[ trajcem @ 25.06.2010. 10:38 ] @
Pozdrav.

Zanima me da li ima način da se u maxu podesi rezolucija kod "show map in viewport" u material editoru? Dakle prikaz mape u viewportu, ne render.
Kolika god da je bitmapa max prikazuje mapu u niskoj rezoluciji , treba mi visoka.
Isključivo me ovo interesuje , viewport background i druge opcije me ne interesuju.

Hvala na odgovorima.
[ labicko1 @ 26.06.2010. 02:22 ] @
Konkretno pitanje za pomoc a opet nema odgovora, kao uvek :)

Evo Trajcem sta treba da uradis :
Customize/ Preferences / Viewports / dugme-Configure Driver / kod Appearance Preferences cekiraj Match Bitmap Size ...

Nisam siguran dali treba da se restartuje MAX posle toga.
Sada ako imas neke ogromne mape-slike to ce ti konzumirati dosta memorije ( mislim da se radi o memoriji graficke kartice ali nemoj te me opsovati ako nisam upravu, stvarno se u hardware ne razumem mnogo) tako da u tom slucaju mozes da umesto onog cekiranja izaberes jednu od datih opcija u dugmicima.
Ja obicno ovo koristim samo pri fazi modeliranja kada mi treba jasna slika referenca, posle toga vratim opciju nazad.

[ trajcem @ 26.06.2010. 11:14 ] @
Hvala ti prijatelju, to je to, funkcioniše. Samo nije Appearance Preferences nego Download texture size, no to je to.
I treba odraditi reload mape ako je postavljena pre ovih podešavanja.
I meni ovo samo treba da izmodelujem nešto pa vraćam na default.

Još jednom hvala i pozdrav.

[ LuckyBug @ 26.06.2010. 11:23 ] @
Ja sam se iskreno nadao da se niko nece javiti i da ce sam provaliti jer je pitanje toliko bazicno i trivijalno, a u helpu se nalazi u roku od nekoliko sekundi.
Dakle, da ovakva pitanja treba zabraniti na forumima, ili otvoriti podsekciju Nov sam u softveru a mrzi me da koristim help.
[ trajcem @ 26.06.2010. 11:37 ] @
Tražio sam i nisam našao. I šta ako sam pitao?
A, evo pogledaj koliko sam nov u ovome http://www.turbosquid.com/Search/Artists/masinac
[ LuckyBug @ 26.06.2010. 11:44 ] @
Pa nov si to sam i rekao, ali nevezano za to, izvini ali tvoje pitanje je bukvalno na nivou gde se nalazi open, preference, shortcut-ovi ... da ne pominjem jos jednom help u kome sve pise, ali sve, da si malo pogledao jos juce bi imao odgovor.
Ova kritika nije upucena samo tebi i shvati je dobronamerno, sve je dokumentovano, do najtrivijalnije sitnice.
[ balazn @ 06.07.2010. 12:41 ] @
Citat:
Re: 3ds max "show map in viewport" pre 10 dana i 1h
Ja sam se iskreno nadao da se niko nece javiti i da ce sam provaliti jer je pitanje toliko bazicno i trivijalno, a u helpu se nalazi u roku od nekoliko sekundi.
Dakle, da ovakva pitanja treba zabraniti na forumima, ili otvoriti podsekciju Nov sam u softveru a mrzi me da koristim help.



A ti, batice pukni od muke što su mu odgovorili.. Bože, kakvih sve ljudi ima.....