[ tdjokic @ 20.01.2004. 08:32 ] @
Posetite http://www.mikerowesoft.com/ , zanimljivo je...

I received an email from Smart & Biggar, Microsoft's Canadian lawyers, informing me that I have been committing copyright infringement against Microsoft. They told me that I must transfer my domain name over to Microsoft as soon as possible. I was baffled by this email, yet thought it was funny at the same time. Microsoft was going after a 17 year olds part time business that he put a lot of time into just because it has the same phonetic sound as their company.
[ axez @ 20.01.2004. 12:21 ] @
Citat:
tdjokic:
Posetite http://www.mikerowesoft.com/ , zanimljivo je...

I received an email from Smart & Biggar, Microsoft's Canadian lawyers, informing me that I have been committing copyright infringement against Microsoft...



Jesus, ovi debili iz microsofta su pogubili svaku vezu sa realnoscu i zdravim razumom.....

Pa i da prave najbolji softver na svetu a ne ovakvo djubre ne bih koristio nista sto oni naprave zbog ovakvih imbecila.
[ tdjokic @ 20.01.2004. 12:27 ] @
A, sta kazes? Ranjena zver se rita sa sve cetiri... Napali 17-togodisnjaka, tj. tinejdzera, koji u tamosnjem okruzenju ima status Njegovog Kraljevskog Visocanstva sto se tice marketinga i slicnih stvari. Meni to lici na pocetak kraja MS-a, jer ce se zameriti mnogima.
[ axez @ 20.01.2004. 16:54 ] @
Citat:
tdjokic:
A, sta kazes? Ranjena zver se rita sa sve cetiri... Napali 17-togodisnjaka, tj. tinejdzera, koji u tamosnjem okruzenju ima status Njegovog Kraljevskog Visocanstva sto se tice marketinga i slicnih stvari. Meni to lici na pocetak kraja MS-a, jer ce se zameriti mnogima.



Dal je pocetak kraja ili nije, ne znam, necu ni da ulazim u to. Zamerili su se oni mnogo puta mnogo mocnijima od tog decka pa nista. Upravo ta bahatost i bezocnost je i donela toliku mrznju prema mickeysoftu, mrznju koja se ne ispoljava bukvalno nigde nego samo prema njima. Barem ja nisam primetio da jos negde postoje takva osecanja kad su druge firme u pitanju. Postoje recimo Nike i Reebok i ljudi koriste ili jedne ili druge ali nisam recomo primetio da postoji animozitet korisnika jednih patika prema drugim patikama. Bukvalno m$ je jedina firma koja je toliko omrznuta zahvaljujuci svojoj prljavoj politici lazi, obmana, maltretiranja. Cak sam uveren da bi ljudi mogli i da im oproste jadan kvalitet njihovih proizvoda da se nisu pokazali kao najogbicniji siledzija koji unistava sve pred sobom ako mu se prividi da bi to moglo da mu postane pretnja u nekoj buducnosti.....ko je rekao staljinizam...:)

Na svu srecu Linux nije jedna firma pa da moze lako da se kupi, unisti..itd
A da su ranjeni jesu, inace nebi tako olako baljezgali na sve strane protiv Linuxa jer vide da je to plima koja dolazi a oni su zakopani do grla u pesku na plazi.

Ta korporacija je nesto sto treba izbegavati kao kugu bez obzira kako hvalili to djubre od softvera koje prodaju.
[ dinke @ 20.01.2004. 20:21 ] @
Ovo nije prvi slucaj te vrste. Slicno je recimo pokusao ebay :

http://www.paypalwarning.com/FairUse/Default.htm

Ali koliko vidim do ovog trenutka im nije uspelo :)

Pozdrav
Dinke
[ degojs @ 24.01.2004. 17:59 ] @
I šta sad axez?


Microsoft has reached an agreement with Mike Rowe, the Canadian teenager who
was using the Web site mikerowesoft.com in alleged violation of the
Microsoft tradmark. In exchange for Mike turning over the mikerowesoft.com
domain to Microsoft, the company has:

Agreed to help direct any traffic from mikerowesoft.com to Rowe's new Web
site (which he's currently working on) to make sure he doesn't lose any
business. The company will pay any out-of-pocket expenses related to this
change, including cost associated with changing over to the new url and any
other expenses. (The Rowe family is now calculating those expenses.)

Invited Mike and his family on to the Microsoft campus for the company's
Microsoft Research Tech Fest in March.

The company will pay for the travel and accommodations. No promises, but
it's possible he could meet Bill Gates, depending on the Microsoft
chairman's schedule, Desler said.

Agreed to pay for Mike to get Microsoft Certification training. Depending on
which courses he chooses, this could lead him to become a certified support
technician, or system administrator, or something along those lines.

Agreed to give Mike a subscription to MSDN, the Microsoft Developer Network
Web site, with various tools for developing software around Microsoft
products.

Agreed to give Mike an Xbox game system, complete with a number of games of
his choosing.

[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2004. 18:16 ] @
I tako ce Mike postati jos jedan vredan clan zajednice :) xexxeexexe Sta kazete na to, a zlikovci? :)

1 - Dobice XBox i igrice da moze da se zeza

2 - Dobice free kurseve za MS softver

3 - Dobice MSDN, sto implicira da ce dobiti i licence za sav vazan MS softver :) A uz 2 to mu garantuje da ce da pocne da se bavi necim u toj bransi :)

4 - Upoznace great, big, corporate world - mozda i samog gazdu :)


Vidi se da MS stvarno ima dobru ekipu za pregovore - kad se setim onog ugovora sa Corelom :)
[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2004. 18:23 ] @
Citat:

Dal je pocetak kraja ili nije, ne znam, necu ni da ulazim u to. Zamerili su se oni mnogo puta mnogo mocnijima od tog decka pa nista. Upravo ta bahatost i bezocnost je i donela toliku mrznju prema mickeysoftu, mrznju koja se ne ispoljava bukvalno nigde nego samo prema njima. Barem ja nisam primetio da jos negde postoje takva osecanja kad su druge firme u pitanju.


