[ tune @ 23.06.2010. 21:54 ] @
Ti nas ovde malo za....s sve si to uspeo da zavrsis?
A tek ova dva: "Elektoinženjerski" i "Arhitektski" fakultet :D



[Ovu poruku je menjao tune dana 23.06.2010. u 23:31 GMT+1]
[ ctrl alt del @ 24.06.2010. 19:41 ] @
Batali fakultete, najbolje je probati sa pčelarenjem u Emiratima:
http://www.elitemadzone.org/t403292-0#2632318