[ Ivan Dimkovic @ 24.06.2010. 13:23 ] @
Bwahahahahaha - Stevina nova magicna i revolucionarna tehnologija, a-ka ... antena... izgleda ima neke nezgodne probleme :)

Ali... svi znamo da je to nemoguce jer su svi Apple uredjaji magicni i prave ih jednorozi tako da "it just works", i da ocigledno nesto nije u redu sa... rukama... ovih korisnika :)

http://www.engadget.com/2010/0...op-to-0-when-held-left-handed/

Citat:

Some iPhone 4 models dropping calls when held left-handed, including ours (video)

What's more annoying than spending hours lining up for a shiny new gadget? Learning that your precious phone can't actually connect to the network. Well, depending on how you hold it -- word has it that the iPhone 4's bottom-left corner isn't playing nice with your skin. If you recall from the keynote, that's where the Bluetooth / WiFi / GPS antenna meets its GSM / UMTS counterpart. So we decided to test on two brand new iPhone 4 handsets purchased today in the UK.

One iPhone 4 demonstrated the issue everytime it was held in our left hand (as a right-handed person is apt to do) so that our palm was essentially bridging the two antennas. You can see that in the video after the break. Bridging the two with a finger tip, however, didn't cause any issues with the reported reception. If we had to guess, we'd say that our conductive skin was acting to detune the antenna -- in fact, we've already managed to slowly kill two calls that way so it's not just an issue with the software erroneously reporting an incorrect signal strength. That said, we had no issues when Apple's $29 rubber bumper accessory (given to us free for standing in line) was attached, creating a buffer between our palm and the antennas. See the video evidence after the break including Insanely Great Mac's version which got us to worrying in the first place.


It just works... NOT!

hahahahhahahahahaha

Evo i video:

[ Slobodan Miskovic @ 24.06.2010. 13:27 ] @
Hahahha, MAGICAL...o jea, magicno je samo to sto ti se prekidaju pozivi bez da znas zasto :) tj. sad znamo zasto ali pssss da Steva ne baci kletvu...


Jbt pre neki dan gledam reklame za Iphone 4...to je strasno... "2nd camera, it's innovative, it's simple magical, fantastic, love to use it..."

[ Srđan Pavlović @ 24.06.2010. 13:28 ] @
Pa nije zvaka za selj... ovaj - levaka :)

Bitno da izgleda cool, koga jos briga za razgovor to se ionako ne kupuje za to.
[ Ivan Dimkovic @ 24.06.2010. 13:30 ] @
Ocekujte uskoro odgovor od Velikog Mesije:

Citat:

From: [email protected]

Change your hand... it's not that big of a deal

Sent from my iPhone, held in my right hand


[ combuster @ 24.06.2010. 13:33 ] @
To je cudu da ne mozes da se nacudis - ko sve danas zaradjuje pare i kako - dakle izgled se prodaje :D
[ Srđan Pavlović @ 24.06.2010. 13:34 ] @
Ja bi sad bacio ozbiljnu tuzbu za diskriminaciju upotrebno levorukih ljudi :)

Hhahah. MC Hammer... koji flashback :)))
[ Ivan Dimkovic @ 24.06.2010. 13:35 ] @
Mora da iz QA odeljenja nisu otkrili ovaj problem zato sto im je SJ naredio da drze svetinju iskljucivo u rukavicama HAHAHHAAH :)
[ Srđan Pavlović @ 24.06.2010. 13:42 ] @
Hehe, njigov QA verovatno ima funkciju da unapred smisli razloge svih mogucih
i nemogucih disfunkcija uredjaja prouzrokovanih magicnim inzinjeringom :)

Znaci QA samo da Stevi dostavi listu, kad krene raja da kuka na uredjaj,
ovaj raji objasni gde su ustvari pogresili za svaki fail sa liste, sve spremno :)

Ovog puta je to pogresna ruka, jbg - jos ima vremena za prevezbavanje
upotrebne levorukosti, ipak samo klinci kupuju te igracke, pa je mozak jos plastican - kol'ko tol'ko :)))
[ maksvel @ 24.06.2010. 13:42 ] @
Stop diskirminaciji!

[ Dejan Lozanovic @ 24.06.2010. 13:44 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Mora da iz QA odeljenja nisu otkrili ovaj problem zato sto im je SJ naredio da drze svetinju iskljucivo u rukavicama HAHAHHAAH :)



Ma kakve crne rukavice, u staklenu vitrinu ga stavis i ne pipas uopste :), i svako jutro molitva pred telefonom ;)
[ Srđan Pavlović @ 24.06.2010. 13:45 ] @
@maksvel - Lepo si to nacrtao, taman uklanja i diskriminaciju prema krezubima
[ maksvel @ 24.06.2010. 13:49 ] @
^ E, jes'...Vidi se da poznaješ struku
Nego, čemu toliki fuss uostalom, fix postoji:
Citat:
That said, we had no issues when Apple's $29 rubber bumper accessory (given to us free for standing in line) was attached, creating a buffer between our palm and the antennas.

GumAni asesoar, sa logoom firme, cena prava sitnica, pa telefoniraj do mile volje.
[ Srđan Pavlović @ 24.06.2010. 13:54 ] @
Aaaahahha, pa ovo je jos jace.... znaci korisnici treba da daju Stevi jos 29 dolara da magija konacno proradi jbt.. xD

Rubber Bumper Accessory... omg.

http://lmgtfy.com/?q=%C4%8Cista+runska+vuna
[ Ivan Dimkovic @ 24.06.2010. 14:02 ] @
Sta hocete, $29 za parce gume je odlican dodatak na vec impresivnu profitnu marginu Apple proizvoda :-))))

Ni Durex nije u stanju da toliko zaradi na parcetu gume... mozda bi trebali da se utale sa Stevom da lupe Apple logo na qrtone - isli bi k'o alva :-))
[ Dejan Lozanovic @ 24.06.2010. 14:07 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Sta hocete, $29 za parce gume je odlican dodatak na vec impresivnu profitnu marginu Apple proizvoda :-))))

Ni Durex nije u stanju da toliko zaradi na parcetu gume... mozda bi trebali da se utale sa Stevom da lupe Apple logo na qrtone - isli bi k'o alva :-))


Neeeeeeeeeeeeeeeeeee to bi bio totalni promasaj, bili bi lepo dizajnirani ali svaki do jednog bio bi busan :)
[ Ivan Dimkovic @ 24.06.2010. 14:09 ] @
Ali bi se zvali iFuck i svaki fanboi bi MORAO da ih ima :)
[ Slobodan Miskovic @ 24.06.2010. 14:10 ] @
Upravo je poenta na busnim iFuck kondomima, podsticu rast Apple fanboy(girl) populacije...
[ maksvel @ 24.06.2010. 14:13 ] @
Evo im đabe slogan: "Quad band for single hand."
[ Srđan Pavlović @ 24.06.2010. 14:29 ] @
Ja mislim da bi umesto tog "akcesorija" od 30 dolara sasvim dobro
posluzio i neki socijalni kurton za 20 dinara, e - sad, ne znam da li bi
se Steva slozio sa time - verovatno bi problem bio nedostatak magije :)
[ burex @ 24.06.2010. 18:31 ] @
Malkice znojav dlan + eksterna antena po površini telefona = call failed
Nisu antene unutar "non-magical" mobilnih telefona sakrivene od papaka većine korisnika za džabe ;)
[ ventura @ 24.06.2010. 19:17 ] @
Ja sam mislio da se ovo Ivan stalno sprda sa ovim "magical" pridevima, i pre neki dan gledam apple sajt i šokiram se. Pa oni svoje proizvode reklamiraju kao "magical"!?!?!?!
[ Srđan Pavlović @ 24.06.2010. 19:20 ] @
Au, pa ti si iznenadjen?
[ Ivan Dimkovic @ 24.06.2010. 19:28 ] @
Citat:
ventura: Ja sam mislio da se ovo Ivan stalno sprda sa ovim "magical" pridevima, i pre neki dan gledam apple sajt i šokiram se. Pa oni svoje proizvode reklamiraju kao "magical"!?!?!?!


Pa sad se vidi da su magicni - u jednom trenutku pricas sa prijateljem preko telefona, a u drugom pukne poziv u sred grada... MAGICAL!

Mislim, OK, jasno je da su gotovo svi marketinski pridevi koji se koriste sirom sveta bulls@#t... ali Apple je definitivno sampion u tome, sto Maddox kaze - mogu da napune stadion sa balegom od silnog sr*nja :-)

Pitam se koje li je stanje uma nekog nesrecnika koji je stojao u nekim redovima kako bi kupio... mobilni telefon!!! A onda kada je konacno dosao u mogucnost da ostavi pola plate na njega ukapirao da ne moze da razgovara sa njim bez prekida poziva jer je levoruk... a onda kaze sebi i tesi se - it just works... it just works... you did the right thing... it's magical :)
[ maksvel @ 24.06.2010. 19:46 ] @
Ti što čekaju u veeelikim redovima (gledah danas: u Japanu su valjda prvo pušteni) - verovatno će da se zaista prešaltaju na drugu ruku.
Kao kad su nekad učitelji/roditelji terali levoruke da pišu desnom. Jer, tako je normalno. It's the right thing!
[ Ivan Dimkovic @ 24.06.2010. 19:49 ] @
Pa mogucnost da koristis Jesus Phone jeste jedan od razloga da razmislis o promeni navika :) hahahahahahahha
[ kkedacic @ 24.06.2010. 20:07 ] @
Ja sam desnjak pa kad pricam na mobitel drzim ga u lijevoj ruci. To je reflexsno jer se centar za slusanje govora nalazi na lijevoj strani.
[ markantz @ 24.06.2010. 20:34 ] @
Mogu da shvatim da neki uredjaj (telefon) ima software-ske greske, posebno kad kompanije proizvode gomilu modela, ali da neki da firma koji proizvodi samo jedan telefon napravi ovakav propust... pretpostavljam ozbiljne firme prvo DETALJNO ispitaju neki uredjaj posebno kad prave nesto sto niko pre njih nije napravo. Sto kaze burex, sigurno postoji razlog zasto su antene unutar kucista.