Pa zato sto nemaju Mesiju da im kaze "Mrzite Nike, to pomaze Slobodi" a i nisi 31337 ako mrzis tamo neki Planet Holywood - nema tu ideologije... Uostalom, sad je samit corporate njuski u Davosu - obicno im treba dosta murije da sprecavaju neke ljude da iskazu svoja osecanja prema istim :)

[ Safet Beriša @ 24.01.2004. 18:38 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
I tako ce Mike postati jos jedan vredan clan zajednice :) xexxeexexe Sta kazete na to, a zlikovci? :)

1 - Dobice XBox i igrice da moze da se zeza

2 - Dobice free kurseve za MS softver

3 - Dobice MSDN, sto implicira da ce dobiti i licence za sav vazan MS softver :) A uz 2 to mu garantuje da ce da pocne da se bavi necim u toj bransi :)

4 - Upoznace great, big, corporate world - mozda i samog gazdu :)


Vidi se da MS stvarno ima dobru ekipu za pregovore - kad se setim onog ugovora sa Corelom :)


Što je verovatno bio i cilj od samog početka - privući pažnju Microsofta i izvući neku materijalnu korist od činjenice da se zoveš Mike Rowe i da znaš malo da praviš Soft.
[ Palma @ 24.01.2004. 21:43 ] @
Axez, ti očigledan imaš problem, i to veoma veliki. Koliko sam ja pratio tvoje postove, a pratio sam dosta, ti po mome mišljenju uopšte više i ne znaš zašto mrziš Microsoft. Jednostavno si utuveo sebi u glavu da je Microsoft loš, a ni sam neznaš zašto. Nemoj ovo shvatiti kao uvredu, ali ipak razmisli malo o ovome što sam ti rekao. Stavi misli na papir, dobro i loše, pomoći će ti da shvatiš neke stvari, a ne da okolo seješ mržnju, ko da su ti ovi iz MS-a pobili komplet familiju, sa sve kućnim ljubimcem.
[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2004. 22:19 ] @
Btw,

Oko Axez-ove tvrdnje da je MS najomrazeniji korporativni entitet - mislim da je skroz neutemeljena. Ajde da malo analiziramo situaciju.

Da li se MS pljuje u day-to-day zivotu, ono.. po autobusima, javnim mestima, itd...? Da li ti postar pljune na MS pri donosenju poste? Ili ti se pozali qrva na MS-ovu dominaciju pre/posle usluge, ili baba na pijaci dok prodaje luk? Da li se MS pljucka u domu zdravlja, bioskopu, pozoristu... da li je neka knjiga koja nije IT posvecena pljuvanju istog? Nije..

A, gde se MS najvise "pljuje" ?

- online, i to ponajvise od strane korisnika konkurentnih OS-eva, sto je ocekivano
- od strane konkurencije u istoj industriji, sto je normalno i ocekivano

Po cemu je onda MS razlicit od Forda, AT&T-a i slicnih velikih korporacija, liderima u svom polju - samo u svoje vreme? Ni po cemu.

Ono sto je nenormalno u celoj prici je kad neko umisli da je otkrio tajnu vezu, i da MS (ili bilo ko drugi) stoji na putu napretku "nas, Slobodnog Sveta" - to su klasicni mesijanski sindromi i manipulacija opstim izrazima "sloboda", "dobrobit covecanstva", "dobro", "zlo" koji nisu bas najbolji za mentalno zdravlje.

Ili, stalno ponavljati da je MS softver djubre (ili da je Linux sw djubre, isto tako) je samo znak na kom nivou mozes da diskutujes sa nekim - MS Visio 2003 recimo svakako nije djubre, vec zasigurno najbolji sw u toj kategoriji, kao i Visual Studio, npr... da ne duzim - iskljucivost bez utemeljenja je krajnje opasna stvar.
[ Dragi Tata @ 25.01.2004. 01:25 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
MS Visio 2003 recimo svakako nije djubre, vec zasigurno najbolji sw u toj kategoriji


E našao si primer, svaka ti čast. Visio jeste đubre, a to što je zaista najbolji sw u toj kategoriji više govori o nekvalitetu konkurencije nego o kvalitetu Visio-a. MS-ov daleko najkvalitetniji proizvod je Office, VS.NET je prva liga, operativni sistemi i SQL Server su negde u sredini, a Visio, Access i IE su daleko ispod MS-ovog nivoa.
[ flylord @ 25.01.2004. 01:57 ] @
Citat:
Dragi Tata:
VS.NET je prva liga,

Borland ima bolje razvojne alate samo se MS vise koristi (marketing)

Citat:
operativni sistemi

Samo oni iz NT serije!!
95/98/ME su zivi shit i to niko ne moze da porekne. Za ME je i sam MS to rekao
poz
[ degojs @ 25.01.2004. 05:03 ] @
Citat:
Samo oni iz NT serije!!

Pa zašto onda ne koristiš iste?

Citat:
95/98/ME su zivi shit i to niko ne moze da porekne. Za ME je i sam MS to rekao
poz


Da, da.. samo kada su se ti Windows-i pojavili, bez problema su pokretali sve DOS aplikacije. Ljudi ovo često i ne uzimaju u obzir. A da nisu, pitanje je kako bi prošli na tržištu. Kako god bilo, Windows 95.. pa iduće godine će biti 10 godina star. Ima li smisla uopšte i navoditi ga više, a slično vredi i za 98.
E sad ako mi neko kaže da se Win98/98SE još mnogo koristi, onda znači da i nije toliko loš :)
[ degojs @ 25.01.2004. 05:07 ] @
Citat:
Borland ima bolje razvojne alate samo se MS vise koristi (marketing)


Kako to ovi bolji a oni se više koriste? Marketing? Eh..
[ MissPiggy:) @ 25.01.2004. 05:18 ] @
Hmmmmmm...zanimljivo da je i ovaj forum skrenuo sa tematikom...Kao da pokusavate ubjediti nekog da je njihov ukus u muzici kaka. Mike Rowe se jeftino prodao, jer se uplasio. Steta sto nisam bila na njegovom pregovarackom timu, da elokventno i sa stilom srozim MicroSoft tamo gdje im je i mjesto - a opet da se diplomatski dogovorimo za finu sumu za Majka...tja. Bas tuzno. Decko se prodao, a roditelji sretni sto su dobili odmor.

MissPiggy:)

P.S. A sto se tice degojs-ove opaske za Win98 - meni je sasvim super za moje potrebe - nema zasto da bacam $ za XP koji ti imas. :)

Ispravka/typographical error
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2004. 08:20 ] @
Citat:

Borland ima bolje razvojne alate samo se MS vise koristi (marketing)


To je potpuno neosnovano - MSVC 1.0 (16-bitni) je bio totalni crapware u odnosu na tadasnji Borland C++ 4.0 koliko se secam - i nije im pomagao nikakav marketing, ali su se vec sa verzijom 2.0 poceli priblizavati, prvenstveno superiornim kompajlerom (jos i dalje se secam testova gde ih je tada MS tukao u performansama)... dalje verzije 4.0, 5.0 (i slicna 6.0) su samo povecale komociju sa vrlo jakom integracijom help i dodatnih dev alata (class browseri, wizardi, ...) unutar IDE-a, dok je verzija 7.1 primer kako integrisano razvojno okruzenje treba da izgleda.

