[ squirll @ 23.06.2010. 16:38 ] @
Pozdrav svima... Nije mi potrebna pomoc u kodu vec ideja kako da izvedem dve stvari ....

Prva stvar....
artikal se pojavljuje na osnovu GEOIP metode... i to je sve ok ... al nisma siguran koji bi mi najbolji nacin bio da zapisem u tabelu koje zemlje trebaju da vide artikal?
Znaci admin odabere .. US, CA, IN, MX, RS ... i scripta zapise to u bazi, kad user dodje scripta proveri dal je iz te zemlje gde treba da bude taj artikal...
dal da uradim serialize pa da ubacim tako u tabelu, dal da pravim posebno polje za svaku drzavu (po meni losa ideja) ..ili nesto trece?


I druga stvar slicna...

korisnik dok pregledava artikle prijavi se za neki artikal na dugme "prijava" i kad sledeci put lista artikle treba umesto prijave da mu ispise "vec sam prijavljen"
E sad kako bi bilo najbolje da povucem te informacije da scripta zna dal je vec prijavljen za artikal ili ne....
da napravim tabelu gde ce biti ID artikla i ID korisnika pa da tako izvlacim ili postoji neki laksi nacin(zbog opterecenja)?



[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 23.06.2010. u 18:54 GMT+1]
[ kazil @ 23.06.2010. 17:51 ] @
Kako bih ja radio:

1.) Tabela sa drzavama, tabela sa artiklima, tabela artikal-drzava. Prilikom izlistavanja lepo inner join artikala i artikal-drzava a u where uslov drzava korisnika.

2.) Tabela korisnik, tabela aritkal, tabela artikal-korisnik. Opet se tabele lepo spoje i u kodu prilikom izlistavanja kratak i jednostavan if/else sredi koji tekst/link da se prikaze.

Nije ovo nikakvo opterecenje.
[ Goran Rakić @ 23.06.2010. 17:56 ] @
Ako lepiš podatke u jedno polje kao nisku ili serijalizuješ niz ne možeš da koristiš indekse za pretraživanje baze. Zaboravi na tako nešto, ovo je klasična N-N relacija baš kako je Robert dao primer.