Nego ne javljaju se fanboysi :)
[ jablan @ 24.06.2010. 20:39 ] @
Javlja mi se da će biti povlačenje serije. Stvarno treba da budeš debil, a ne fanboy da bi se pravio da ti je lepo dok te ovako kavaju.
[ mmix @ 24.06.2010. 20:47 ] @
Zasto recall? To ti je moc dogme, Steva samo treba da anatemizuje levoruke i oni ce drzati telefon u desnoj ruci zbog cistog peer pressure-a.
[ mstevic @ 24.06.2010. 21:03 ] @
Na jednom drugom forumu, napisah da mi se javlja da će čudo da se pregreva :). Bio sam u pravu, sad im i ekrani žute ko kod nekih iMac-ova.
[ Srđan Pavlović @ 24.06.2010. 21:07 ] @
Nema veze kaze Steva da je zuto IN za ovo leto.
[ pri3rak @ 24.06.2010. 21:18 ] @


4:45

Eeee sa kakvim zarom je St. Steva objasnjavao genijalnu ideju sa ovakvim pakovanjem antena: "It turns out this is part of some brilliant engineering" , ali i "It's never been done before" Ovde je stvarno pokazao sustinu Apple inovativnog duha.Zaista ovo jest prvi put u istoriji telekomunikacija da kvalitet veze zavisi od toga u kojoj se ruci uredjaj nalazi.Nadam se da ce da ovo patentira.

Nego nestade nam trollimero
[ Goran Rakić @ 24.06.2010. 21:29 ] @
I do not think there is another product like this. When I hold it in your hand(s), it's unbelievable. - Steve
[ flighter_022 @ 24.06.2010. 22:11 ] @
Gledam danas CNN i ne mogu da verujem. Likovi hvataju niski start, bouncer (redar) otvara ulaz u prodavnicu, osoblje postrojeno i tapse... u fazonu "Ljudi, uspeli ste u zivotu! Stigli ste na red!" mislim, u cemu je fora?
[ staticInt @ 24.06.2010. 22:28 ] @
Kakav je ovo tezak fail, zasigurno necu kupiti ovaj iPhone kakve koristi od telefona kome moze da pukne veza zato sto si prstom zaklonio "magicnu antenu", jos je Steva to blagoslovio kao nesto nevidjeno...
Izgleda da cu ipak uzeti google nexus one :)
[ Stefan Jocic @ 24.06.2010. 22:53 ] @
A evo šta naš drug Chris, inače jedan od velikih obožavaoca Apple-a i njihovih proizvoda ima da kaže...


[ Slobodan Milivojevic @ 24.06.2010. 22:59 ] @
Selotejp je cudo!
[ combuster @ 24.06.2010. 23:00 ] @
ROFL kakav patch :D
[ xtraya @ 24.06.2010. 23:16 ] @
ima neki bag u iOS4 na iphone 3G, kad brises listu poziva, na 2-3 telefona zakuca taj proces, i ne mozes ni cancel ni erase ... pa mora reset telefona...
[ Ivan Dimkovic @ 24.06.2010. 23:19 ] @
Ma nemoguce... to je sigurno neki jailbreak-ovani iPhone.. Apple-blessed iPhone nema te probleme i "it just works".

Tako bar kazu na reklamama...
[ Stefan Jocic @ 24.06.2010. 23:22 ] @
Citat:
Tako bar kazu na reklamama...

The papers and TV wouldn't lie!
[ Ivan Dimkovic @ 24.06.2010. 23:23 ] @
Znas ono, u onim reklamama za neko jeftino djubre po USA kad kazu

"AS SEEN ON TV"

Ono, ako je bilo na TV... to mora da je to, nema druge.

Nego da, nema nesto Apple fanova da kazu neku... ubace neki off-topic komentar o Microsoftu i tako to :) Hahahaha
[ Stefan Jocic @ 24.06.2010. 23:26 ] @
Citat:
Znas ono, u onim reklamama za neko jeftino djubre po USA kad kazu

"AS SEEN ON TV"

I onda sledi rečenica "Must have!"

Za promenu malo objektivnosti...


[ pri3rak @ 24.06.2010. 23:49 ] @
1. antene nisu u od aluminijumskom okviru vec su same okvir od nerdjajuceg celika
2. pitanje je korelisanosti izmedju vlaznosti ruku i jacine stiska ...
[ Slobodan Milivojevic @ 24.06.2010. 23:53 ] @
^ U svakom slucaju ne valja...
[ Stefan Jocic @ 24.06.2010. 23:55 ] @
@pri3rak
Moj HTC Hero mogu da pritiskam koliko hoću i nisam primetio da nestaje signal... Po meni razlog nije bitan, bitno je da je propust veliki. I takav uređaj sam po sebi onda nije efikasan. Pogotovu što se ovde radi o komunikacionom uređaju. A kakav je to komunikacioni uređaj ako ne smem da ga malo jače stisnem?
[ xigma @ 25.06.2010. 00:00 ] @
Teski trenuci za svakog pravog Apple obozavatelja. Njihova vjera je na ispitu.
[ Memomax @ 25.06.2010. 00:38 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic

Nego da, nema nesto Apple fanova da kazu neku... ubace neki off-topic komentar o Microsoftu i tako to :) Hahahaha


evo već se teše kako će sve da bude ok kad se osuši lepak. reko im čovek koji lepi taj lepak da se ne sekiraju, nije stigo da se osuši lepak. i vidim svi su srećni kako je eto rešen problem što se toga tiče. bože šta će sve ljudi da progutaju.

na delu je damage control. pošto su ljudi navalili masovno da vraćaju telefone i traže nove, apple je očito pred raspadom sistema jer nemaju dovoljno da namire sve fanove a kamoli još da im zamenjuju za nove. i onda puštaju priču s lepkom, jer jednostavno nemaju zalihe za toliku zamenu, pa onda bar da kupe nekoliko dana vremena. za to vreme će ovi u foxconn-u da popadaju na nos, još koja desetina radnika će da izvrši samoubistvo, ali nema veze, ima da se kampuje za jesus phone. ništa neće da ih spreči, sve i da izbace 5 i 7 iz telefona, rekli bi kako će da zovu samo one čiji telefon ne sadrži cifre 5 i 7, šta ima veze, to je par ljudi, ionako se nešto i ne druže sa njima...

ali najslađe kod apple fanboys mi je što misle da softverske zakrpe mogu sve da reše, pa čak i očite hardverske probleme...
[ darkonsm @ 25.06.2010. 00:52 ] @
Sta se cudite pa aplle je majstor za reklame .
Obavezano jedan invalid nezaposlen danima ceka u redu da kupi skup applov proizvod .
Veoma ograniceno narucivanje proizvoda pre zvanicne prodaje da kazu kako je sve rasprodano .
Vestacki izazvane guzve kako bi izgledalo da masa ceka .
I proizvod je obavezno magican .
Samo izgleda ovaj put postoji neki problem na relaciji -kupci apple pa primecuju stvari koje ne bi trebalo .
Mozda sto toliko ponavljaju taktiku da su ih svi vec procitali .
[ New Village DC @ 25.06.2010. 01:58 ] @
Dakle problem se desava kada se kratko spoje metalni delovi tj. one dve antene iz videa. Ajde ako neko ima taj fon neka proba da nekom zicom ( ili nekim metalom) da prespoji ta dva dela :) Mada, mozda je i nesto drugo u pitanju ...
[ Sale_123 @ 25.06.2010. 02:36 ] @
Citat:
Stefan Jocic: I onda sledi rečenica "Must have!"

Za promenu malo objektivnosti...



S tim sto on ovde stiska telefon sa strane, a ne kao u onom prvobitno videu sa donjeg ugla. Kontam da je lakse spojiti te dvije metalne povrsine i tako izazvati pad signala ako se pritsine sa ugla, nego sa strane...
[ Cartman @ 25.06.2010. 07:00 ] @
Citat:
by mmix

Zasto recall? To ti je moc dogme, Steva samo treba da anatemizuje levoruke i oni ce drzati telefon u desnoj ruci zbog cistog peer pressure-a.


Bullseye ^^

Citat:
Here's the official statement:

Gripping any mobile phone will result in some attenuation of its antenna performance, with certain places being worse than others depending on the placement of the antennas. This is a fact of life for every wireless phone. If you ever experience this on your iPhone 4, avoid gripping it in the lower left corner in a way that covers both sides of the black strip in the metal band, or simply use one of many available cases.


http://www.engadget.com/2010/0...ption-issues-youre-holding-th/
[ endre85 @ 25.06.2010. 07:59 ] @
Prava tehnicka podrska:

Citat:
A reader sent an email to Steve Jobs stating that his new iPhone 4 was having receptions issues when holding it his hand. In typical Jobs fashion, his response was short and to the point according to Engadget:

Just avoid holding it that way.


http://www.dailytech.com/Steve...ding+It+Wrong/article18842.htm


[ mmix @ 25.06.2010. 08:05 ] @
Haha, sam reko

Vi ste krivi! Jos ce od levorukosti da napravi mentalno oboljenje.

And the sign said that left-handed freaky people need not apply
[ maksvel @ 25.06.2010. 08:18 ] @
Ne znam što držite i dalje ovo u Advocacy, kad nema polemike?
Prebacite lepo i IT događaji ili, bolje, u podforum IT fails
[ stargatenow @ 25.06.2010. 08:19 ] @
Apple o problemu:

"Gripping any phone will result in some attenuation of its antenna performance with certain places being worse than others depending on the placement of the antennas. This is a fact of life for every wireless phone. If you ever experience this on your Phone 4, avoid gripping it in the lower left corner in a way that covers both sides of the black strip in the metal band, or simply use one of many available cases."

Hbt, platis im duplo vise za telefon nego sto vredi, i jos te ovako arogantno otkace kad se pojavi problem (koji bi mogli na vreme da uoce da imaju pristojan QA).
[ Cartman @ 25.06.2010. 08:29 ] @
Hehe, svratio sam na 4chan-u zbog ovoga, krenulo je (verovatno ce sledeci internet meme biti jobs sa "you're doing it wrong" parolom):

http://img143.imageshack.us/img143/6311/1277450010760.jpg

Edit: upload-ovano

----
Preuzeo engadget http://www.engadget.com/2010/0...xtualized-by-dude-in-the-know/


[Ovu poruku je menjao Cartman dana 25.06.2010. u 09:58 GMT+1]
[ mmix @ 25.06.2010. 08:33 ] @
ne radi linking sa 4chan.
[ pri3rak @ 25.06.2010. 09:57 ] @
@stefan

slazem se sa time, jedino sto sam ja zeleo da kazem je da sa nesto vlaznijim rukama verovatno nije potrebno ni posteno stisnuti :)
[ flighter_022 @ 25.06.2010. 10:17 ] @
Ja ni sa jednim mojim mobilnim nikada nisam imao ovakve probleme, a koristio sam svasta, od matorog nokijinog 5110 do telefona koji su u rangu cena sa iPhone varijantama, ali su ih proizvele ozbiljne firme.
[ Slobodan Miskovic @ 25.06.2010. 10:28 ] @
Citat:
flighter_022: ...do telefona koji su u rangu cena sa iPhone varijantama, ali su ih proizvele ozbiljne firme.