Zli jezici ce reci da je stepen razvoja MS razvojnih alata direktno proporcionalan brzini kupovine Borland-ovih strucnjaka iz kompanije :-) No, sta je tu je - kapitaljizm :)


Citat:

Hmmmmmm...zanimljivo da je i ovaj forum skrenuo sa tematikom...Kao da pokusavate ubjediti nekog da je njihov ukus u muzici kaka. Mike Rowe se jeftino prodao, jer se uplasio. Steta sto nisam bila na njegovom pregovarackom timu, da elokventno i sa stilom srozim MicroSoft tamo gdje im je i mjesto - a opet da se diplomatski dogovorimo za finu sumu za Majka...tja. Bas tuzno. Decko se prodao, a roditelji sretni sto su dobili odmor


Sta je Mike mogao da postigne spada u domen SBBKBB - mislim da ili je ovo bio njegov cilj, ili je bio totalni klinac - ili je nesto odradio kako ne treba pa je mogao biti tuzen za iznudu (kad pregovaras sa takvim kompanijama najpametnije je da prica advokat umesto tebe :-)

[ MissPiggy:) @ 25.01.2004. 09:08 ] @
Citat:
Sta je Mike mogao da postigne spada u domen SBBKBB - mislim da ili je ovo bio njegov cilj, ili je bio totalni klinac - ili je nesto odradio kako ne treba pa je mogao biti tuzen za iznudu (kad pregovaras sa takvim kompanijama najpametnije je da prica advokat umesto tebe :-)


Domen SBBKBB ostavljam za druge. Sto se tice pregovaranja sa takvim kompanijama, ako je neko tele, a predstavlja ga bilo kakav advokat - advokat ce da uradi sta tele nalaze. Prema tome, svoj teladi ovog svijeta zelim loodoo srecu i dosta X-box igrica, da ubiju vrijeme.

MikeRowe = Micro, a Mike je epitom teleta na koji nacin je pokusao da nazove svoju firmu, jer nije stvar u tome sto je koristio svoje ime - nego ime Microsoft ima odredjenu asocijaciju...a ta asocijacija iliti imidz se ocigledno brani do posljednjeg vojnika...ma kakav on bio ili sta god ostali ljudi rekli. It's not black or white - vise ispada da je odgovor u nekim nijansama sive boje.

MissPiggy:)


[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2004. 09:18 ] @
Sta god da je trazio u pregovorima, trebao je to da radi 'iza zatvorenih vrata' bez komentara i publiciteta dok se pregovori ne zavrse, a onda ako ne uspeju da bar proda tu pricu nekom ako moze - tu je napravio osnovnu gresku, no to je vec gotovo i cela prica nema veze - ako je njemu deal dobar, super - verujem da je MS-u deal vise nego fantastican :-)

[ MissPiggy:) @ 25.01.2004. 09:51 ] @
Citat:
Sta god da je trazio u pregovorima, trebao je to da radi 'iza zatvorenih vrata' bez komentara i publiciteta dok se pregovori ne zavrse...


Hmmm...Mike se upecao na medijske mamce...sitna riba, pa se uspanicila, i lako trza: ovi jedva cekaju 'senzacije', a Mike je abis sto se tice toga. I onda cak i da hoce, ne moze da zaustavi (ne)zeljenu promociju - a njuskala njuskaju i cekaju svoj momenat. Mislim, idealan teren za skupljanje informacija o tome kakav je Mike. Nema nista od pregovora u tom slucaju - Mike im je otvorio karte u startu. Gospoda samo dosli i pokupili zrtveno jagnje. Jedina trivijalna stvar je pitanje transporta...

MissPiggy:)




[ broker @ 25.01.2004. 10:35 ] @
Ako se decko zaista zove Mike Rowe (u sta sumnjam) onda bi Microsoftu bilo prilicno tesko da mu otme domen posto u tom slucaju on ima jace argumente za koriscenje tog domena od smog Microsofta.

No kako god okrenes, pozdravljam svaku ideju da se od Microsofta nesto uzme, pa i na ovaj nacin.
[ flylord @ 25.01.2004. 12:41 ] @
Citat:
degojs:
Citat:
Samo oni iz NT serije!!

Pa zašto onda ne koristiš iste?


Zasto bih kad mi Linux mnogo lakse, brze, jeftinije i efikasnije zavrsava posao kojim se ja bavim, nego bilo koji MS Win!? Ja sam samo rekao da je NT tehnologija dobra, mada bih sebe ispravio, i rekao da je odlicno zamisljena ali osrednje realizovana
poz
[ Mihailo @ 25.01.2004. 12:54 ] @
Citat:
broker:
No kako god okrenes, pozdravljam svaku ideju da se od Microsofta nesto uzme, pa i na ovaj nacin.


Ja pozdravljam ideju da se od brokera nešto uzme.
[ broker @ 25.01.2004. 13:42 ] @
Od mene uglavnom ne mora da se uzima posto ja sam dajem :)
[ MissPiggy:) @ 25.01.2004. 14:39 ] @
Citat:
No kako god okrenes, pozdravljam svaku ideju da se od Microsofta nesto uzme, pa i na ovaj nacin.


Meni se cini da je Microsoft nesto 'uzeo' od Mike-a....tipa...integritet; ali pitanje je da li tele ima integritet? I ko je 'jeftinije' prosao?

MissPiggy:)
[ Safet Beriša @ 25.01.2004. 15:53 ] @
Ma kakav integritet??? U pitanju čist biznis, a u celoj priči su ključna dva pitanja:

Kakve je on koristi imao od toga što je bio vlasnik domena www.mikerowesoft.com?

Kakve je on koristi imao od toga što je dotični domen prodao Microsoftu (što je, opet kažem, najverovatnije i bio cilj od samog početka)?

[Ovu poruku je menjao Safet Beriša dana 26.01.2004. u 01:33 GMT]
[ degojs @ 25.01.2004. 18:48 ] @
Citat:
flylord
Zasto bih kad mi Linux mnogo lakse, brze, jeftinije i efikasnije zavrsava posao kojim se ja bavim, nego bilo koji MS Win!?


I tu se opet vraćamo na priču o "običnim" korisnicima, a ti to verovatno nisi.
[ Palma @ 25.01.2004. 19:11 ] @
Citat:
degojs:
I tu se opet vraćamo na priču o "običnim" korisnicima, a ti to verovatno nisi.


