[ vidan kv @ 27.06.2010. 14:43 ] @
......još će na kraju i da ispadne kako me je pregazilo vreme.....aj redom....svakodnevno,kada dođem na ručak,zatičem klinca(5 god) kako gleda crtani film Naruto koji se emituje na kanalu Ultra.Za tih 10-15 min koje i ja pratim pokušavam da ukapiram o čemu se radi.Na isto pitanje klinac nema odgovor(što i ne očekujem) ali iskren da budem ni malo me ne "dojmi" ono što gleda:neke mračne sile,selidba duše,neki učitelj koji je okružen polugolim ženama,aždaje,zmije,crni operativci,itd.......ima tu još gomile nebuloznih stvari i ne samo u tom crtanom filmu.Interesuje me da li uopšte postoji neko telo(RRA?) koje vrši selekciju šta i kako se prikazuje deci u crtanim filmovima?....dodatno me iritira kada se pre prikazivanja nekog filma stavi upozorenje "nije preporučljivo za gledaoce mlađe od toliko i toliko god" a radi se o recimo filmu tipa "Salaš u Malom Ritu".............pozdrav!
[ Shadowed @ 27.06.2010. 15:05 ] @
Iskljucis antenu, uzmes graficku sa tv out-om i napravis tv program kakav hoces :)
[ Bata @ 27.06.2010. 15:28 ] @
ne preteruj:
ja sam jednom prilikom odgledao nekoliko epizoda tog crtaća. Naruto i njegovi drugari su đaci u školi za nindže, imaju nekog
učitelja sa povezom preko oka koji se pojavljuje u oblaku dima i pozira i govori kao Horacije iz csi Miami, a zapleti epizoda su
u fazonu "idemo da ubijemo zlog čarobnjaka u močvari"...
To me podseća na Nindža Kornjače koje su bile aktuelne negde na kraju mojeg detinjstva, a takođe pre toga i na Štrumpfove,
Bonbončiće/Bipsiće , Tarzana , Hi-Mena i gospodare svemira ... A šta tek reći o količinama eksploziva i o maštovitosti korišćenja
svakodnevnih predmeta kao oružja u crtaćima Warner Bros ili Hanna-Barbera produkcije ...

To mi je prilično glupa tema koja se javlja iznova i iznova, da su deca ugrožena sadržajem crtaća, i televizije generalno.
Hitler nije imao televizor.

P.S. iskrena preporuka: crtana serija Samurai Jack !
[ bachi @ 27.06.2010. 17:08 ] @
Citat:
vidan kv: ......još će na kraju i da ispadne kako me je pregazilo vreme.....aj redom....svakodnevno,kada dođem na ručak,zatičem klinca(5 god) kako gleda crtani film Naruto koji se emituje na kanalu Ultra.Za tih 10-15 min koje i ja pratim pokušavam da ukapiram o čemu se radi.Na isto pitanje klinac nema odgovor(što i ne očekujem) ali iskren da budem ni malo me ne "dojmi" ono što gleda:neke mračne sile,selidba duše,neki učitelj koji je okružen polugolim ženama,aždaje,zmije,crni operativci,itd.......ima tu još gomile nebuloznih stvari i ne samo u tom crtanom filmu.Interesuje me da li uopšte postoji neko telo(RRA?) koje vrši selekciju šta i kako se prikazuje deci u crtanim filmovima?....dodatno me iritira kada se pre prikazivanja nekog filma stavi upozorenje "nije preporučljivo za gledaoce mlađe od toliko i toliko god" a radi se o recimo filmu tipa "Salaš u Malom Ritu".............pozdrav!
Naruto je zakon crtani. Moja klinka ima pet i po godina i ako je pitaš o čemu se radi, ispričaće ti od A - Š. :)

No, Naruto i nije namenjen za decu od 5 godina...

A o čemu se radi o Tom i Džeriju? O tome kako mačka hoće da ubije miša... I tokom 40556060560 epizoda, mačka hoće da ubije miša, normalno da je radnju lako upamtiti. :) Isto tako Pera kojot super genija 5004949 epizoda lovi pticu trkačicu...
[ vidan kv @ 27.06.2010. 17:11 ] @
........super......zvaću te ..........čim nađem vreme.........
[ ArsenLupen @ 27.06.2010. 20:48 ] @
Citat:
vidan kv: ......još će na kraju i da ispadne kako me je pregazilo vreme.....aj redom....



Nisam roditelj, ali znam šta bih zabranio - oni Teletabisi mi deluju u najmanju ruku strašno. Nema tih narutoa, pokemona i jugioa koji mogu da prismrde onoj debilani
[ mmix @ 27.06.2010. 21:27 ] @
Jedina stvar gora po psihu deteta od teletabisa je verovatno film Hanibal, cak su i jaganjci pitomi za to zlo.

mislim da preterujete, ni crtani koje smo mi gledali nisu bili nista naivniji, himen i siva lubanja, itd, itd. Ja iskreno za klinca izbegavam crtace kao pasivni oblik zabave ali ne mozes ga ni iskljuciti potpuno, jedino sto mu ne dopustam da gleda ultre, happy-e i slicno gde mu uz crtac serviraju i mind-altering reklame.
[ boxxter @ 27.06.2010. 21:32 ] @
Evo ga najbolji crtac =).