Priceless :)
[ darkonsm @ 25.06.2010. 10:46 ] @
Apple je uspeo da stvori u usa neku vrstu subkulture .
To ima odjeka u ostatku anglosaksonskog sveta i japanu koji vec ima kulturu kopiranja Amerike.
Apple je precenjen i vec u evropi nema mnogo vise nego sto zasluzuje .
U kini gde ima milone bogatih appla gotovo i da nema a u ostaku sveta se srecom stavorila jaka odbojnost i redovno ismejavanje sve glupljih Amerikanaca .
Zanimljiv je sve veci raskorak usa -ostatak sveta .
Fenomen appla u usa treba posmatrati sa vise kulturnog stanovista nego trzisnog i logicnog .
[ Srđan Pavlović @ 25.06.2010. 12:54 ] @
Daj da mi onda napravimo neki iTelekomPhone pa da uvaljujemo Amerima... :-)
[ mmix @ 25.06.2010. 13:02 ] @
Imamo i tactical edge

"Works in BOTH hands!"

lol
[ Flo33 @ 25.06.2010. 14:45 ] @
pa hteo je najtanji telefon na svetu




ja imam metal case i nikakvih problema sa signalom. možda je htc stavio antenu u ekran.

nije mi jasno kako testeri nisu primetili ovaj ne baš mali problem?
[ jablan @ 25.06.2010. 14:55 ] @
U brale sad je poso praviti te kurtone za iPhone...
[ mmix @ 25.06.2010. 15:10 ] @
ja koristim htc hd bez icega (unprotected :)) i nikad nisam gubio signal a inace pricam drzeci telefon i levom i desnom rukom, kako stignem.
[ maksvel @ 25.06.2010. 15:13 ] @
Ih, bre, nisi kul uopšte
[ mmix @ 25.06.2010. 15:23 ] @
Ma imam silikonski, kozni i crystal kurton za njega ali mi stalno smetaju nesto ko da se tusiram sa carapama, lol
[ Srđan Pavlović @ 25.06.2010. 16:45 ] @
Kad se ispostavi da ne pomaze ni Rubber Accessory, onda ce da izadje
Rubber Accessory Accessory (only $38), koji ce da resi problem.
[ since1986BC @ 25.06.2010. 17:27 ] @
Citam da je prvi primerak, pre zvanicne prodaje, Steva urucio Rusima(Medvedevu) prilikom posete "dolini". Nadam se da Medvedev nije levoruku.

Jel ovaj kondom jednokratni ili je od onih sto se peru posle upotrebe?!
[ akiko1 @ 25.06.2010. 17:49 ] @
Ako se procita ovo

http://www.index.hr/vijesti/cl...iste-gubili-signal/498435.aspx

Apple je strucno odgovorio: "Joooj ovih nasih korisnika jesu glupi kao... jer ne znaju ni telefon ispravno drzati"
[ Srđan Pavlović @ 25.06.2010. 18:11 ] @
Citat:
Iz tvrtke poručuju kako na svakom mobitelu ima osjetljivih mjesta gdje je smještena antena uređaja.

Jbt, ja vec 2 meseca trazim G-spot svojoj Nokiji za dinar, al' mi ne ide ...
[ Slobodan Milivojevic @ 25.06.2010. 18:13 ] @
Jos neverovatnije mi izgledaju odgovori apple-a po ovom pitanju, pa jesu li oni svesni kolko ce im opasti prodaja iPhone-a zbog ovoga? Morate priznati da bi vas iznerviralo da imate telefon i da recimo prebacite telefon iz jedne ruke u drugu a da vam veza pukne? Ili sta ti ja znam
[ Ivan Dimkovic @ 25.06.2010. 18:14 ] @
Citat:

Iz tvrtke poručuju kako na svakom mobitelu ima osjetljivih mjesta gdje je smještena antena uređaja.


Hahahhahahahahahahahah :)

Ovaj... ne, na ostalim telefonima su antene obicno unutra.

Ali one nisu revolucionarne i magicne... a samo to se racuna :-)

Apple... jos jednom dokazao trijumf forme nad funkcijom. K'o onaj frizider sa gelom - lep al' beskoristan.

Citat:

pa jesu li oni svesni kolko ce im opasti prodaja iPhone-a zbog ovoga?


Si ti lud? :-)))) iPhone 4 ide kao alva bre - planule sve zalihe iz odma'... pa nece valjda da ih sputa neka takva sitnica u imanju najnovijeg Jesus Phone-a... svasta.

Nema da brines - uskoro ce cela Apple sekta biti opremljena iKurtonima oko telefona i nastavice svoje propovedanje kako "it just works" i kako je "magical", "revolutionary" i ostale marketinske slogane Apple korporacije.
[ Srđan Pavlović @ 25.06.2010. 18:23 ] @
Ako imam zaposlenog levaka u firmi, jel mogu da budem oslobodjen poreza?
[ Ivan Dimkovic @ 25.06.2010. 22:28 ] @
I pobednik od svih komentara:

Citat:

First the iPhone gets lost in a bar...now bars get lost in the iPhone


Hahahahah
[ gojnik @ 25.06.2010. 23:01 ] @
Magical!

[ deri3891 @ 26.06.2010. 00:13 ] @
"Stiv Dzobs je vrhovni komadant najvece armije praznoglavaca u svetu."
(Jedan od komentara sa B92)
[ legija @ 26.06.2010. 11:53 ] @
Kinezi rulez :D


[ Suns @ 26.06.2010. 13:24 ] @
Auuuuu sada vidoh ovaj fail sa antenom.... brateeeeeeeeeee
[ CONFIQ @ 26.06.2010. 13:53 ] @
The Best Semi-Solutions for iPhone 4 Reception Problems So Far



http://gizmodo.com/5573179/the...ne-4-reception-problems-so-far
[ Srđan Pavlović @ 26.06.2010. 14:09 ] @
iNemamSignal :-)
[ combuster @ 26.06.2010. 14:16 ] @
E al pazi kad mu je verovatno ispod par jastucica da se precious ne bi polomio ako mu sklizne :D
[ Ivan Dimkovic @ 26.06.2010. 19:35 ] @
A ne ne - imas OSIGURANJE za svoj Jesus Phone...

K'o auto bog te mazo.... Osecam da ce sledecu verziju vec da daju na lizing.
[ Suns @ 26.06.2010. 20:41 ] @
Ne nego će da prodaju iTrakaOkoGlave za telefoniranje bez ruku poručite odmah samo $19,99 + poštarina
[ Vlada666 @ 26.06.2010. 23:43 ] @
Sutra kupujem iPhone,iz amerike,otkljucan, 800eur... ma vredi svaku paru :)))
[ Ivan Dimkovic @ 26.06.2010. 23:59 ] @
Samo kupi selotejp, i onda vredi svaku paru :)
[ Srđan Pavlović @ 27.06.2010. 00:03 ] @
Moze selotejp da se kupi za manje od 800 evra :-)
[ Nedeljko @ 27.06.2010. 00:04 ] @
Zar cene nisu $199-$299 zavisno od gigabajtaže?
[ endre85 @ 27.06.2010. 00:19 ] @
Jesu, kad se kupuje preko ugovora nekog provajdera. AT&T u Americi, ako se ne varam. Cena "otvorenog telefona" se krece oko 800 evra. Ne znam tacno, nisam proveravao.

Nije mi jasno kako ljudi olako daju tolike pare za telefon, i to jos 95% njih ni koristi vecinu funkcija koja razlikuje jedan takav telefon od telefona koji kosta recimo 100 evra.


EDIT: Sad sam video da je cena u nekoj T***** P*** prodavnici u Beogradu 990 evra.
[ Ivan Dimkovic @ 27.06.2010. 00:20 ] @
@Nedeljko, jesu, uz obavezujuci ugovor, i zakljucan telefon :))

Ako hoces bez ugovora, i otkljucan - onda Jesus Phone kosta k'o neki laptop srednje klase a cak mozes i da telefoniras ponekad sa njim, osim ako ga ne drzis u ruci kako Apple nije odobrio :)

Nego, da li je Apple vec poceo sa revizijom snimaka gde je njegovo visocanstvo Sv. Steva drzao telefon u nedozvoljenoj pozi? Ili za Sv. Stevu ne vaze pravila i snaga njegovog RDF-a je dovoljno jaka da pobedi izgubljeni signal?

Procitah negde da je ovaj gaf prouzrokovan upornim insistiranjem Sv. Steve da ne koristi Nokia patente za koje ih Nokia tuzi (nisam proveravao tvrdnju) - mada, strateski gledano cisto, Steva je 100% u pravu - ocigledno nefunkcionalan telefon NIJE prepreka za uspesnu prodaju, ako se zove iPhone.

Mogao bi komotno potpuno da izbaci prijem signala iz sledece verzije, dovoljno je da ima Apple logo i da ga Steva izvuce iz dzepa na farmerkama - i prodaja je zagarantovana :)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 27.06.2010. u 01:30 GMT+1]
[ EArthquake @ 27.06.2010. 01:51 ] @
zar nije i on imao slicnih problema , samo mozda nije znao sta je u pitanju :)

http://www.cio.com/video?bcpid...73280988&bctid=90588645001

ne mogu tacno da vidim gde drzi svoj primerak magicnog uredjaja ...
[ bigvlada @ 27.06.2010. 06:50 ] @
jedan od komentara sa daily tech-a:

Steve Jobs on the cusp of his next, great, big prophetic announcement, takes a sip of bottled water (that fish pee'd in), wipes his brow and steps up to the podium, clearing the phlegmn out of the back of his throat in a cool, slick manner before he begins to speak.

"People, friends, fellow acolytes, today, here, I have something I would like you to see."

Steve pauses for a moment, looking far out into the crowds, watching their eyes grow wider than saucers and speckles of saliva form on their lips. Steve smiles calmly.

"You're going to like this, it will change everything. You will never look at things the same again."

The mouths in the audience begin to open, their breathing increases and their pulses began to accelerate, evidenced by the pulsating arteries in their necks. Steve's smile slowly fades to a more serious grin.

"Today, I present to you, the i-Grip. It is a revolutionary way to... hold a phone."

The crowd gasps! Their minds race in a furor, analyzing every single word that just pursed steves lips into their auditory canals. They scrambled to make sense of every vowel, syllable and consonant.

"You see, we've all been doing it wrong. We've been enslaved for far too long." Steve's grin faded to a serious expression. He held out an i-Phone for everyone to see. The people in the crowd leaned forward, their eyes nearly popping out of their sockets, the rhythmic pulsing in their necks now beginning to thunder with voracious unison.