Degojs, pusti ga, on samo sluša i uvažava ono što kaže onaj bradati i kosati. To je za njih svetinja, svi smo mi ostali nevernici i prodane duše.
[ McKracken @ 25.01.2004. 21:11 ] @
Citat:
Dragi Tata:
Citat:
Ivan Dimkovic:
MS Visio 2003 recimo svakako nije djubre, vec zasigurno najbolji sw u toj kategoriji


E našao si primer, svaka ti čast. Visio jeste đubre, a to što je zaista najbolji sw u toj kategoriji više govori o nekvalitetu konkurencije nego o kvalitetu Visio-a. MS-ov daleko najkvalitetniji proizvod je Office, VS.NET je prva liga, operativni sistemi i SQL Server su negde u sredini, a Visio, Access i IE su daleko ispod MS-ovog nivoa.


Na vrhu liste MS-ovih proizvoda je definitivno "Age of Empires" ... Pa 200 praznih mesta pa sve ostalo... A to su tastatura i mish
[ Palma @ 25.01.2004. 21:57 ] @
Citat:
McKracken:
Na vrhu liste MS-ovih proizvoda je definitivno "Age of Empires" ... Pa 200 praznih mesta pa sve ostalo...


I sad hoćeš da kažeš da smo svi mi glupi zbog toga što koristimo MS softver a ti pametan jer koristiš Linux. Jeee, sad si faca, a? Što onda postuješ ovde iz XP-a a ne iz Linux-a? Kad ti ne odgovara MS softver batali ga skroz, a ne da ga pljuješ na sve strane, a ovamo ga koristiš non stop. Odluči se malo...
[ flylord @ 25.01.2004. 22:47 ] @
Citat:
Palma:
Citat:
degojs:
I tu se opet vraćamo na priču o "običnim" korisnicima, a ti to verovatno nisi.

Degojs, pusti ga, on samo sluša i uvažava ono što kaže onaj bradati i kosati. To je za njih svetinja, svi smo mi ostali nevernici i prodane duše.

Ne mozes tako da kazes za svakoga ko ti padne napamet i ko misli drugacije nego ti. Ja Linux koristim zbog posla, ja radim svoj posao sa njim i na njemu! I to sta kaze RMS apsolutno me ne zanima. Ja koristim Linux iz interesa ne iz ubedjenja. Da mogu vise da zaradim na MS Win, koristio bih MS Win. A moj odgovor je izvucen iz konteksta. Neko mi je bio odgovorio da posto vec tvrdim da je Win NT serija dobra da treba da je i koristim a ja sam rekao ono sta sam rekao. I ko sto Degojs rece, ja nisam "obican" korisnik
poz
[ flylord @ 25.01.2004. 22:50 ] @
Citat:
McKracken:
A to su tastatura i mish

Ja se ne bih slozio sa ovim jer meni svi ti silni tasteri viska samo smetaju i ne sluze nicemu! Niti mi pada na pamet zasta da ih koristim A i pacov im je odvratan, ja uzivam u mom optickom zeleno/sivom A4 pacovcetu. To su ipak najbolji pacovi
poz
[ degojs @ 26.01.2004. 05:46 ] @
Citat:
flylord
A moj odgovor je izvucen iz konteksta. Neko mi je bio odgovorio da posto vec tvrdim da je Win NT serija dobra da treba da je i koristim a ja sam rekao ono sta sam rekao.


Nije bilo u tom smislu "izvučeno iz konteksta", nego jednostavno sam hteo da kažem da ljudi koji hoće napredne mogućnosti na Windows-u odavno imaju mogućnost da koriste Windows NT, 2000, 2003 ili XP, tj. nisu "osuđeni" na Win95/98/ME koji ionako polako padaju u zaborav - svoj posao usputne stanice na putu DOS -> NT su odradili dovoljno dobro. Jednostavno, ne vidim mnogo smisla u tome da se neko žali na mogućnosti Win9x serije pošto postoji i NT serija Windows-a.

Opet, mogu da navedem i primer gde je kompatibilnost sa DOS režimom bitna stvar. Postoje programi koji jednostavno neće ispravno da rade pod NT Windows-ima, a bez problema rade pod Win9x/ME (npr. Extreme HU). A ti ljudi i dalje imaju mogućnost da koriste npr. Office, VS6, IE, igrice, itd, itd. Ne znam koja je opcija na raspolaganju tim ljudima ako pređu na Linux?
[ Reljam @ 26.01.2004. 07:32 ] @
Degojs, potpuno si upravu. Samo ljudi obicno mesaju dve komponente u ovoj raspravi - tehnicku i religijsku. Jedna je diskusija da li je Linux bolji od Windowsa ili ne, a potpuno je druga stvar da li softver treba da bude dzabe.

Ako pogledas argumentaciju ovih "drugova" ovde, videces da stalno preskacu iz jedne price u drugu. Malo pricaju o tehnologiji, a malo se prebace i izlaze sa parolama ("ja mrzim XXXX"). Bilo bi jako lepo kada bi ljudi razgranicili izmedju te dve stvari.
[ axez @ 26.01.2004. 09:20 ] @
Citat:
Safet Beriša:

Što je verovatno bio i cilj od samog početka - privući pažnju Microsofta i izvući neku materijalnu korist od činjenice da se zoveš Mike Rowe i da znaš malo da praviš Soft.



Da, da, kako da ne.Niko ne uzima u obzir da je doticni Mike tinejdzer sto je vec naglaseno i da je big bad kompanija skontala da ga je lakse kupiti za jedan X-Box nego da mu preti ko zna cime.
Da mu je cilj bio da se proda.......vrlo jevtino se prodao, tako da to ne drzi vodu.
[ axez @ 26.01.2004. 09:32 ] @
Citat:
Palma:
Axez, ti očigledan imaš problem, i to veoma veliki. Koliko sam ja pratio tvoje postove, a pratio sam dosta, ti po mome mišljenju uopšte više i ne znaš zašto mrziš Microsoft. Jednostavno si utuveo sebi u glavu da je Microsoft loš, a ni sam neznaš zašto. Nemoj ovo shvatiti kao uvredu, ali ipak razmisli malo o ovome što sam ti rekao. Stavi misli na papir, dobro i loše, pomoći će ti da shvatiš neke stvari, a ne da okolo seješ mržnju, ko da su ti ovi iz MS-a pobili komplet familiju, sa sve kućnim ljubimcem.



