[ boki78 @ 26.06.2010. 20:53 ] @
Pre par dana sam instalirao VLC player. Međutim ne znam kako da podesim player da pokazuje pravilno sva naša slova? U subtitle opcijama sam podešavao da podrazumevani enkoding bude Eastern European (latin-2), Eastern European (windows-1250), Auto, Universal (UTF-8), Universal (UTF-16), Western European (latin-9), Western European (windows-1252) kao i još neke ponuđene opcije. Ni u jednom slučaju nisam dobio pravilno prikazana sva naša slova, nekad je problem bio sa đ, nekad sa ž, nekad sa č i ć, nekad sa š. Najčudnije od svega je da mi recimo prikazuje pravilno š, đ, ž a č i ć neće pravilno da prikaže i tako redom. Da li mi neko može pomoći kako da rešim problem? Unapred hvala!

P.S. Uspeo sam naći rešenje koje je vrlo jednostavno, naime posle izvršene promene za razliku od BS player-a ovde je potrebno restartovati player. Ja sam ga restartovao ali nisam nikada igrom slučaja ostavljao Eastern European (windows-1250) već uvek neku drugu od gore nabrojanih opcija. Moderatori ako mislite da treba obrišite ovu temu a ako ne neka ostane za upozorenje novim korisnicima VLC player-a. Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao boki78 dana 28.06.2010. u 00:45 GMT+1]
[ Mister_rap @ 14.07.2010. 01:21 ] @
Pozdrav,

Samo jos jedna napomena za ovaj problem, potrebno je i da selektujete normalan font dakle koji podrzava nase karaktere.

Evo i slike mojih podesavanja jer kako ostavljamo temu mozda bokijeva i ova poruka pomognu nekome.

[ gbsss @ 30.07.2010. 19:10 ] @
ex-yu titlovi

kliknes na
Subtitle & OSD - STRELICA 1
pa podesis kao na slici
strelica 2 - Eastern European(windows-1250)
ostalo ne dirati osim ako zelite da promenite font -strelica 3
ili velicinu fonta -strelica 4
ili boju -strelicu 5
[ aco10 @ 10.02.2011. 19:54 ] @
Jako cudna stvar... Do pre neki dan je radio normalno, ali sada nece da prikaze š, đ, ž, č i ć. Koji font sigurno radi (ako je do fonta)? Meni neci ni arial, niti jos neki od uobicajenih fontova. Jedino ako snimim titl u UTF-8, onda radi. Jako cudno mi je ovo???
[ Savicava @ 01.08.2012. 19:47 ] @
Citat:
aco10:
Jako cudna stvar... Do pre neki dan je radio normalno, ali sada nece da prikaze š, đ, ž, č i ć. Koji font sigurno radi (ako je do fonta)? Meni neci ni arial, niti jos neki od uobicajenih fontova. Jedino ako snimim titl u UTF-8, onda radi. Jako cudno mi je ovo???

Hvala "aco10", konačno mogu da gledam filmove sa "ć" i "č" tako što sačuvam prevod u formatu "UTF-8".