Steve paused again, holding the phone out with his black-sleeved arm, looking smugly outward as his turtleneck comforted his flock. With a wiggle of his pinky finger he then began to shuffle his hand. Within seconds his grip had changed, his grasp was firm, yet delecately embraced the phone, cradling it with his clenched love.

"The i-Grip, try it, you're going to love it." He smiled widely, teeth glinting through his lips as the sides of his mouth cracked open devilishly.

The crowd erupted in euphoria! Jobs had spoken. It had been said, and thus it had been done! So shall it be written that the i-Grip is their salvation from bondage!

Ne, kada ovaj odapne, propašće i Apple. Za ovo jednostavno ne postoji zamena.
[ markantz @ 27.06.2010. 11:26 ] @
We reinveted the way you hold your phone

:)
[ _goThic_ @ 27.06.2010. 11:55 ] @
i sta je na kraju dobio posle "wow, revolucionarno, antena je spolja"?
dobio je gumu za $29 s kojom je antena opet unutra... -.-
[ Cartman @ 27.06.2010. 14:33 ] @
Citat:
Steve Jobs On iPhone 4: "There Is No Reception Issue. Stay Tuned."

ROFL
Code:
http://gizmodo.com/5573680/steve-jobs-on-iphone-4-there-is-no-reception-issue--stay-tuned
[ xigma @ 27.06.2010. 17:21 ] @
Citat:
Steve Jobs On iPhone 4: "There Is No Reception Issue. Stay Tuned."


"Faith is to believe what you do not see; the reward of this faith is to see what you believe."
St. Augustin

:-)
[ Eborg @ 27.06.2010. 17:57 ] @
Kakve su ovo priče da će biti patch ubrzo koji rješava ovaj problem (nema mi logike, ovo izgleda čisto kao hardverski propust) i da onaj bumper-omot ne dovodi do gubitka signala (opet ni to nema logike)?

Jesu li to bapske priče ili je samo rješenje da se izbjegava dirati taj dio? I je li to kod SVIH telefona ili samo kod nekih pa je moguće da je došlo do fabričke greške?
[ newtesla @ 27.06.2010. 18:35 ] @
Mozda ce softverski pokusati da rese da antene za BT i GSM budu galvanski odvojene, ili bar da BT antena ne emituje dok emituje GSM - i tako GSM predajnik radi predaju samo 15% vremena tokom razgovora... Ili da galvanski odvoje BT antenu dok je BT iskljucen, i da se nadaju da niko nece dodirom spajati dve antene dok se koristi BT accessories...

...iskreno, ne znam sta bih tacno radio da mene zaduze da softverski resim ovaj epic fail... osim sto bih udavio glavnog inzenjera.
[ Ivan Dimkovic @ 27.06.2010. 18:39 ] @
Osim ako glavni inzenjer nije idiot - cisto sumnjam da je on kriv.

Sveti Steva je verovatno zadao zadatak da se po svaku cenu izbegnu Nokia-ini antenski patenti - i ovo je verovatno najbolje sa cim je Apple engineering department mogao da izadje :)

[ fLuXx @ 27.06.2010. 20:29 ] @
iZdravo, nemam signala!

Spoljna antena je prevazidjen koncept jos od kad se prvi put pojavila nokia 3210, a i tada je antena bila izolovana i nalazila se na vrhu, tako da se ne dodiruje rukama. Koji im je vrag da stave ogoljenu antenu na ram telefona? BTW, evo jednog linka koji sakuplja zalbe i nudi poneko resenje:

http://gizmodo.com/5571171/iph...ou-hold-it-by-the-antenna-band

edit:
Will it blend
[ akiko1 @ 28.06.2010. 00:23 ] @
Citat:
U Appleovoj izjavi o zaštiti podataka nigde se ne spominje mogućnost da korisnik odbije da stavi na raspolaganje tražene podatke.


Apple krenuo Fejsbukovim stopama, mada i ostali nisu daleko!

Apple špijunira korisnike iPhonea
[ New Village DC @ 28.06.2010. 02:51 ] @
Inzenjeri u Apple-u su ipak dosli do resenja:

http://www.notcot.org/post/31938/

[ ArsenLupen @ 28.06.2010. 06:04 ] @
awesomeness :D
[ Doc @ 28.06.2010. 07:39 ] @
Svaka čast Apple-u, ali dati mnogo novca za telefon koji gubi signal 2010. godine zaista nema smisla. :/
[ Slobodan Miskovic @ 28.06.2010. 07:55 ] @
Bice update, non stop ce biti pun signal na telefonu, iako nije, tako da nece biti prituzbi ;)
[ behemot78 @ 28.06.2010. 08:02 ] @
Citat:
Seems all three received a 'cool reception'...

Mahmoud Aminijad, Feb 2, 2008: "There are no gays in Iran."

Tony Hayward, May 30, 2010: "There are no underwater oil plumes."

Steve Jobs, June 26, 2010: "There are no antenna issues."
[ flighter_022 @ 28.06.2010. 09:42 ] @
Barem 5 ljudi koji su makar teoretski razmatrali kupovinu iPhone 4, a koji nemaju nikakve veze sa IT svetom, odustali su od kupovine upravo zbog ovakvih pi**arija.
[ Nedeljko @ 28.06.2010. 10:36 ] @
Što je zanemarljiva cifra.

Ja ne vidim nijedan razlog nabavke telefona koji košta preko 200 evra. Uopšte mi nije jasno šta to imaju ti skuplji modeli. Ako možeš da gledaš filmove, TV, internet meil, dokumente, muziku, šta se više hoće?
[ darkonsm @ 28.06.2010. 11:26 ] @
Kome treba i7980x sa 5970 4gb nikome .

Opet ima ljudi koji ce to uzeti .

I pored toga sto je iphone znatno jeftiniji od gore navedene konfguracije ipak tu ima puno neracionalnosti .

Cekati 3 ili 4 dana da se uzme jedan skup mob tel je vec blago receno fensi preterivanje .

Inace karektaristika Amerikanaca .

Treba znati da kao narod Amerikanci imaju neku podvojenost koja nije prisutna samo kod njih ali kod njih vec poprima extremne razmere.
Intelektualna elita koja moze poslati i ljude na mesec i ovce za sisanje .


Sa tacke racionalnog koriscenja mob tel je za email gledanje web strani u odsustvu laptopa gubljenje vremena igranjem koje igrice ' gledanje youtube u nekim prilikama par specijalizovanih stvari stvari i to je to kakvi filmovi samo ako bas nista drugo od elektronskih sprava nije pri ruci
I najvaznija funkcija telefoniranje jer u pitanju je uredjaj koji ti omogucava da uvek budes u toku ma gde god da si.
I phone ocigledno ima problem sa jednom od osnovnih funkcija uz to je preskup .

[ Memomax @ 28.06.2010. 13:11 ] @
Citat:
Nedeljko: Što je zanemarljiva cifra.

Ja ne vidim nijedan razlog nabavke telefona koji košta preko 200 evra. Uopšte mi nije jasno šta to imaju ti skuplji modeli. Ako možeš da gledaš filmove, TV, internet meil, dokumente, muziku, šta se više hoće?


potpuno se slažem. prvi odgovor će biti aplikacije. kao da je važno da li za nešto postoji 20.000 ili 500.000 aplikacija. sve ih ne mogu strpati u telefon, a 99% aplikacija je inače običan trash. drugo, čitanje knjiga, pdf-ova, gledanje filmova, ili editovanje dokumenata na 3.5 incha ekranu je mazohizam i nebriga za zdravlje. ako ti je sve to zaista neophodno u pokretu, telefon definitivno nije za to.

sve se na kraju svodi na priču o statusnim simbolima, iphone je skup, još je ovde i malo teže nabavljiv, i eto možda pravih motiva. najgore od svega je, bar kod nas, što će mnogi dati 700-800 evra za iphone, i onda će kad ih neko pozove reći da će ih zvati kad stignu kući jer jedva stoje u autobusu pa ne mogu da pričaju.
[ jablan @ 28.06.2010. 14:58 ] @
Citat:
darkonsm: I phone ocigledno ima problem sa jednom od osnovnih funkcija uz to je preskup .

Mislim da za Amere nije preskup. Na šta bi oni inače potrošili te pare?
[ DaliborP @ 28.06.2010. 15:10 ] @
Citat:
jablan: Mislim da za Amere nije preskup. Na šta bi oni inače potrošili te pare?

Preskup je za bilo koga ko ga kupuje bez paketa sa operaterom, ne samo za Amere. Ustvari vecina "smart" telefona su preskupi u tom slucaju.
Meni je stvarno cudno da neko daje 500 ili vise evra za telefon, pogotovo ako nema obezbedjen internet koji jeste najvaznija stavka kod ovakvih telefona.

U Srbiji cisto sumnjam da postoji operater koji daje neogranicen internet ili nesto slicno, a ne znam da li uopste postoji operater koji prodaje Iphone?
[ endre85 @ 28.06.2010. 19:52 ] @
Record 1.7 Million iPhones Sold in Three Days

Nokia Mocks Apple iPhone 4 Reception Issues

[ bakara @ 28.06.2010. 21:18 ] @
A meni nije jasno cemu u opste diskusija o ceni novog iphona, ko da je vasa briga ko ce to kupiti ili da vas neko pita da li bi i koliko bi vi para potrosili na mobilni?
U ostalom ne vidim da su nesto puno jeftinije nove nokije i HTC...
[ miroslavL @ 28.06.2010. 21:55 ] @


Windows 7 hits 150 million licenses: that's seven copies a second

PS: Jeste off-topic ali sam morao :D
[ behemot78 @ 28.06.2010. 22:09 ] @
Citat:
U ostalom ne vidim da su nesto puno jeftinije nove nokije i HTC..
High-end HTC telefoni su mnogo povoljniji od iShita-a, npr. Desire ili HD2 sa jacim procesorom, RAMom, vecim ekranom itd. Konkretno ta dva modela kostaju oko 400-450 evra, u prodavnici, bez potpisivanja ugovora sa mobilnim operatorima, dok najnoviji iTelefon kosta nekih 800 jura. Pritom se radi o pametnim telefonima, za razliku od iPhone-a.


[ Ivan Dimkovic @ 28.06.2010. 22:10 ] @
A moze da se razgovara kako god da ih drzis... magicno!
[ combuster @ 28.06.2010. 22:11 ] @
http://www.itnews.com/smartpho...ne-4-parts-cost-apple-just-171

Citat:

Apple's iPhone 4 costs the company about $171 to build, a Wall Street analyst said today, giving the new device a profit margin of more than 61%.

Materials and parts for the 16GB iPhone 4 total $171, said Brian Marshall of BroadPoint AmTech, while non-hardware costs such as licensing fees and set-asides for warranty claims add another $35, bringing Apple's total cost to $208. The 32GB iPhone 4, meanwhile, has a cost of materials price tag of $195, and a total cost including non-hardware fees of $230.