O naprotiv, ja vrlo dobro znam zasto ne volim m$. Mada bi po prilici stvari trebalo da budem ravnodusan prema njima jer ih ne koristim ili se trudim da ih koristim sto je moguce manje.
Evo jedan primer zato ih ja mrzim, tj ovaj ne volem. ( mrznja mi je suvise jaka rec )
Pricalo se o njihovom monopolu X puta tako da necu da ponavljam.
Ali to ima veze sa mnom.
Kupio sam laptop, konkretno Dell Inspiron 8200. Kupio sam ga zato sto sam zeleo taj model, jer mi je odgovarao po karakteristikama...itd

Uz njega sam MORAO, kazem morao i da platim Windows XP PRo koji nisam zeleo da platim. Prakticno su mi ukrali pare tom prilikom, Dal je dell ili je ms mene to ne zanima. Ja sam morao da se iskesiram za nesto sto ne koristim da bi mogao da koristim laptop.
Dali to ima veze sa m$-om iako je samo posredno ms u pitanju. Pre svega ja nisam mogao da biram nikakav drugi OS na tom kompjuteru ( Linux ni u mislima ).
Ono sto je jos gore ja nisam mogao da dobijem taj komp bez ikakvog OS-a instaliranog ( i naravno umanjene cene ) da bih ja mogao kasnije da instaliram sta zelim. To je takozvani m$ Tax ili porez. To je njihova prljava politika koja mene licno dotice i zbog koje ih ne podnosim. Ja nisam mogao nigde da sastavim laptop iz delova kao sto moze desktop komp. Takodje nigde nisam ni nasao na drugom mestu neki drugi laptop bez OS-a.

Ovo je banalan primer ali veoma frustrirajuci po mene. Lako je onome ko ne zna da postoji ista drugo do windowsa, njemu uvale sta zele, medjutim ja zelim da imam izbor.
[ Ivan Dimkovic @ 26.01.2004. 10:04 ] @
Citat:

Ovo je banalan primer ali veoma frustrirajuci po mene. Lako je onome ko ne zna da postoji ista drugo do windowsa, njemu uvale sta zele, medjutim ja zelim da imam izbor.


Pa si bas Dell nasao :) Razlog zasto Dell ne moze da ti obrise Windows je zato sto (verovatno) za tu seriju racunara imaju testove i sertifikat da masina radi samo za WinXP - to je firma koja posluje sa joe-average-userima i njima je bitno da mogu da garantuju da sistem funkcionise kako treba i da imaju jasan guidelines za garancije / reklamacije / itd...

Tako da su oni vec u nekoj ranoj fazi distribucije uracunali WinXP u cenu, kao i u proces testiranja i brisanje bi islo samo na stetu Dell-a, a takodje oni ne bi imali cime ni da testiraju da sistem radi, niti da pruze garanciju.

To tebi naravno nije bitno, ne bi ni meni bilo bitno - ali stavi se u njihov polozaj, jbg.. na kraju krajeva imas milion firmi koje nude Linux-e na laptopovima.
[ McKracken @ 26.01.2004. 10:44 ] @
Citat:
Palma:
Citat:
McKracken:
Na vrhu liste MS-ovih proizvoda je definitivno "Age of Empires" ... Pa 200 praznih mesta pa sve ostalo...


I sad hoćeš da kažeš da smo svi mi glupi zbog toga što koristimo MS softver a ti pametan jer koristiš Linux. Jeee, sad si faca, a? Što onda postuješ ovde iz XP-a a ne iz Linux-a? Kad ti ne odgovara MS softver batali ga skroz, a ne da ga pljuješ na sve strane, a ovamo ga koristiš non stop. Odluči se malo...


Mozda nisam postovao iz firme? hmmm?? Verovatno.. Ili imam instaliran i XP na jednoj masini da bih mogao da igram AOE?

I nemoj da se zigas.. to da li si ti glup, mozes da odredis samo ti

@flylord: Mislim na obicnog MS misa, znaci dva tastera i tockic... Zaista je fenomenalan
[ Safet Beriša @ 26.01.2004. 13:12 ] @
Citat:
axez:
Da, da, kako da ne.Niko ne uzima u obzir da je doticni Mike tinejdzer sto je vec naglaseno i da je big bad kompanija skontala da ga je lakse kupiti za jedan X-Box nego da mu preti ko zna cime.
Da mu je cilj bio da se proda.......vrlo jevtino se prodao, tako da to ne drzi vodu.


Pa to što je tinejdžer ne znači da je malouman. Ti hoćeš da kažeš da on nije od samog početka primetio da MikeRowSoft i Microsoft zvuče slično i da je baš zato odlučio da tako nazove svoju "softversku imperiju" a ne da joj da neko drugo ime?

A šta sedamnaestogodišnjaku više treba od jednog Xboxa sa gomilom igara "of his choosing", ekskurzije do Microsofta i mogućnosti da posle priča svim drugarima da je bio "do pakla i nazad" i možda čak upoznao "the devil himself", pretplata na MSDN i još nešto keša pride (btw. ne znamo koliko je to keša dobio)? A koliko ti misliš da se može izvući za jedan domen? I šta bi dobio time što bi, iz principa npr., odbio da proda? Ništa, već bi još morao da plaća domen i hosting svake godine. A ne bi imao sve što je dobio...
[ degojs @ 26.01.2004. 14:28 ] @
Pa baš tako Safete - problem je što neki ljudi misle da je trebao da im naplati recimo milion-dva dolara (pa i to je malo, vidi koliko onaj Gejts ima) za sve to i da im još sve "skreše u brk". E jes' lako tražiti pare od drugog, a ovi sve čekaju da im neko pokupi, pogotovo u Americi.
Šta je jedan pišljivi XBox i igrice, izlet do Redmonda, kursevi i MSDN pretplata (a u sklopu koje će dobiti skoro svaki proizvod koji MS izbaci.. malo li je?) ? Za sitne pare se prodao, dakako. Trebao je na sud pa ne bi dobio verovatno ništa ili bi MS u najgorem slučaju pustio da ovaj zadrži domen. Eto ti razlike između naših ljudi i praktičnih Amera, tj. Kanađana, u ovom slučaju.
[ degojs @ 26.01.2004. 14:50 ] @
Citat:
Ivan Dimković
na kraju krajeva imas milion firmi koje nude Linux-e na laptopovima.


Ma šta milion.. STO 'iljada, bre !!! STO 'iljada.. :)
[ Dragi Tata @ 26.01.2004. 16:16 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
na kraju krajeva imas milion firmi koje nude Linux-e na laptopovima.


Hehehe, da si rekao "mali milion" pa i nekako da se složimo.

Mada, moguće je naći firme (Wal Mart, na primer) koje prodaju mašine sa preinstaliranim Linuxom. To su po pravilu najjeftinije moguće konfiguracije gde se gleda da se uštedi svaki cent, a podrazumeva se da korisnik posle izbriše Linux i instalira piratski Windows. Evo kakvi su to "zmajovi" od kompjutera:

http://www.walmart.com/catalog...3A3944%3A3951%3A41937%3A106562

Doduše, čak ni oni ne prodaju Notebook mašine sa Linuxom, mada imaju konfiguracije bez OS-a.
[ MissPiggy:) @ 26.01.2004. 17:50 ] @
axez, Safet Berisa, degojs...i ostali citaoci ove teme - htjela bih da klarifikujem svoju poruku oko toga da se Mike jeftino 'prodao'. Izgleda da je neophodno da napisem rijec po rijec: Integritet se ne prodaje. A Mike, jer je tele, i ako tele = nedostatak ili nepostojanje mjere/osjecaja za integritet, on je sebe 'prodao', samim tim sto je pristao na monetarnu razmjenu - a zauzvrat im daje nesto sto je 'on'. Babe i zabe su se promjenile, a to ne ide.

