[ Sepa011 @ 25.06.2010. 20:01 ] @
Posto se na "tata forumu" pojavila tema o [url=mailto:http://dangerousprototypes.com/category/bus-pirate/]spravici[/url] pomenutoj u temi, palo mi je na pamet da zainteresovanima ponudim (ukoliko se moderator ne pobuni), kit sa svim potrebnim komponentama, isprogramiranim PIC-onjom i plocicom.

Koliko sam citao, Bogdan Kecman ima volje (pitanje je samo da li ima i vremena) da napise neki GUI za istu.

Za sva pitanja kontakt ISKLJUCIVO na PP (mozda padne i post sa cenom, ako se Jovan bude slozio, javno i odmah po objavljivanju da turi katance)

Group Buy bi bio za minimalno 10 kit-ova (jedino se tako isplati nabavljati komponente kojih nema kod nas u prodaji).
[ bogdan.kecman @ 25.06.2010. 20:10 ] @
ja programce krenuo da pisem, koristim lazarus (radi lakseg portovanja na windoze i osx), videcemo na sta ce da lici posto sam poprilicno zakucan sa poslom i slobodnim vremenom, no u svakom slucaju, sta god bude, bice open source

EDIT: da .. za pocetak evo dokle sam stigao: http://elco.crsndoo.com/files/water_pirate.rar (2mb arhiva) .. to je samo "stanje ulaznih pinova", "ADC read", "PWM generator - 300Hz - 8MHz" ... dakle nista vezano za protokole, samo sam malo probao kako ide iz lazarusa prica sa seriskim portom, malo se prisetio paskala i proverio kako ide uopste prica sa bus pirate-om...

[Ovu poruku je menjao bogdan.kecman dana 26.06.2010. u 04:48 GMT+1]
[ veselinovic @ 26.06.2010. 06:33 ] @
Uh,
sta vas dvojica radite.
Stvar je toliko zanimljiva da je steta da ne uspijete u tom projektu, ali pravila foruma....
Neka ostane za sada, ali kada pocne prodaja u top temu. Inace ne moze.
Poz.
[ bogdan.kecman @ 26.06.2010. 06:51 ] @
pa ne vidim da smo nesto prekrsili, scepa reko da oce da pravi (jos nema tako da - nema ni reklame) a ja dao link na dzabe app koji sam spucao za cuku vremena da ako nekog zanima vide na sta lici ...

btw, stampam neka cuda celu noc pa sam se jos malo igrao sa ovim (cak stigao da napisem i blog post na tu temu sa primerom :D) i deluje super korisno za pricu sa periferijama .. ono, oces procitas sta je na epromu, oces da debagiras nesto pa glumis slave ili tako nesto ... ali ono osnovno sto sam ja hteo sa njim bice da ne moze, na primer I2C sniffer radi samo do I2C brzine od 70kHz posto je sniffer odradjen softwerski. Ne kapiram zasto tako malo posto sam ja uspeo sa glupim 16F680 da teram software i2c na 100KHz a ovo je dsPIC24F .. sto znaci da bi trebalo da ga pojede .. no, videcemo, treba pogledati malo bolje taj source tog firmware-a i treba zdraknuti jos bolje kako to stvarno radi, bez citanja "specifikacije" (npr napravio sam pwm sa njim od 8MHz a spec kaze da moze samo 4 :D doduse nije bila neka rezolucija pwm-a :D )

da ne davim .. videcemo kako ce ici dalje igranje .. za sada sam se nekoliko puta prisetio zasto sam pobegao od paskala na c :D, zbunio sto nisam znao da za dsPIC postoji GCC kompajler .. no..
[ Horvat @ 27.06.2010. 17:44 ] @
a koju reviziju mislis praviti? (ispravi samo link iz 1. poruke)

@bogdan,svaka cast na tekstu ;),nadam se da ces uskoro uloviti jos vremena za igranje
[ bogdan.kecman @ 27.06.2010. 18:58 ] @
horvat, hvala hvala ... tekst je posle par sati igranja sa istim da provalim kako radi i cuku ipo programiranja da vidim kako to da spojim sa paskalom (od cega je cuka otisla na provaljivanje - kako ono bese paskal radi :D, kako se ono bese radi sa stringovima u paskalu, kako se definise niz ... bilo je super zabavno) sve u svemu zanimljiva sprava ... mnogo manje zanimljiva nego sam inicijalno mislio ali realno to sto sam ja ocekivao (snifer) nema sanse da se pravi bez cpld ili fpga cipa .. a nisam hteo da narucujem od iste firme njihov sniffer posto mi stize za koji dan fpga i cpld dev board tako da ce prvi projekat (kad isprobam paljenje i gasenje ledare) da bude bas to :D - a vec ima java aplikacija za bus sniffer koja radi dekodiranje i2c, spi, serial i slicnih signala ... danas sam ceo dan montirao klime (izem ti tehniku 6 sati montaza 2 klime) a cekam i kolegu sa foruma da najzad svrati :) dogovaramo se mesecima, pa ce to da saceka neki od narednih vikenda ... ko ima vremena i ima bus pirate moze da se u medjuvremenu igra sa aplikacijom koja je linkovana u prethodnom postu (taman da mi neko kaze el to radi regularno na windozi bez dodatnih bibilioteka)

[ Horvat @ 27.06.2010. 19:10 ] @
sto pa pascal pored c-a ili c++-a??