"The 16GB iPhone 3GS had a BOM [bill of materials] of $185 last summer, so the cost came down a little," said Marshall. "Apple is being very aggressive on its suppliers to lower BOM."

Assuming Apple receives $529 for each 16GB iPhone 4 and $629 for each 32GB model -- those numbers include the subsidies that mobile carriers pay Apple -- the lower-priced iPhone 4 boasts a gross margin of 61% while the 32GB device sports a gross margin of 70%.

Apple sells the 16GB iPhone 4 for $199, and the 32GB model for $299. It does not, however, disclose payments it gets from AT&T or other carriers, leaving analysts like Marshall to guess at the total dollar amount it receives for each iPhone.


Sisaj ovce stevo...
[ endre85 @ 28.06.2010. 22:23 ] @
@miroslavL

Ovaj..pa?
Evo jos malo statisktike:


and counting


Linkove sam stavio cisto informativno, i kao konstatacija da im prodaja ide dobro, i da Nokia pokusava da likuje malo (ipak ih oni tuzakaju oko patenata za antenu). Ako su visak, izbrisacu.

EDIT: Ne znam koliko su troskovi radnika, administracije, marketinga i slicno. Ali ako lupimo da da im je cista zarada 300$, 1.7M x 300 = 510.000.000$. Sto je jako lepa svota novca inkasirana za svega nekoliko dana. Tu se jos moze dodati i nekoliko miliona $ od "originalnih" futrola koje ce prodati.

[Ovu poruku je menjao endre85 dana 28.06.2010. u 23:38 GMT+1]
[ miroslavL @ 28.06.2010. 22:34 ] @
^ Ma opušteno bre ;) - štaš brisati, i ja sam stavio onako bezveze čisto zbog te njihove siće kojom se hvale :D
[ endre85 @ 28.06.2010. 22:37 ] @
Ok, sorry. Pogresno sam shvatio.
[ Alexxandar @ 28.06.2010. 23:15 ] @


S obzirom da Apple ima smisla za humor kao muslimani pri spominjanju Muhameda čudi me da nisu tužili Nokiu. Nebi bio prvi put da se okome na nekoga što ima vređa svetinju, mada ipak nije ni Nokia mali čovek koga mogu da zaj....

Apple Isn't Laughing at Ellen's iPhone Commercial Parody
[ darkonsm @ 28.06.2010. 23:17 ] @
Sa obzirom da si po svemu sudeci lagali za ipad o kolicini prodaji prvih dana slobodno se moze otpisati cifra od 1.7 milona kao jos jedan reklamni trik appla .
Priznajem da su dobri sto se tice marketinga.
[ Goran Rakić @ 28.06.2010. 23:41 ] @
Iz komentara na poslednji YouTube video:

Citat:
She is taking the shite out of the most advanced and superior smart phone of the 21st century!! Stupid Bitch.

Wow she is so NOT funny. But its okey, women are not funny.

She is an embarrassment to Obama. She's taking the Shite out of the most advanced and superior phone today. Stupid Bitch.
[ combuster @ 28.06.2010. 23:48 ] @
E to je zaelot...

/edit: cudi me da je neko nije nazvao Ellen DeGenerate :)
[ DaliborP @ 29.06.2010. 09:17 ] @
Citat:
behemot78: High-end HTC telefoni su mnogo povoljniji od iShita-a, npr. Desire ili HD2 sa jacim procesorom, RAMom, vecim ekranom itd. Konkretno ta dva modela kostaju oko 400-450 evra, u prodavnici, bez potpisivanja ugovora sa mobilnim operatorima, dok najnoviji iTelefon kosta nekih 800 jura. Pritom se radi o pametnim telefonima, za razliku od iPhone-a.

Svaka vama cast ako mozete da dajete 400-450 ili vise evra za telefon, kakav god bio. I to bez paketa i interneta. Onda ni 800 ne zvuci mnogo.
Samo u Srbiji to nije mnogo para, tamo se ljudi posteno otvore za telefon.
[ Dejan Lozanovic @ 29.06.2010. 09:28 ] @
Citat:
DaliborP: Svaka vama cast ako mozete da dajete 400-450 ili vise evra za telefon, kakav god bio. I to bez paketa i interneta. Onda ni 800 ne zvuci mnogo.
Samo u Srbiji to nije mnogo para, tamo se ljudi posteno otvore za telefon.


Sta znam, meni telefon zamenjuje potrebu za notebookom. Nije sad da cu u njemu da pravim neku prezentaciju, ali dovoljno dobar da mogu neki mail na brzinu da napisem ili ako treba da mogu sa njim da chatujem sa ljudima preko gtalk/skype-a.

Opet sluzi i kao mp3 player. Pomogao mi je dva tri puta da nadjem ulicu preko google mapsa, kad sam bio u gradu. Opet koristim i neke dodatne aplikacije npr nasao sam na google marketu aplikaciju kojom mogu da merim predjenu kilometrazu i da mi racuna prosecnu brzinu dok vozim bicikl. Opet mogu da koristim ssh klijent i vnc klijent da se konektujem na svoj desktop racunar. Jednostavno telefon mi sluzi kao mini kompjuter.
[ DaliborP @ 29.06.2010. 09:40 ] @
Ne verujem da ti treba telefon od 500 evra za slanje maila ili Google maps. Tu opciju ima svaki Sony Erikson od pre 5 godina.

Osim toga, da li ti mobilni operater obezbedjuje paket interneta ili placas po potrosnji? Ako nemas paket obezbedjen sa pristojnim internetom, cemu svrha smart telefona ako moras i to dodatno da placas? Sve u svemu jako skupo.
[ Dejan Lozanovic @ 29.06.2010. 09:49 ] @
Vip postpaid 900, mi daje 900 minuta razgovora, 900 sms/mms i 900 mb saobracaja mesecno. za 2500 din meseno ( sve ukupno sa pdv i taksom ). Fora je kao sto sam rekao u dodatnim aplikacijama tipa gtalk/skype/ssh/vnc sa druge strane koristim i neke domace tipa za gledanje kursa dinara prema evru.

E sad pisanje mail-a nekim "normalnim" telefonom jednostavno ne hvala. Znaci qwerty tastatura bato.

[ Srđan Pavlović @ 29.06.2010. 09:54 ] @
Jeste - qwerty, s tim da imas izbor da stisnes 4 tastera odjednom, pa koje slovo ubodes...
(osim ako ti prsti nisu 4,5 mm promera ili tako nesto)

Ja kad vidim te mini tastaturice, najezim se. Ono dugme desno deluje OK...
[ combuster @ 29.06.2010. 10:01 ] @
Ma naviknes se - stvar rutine i vezbe, osim ako ti nisu bas chubby fingers, e onda nema pomoci...
[ DaliborP @ 29.06.2010. 10:04 ] @
Citat:
Dejan Lozanovic: Vip postpaid 900, mi daje 900 minuta razgovora, 900 sms/mms i 900 mb saobracaja mesecno. za 2500 din meseno ( sve ukupno sa pdv i taksom ).

Cekaj, i pored tog paketa treba da platis telefon 400-500 evra?
[ Dejan Lozanovic @ 29.06.2010. 10:14 ] @
Citat:
DaliborP: Cekaj, i pored tog paketa treba da platis telefon 400-500 evra?


Telefon sam kupio van bilo kog paketa. I nisam vezan nekim ugovorm za isti. Ali uz ovaj paket recimo uzmes i htc tatto za 1 dinar, dobijes android telefon sa kojim mozes dosta stvari recimo da uradis.

Citat:
Srđan Pavlović: Jeste - qwerty, s tim da imas izbor da stisnes 4 tastera odjednom, pa koje slovo ubodes... :D
(osim ako ti prsti nisu 4,5 mm promera ili tako nesto)

Ja kad vidim te mini tastaturice, najezim se. Ono dugme desno deluje OK... :-)


Ne mozes da se zeznes, svi tasteri su blago izdignuti imas osecaj kao da su mali jastucici, tako da vrlo lako znas gde ti je prst cak i da ne gledas u tastaturu :) kucam skoro kao i na pravoj qwerty :)



Samo jos da dodam da sam telefon uzimao jos i iz razloga da pravim / prodajem aplikacije za android platformu tako da na neki nacin na sam uredjaj sam gledao kao i na neku vrstu investicije.
[ behemot78 @ 29.06.2010. 10:35 ] @
Citat:
DaliborP: Svaka vama cast ako mozete da dajete 400-450 ili vise evra za telefon, kakav god bio. I to bez paketa i interneta. Onda ni 800 ne zvuci mnogo.
Samo u Srbiji to nije mnogo para, tamo se ljudi posteno otvore za telefon.


Ovo je razlog:
Citat:
Jednostavno telefon mi sluzi kao mini kompjuter.
. Već par godina koristim Pocket PC (tj. izmenjao sam par modela) koji mi služi umesto laptopa. Radim na njemu sve što i na PC ili laptop računaru - jedino ne gledam filmove (sem nekih klipova zezancija) niti igram igrice. I ne može da nareže CD/DVD. Imam "unlimited data plan", tako da je tu i push sinhronizacija sa Exchange serverom, i Gmail, Yahoo, Hotmail (sve preko mail klijenta) i surfovanje, i download i upload, pisanje mailova preko qwerty tastature, ažuriranje vremenske prognoze, remote desktop, čitanje i editovanje Office dokumenata...

