[ Draganc86 @ 21.06.2010. 04:21 ] @
Pozdrav svim forumashima.

Prvo da kazem da iskreno nisam znao gde da smestim ovu temu kako bi je pravi ljudi uochili. Nadam se da nisam napravio totalni promashaj i unapred se izvinjavam administratorima ako sam napravio problem.
Evo o chemu je rech:
Poslednjih meseci sam se bavio programom koji se zove WPE PRO, to je packet sniffing/editing tool sa kojim sam uspeshno editovao pakete koje sam kao user slao ka serveru. Rech je do skoro bila o svima dobro poznatoj online igri World Of Warcraft
za koju sam pravio filtere kako bih duplirao iteme u igri itd.... Nemogu se nazvati nekim struchnjakom za ove stvari i nisam ovde doshao kako bih se hvalio ili slichno, igrati se sa WOW-om je bilo lako a ovde sam doshao zatraziti pomoc.
Kako sam prestao da igram WOW pocheo sam da igram jednu online igru na facebook-u i palo mi je na pamet da upotrebim WPE PRO da stvari napravim malo zanimljivijim za sebe. Medjutim vremenom sam se prilichno zainteresovao za ovu problematiku.
Problem u ovom primeru je to da ta FB aplikacija shalje prevelike pakete podataka ka serveru koje ja nemogu da obradim sa WPE PRO jer su velichine preko 1800 a WPE PRO moze da se izbori samo sa paketima velichine do 500.
Vec par dana bezuspeshno googlam u potrazi za nekim dobrim paket editorom koji bi zadovoljio moje potrebe i zato sam se odluchio zatraziti pomoc.

Ako neko od vas ima neku korisnu informaciju ili savet molim da to postavi ovde u temu.


Hvala
Dragan
[ Tyler Durden @ 21.06.2010. 08:18 ] @
Ti u sustini pitas kako da varas?
[ Draganc86 @ 21.06.2010. 08:28 ] @
Ne bash.. Ovo sam dao kao primer, primene su shiroke.

Ovo je veoma mocan alat i moze da se koristi u razne svrhe, u principu je vishe pozitivan nego negativan i zeleo bih da nauchim kako da primenim ovaj program u web development-u jer se moj brat bavi izradom web stranica i moze nam biti od velike koristi.

Problem velichine paketa stoji i dalje jer pri bilo kom testiranju web page-a nije moguce bilo shta uraditi.

Evo opisa sa web-a.
Uses:
Analyze network problems.
Detect network intrusion attempts.
Gain information for effecting a network intrusion.
Monitor network usage.
Gather and report network statistics.
Filter suspect content from network traffic.
Spy on other network users and collect sensitive information such as passwords (depending on any content encryption methods which may be in use)
Reverse engineer protocols used over the network.
Debug client/server communications.

Example uses:
A packet sniffer for a token ring network could detect that the token has been lost or the presence of too many tokens (verifying the protocol).
A packet sniffer could detect that messages are being sent to a network adapter; if the network adapter did not report receiving the messages then this would localize the failure to the adapter.
A packet sniffer could detect excessive messages being sent by a port, detecting an error in the implementation.
A packet sniffer could collect statistics on the amount of traffic (number of messages) from a process detecting the need for more bandwidth or a better method.
A packet sniffer could be used to extract messages and reassemble into a complete form the traffic from a process, allowing it to be reverse engineered.

p.s. Veoma me je zachudilo to shto nisam nashao ni jedan post na forumu o ovom programu.

[Ovu poruku je menjao Draganc86 dana 21.06.2010. u 09:39 GMT+1]
[ B3R1 @ 28.06.2010. 14:44 ] @
Hmmm ... znaci ovako:

- Dobio si za rodjendan mali hirurski skalpel da se igras doktora.
- Uspesno si njime secirao zabu, izvadio joj bubrege, crevca, srce.
- Citao si u novinama da su ljudski bubrezi trazena roba na crnom trzistu.
- Ali avaj ... noz koji si dobio je suvise mali i tup za hirurgiju ljudi.
- Osim toga nemas pojma o anatomiji, fiziologiji, biohemiji ...
- Ali ipak dolazis na forum i pitas nas gde da nabavis veci noz.

E vidis - ako hoces da se bavis hirurgijom moras prvo da polozis neke ispite, zar ne? :-)

Za pocetak - nauci sta je OSI model, sta je TCP/IP, sta je fragmentacija, kako izgledaju IP paketi itd.

Naravno, to se ne uci bas preko noci. Zato ljudi i zavrsavaju silne skole, upisuju razne skupe kurseve, sticu sertifikate, nabavljaju literaturu itd. I zato postoje konsultanti koje mozes da unajmis ako se sam ne umes da ispetljas iz problema koje ne kapiras najbolje. Nismo svi strucni za sve, niti imamo pojma o svemu.

Naravno, uvek mozes da probas da ides precicom i potrazis na netu kvalitetniji sniffer - npr. Ethereal, Wireshark itd. Ali da li ces time resiti problem koji imas, a koji moze da bude i do neceg sasvim drugog: greske u HTML ili PHP kodu, verziji HTTP servera, tvog browsera, nedostatak nekog plugina itd.

Puno srece u svakom slucaju. :-)