[ ProfesTD @ 25.06.2010. 16:02 ] @
Može li se u ProENGINEER-u uneti tekst sa ćiriličnim fontom?Pitam jer to traže neki profesori a verovatno i sami znaju da to ne može?Unapred hvala za pomoć.
[ Yoba @ 25.06.2010. 17:54 ] @
jesi probao pa imas nekih problema ili pitas onako?


istina, nisam explicitno radio u ProE ali odavno je to reseno systemski, jos u Win95 (SR2?) si mogao da furas cirilicu <-ovde ne podrazumevam zlo zvano YU fontovi!
[ ProfesTD @ 25.06.2010. 22:40 ] @
Probao sam i ne može. Ako neko zna neka objasni...
[ enigma78 @ 26.06.2010. 06:56 ] @
Ja sam u ProE još u starim verzijama pokrenuo latinični font sa našim slovima š, ć, č, ž, ... i mislim da bi taj font trebao da podržava i ćirilicu, kad prebaciš na tastaturi, evo probaj ovako:

Definisati folder Fonts, u direktoriju gdje se nalaze konfiguracijske postavke ProE-a, te za default-ni font direktorijom ProE-a proglasiti taj direktorij unutar konfiguracijskih direktorija, znači u config.pro datoteku ProE-a unesi:
pro_font_dir C:\Configs\Fonts

U dotični direktorij kopirati željeni font, odnosno fontove koje želimo koristiti u ProE sastavnicama i crtežima.

Druga opcija koja ne zahtjeva kreiranje foldera je:

- kopirati željeni font u već postojći defaultni folder ProE fontova koji se nalazi u text folderu instalacijskog direktorija ProE-a:

C:\PTC\proeWildfire 5.0\text\fonts




Ako želiš promijeniti Default font proE-a u Drawingu sa nekim svojim fontom, po svojoj želji i taj novi font bude prihvaćen od proE-a kao DEFAULT za Drawing, treba redom otvoriti sve Drawing Template fajlove i ići na File/Drawing Options pa u sintaksi default_font promijeniti font koji se želi, prihvatiti izmjenu i sačuvati tako izmijenjen Template fajl i tako redom sa svakim (a0, a1, a2, a3, a4, a, b, c, d, e, f), posle toga restartovati računar i kad se ponovo pokrene program imamo nove postavke u Drawingu za font/tekst.

[ ProfesTD @ 28.06.2010. 22:53 ] @
Svaka čast za precizan odgovor i Hvala
[ enigma78 @ 29.06.2010. 15:12 ] @
Nema problema, sve što mogu pomoći, tu sam!

Lijep pozdrav!