Citat:
Ne verujem da ti treba telefon od 500 evra za slanje maila ili Google maps. Tu opciju ima svaki Sony Erikson od pre 5 godina.
Nijedan SE osim onih smart iz P serije ne može da se koristi za Exchange.
[ DaliborP @ 29.06.2010. 10:46 ] @
Znaci realno vecina ljudi na ovoj temi imaju telefon od 500 evra i zale se da je Iphone skup :-)
Ja sam svoj laptop platio 500 evra :-)

Ja iskreno ne mogu da se setim da li znam nekoga ko je platio telefon preko 200 evra. A vecina koje znam imaju neki "smart" telefon, ili sa androidom ili iphone. Naravno kupljeni sa paketom. Kad bolje razmislim ne znam nikog ko je kupio neki "smart" telefon bez paketa.
[ behemot78 @ 29.06.2010. 11:13 ] @
Citat:
Znaci realno vecina ljudi na ovoj temi imaju telefon od 500 evra i zale se da je Iphone skup
Preteruješ, ja npr. nikad nisam dao više od 350 evra za telefon. Pritom, ne žalim se da je iPhone skup - samo komentarišem. Lično ga nikad ne bih koristio, čak ni da mi poklone, eventualno bih ga prodao, kupio neki pravi smartphone (HTC), i još imao kusur od nekoliko stotina evra.
[ Ivan Dimkovic @ 29.06.2010. 11:13 ] @
Evo ja sam kupio Nexus One bez paketa ;-)
[ mmix @ 29.06.2010. 11:25 ] @
I ja moj HTC Touch HD (mada moram da budem iskren sa ove distance to posmatram kao veci za*eb)
[ DaliborP @ 29.06.2010. 11:26 ] @
@Ivan
Ti ili firma platila?
A tebe i ne poznajem, ne upadas u grupu ljudi koje znam ;)

Citat:
behemot78: Preteruješ, ja npr. nikad nisam dao više od 350 evra za telefon. Pritom, ne žalim se da je iPhone skup - samo komentarišem. Lično ga nikad ne bih koristio, čak ni da mi poklone, eventualno bih ga prodao, kupio neki pravi smartphone (HTC), i još imao kusur od nekoliko stotina evra. :)

Samo 350? Pa ti si sitna riba.
[ Ivan Dimkovic @ 29.06.2010. 11:26 ] @
Ma i ja stalno kazem posle kolika sam budala ispao sto placam tu elektroniku te pare koja je posle godinu dana zrela za djubre, ali jbg... geek sam i to se ne moze otkloniti nikako :-))))

Sad sam poceo kola da budzim isto tako a cene jos gore... dobro je da nisam ozenjen u pm pa da me ubije zena :)

@DaliborP, ovaj Nexus One je moj, platio ga licno. Pre toga smo kupili jedan za firmu ali posto sam ja warranty-voider svu svoju elektroniku ukljucujuci i laptop kupujem sam hehe :)
[ Nedeljko @ 29.06.2010. 11:30 ] @
Citat:
Dejan Lozanovic: kucam skoro kao i na pravoj qwerty :)


Kad bi se zezali. Ja na laptopu ne kucam ko na pravoj tastaturi, a ti ćeš na onom prcvoljku.

Ili diktiranje meila glasom, ili virtuelna (ili spoljna) tastatura normalne veličine, ili izem ti takvo pisanje meila.
[ combuster @ 29.06.2010. 11:36 ] @
Ja sam na moju 13"-ticu tako navikao da sad imam problema da kucam na vecim fullsize tastaturama. Dobro, priviknem se za minut, ali navika je cudo. Isto tako bih se navikao da tu Motorolu drzim sa svojom LEVOM rukom a da desnom sa pet prstiju cepam po njoj ko blesav.
[ Zoran Milovanovic @ 29.06.2010. 12:07 ] @
Nedeljko, nemoj da si bukvalista. Da se kuca brze nego na bilo kojoj drugoj tastaturi, kuca se. Fizicka qwerty ispred svih. Ne kuca se obema rukama ili sa 10 prstiju (a nema ni potrebe dovoljna su ti 2 palca - jer su sva slova u precniku od par cm jednog i drugog prsta).

Takodje, recimo Nokia N82 (a nije jedini model) nema qwerty pa je ubadanje tastera jos teze nego na qwerty tastaturama. Naravno, postoji razlika i qwerty tastisu, na nekima je lakse, na nekima teze kucanje, zavisi od modela do modela, ali ni jedna software ili num tast ne moze da pobedi fiz. qwerty.

Zaista je izvodljivo slepo kucanje, odnosno kucanje i gledanje u ekran telefona i to veoma glatko i lagano se da nauciti.
[ Dejan Lozanovic @ 29.06.2010. 13:34 ] @
@nedeljko

Pazi totalno moze brzo da se kuca bez ikakvih problema veoma brzo. Kad mogu da koristim IM bez problema da me osoba sa druge strane ne ceka. Realno ne treba mi vise. Mislim sa dva palca kucas nije sa 10 prstiju ali sto kazu sve je na 3 cm.
[ Nedeljko @ 29.06.2010. 14:15 ] @
Mene sa svi' deset pristiju čekaju na četu da otkucam. Naravno da je zvučna komunikacija brža, ali ti naravno brže kucaš sa dva palca, nego što pričaš.
[ Horvat @ 29.06.2010. 17:52 ] @
tek sam danas slucajno naleteo na ovu vest (a vidim ivan je vec azurno izbacio info u sekundi kad se pojavila vest)

ne mogu da verujem kakav odgovor je stevica dao :D, to je valjda najjace u ovoj tragikomicnoj situaciji

ovo je dobro za filmove, kada se ljudi izvlace kad nece da telefoniraju u fazonu "krrshshe... u tunelu sam..shhh...gubi se signal...tu-tu-tu-tu"
ovde je dosta da kaze "koristim glupphone4, imam 3 crtice...2...1...tu-tu-tu"...

je l moze ovaj iphone barem da se koristi kao otvarac za cepove ili za razbijanje orasa?
[ combuster @ 29.06.2010. 18:05 ] @
Ne, uglavnom se koristi kao magical artefact, mystical device wich fame is only exceeded by it's power...
[ fLuXx @ 29.06.2010. 20:01 ] @
Citat:
Horvat: ...

ovo je dobro za filmove, kada se ljudi izvlace kad nece da telefoniraju u fazonu "krrshshe... u tunelu sam..shhh...gubi se signal...tu-tu-tu-tu"
...


It's not a bug, it's a feature. It just works! Just like that! It's magical!
[ Horvat @ 29.06.2010. 21:00 ] @
Citat:
combuster: Ne, uglavnom se koristi kao magical artefact, mystical device wich fame is only exceeded by it's power...


ako ne haluciniras nakon lizanja nophone-a,onda nije magican
ili mozda zabe nisu magicne (haluc.) :P
[ Shadowed @ 29.06.2010. 21:07 ] @
Citat:
Sa obzirom da si po svemu sudeci lagali za ipad o kolicini prodaji prvih dana slobodno se moze otpisati cifra od 1.7 milona kao jos jedan reklamni trik appla.

Moze neki izvor za ovo? Zatrebalo mi a ne mogu naci.
[ Horvat @ 29.06.2010. 22:29 ] @
The Idiots Guide to Holding the iPhone 4
[ Memomax @ 29.06.2010. 22:47 ] @
ali izgleda da ovde problemima nije kraj...


http://www.appleinsider.com/ar...imity_sensor_during_calls.html

ovaj deo je posebno zabavan...sam šalje poruke, sam se mjutira...izgleda da je steva zamislio da ti ovaj telefon uopšte i ne pipaš, on sve sam radi...

"My wife and I both have the same exact problem with our phones," user farfromovin wrote. "I was on an hour phone call this evening and my phone muted me 5 times, put me on hold and tried calling my work and then put me on hold and tried to send a text message to my work. This is very (disappointing)."
[ combuster @ 29.06.2010. 22:49 ] @
Da nije 'ladan lem ? :D
[ Ivan Dimkovic @ 29.06.2010. 22:58 ] @
Uputstvo za spindoktore :)

http://www.engadget.com/2010/0...iphone-4-reception-complaints/

Citat:

Apple telling reps to smooth over iPhone 4 reception complaints, don't offer free bumpers?

BGR appears to have nabbed a document being distributed by Apple corporate to AppleCare reps tasked with handling iPhone 4 customers miffed with the antenna performance fiasco -- and for the time being, the recommendations are focusing on managing expectations, not fixing the problem. In a nutshell, reps are being instructed to pass on a more politically correct version of Steve's email by telling customers that they should "avoid covering the black strip in the lower-left corner of the metal band." Interestingly, they agree that bumpers might fix the problem, but they're emphatic in saying that they "ARE NOT appeasing customers with free bumpers – DON'T promise a free bumper to customers." And yes, that statement is complete with caps and bold in the source document, so they mean business, it would seem. If it's any consolation, Apple says that "the iPhone 4's wireless performance is the best [they] have ever shipped," but let's be honest: for those zapping their calls into the afterlife every time they brush their phone the wrong way, it's not much consolation at all.


HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAH

Citat:

If it's any consolation, Apple says that "the iPhone 4's wireless performance is the best [they] have ever shipped


Pa da - prosecnom pokloniku iSheep sekte je ovo vise nego dovoljno, snaga RDF-a je vise nego dobra zamena za obavljen telefonski poziv.

HAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Ali don't offer free bumpers... hahahahaaaaa jao stomak.

Nego jos ih nema na ovom forumu da ponove najnoviji Apple PR statement - "the iPhone 4's wireless performance is the best Apple has ever shipped" ili bar ono "it just works"... (except when it doesn't)
[ combuster @ 29.06.2010. 23:35 ] @
Pa posle onog fijaska sa wireless-om na iPad-u - moguce da je revolucionarno bolji wireless.
[ Ivan Dimkovic @ 29.06.2010. 23:45 ] @
Hahaha

Ali kako je jako ovo sve... dakle, prvo su im uzeli $800 ili dvogodisnji ugovor sa socnim data planom... a sada ce im uzeti i $29 za parce plastike kako bi mogli da KORISTE svoj telefon za... telefoniranje :)

I... rezultat? Proizvod ide kao alva.

Magical!

Mislim da je pravo pitanje STA to Apple treba da uradi kako bi njihovi fanovi prestali da ih vole? Ocigledno nesto uporedivo sa holokaustom u najmanju ruku...
[ combuster @ 29.06.2010. 23:51 ] @
Da vide Stevu na skrivenoj kameri kako koristi Nexus :)
[ ventura @ 30.06.2010. 00:01 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic
Mislim da je pravo pitanje STA to Apple treba da uradi kako bi njihovi fanovi prestali da ih vole? Ocigledno nesto uporedivo sa holokaustom u najmanju ruku...

To više nije smešno... Apple je postao klasičan kult, sekta.... Razlika između Apple-a i Jehovinih Svedoka/Scientologa/nekon random kulta je samo u agendi i ideologiji. Bottom line i jednih i drugih je da se zavuku ruku u džepove vernika.

