[ Suns @ 22.06.2010. 12:10 ] @
Imam na facebook-u grupu koju sam otvorio davno i ona sada ima skoro 100.000 članova.

Grupa je takva da moram redovno da "update-ujm" statuse (grupa je komercijalna dakle plaćam reklamu na FB-u), zabranio sam u opcijama da mi članovi na "zidu" pišu poruke, ali mogu normalno da odgovaraju tj da komentarišu one koje sam ja postavio na zidu (to nažalost ne može da se zabrani).

Izmedju ostalih, pojavljuju se sada sve češće ljudi koji mi spamuju grupu sa reklamama ili psuju i nekulturni su ili nešto sasvim treće što meni lično smeta, i takve ljude mogu da banujem trajno, tj on sa tim FB nalogom više nikad ne može da se učlani u moju grupu (može jedino da napravi novi profil, jedino tako). Lako je bilo banovati ljudi kada grupa ima "par hiljada" čalnova pa možeš da prelistaš spisak članova.

Sada kada grupa ima 100.000 + članova prosto je nemoguće da listaš sve spsikove i tražiš ljude, pošto u "View all members" ne postoji polje (ne znam zašto) "search" kao kada pregledavaš svoje prijatelje, jer bi tako bilo 500 puta brže, bolje i jednostavnije pronaći nekog člana grupe i dodeliti mu ban ili admin.

E sada moje pitanje jeste, da li postoji neki plugin (u vidu facebook extenzija preko Firefox-a ili Chrome) ili neka skripta, nešto sasvim levo što se instalira i ja onda mogu da pretrazujem članove moje grupe!?

Nadam ste da ste me razumeli
[ Suns @ 23.06.2010. 00:34 ] @
Ima li neko rešenje?
[ BBS @ 23.06.2010. 03:41 ] @
Nemam rešenje ali ima pitanje za tebe. Koliko plaćaš FB i koja je procedura? Osnovno reklamiranje sajta je besplatno a kad reklamiraš firmu i to je besplatno ili s eplaća. Možeš li malo da mi pojasniš
[ mima_cool @ 23.06.2010. 08:58 ] @
Suns, nema potrebe da listas sva imena. Udji na Edit Members i kad ti izbaci spisak svih clanova ukucaj u polje za pretragu (ne globalnu pretragu vec pretragu clanova grupe) ime i prezime clana kojeg hoces da uklonis i klikni na lupu. Izbacice ti u spisku tog clana i onda imas opciju da li hoces da ga unapredis u administratora ili hoces da ga uklonis (postoji opcija da ga uklonis i za stalno). Nadam se da sam ti pomogla, javi da li si uspeo.
[ Suns @ 24.06.2010. 21:03 ] @
@BBS reklamiranje na FB-u nikada nije bilo besplatno

Ja sam izabrao metodu "pay by click" ti sam određuješ cenu tvog reklamiranja, cenu koliko dnevno želiš da potrošiš na reklamu recimo 1-2$ sto je negde oko 20 klikova na tvoju reklamu dnevno, imaš opciju da uplatiš fiksnu nadoknadu od mesec dana reklamiranja one se kreću od 50$ pa naviše... ima dosta opcija i jako je korisno to što ti jednog meseca mozeš da reklamiraš pa pauziraš, ili neparnim danim ma kako hoćeš i koliko para imaš.

<za detalje pogledaj ovde http://www.facebook.com/advert...p;placement=pflo&extra_1=0
[ Suns @ 24.06.2010. 21:16 ] @
mima_cool sada sam video da j imam "fan page" umesto "Group page" pa nemam opciju Edit members.
[ mima_cool @ 25.06.2010. 13:00 ] @
Da, to je onda drugacije. Jesi probao ovo (ili da odes na profil osobe koja ti spamuje i blokiras je):



Kako da prijavim zloupotrebu?
Možete prijaviti zloupotrebu koristeći odgovarajući link "Prijavi" koji se nalazi pored mnoštva drugih sadržaja na sajtu. Takođe možete prijaviti i drugog korisnika uz pomoć linka "Prijavi/Blokiraj" koji se nalazi pri dnu stranice profila korisnika. Ukoliko ovim ne dođe do razrešenja problema, preporučujemo vam da blokirate osobu oglašavanjem njegovog odnosno njenog imena unutar dijaloga "Blokiranje Osobe" koji se nalazi pri dnu stranice o Privatnosti.

Ako si već blokirao/la prestupnika ili te je blokirao prestupnik koji šalje neprikladan sadržaj, prijavi nam taj sadržaj ili korisnika uz pomoć jedne od veza "Prijava" dostupnih na ovoj stranici.
[ BBS @ 25.06.2010. 18:04 ] @
@suns

Hvala za pojašnjenje ali mi molim te reci pošto imaš iskustva sa ovim(a)

Varijanta imam sajt npr. www.firma.com

1) Na FB odaberem da se vidi logo sajt tj. da klikom na taj logo korisnik odlazi na www.firma.com (da li je tu reč o ceni broj klikova i bira se kad je logo vidljiv kome i slično)

2) Napravim stranu "firma" na samom FB ( saosnovnim podacima o firmi i slično) (koja je cena ovako nečeg - zar ni ovo nije free)