[ orion92 @ 24.06.2010. 09:19 ] @
Zna li neko kako se gae oni idijotski pop up-ovi na youtube-u kao i ostali na recimo sajtovima tipa torent.
Kod mene u operi je stavljeno block all pop-ups ali i dalje se pojavljuju u vidu flesh animacija.
muka mi je više idijotskog traviana i bitefigta. Te ljude bi trebalo tužiti za uznemiravanje.
DA ne pričam o raznoraznim reklama koje iskaču kada se gldaju klipovi na youtubu pa moraju ručno da se gase na krstić

Uf ala mi idu na živce
[ zentriks @ 24.06.2010. 14:01 ] @
koji antivirus kosistis(firewall)????
[ orion92 @ 25.06.2010. 13:21 ] @
Imam avast free verziju a firewall valjda ima hardeverski ugrađen u onaj telekomov huwei adsl ruter.
A osim toga imama win 7 64bit ultimate i nisam gasio windowsow firewall ako je u opste upaljen
[ zentriks @ 25.06.2010. 17:44 ] @
Slusaj batice ne znam kakav je firewall u win 7, ali taj avast i firewall na ruteru ti ne mogu pomoci. Tebi treba bolji softwerski firewall koji ce ti blokirati te gluposti. Preporuka kaspersky internet security 11 je sve sto ti treba ili ako neces da menjas atv probaj comodo firewall.
[ orion92 @ 25.06.2010. 20:15 ] @
ok onda hvala na odgovoru ja sam mislio da ima neki java script za browser ili neki programčić.
nekada kada sam bio paranoičan imao sam zonealram koji ima u sebi i firewall a sada vidim da ću zbog ovakvih stvari ponovo morati da instaliram firewall.
[ R A V E N @ 05.07.2010. 17:55 ] @
Misliš na Youtubeu ona trakica koja iskoči pri dnu videa sa reklamama, a sve u sklopu videaa?

To ćeš blokirati tako što blokiraš sve sa Googleovog AdSensea, jer odatle to dolazi.

Blokiraćeš u Operi ovo:

Code:
http://www.google-analytics.com/urchin.js


Samo nisam siguran je li to to, mislim da je ovo neki Googleo servis za analizu posjete stranici koji možda nema veze sa iskakanjem prozora i(li) reklamama. Imaju još dvije-tri ove adrese, samo ne mogu da ih nađem sada.

Koliko znam, Youtube nema iskakajućih prozora.

Daj mi primjere gdje ti iskaču, jer ako je odabrano Block all pop-ups, ne bi smjelo ništa iskakati.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 05.07.2010. u 19:11 GMT+1]
[ orion92 @ 16.07.2010. 02:26 ] @
E da upravo tako baš na tu trakicu sam mislio. Pored nje na recimo torrent sajtovima tipa isohunt.com isakače onaj debilni travijan i bitefight koji su toliko postali bezobrazni da su sada opcije za izlaz tj close opciju obojili u neku svetlu boju koja jedva da se vidi.
[ R A V E N @ 11.08.2010. 18:40 ] @
Pa prilično sam siguran da ako blokiraš niz ovih Googleovih linkova sa Googlea, da će te reklame iščeznuti, samo pogledaj u neku stranicu sa Google AdSense oglasima da nađeš linkove koji dolaze sa Googlea.

Ja sam imao tu listu, ali sam je negdje izgubio, inače bi je stavio ovdje.

A što se tiče isoHunta.com, desni klik na stranicu, pa Edit Site Preferences... pa na Pop-ups izaberi Block all pop-ups i ne bi trebalo da se više pojavljuju, osim što ti se sada neće pojavljivati i pop-upovi za koje hoćeš da se otvore, ako ima takvih na isoHuntu, jer je moguće da je otvaranje nekog korisnog linka realizirano kao pop-up. Ali to je rijetko.

Mene sada nervira to što je Facebook počeo da nudi neke kutije za stranice gdje je lista korisnika koji "vole" tu stranicu ili gdje su obavještenja o toj stranici sa Facebooka - morat će se i tome nekako dolijati pa postaviti ovdje.

Nadam se samo da ES-u neće pasti na pamet da dodaje ovdje te karafeke.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 12.08.2010. u 02:35 GMT+1]