MissPiggy:)
[ dinke @ 26.01.2004. 19:18 ] @
Citat:
Palma:
I sad hoćeš da kažeš da smo svi mi glupi zbog toga što koristimo MS softver a ti pametan jer koristiš Linux. Jeee, sad si faca, a? Što onda postuješ ovde iz XP-a a ne iz Linux-a?

Malo skretanje sa teme (sa koje se vec skrenulo i inace :)

Svaki browser se vrlo lako moze podesiti da salje drugaciji UserAgent header od onog "default". To isto vazi i za IE na Win-u. Recimo ja sam se malo igrao i u par postova poslao lazne podatke o svom browseru (os & compability), tako da je moj os prepoznat kao Linux (a postovao sam iz win-a) i obrnuto. Nikad ne veruj korisniku :)

Pozdrav
Dinke
[ Safet Beriša @ 27.01.2004. 09:57 ] @
Draga moja MissPiggy:),

Moram i ja izgleda da klarifikujem pošto se naša shvatanja izgleda bitno razlikuju. Ispravi me ako grešim ali koliko vidim za tebe domen predstavlja produžetak nečijeg integriteta te tvrdiš da se prodajom istog prodaje i integritet, deo sebe i pride pominješ metamorfozu nekih baba i žaba što mi uopšte nije jasno (u ovom kontekstu).

Za mene je upravo poistovećavanje integriteta i domena mešanje baba i žaba. Internet domen je za mene običan PROIZVOD, kao Pepsi, Noblice, šešir, CD ili bilo šta drugo. On nije Bogom dat niti je esencijalni (a ni neesencijalni) deo čoveka. On se kupuje kao što se kupuje kila kupusa na pijaci i shodno tome se i prodaje. Tako da ne vidim zašto je tele neko ko za jedan proizvod da nekih $10 i potom ga proda nekom drugom, voljnom da ga kupi, po mnogostruko većoj ceni i pritom debelo profitira. Pa bio taj neko Microsoft, baba Anđelija ili bilo ko drugi.
[ Ivan Dimkovic @ 27.01.2004. 10:21 ] @
Citat:
axez
Kupio sam laptop, konkretno Dell Inspiron 8200. Kupio sam ga zato sto sam zeleo taj model, jer mi je odgovarao po karakteristikama...itd


Nego, axez... kad smo vec kod Della

http://slashdot.org/article.pl?sid=04/01/27/0135208

Citat:

"Showing a distancing of itself from Microsoft, Dell now offers businesses a chance to purchase computers without a Windows operating system. The N-Series computers start at $319 from Dell's website and ship with a FreeDOS CD in the box."


:) Eto, dobijes i FreeDOS za dz... mada nacuh da u tim 31337 krugovima Dell vazi za uvaljivaca svakojake skart robe, verovatno zato i nema Linux u dflt instalaciji :)

Citat:
axez
Uz njega sam MORAO, kazem morao i da platim Windows XP PRo koji nisam zeleo da platim. Prakticno su mi ukrali pare tom prilikom, Dal je dell ili je ms mene to ne zanima.


I... da...

Citat:

Dells are not meant for geeks that can build their own system from parts. They are meant for the other 95% of people that want a little black box that just works, and if it doesn't, has a toll-free number to call for help.


Kloni se ti Della :)

[ caboom @ 27.01.2004. 10:25 ] @
bez zezanja, dell je jedan od najvecih shit-eva koje postoji na trzistu i imam samo losa iskustva sa njima (evo bas mi je vrisnula jedna masina na poslu pre oko 2 nedelje). uostalom, sta reci o firmi koja i u svoje "servere" stavlja jeftine komponente.
[ boccio @ 27.01.2004. 11:22 ] @
Citat:
Safet Beriša:
Za mene je upravo poistovećavanje integriteta i domena mešanje baba i žaba. Internet domen je za mene običan PROIZVOD, kao Pepsi, Noblice, šešir, CD ili bilo šta drugo. On nije Bogom dat niti je esencijalni (a ni neesencijalni) deo čoveka. On se kupuje kao što se kupuje kila kupusa na pijaci i shodno tome se i prodaje. Tako da ne vidim zašto je tele neko ko za jedan proizvod da nekih $10 i potom ga proda nekom drugom, voljnom da ga kupi, po mnogostruko većoj ceni i pritom debelo profitira. Pa bio taj neko Microsoft, baba Anđelija ili bilo ko drugi.

U potpunosti se slažem sa ovim stavom. Međutim ovde očigledno postoji struja koja bilo kakav oblik komunikacije (dogovora, poravnanja, i sl.) sa m$oftom doživljava kao "pact with the devil", i za to, naravno, ne postoji opravdanje - već je a priori ravno izdaji i svi koji to urade su "prodane duše".

Razmišljao da li da ovo napišem ili ne, jer ne želim nikoga da uvredim, ali izjava da je domen deo nečije ličnosti (ili integriteta ili već šta...) je jedna od žešćih...hm...kako da kažem...neodmerenih izjava koje sam čuo... Pa nisu oni od njega tražili da promeni prezime i deportuje babu, pa da kažeš "prodao se za šaku dolara"...

Bože svašta...ja lično ne volim m$oft zbog mnogih stvari vezanih za njihovu politiku, ali sam izgleda malo dete u odnosu na neke ovde...
[ Reljam @ 27.01.2004. 15:40 ] @
Hm - ja imam stvarno dobra iskustva sa Dellom, i prakticno svi na poslu koriste Dellove i nista im ne smeta - i privatno i licno. Naravno, ti kompjuteri se kvare kao i svi ostali, ali je zato barem Dell customer support na zavidnom nivou.

Ljude koji su kod nas navikli da se kompjuteri sklapaju od dzampera pa na gore malo plasi sistem gde se kompjuteri kupuju na kutiju, i otud i sve te price. U principu dobro rade svoj posao, imaju dobar sajt za update drajvera, odlican support - taman sto meni treba.
[ axez @ 27.01.2004. 17:32 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:

Pa si bas Dell nasao :)....