---
e,da,kad pomenu cpld, znam da si otvorio onu temu,al da je ne trazim sad, iz iskustva ti mogu reci,da xilinxov webkit ima prilicno los debugger (znaci ako si nesto zjbo,moguce da ce ti ispisati da je greska na nekom sasvim levom mestu, ma koliko banalna greska bila, tipa, zaboravio si da stavi ";")
no,mozda su u novijoj verziji to malo popravili,mada mi se nesto cini da i nisu, tako da, nemoj puno da se obazires na to sto ti izbaci kao gresku, nego malo detaljnije pregledaj kod (ako se izuzme to,zanimljiva je stvarcica prilicno ;) )
[ bogdan.kecman @ 28.06.2010. 01:35 ] @
free pascal - zato sto se 1/1 kompajlira na windozi i na linuxu tako da se portovanje zasniva na prebacivanje sorsa na jedan ili drugi lazarus

cpld - videcemo
[ Horvat @ 28.06.2010. 10:20 ] @
a ne postoji 1/1 c ili c++ compiler?
[ bogdan.kecman @ 28.06.2010. 13:00 ] @
odosmo daaaaaaaaleeeeeeeeko van teme ...

za gui c/c++ nemaju nijedan 1/1 alat koji lako radi na windozi i na linuxu bez da zahteva 500 ifdefova, qt sa turbo smor licencom i slicno (razni fltk-ovi i ostali smorovi cak ne mogu ni da se racunaju, processing je java ...) ... a ovde je poenta u gui-u, za cli uzmes bilo koji terminal sw i okacis se na bp :) ... free pascal (lazarus), uzmes na windozi iskompajliras (mozes i delfijem ako hoces), uzmes na linuxu iskompajliras, mozes i na mac-u (nisam nikad probao) .. sve sljaka 1/1

btw, da ne bude full offtopic, jos malo igre sa bp-om .. uspeo sam da snifam 100kHz i2c bus :) doduse ne bas "reliable" .. kada su trcali povremeno paketi vatao ih je ok, kada je krenula malo ucestalija prica kreno je da gresi :( ..

isto tako, citanje analognog signala .. par puta u sekundi je max koji sam izvadio da ima smisla .. (par puta == 2 puta, vec sa 3 puta nije bas radilo ok - mozda ima brzi nacin, provericu posle)

logic analyzer deo nisam provalio ... generalno bi trebalo da moze da radi kao 4bitni logic analyzer i pise "10Hz - 1MHz logic analyzer" - ja nisam uspeo ni 1K da napravim a kamoli 1MHz tako da cu tu morati malo vise vremena da izgubim da vidim kako to radi ..
[ Sepa011 @ 28.06.2010. 21:44 ] @
Il jos bolje, da kada ti stignu Xevi, posle "blink LED" osmislis front end u X-u a piconja da sluzi samo za komunikaciju, i eto domaceg proizvoda

Za sada jos nema interesenata (nema PP-ova), a bas bi bilo lepo da se ovde odradi barem serijica od desetak komada.
[ bogdan.kecman @ 28.06.2010. 22:05 ] @
ima odlican projekat: http://www.sump.org/projects/analyzer/ sa mnogo dobrom aplikacijom iza sebe ( http://www.sump.org/projects/analyzer/client/ ) na bazi spartan3 fpga cipa, e sad ovo je spartan XC3S200 a meni dolazi XC3S700AN .. ovaj moj je sa nesto vise "tacaka" ali osim toga nemam ideju koja je razlika (ono AN je cela posebna kategorija non volatile stagod spartana .. ) .. elem, projekat se ne kompajlira kada mu samo promenim tip cipa (kuka da neki pinovi ne postoje) tako da ce taman to da mi bude zgodno ucenje, da prebudzim taj isti vhdl da radi na ovom an spartanu :D ... generalno ja na spartanu kad provalim kako da odradim dekodiranje tog signala, ja cu da ga pustim kroz eternet, ne treba mi uopste mcu na toj plocici :D

ja i dalje mislim da treba probati i onaj pickit2 sa - mislim da se da lako izbredboardovati (pazi rec a :D ) i da bi to mozda bilo mozda bolje za snifanje mada moguce da je isto iskljucivo "prica razne protokole" ... no .. treba probati :) ... deluje mi da je ista pricao kao bus pirate samo sa 18f2550 umesto ft232+24F sto znaci da ce snifanje da radi jos losije od bp-a ... sta znam, ako imas vremena, probaj da sklopis na brzaka pksa ... ja sigurno necu imati vremena pre vikenda
[ bogdan.kecman @ 13.07.2010. 16:37 ] @
zanimljiva novost, firmware 5.3 za bus pirate daje mogucnost snifanja i2c protokola na 100khz (400Khz deluje na domak ruke ali i dalje ne radi), ovo je generalno vise nego dovoljna brzina posto je 99% opreme na 100khz bus-u, retko se koristi brzi, 400khz bus. za 5.4 se ocekuje hw snifanje spi-a
[ Sepa011 @ 13.07.2010. 23:34 ] @
Dzaba zanimljivosti, interesenata najo .

Povlacim rec o volji da organizujem pravljenje kit(ov)a. Jbg, glupo da trosim vreme uzalud.
[ bogdan.kecman @ 16.07.2010. 11:01 ] @
bice da svi imaju paypal i kupuju sa seedstudio, bas pricam sinoc sa jednim od likova iz ekipe dangerousprototypes .. ne stizu da naprave dovoljno brzo koliko brzo odlaze buspirate plocice :D, ne kontam odakle tolika pomama
[ Sepa011 @ 16.07.2010. 12:54 ] @
PayPal u zemljici Srbiji?

Sve u svemu, odust'o ja od toga, izgleda da mnogi misle da cu da se 'obogatim'

Samo mogu zivce da pogubim, jelte.

Sacu naskocim na biciklo i odo na Adu da ladim cohones.