A Jobs će u istorijskim udbenicima biti upamćen ne kao inovator, nego neko ko je od klasične korporacije napravio kult, a sve u cilju maksimizacije profita.
[ Srđan Pavlović @ 30.06.2010. 07:41 ] @
E, ali kako "some iPhone4 dropping calls" - pa zar nemaju svi primerci isto resenu antenu? :)
[ maksvel @ 30.06.2010. 08:14 ] @
^"Some iPhone dropping calls"
"Other won't bother calling at all"
[ bigvlada @ 30.06.2010. 08:54 ] @


Koristite vaš novi iPhone bezbolno, za samo $9,99
[ burex @ 30.06.2010. 11:31 ] @
Steve-o će da reši problem, samo da pita par stručnjaka zašto mu ono parče metala oko telefona ne radi baš najbolje...
http://www.engadget.com/2010/0...nna-engineers-for-some-reason/
[ oliboy @ 30.06.2010. 11:45 ] @
Zapošljavaju 3 inženjera za antene. Da, sada će rešiti problem.
hehe, jedan od komentara sa prethodnog linka:

"I upgraded to iph4 expecting a call from apple for an interview...I did not get the call cos I held the phone wrong "
[ Horvat @ 30.06.2010. 12:21 ] @
Citat:
ventura:
A Jobs će u istorijskim udbenicima biti upamćen ne kao inovator, nego neko ko je od klasične korporacije napravio kult, a sve u cilju maksimizacije profita.


kako to neki kazu (i podrzavaju) (parafraziram) "profit uber alles" ;)
tako da, nema tu nista lose, apple nije osoba,jabuka je samo preduzece ciji je prvi i jedini cilj profit,pod svaku cenu,tako? ;)

---
ajd ovo s antenom, sjbali su dizajn (iako nema smisla da nisu isprobali telfon,ali bice da je fora da se pored telefona proda jos jedan proizvod - kondom za telefon), ali kako se moze desavati ono samopozivanje,ucutkavanje i ostalo?!?! sta, napisali su dodatni deo koda u fazonu "if rand()==429 kill_sound==1"?
[ peromalosutra @ 30.06.2010. 16:14 ] @
Nisam siguran da li iPhone ima neki senzor blizine pa da zakljuca ekran prilikom koriscenja. Moguce da se on ne aktivira, pa prilikom kontakta telefona sa licem dolazi do raznih random dodira sa ekranom i proizvoljnih komandi.

Slicno se meni desava kada zaboravim zakljucati 5800 pa ju samo gurnem u dzep .. Nakon par minuta, imam sta i vidjeti. :)
[ shadow-bg @ 30.06.2010. 18:25 ] @
Ovaj...5800 ima senzor blizine. Doduse aktivira se samo prilikom telefoniranja, da ne bi bilo svasta.
[ CONFIQ @ 30.06.2010. 18:37 ] @
Ovo postaje jos jadnije...
Citat:
According to documents leaked to Boy Genius Report today, AppleCare representatives are being given a strong company line to deliver to unhappy iPhone 4 owners who complain about reception issues.

Employees are told to say that the device’s reception performance “is the best we have ever shipped” and that its critical antenna flaws are “a fact of life in the wireless world.” They are told not to perform service on iPhones with these problems and instead to give customers a PR-driven recitative instead.

In a nutshell, Apple knows the phone has problems but will insist that users are simply “holding it wrong.”


Leaked Docs Show Apple Knows About iPhone 4’s Flaws [REPORT]

Znaci ne samo sto su ti prodali Igovno, neko te prave da budes Iovca .
[ Ivan Dimkovic @ 30.06.2010. 18:45 ] @
Sve ce to "The Narod" pozlatiti - svojim kreditnim karticama :)

Mene uopste ne bi cudilo da iPhone 4 bude najprodavaniji iPhone - ljudi bi ga kupovali sve i da izaziva kancer i smrdi na industrijsko djubrivo ocigledno.
[ peromalosutra @ 30.06.2010. 19:26 ] @
@shadow-bg:

Znam da ima senzor blizine, zato sam i naveo primjer kada bi on koristio ali nije aktivan, npr. kada ne telefoniras a stavis otkljucan telefon u dzep.. Inace nisam imao nikakvih problema sa nezakljucavanjem prilikom telefoniranja ..

Ali opet, nisam nikad koristio iPhone :D
[ Horvat @ 30.06.2010. 19:30 ] @
Citat:
“is the best we have ever shipped”

kakvi su tek ostali, dodje coveku da se upita :D
[ Srđan Pavlović @ 30.06.2010. 19:32 ] @
Aj' sto nije topovana tema, al sto je nema ni na naslovnoj...
[ Horvat @ 30.06.2010. 19:52 ] @
stevica nije odobrio :D
[ Nedeljko @ 30.06.2010. 20:06 ] @
Alo, ljudi, fizičari se ubiše da dokažu narodu da je senzor brzine nemoguće napraviti. Senzor ubrzanja je drugo. Može se GPS-om meriti brzina u odnosu na tlo, ali tu nema nikakvih "senzora brzine".
[ Srđan Pavlović @ 30.06.2010. 20:18 ] @
"Senzor" predjenog puta u jedinici vremena, hehe :)
[ Nedeljko @ 30.06.2010. 20:47 ] @
Takav "senzor" nije moguć.
[ ninjaz @ 30.06.2010. 20:52 ] @
Zar se ne govori o senzoru blizine, a ne brzine?
[ peromalosutra @ 30.06.2010. 20:57 ] @
Jap, niko nije pomenuo "senzor brzine" do Nedeljka. Greska u citanju pretpostavljam.
[ Nedeljko @ 30.06.2010. 21:56 ] @
Pardon.
[ Zoran Milovanovic @ 01.07.2010. 15:32 ] @
vapor4-may-be-the-first-bumper-worthy-of-the-iphone-4

Sada vec izgleda mnogo bolje ;-)


Citat:
Of course, nothing looks as cool as the iPhone 4 on its own, but if you want to avoid the antenna problems and the shattering, you are going to need one of these. They are made of aluminum, and they have an interior liner that separates the metal from the antenna, insulating it. The manufacturer—the same who makes the beautiful Joule iPad stand—told me that their tests showed no interference whatsoever across all models of iPhone:


Zar sam jedini kome se ne dopada takav dizajn, nije mi se dopadao ni stari.
[ combuster @ 01.07.2010. 15:59 ] @
U can get Vapor 4 only 199.99$ :)
[ Slobodan Milivojevic @ 01.07.2010. 16:47 ] @
Sitnica! Ali moze da polsuzi
[ Horvat @ 01.07.2010. 19:41 ] @
Citat:
The Vapor4 is not cheap, although not as expensive as the beautiful exotic wood back replacement: The Vapor4 is $80. For $100 you also get the V4Carbon, a carbon fiber back plate that will further protect the iPhone 4 fragile glass back.


ebote,koliko bogat moras biti da koristis glupphone?!
1. platis telefon 200$+dvogodisnji ugovor
2.kupis zastitu da bi ti radio telefon uopste za dodatnih 80$
3. ako hoces neku aplikaciju - kesiraj po jos par dolara po komadu...

sve djuture, par hiljada dolara

i sto je najgore, to nije vertu kategorija "telefona"
nego se to prodaje na milione :S:S

(p.s. bas je dobar dizajn ove pare (vapor))
[ ninjaz @ 01.07.2010. 20:03 ] @
Sad ga pretera, par hiljada dolara... koristi selotejp umesto vapora :)
[ Horvat @ 02.07.2010. 10:15 ] @
pa i bez tog vapora, koliko te izadje kad se sve zbroji

a ja ga necu koristiti,ni sa selotepom ni bez,dobra je meni moja nokia "glupava" koja bi imala signal i kad bih dubio na glavi na njoj, a pogotovo ako uhvatim telefon levom ili desnom rukom,cak i u blizini antene
[ stargatenow @ 02.07.2010. 15:01 ] @
Evo svezih lazi iz Stevine kujne: "problem je to sto iPhone 4 greskom prikazuje vise crtica za signal nego sto je realno, pa kada ga korisnik nezgodno dohvati, ne padne jacina signala vec samo broj crtica"

Citat:
"Upon investigation, we were stunned to find that the formula we use to calculate how many bars of signal strength to display is totally wrong. Our formula, in many instances, mistakenly displays 2 more bars than it should for a given signal strength," wrote Apple. "Users observing a drop of several bars when they grip their iPhone in a certain way are most likely in an area with very weak signal strength, but they don't know it because we are erroneously displaying 4 or 5 bars. Their big drop in bars is because their high bars were never real in the first place."

http://arstechnica.com/apple/n...thm-is-to-blame-not-signal.ars

Siroti, mnogo su se potresli. Toliko da izgleda nisu primetili da su mnogi tacno izmerili pad jacine signala (24 dB), tako da je ova prica sa crticama ocigledna i bezobrazna laz.

Trebace im velika lopata da se iskopaju iz sranja u koje su se sami uvalili.
[ jablan @ 02.07.2010. 15:30 ] @
Citat:
We are also making bars 1, 2 and 3 a bit taller so they will be easier to see.

http://www.apple.com/pr/library/2010/07/02appleletter.html

Ma čemu uopšte služe te crtice, samo da kvare ionako savršeni UI. Cenim da će ih u idućim verzijama potpuno ukloniti.

Dvaput ništa je ništa, crva nije ni bilo!
[ Srđan Pavlović @ 02.07.2010. 15:38 ] @
Apple Patch:

- Ko'lko crtica vidis?
- Jednu...
- Si siguran?
- Pa prilicno sam sig...
- Si sto posto siguran?!?!

- Ustvari...
- Jel da ima dve?
- Paa...
- Eto vidis.

...

- Prekinula mi se veza...
- Si siguran?

- Pa mozda i nije ali ja nista ne cuj...
- Eto, vidis da nije.
[ Ivan Dimkovic @ 02.07.2010. 15:39 ] @
Hahahaa neki su iz sale najavljivali softverski "fix" koji ce prikazivati vise crtica - kad ono... HAHAHAHHAHAhahAHAh

Ovo je skroz urnebesno i pokazuje koliko tona ustajalih smrdljivih fekalija Steve Jobs & Co mogu baciti na Apple fanboy-e bez ikakvih problema ili bojazni da ce oni prestati da ih vole :) Ahahahahahah :)

Covece, i neko ove sarlatane i njihove polu fabrikate naziva revolucionarnim... hahahahahhaaha poslednje vreme je doslo :)
[ Srđan Pavlović @ 02.07.2010. 16:05 ] @
- Vi ste jedni obicni sarlatani sa polufabrikatima!
- Zelite li nas novi iPhone4 sa 17 razlicitih accessorija?
- Ma mrs bre u p....



...dacete mi 3 komada...
[ Horvat @ 02.07.2010. 16:06 ] @
kako ce taj apple da pukne kad jednom stevica ode
[ Srđan Pavlović @ 02.07.2010. 16:08 ] @
Ma nece, ima on garant svoju skolu gde tajno obucava polaznike u magiji, ono ko u Hari Poter-u.