Pa jbg, meni se svideo taj Dell, njegove karakteristike i oprema. Sve radi , da ne kazem fercera ( osim modema naravno ) i to je jedan od razloga zasto sam ga izabrao. Iako je kako kazu "made for XP", Dell je prilicno Linux friendly.

[ axez @ 27.01.2004. 17:52 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:

Nego, axez... kad smo vec kod Della

http://slashdot.org/article.pl?sid=04/01/27/0135208


:) Eto, dobijes i FreeDOS za dz... mada nacuh da u tim 31337 krugovima Dell vazi za uvaljivaca svakojake skart robe, verovatno zato i nema Linux u dflt instalaciji :)



Kloni se ti Della :)





Kao sto rekoh, mozda nisi primetio, laptop je u pitanju...:)
Desktop masine fala bogu biram sam od maticne ploce do monitora.

[ Ivan Dimkovic @ 27.01.2004. 18:18 ] @
Citat:

Hm - ja imam stvarno dobra iskustva sa Dellom, i prakticno svi na poslu koriste Dellove i nista im ne smeta - i privatno i licno. Naravno, ti kompjuteri se kvare kao i svi ostali, ali je zato barem Dell customer support na zavidnom nivou.


Xexe.. sad mi je sve jasno kako opstaju, kad svi kod Relje koriste Dell :)

Nego, cuo sam da je Dell outsource-ovao customer support sistem u Indiju, i da se dosta ljudi zalilo na los kvalitet engleskog i podrske (cuveni indijski engleski, nenad*ebljiv) i da sad kao vracaju nazad dobar deo supporta? :)
[ Reljam @ 27.01.2004. 18:53 ] @
Hm, da, mozda stvarno od toga i opstaju :) Zezam se, ali kada sam ja kupovao svoj laptop (licni), Dell je imao najbolji dil - i to cak i bez dodatnih popusta. Od ljudi koje znam da imaju svoj laptop, samo jedan ima Toshibu, a ostali imaju Dellove. Otkud znam, valjda oni imaju najbolju ponudu.

Sto se tice supporta, nisam mislio na tu vrstu. Meni je bilo bitno da kada mi je crko HD da su mi odmah poslali zamenu bez pitanja (i to overnight), i da sam im ja tek posle vratio stari, to da imaju zgodan sajt za drajvere i raznorazne update, da iako nisam uzeo internu mreznu karticu antena je bila ugradjena, tako da kada sam kasnije upgradeovao nisam imao problema, itd.

Dell je jedna od retkih mainstream firmi koji nudi nov hardver - npr Radeon 9600 na Centrinu se uglavnom ne prodaje kod drugih velikih firmi.

Ajde necu vise da ih reklamiram, umeju i da nerviraju, monitor mi kasni vec mesec dana (doduse nije priority order), ali do sada su bili dobri.
[ degojs @ 27.01.2004. 19:08 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic
Nego, cuo sam da je Dell outsource-ovao customer support sistem u Indiju, i da se dosta ljudi zalilo na los kvalitet engleskog i podrske (cuveni indijski engleski, nenad*ebljiv) i da sad kao vracaju nazad dobar deo supporta? :)


Tačno. Ovo je potvrdio sam Majkl Del. Del je jedna od retkih firmi koja će da uradi ovakvu stvar, sve ostale i dalje rade suprotno, što više mogu. Pa nek' onda pričaju šta hoće za Dell.. Sa dnevno prodatih 130-150,000 računara iz Dell-a, ovim ostalim i ne preostaje neki drugi argument. Videćemo :)
[ degojs @ 30.01.2004. 15:18 ] @
Just when you thought his 15 minutes were up ... Mike Rowe has resurfaced, evidently auctioning on eBay the infamous package of documents he received from Microsoft's intellectual property lawyers. The current high bid, as of Wednesday morning, is $540.



Ma jok, nije bilo sve zbog love.. pa ovaj bi i roditelje prodao na eBay da može..
[ axez @ 30.01.2004. 21:15 ] @
Citat:
degojs:
Just when you thought his 15 minutes were up ... Mike Rowe has resurfaced, evidently auctioning on eBay the infamous package of documents he received from Microsoft's intellectual property lawyers. The current high bid, as of Wednesday morning, is $540.



Ma jok, nije bilo sve zbog love.. pa ovaj bi i roditelje prodao na eBay da može..



Daj...za 500$.......:)
[ Safet Beriša @ 30.01.2004. 21:42 ] @
Citat:
boccio:
Bože svašta...ja lično ne volim m$oft zbog mnogih stvari vezanih za njihovu politiku, ali sam izgleda malo dete u odnosu na neke ovde...


A oni su mala deca prema nekom ko je spreman da plati $540 za prepisku MS-ovih advokata :)
[ degojs @ 31.01.2004. 03:53 ] @
Citat:
axez:
Daj...za 500$.......:)


500 a?

Idi pa vidi sam kolika je trenutna cena na eBay:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3382073018

Ako ne padneš sa stolice, svaka ti čast.

Šta kažeš, nije zbog para i za sitne pare se prodao a?

A platiti ovolike (u stvari ima još 6 dana da zatvaranja aukcije, ko zna gde će biti) pare za te papire, što reče Safet, e to treba razumeti.. svaka čast.

Osim ako nije neka šala u pitanju.. ne znam..
[ popeye @ 31.01.2004. 10:26 ] @
Covece, $34K...

Bedak, neko je vec uvideo prednosti registracije www.majkrosoft.com domena, propade mi plan...

Nista, izgleda da ce Lotus Omega morati da saceka bolje dane...
[ srki @ 31.01.2004. 11:03 ] @
Citat:
degojs:
Idi pa vidi sam kolika je trenutna cena na eBay:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3382073018

Ako ne padneš sa stolice, svaka ti čast.

A sto si takav, covece?!? Pa zamalo srcku da dobijem! Ja nisam uspeo da ne padnem sa stolice.
[ Safet Beriša @ 31.01.2004. 13:36 ] @
Ovo stvarno nije normalno - Current bid: US $45,100.00!!! A ja mislio da je $540 mnogo... Još je ostalo 5 dana do kraja aukcije, ko zna kolika će biti konačna suma.
[ srki @ 01.02.2004. 16:03 ] @
Current bid: US $117,100.00
Time left: 4 days 14 hours

Lepo se decko setio da stavi te papire na aukciju. Svaka mu cast!
[ nemesis @ 01.02.2004. 16:22 ] @
Citat:
srki:
Current bid: US $117,100.00
Time left: 4 days 14 hours

Lepo se decko setio da stavi te papire na aukciju. Svaka mu cast!


pa verovatno nekome treba malo da ih razvlachi po sajtovima, novinama
a i mozda da ih koristi u nekom drugom procesu kao dokaz taktike zastrashivanja konkurencije itd.. :) ko zna ..
onli in amerika
:)
[ degojs @ 02.02.2004. 01:02 ] @
hehehe 200K..

Current bid: US $202,087.65
Time left: 4 days 5 hours


Baš bi bilo lepo kad bi posle moglo da se sazna ko je kupac na kraju :)
[ srki @ 02.02.2004. 01:36 ] @
eh, za sitne pare se prodao! :-/
[ srki @ 02.02.2004. 01:51 ] @
Sto je sada smesno kada citas prethodne komentare :-)))
Citat:
MissPiggy:
Hmmmmmm...zanimljivo da je i ovaj forum skrenuo sa tematikom...Kao da pokusavate ubjediti nekog da je njihov ukus u muzici kaka. Mike Rowe se jeftino prodao, jer se uplasio. Steta sto nisam bila na njegovom pregovarackom timu, da elokventno i sa stilom srozim MicroSoft tamo gdje im je i mjesto - a opet da se diplomatski dogovorimo za finu sumu za Majka...tja. Bas tuzno. Decko se prodao, a roditelji sretni sto su dobili odmor.


Citat:
Ivan Dimkovic:
Sta god da je trazio u pregovorima, trebao je to da radi 'iza zatvorenih vrata' bez komentara i publiciteta dok se pregovori ne zavrse, a onda ako ne uspeju da bar proda tu pricu nekom ako moze - tu je napravio osnovnu gresku, no to je vec gotovo i cela prica nema veze - ako je njemu deal dobar, super - verujem da je MS-u deal vise nego fantastican :-)


Verovatno bi bilo potpuno drugacije da se cenkao. Mozda bi se tuzakao na sudu i izgubio sve pare ili bi mozda i uspeo da iskamci nekih 50-100 000 $ ali bi onda sigurno postojala klauzula da ne sme da prica za koliko je prodao domen kako se to obicno i radi. Ovako je MS ipak hteo da pokaze kako se ne treba zezati sa njim i kako se ne treba previse cenkati a on je to sto dogovor nije confidential iskoristio i stavio papire na aukciju. Ko zna za koliko ce na kraju prodati. Pametan je mali. Sacuvao je zivce jer nije morao da se vucara po sudovima i da se znoji prilikom cenkanja gde bi sve vreme imao strah da ga MS ne tuzi a opet ce zaraditi finu kintu. Dobro su prosli i microsoft i on.
[ degojs @ 02.02.2004. 02:44 ] @
Pa da, da je kojim slučajem ćutao i da je bilo bez publiciteta, MS verovatno ne bi pristao ni na ovo što mu je dao. Prvo su mu ponudili $10, kad je on tražio $10,000 :-) Ovako, baš svi dobro prošli :) Izgleda baš Happy End..
[ Safet Beriša @ 02.02.2004. 03:17 ] @
I vuk sit i telad na broju ;)

Eto čovek će inkasirati $200k+, dobiće X-box sa sve igricama da se igra dok ne krene na (plaćene) MS kurseve a na raspustu će da skokne do Silikonske doline, a što bi rekli "ni orao ni kopao"... Nije loše za investiciju od $10.

A kad smo kod toga www.mikerowesoft.com još uvek redirektuje na njegov novi sajt tako da ni to nije izgubio, presteće verovatno otprilike u isto vreme kad se sve ovo zaboravi...

Baš je tele nema šta.
[ Reljam @ 02.02.2004. 05:09 ] @
Mala ispravka: Microsoft nije u silikonskoj dolini, vec u Sijetlu.
[ ventura @ 02.02.2004. 09:47 ] @
ma ovo je glupost...

onaj ko plati vise od 100 dolara za ti WIPO knjizicu je zesca budala... ja imam jednu koja je 2-3 inca debela...a njegova samo 1 inc :)

a i ustalom, ovo je samo periodicni publicitet, ja cenim da ce za mesec dana svi zaboraviti na ovog lika, a onaj ko bude dao 200k dolara za taj dokument, ce da cupa kosu jer je napravio mnogo glupu stvar...

A na WIPO-u se taj slucaj vodi pod D2004-0024, ja cenim da se sadrzaj tog slucaja moze dobiti kontaktiranjem WIPO-a, bez ikakvih problema...
[ popeye @ 02.02.2004. 15:59 ] @
Uh... NE GLEDAJTE CENU. Toliko. Za pametne dovoljno.

Idem po pice da se malo smirim...
[ nemesis @ 03.02.2004. 02:04 ] @
Citat:
MissPiggy:):
P.S. A sto se tice degojs-ove opaske za Win98 - meni je sasvim super za moje potrebe - nema zasto da bacam $ za XP koji ti imas. :)
Ispravka/typographical error


:) ... OEM win98 je skupljni nego OEM XP :)
toliko da znash :)
[ degojs @ 03.02.2004. 03:31 ] @
Opa, pade na $500 opet :) I to početna cena.. hehe ipak je bilo loženje..

Dobro je, inače bih se idućih mesec dana pomalo nervirao :)))
[ Reljam @ 03.02.2004. 04:38 ] @
Hahaha kako dobra fora. Pa stvarno je bilo mnogo - cetvrt miliona dolara za nista. Samo jadan klinac, mozda se stvarno ponadao da ce dobiti te pare.... Koja ispala.

Interesantno koliko se preko interneta guraju te besomucno velike cifre - ljudi izgube svaki kriterijum, pa i hiljadu dolara bi bilo suvise za tako nesto.
[ MissPiggy:) @ 03.02.2004. 04:42 ] @
Nemesis,

Citat:
OEM win98 je skupljni nego OEM XP


Moja poruka se odnosi na OEM win98 u poredjenju sa OEM XP (koji je u novijem izdanju), sa tim da je OEM '98 kupljen davno, i nije neophodno da trosim na 'upgrade' - a ja ne poredim trenutne cijene win98 i OEM XP programa - nego koliko bi trebalo da jos platim da napravim promjenu...povrh toga sto je $ za win98 vec potrosen. Znaci - dupli trosak.

MissPiggy:)
[ degojs @ 03.02.2004. 04:56 ] @
Još kad bi mogla da se vrneš na Windows 95 ili 3.x i da tražiš povrat para.. lele..
[ impaque @ 03.02.2004. 09:39 ] @
Pa Deki, nisu svi toliko "laki" da padnu kao ti na malkice obojeniji Windows.

Hm, jel neko iz publike rekao "kič"? "Krađaaa!!!"? U pravu ste deco, i jedno i drugo je tačno. ;P
[ MissPiggy:) @ 03.02.2004. 11:41 ] @
degojs...izvukao si ko zna sta iz konteksta - znaci, tvoj komentar nije relevantan.

MissPiggy:)