Vidis da ih nema, ne javljaju se ovde, u skoli su znaci.
[ Shadowed @ 02.07.2010. 18:28 ] @
On ce biti kao Mr Burns. Popravljace ga i nadogradjivati.
[ Zoran Milovanovic @ 03.07.2010. 19:24 ] @



Problem resen.
[ staticInt @ 03.07.2010. 20:24 ] @


To je ta Jobsova prica evo kako iPhone detektuje signal, istina je da on kad je los signal prikazuje da nije toliko los ali to uopste ne resava glavni problem a to je njihova magical antena koja ce opet gubiti signal kad ga uhvatite levom rukom, samo sto cete sad moci da telefonirate levom rukom samo ako sedite na predajniku.
[ nvukelic @ 04.07.2010. 00:40 ] @
Pogledajte najnoviju epizodu Futurame (S06E03), tiče se upravo ove problematike. Sjajno :)).
[ Majestic @ 04.07.2010. 15:13 ] @
Slozit cemo se svi da je ovaj put Apple uspio stvarno napraviti
revolucionaran telefon.

Prvi put od 1973. (ako Wiki ne laze) uspjeli su napraviti telefon kojem
osnovna funkcija telefoniranje ne radi kako treba.

Magical
[ mr_pingvin @ 05.07.2010. 22:05 ] @


Priča se da je neko popio otkaz zbog ovoga :)
[ Vlada666 @ 05.07.2010. 22:37 ] @
Koristim ga vec nekoliko dana i nemam bas nikakvih problema sa prijemom signala, probao sam i sa drzanjem u levoj ruci, radi najnormalnije, uglavnom imam pun signal... Inace display me najvise odusevio, nikada ovako kvalitetan ekran nisam video, a uvek sam koristio najkvalitetnije Nokie, Samsung...
[ Nedeljko @ 05.07.2010. 23:35 ] @
iPhone 4 ne možeš da koristiš nekoliko godina, jer je izašao ovog leta.
[ akiko1 @ 05.07.2010. 23:45 ] @
@Vlada666 jesi drzao u lijevoj ruci prema pravilima Apple-a ili ne?

Citat:
NEW YORK - Da zaposleni u kompaniji jednog od najvećih američkih svetskih trgovačkih lanaca za prodaju elektrotehničke robe Best Buy u svakom trenutku moraju da paze što rade, pokazuje primer 25-godišnjeg radnika iz Kansasa, kome se sprema otkaz jer je ismevao fanove iPhonea, prenosi hrvatski portal Business.hr.


Dobio otkaz jer se podsmevao fanovima iPhona
[ Horvat @ 06.07.2010. 10:25 ] @
Citat:
Nedeljko: iPhone 4 ne možeš da koristiš nekoliko godina, jer je izašao ovog leta.


ajd ti drugi put jos jednom procitaj,niti je iko pominjao senzor brzine niti je ovaj lik rekao da ga koristi nekoliko GODINA,rekao je da ga koristi nekoliko DANA
[ Nedeljko @ 06.07.2010. 10:42 ] @
Aha, izgleda da je bilo kasno.
[ CONFIQ @ 06.07.2010. 13:35 ] @
Citat:
Vlada666: Koristim ga vec nekoliko dana i nemam bas nikakvih problema sa prijemom signala, probao sam i sa drzanjem u levoj ruci, radi najnormalnije, uglavnom imam pun signal... Inace display me najvise odusevio, nikada ovako kvalitetan ekran nisam video, a uvek sam koristio najkvalitetnije Nokie, Samsung...


Ovo je tipicno za mac-ovce. Vidis, ako bi ja dobio mobilni sa pokvarenom antenom onda bi trazio drugi. Ako je cela serija ista sa tim defektom onda bi trazio drugi model. Ali ne bi lagao sebe i druge da bas moji mobilni nema taj problem dok ceo internet tvrdi drugacije!

Anyway, mozes da sacekas apple-ov update koji ce software-ski da poprave antenu, dok se to ne desi mozes slobodno da priznas sebi da 'mozda' imas problem sa antenom...

my 2 cents...
[ Nedeljko @ 06.07.2010. 14:24 ] @
Zavisi kako ga je držao u levoj ruci. Nećeš imati problem sa bilo kakvim držanjem. Ako pri njegovom prirodnom držanju nema problema, onda on nema problem.
[ Devanagari @ 07.07.2010. 18:09 ] @
Citat:
CONFIQ: update koji ce software-ski da poprave antenu

Što softverski kad može hardverski, pazi ovu genijalnost:



ROFL :D :D :D

Imam jedan Panasonic koji bi mogao biti raskomadan samo ako neko ponudi dobru kintu za antenu! Ako gumenjaci koštaju tries’ banki, za antenu mogu da dobijem minimum… koliko?
[ Memomax @ 10.07.2010. 13:00 ] @
ima li kraja?


http://www.mobile-review.com/c...sId=29886&lang=en#comments
[ CONFIQ @ 12.07.2010. 18:38 ] @
Apple Says iPhone 4 Patch Won't Fix Antenna Problem
Najozbiljnije? Software ne popravlja hardware? Nisam znao apple...
[ JimRainor @ 14.07.2010. 17:24 ] @


http://www.pcworld.com/article..._iphone_4_again.html?tk=hp_new
[ nvukelic @ 16.07.2010. 22:11 ] @
Citat:
Apple: „Nismo savršeni“
Apple ponudio rešenje vlasnicima novog iPhonea 4: „Preuzmite besplatne maske ili vratite uređaj“.

Nakon prvobitnog reagovanja na pritužbe, u kome je rečeno da korisnici problem antena treba da reše tako što će uređaj držati drugačije, Apple je danas na konferenciji za medije ponudio vlasnicima ovog uređaja besplatne okvire za kućište aparata. Onim najnezadovoljnijima kompanija će izaći u susret tako što će im vratiti novac u potpunosti, ukoliko telefon vrate u roku od 30 dana od dana kupovine.

Predstavnici medija su sa nestrpljenjem očekivali odgovor jedne od vodećih IT kompanija posle mnogobrojnih kritika na račun novog modela iPhonea. Tome da je i Apple konačno ozbiljno shvatio te kritike ide u prilog činjenica da kompanija nije sazivala ovakvu vrstu konferencija u poslednjih 15 godina.

Kao i obično, konferenciju je, u ime kompanije, vodio je jedan od osnivača , Stiv Džobs, koji je poručio da se svi u kompaniji maksimalno trude da reše ovaj problem, ali i da uprkos problemu prodaja iPhone 4 uređaja ide sjajno.

„Investirali smo 100 miliona dolara za testiranje prijema signala. Znali smo za problem sa antenom, ali smo isto tako znali da je to problem sa kojim se suočava celokupna industrija mobilnih telefona. Nama je stalo do naših kupaca i zbog toga im na ovaj način izlazimo u susret. Ne bežimo od odgovornosti za razliku od nekih drugih kompanija koje povlače svoje proizvode sa tržišta. Nudimo rešenje našim korisnicima jer oni to od nas i očekuju“, poručuje Džobs.

Po njegovom mišljenju, problem sa antenom je „prenapumpan“ od strane medija.

Statistički podaci idu u korist kompaniji, jer, kako pokazuju istraživanja koje su sprovele vodeće medijske kuće, kupci, iako svesni problema, ne žele da Apple povuče proizvod sa tržišta, a svega 16% ispitanika glasalo je za opciju povlačenja iPhone 4 sa tržišta.

Apple to svakako ni ne planira, a kompanija je najavila da će se novi model iPhonea naći od avgusta u prodaji u još 20 zemalja širom sveta.

Ovo, međutim, nije kraj problemima sa kojima se u poslednjih par nedelja suočava kompanija. Naime, vlasnici starijeg modela iPhone uređaja 3GS oglasili su se posle najnovije nadogradnje softvera za ovaj model.

Nakon prelaska na novi OS veliki broj aparata počeo sam da reguliše dužinu poziva, pa se nakon određenog vremena uređaj sam restartuje. Apple je na svom zvaničnom forumu u toku jučerašnjeg dana ponudio rešenje koje je, po ocenama nekih korisnika, zadovoljavajuće, ali svakako ne umanjuje štetu koje je ugled ove kompanije u poslednje vreme pretrpeo.

Uprkos delimičnim odgovorima i privremenom rešavanju stručnjaci tvrde da je pitanje vremena kada će se još neki problem pojaviti, a do tada Apple će pokušati da „zadovolji“ vlasnike novog iPhonea besplatnim novim okvirom ili 30$ vrednim iTunes poklonom.


Šta reći na bold?! Da ne znam šta je, pomislio bih da je neka sekta u pitanju...


[ Ivan Dimkovic @ 16.07.2010. 22:18 ] @
Neke novine su ranije prenele studiju da je u pitanju specificno ispoljavanje stokholmskog sindroma (http://en.wikipedia.org/wiki/Stockholm_syndrome) gde su kupci zapravo taoci iUredjaja i, koliko god on imao mana - pa i velikih, oni imaju simpatije prema njemu.

Kada sam preneo tu vest Apple ekipa je to prokomentarisala sa tim da niko ovde nema adekvatan psiholoski trening / diplomu / iskustvo da daje takve kvalifikacije - to je naravno vrlo verovatno tacno za nas koji nismo psiholozi, ali je bila u pitanju preneta vest i studija a ne necije licno kvalifikovanje.

Medjutim, mozemo svi mi biti apsolutno nekvalifikovani za davanje bilo kakvih ocena ali ovo:

Citat:

Statistički podaci idu u korist kompaniji, jer, kako pokazuju istraživanja koje su sprovele vodeće medijske kuće, kupci, iako svesni problema, ne žele da Apple povuče proizvod sa tržišta, a svega 16% ispitanika glasalo je za opciju povlačenja iPhone 4 sa tržišta.


Definitivno zvuci bas kao to o cemu studija pise... :-)

Znaci, telefon ti prekida pozive ako ga drzis levom rukom u delovima gde signal nije blizu maksimuma (citaj: sasvim normalna situacija) - i, umesto da takav uredjaj vratis kao DEFEKTAN sto i jeste, kao sto bi uradio za bilo koji drugi uredjaj, ti ga jos branis i ne zelis da bude povucen jer ocigledno imas patoloski emotivan odnos prema njemu...

Ne znam... jesam apsolutno nekvalifikovan za to, ali meni to prilicno zvuci scary :)
[ xtraya @ 17.07.2010. 00:07 ] @
a papanijada iz apple-a umesto da izoluje metal na neki fancy fazon, ili makar da ga prefarba da bude metallic plastika preko metalne antene i tako izoluje potpuno u odnosu na ruku i draznje , oni umesto toga napravise budalastinu...a kostace ih ovo sigurno, mnogo su se prepuhali s ovim :)
[ zrachko @ 25.07.2010. 03:29 ] @
[ Dejan2003 @ 25.07.2010. 07:42 ] @
I-Hand [ROFLOL] http://www.pocket-lint.com/news/34149/ihand-iphone-4-spoof-advert

Annten Aid http://hifi3d.squarespace.com/storage/antennaid.html