[ nemac_ @ 28.06.2010. 09:38 ] @
Postovani,



Zeleo bih nesto da Vas pitam.

Ja imam 26 godina (rodjen sam 1984 godine) i zivim u Beogradu, ali sam rodjen u Nemackoj. Moji roditelji su godinama ziveli i radili u Nemackoj (od 1970 do 2003 godine) i sada su u penziji. Trenutno su prijavljeni kod mog ujaka u Nemackoj – malo zive u Nemackoj, a malo u Srbiji...

S obzirom na to, da ja uopste nemam nemacki boravak (odnosno nemacko drzavljanstvo), a da su moji roditelji godinama ziveli i radili u Nemackoj i da sam ja rodjen u Nemackoj, da li imam pravo prema novom nemackom zakonu o strancima iz 2000 godine da zatrazim tj. podnesem zahtev za sticanje nemackog boravka odnosno nemackog drzavljanstva u nemackoj Ambasadi u Beogradu ?

Naime, ja sam do sada e-mailom kontaktirao na desetine nemackih institucija koje se bave ovim pitanjima i dobio sam sledeci odgovor (citiram):

„ Princip rodjenja kaze da dete ima pravo na nemacko drzavljanstvo tj. automatski ga dobija, ukoliko je rodjeno u Nemackoj i ukoliko je bar jedan od roditelja imao zakonski regulisan boravak u Nemackoj tj. boravisnu dozvolu od najmanje sedam godina pre rodjenja deteta“.

To je upravo moj slucaj !!!

Naime, ja sam kontaktirao i nemacku Ambasadu u Beogradu, odnosno poslao sam e-mail, ali nisam dobio odgovor na moje pitanje. Takodje, sam kontaktirao nemacke institucije npr. bmi, bund.de, itd. ali ni od njih nisam dobio odgovor. Institucije koje se bave migracijama takodje sam kontaktirao, ali su me one upucivale upravo na one institucije koje sam u prethodnom izlaganju naveo, odnosno na bmi, bund.de, nemacku Ambasadu u Beogradu i sl.

Obzirom da od nemacke Ambasade u Beogradu nisam dobio odgovor, to mi stvara neku sumnju da se ipak nesto moze ostvariti u moju korist sto se tice sticanja nemackog drzavljanstva.

Mene najvise zanima, a upravo na to pitanje mi niko nije dao odgovor, da li ja mogu i imam pravo da podnesem i dobijem nemacko drzavljanstvo, jer po tom novom zakonu o strancima iz 2000 godine ja u potpunosti ispunjavam uslove, ali u vreme kada sam ja rodjen 1984 godine, taj zakon tj. princip rodjenja nije ni postojao.

S postovanjem,

Igor

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 18.03.2013. u 11:43 GMT+1]
[ miloshzorica @ 28.06.2010. 14:39 ] @
od ambasade i imigracionog generalno tesko da budes dobio pomoc, njima je u interesu da ti ista ne daju. najbolje kontaktiraj nekog advokata koji se bavi imigracijom. nisam bas siguran da primenjuju taj zakon retroaktivno.
[ nemac_ @ 28.06.2010. 14:47 ] @
--0-1447859479-1277732883=:21174
Content-Type: text/html; charset=us-ascii

<html><head><style type="text/css"><!-- DIV {margin:0px;} --></style></head><body><div style="font-family:times new roman, new york, times, serif;font-size:12pt"><DIV>Hvala...</DIV>
<DIV>Trenutno mi i jeste glavni problem da pronadjem advokate koji se bave ovim pitanjima...<BR></DIV>
<DIV style="FONT-SIZE: 12pt; FONT-FAMILY: times new roman, new york, times, serif"><BR>
<DIV style="FONT-SIZE: 13px; FONT-FAMILY: arial, helvetica, sans-serif"><FONT face=Tahoma size=2>
<HR SIZE=1>
<B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">From:</SPAN></B> miloshzorica &lt;[email protected]&gt;<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">To:</SPAN></B> [email protected]<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">Sent:</SPAN></B> Mon, June 28, 2010 3:39:53 PM<BR><B><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">Subject:</SPAN></B> Re: Nemacko drzavljanstvo [elitesecurity.pracenje.teme]<BR></FONT><BR>od ambasade i imigracionog generalno tesko da budes dobio pomoc, njima je u interesu da ti ista ne daju. najbolje kontaktiraj nekog advokata koji se bavi imigracijom. nisam bas siguran da primenjuju taj zakon retroaktivno.<BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/p...e#403667<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:403667:c6f49ff504ee26fdb789ac3790cc2e37<BR>
[ nemac_ @ 28.06.2010. 14:55 ] @
Hvala...
Da li neko od vas slucajno poznaje nekog advokata koji se bavi ovim pitanjima ili ima neki link da mi posalje ???
[ miloshzorica @ 28.06.2010. 15:04 ] @
ivan, isak666 ili neko drugi od forumasa tamo bi mogao da se oglasi

ja ne znam nikog, ali ako mi kazes grad u kom ti treba, mogu se raspitati
[ nemac_ @ 28.06.2010. 15:16 ] @
Mene zanima konkretno u Hamburgu...
Jel mislis da njima (Ivanju, Isaku 666) posaljem poruke ili ... ???

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 18.03.2013. u 11:43 GMT+1]
[ Isak666 @ 28.06.2010. 15:31 ] @
@xy_51

poslao sam ti PP.

poz
[ nemac_ @ 28.06.2010. 16:08 ] @
Hvala ti Isak666, ali nisam imao srece...
Nisam uspeo telefonom da dobijem bas nikakvu informaciju...
[ Isak666 @ 28.06.2010. 16:11 ] @
Ne zna ili nije hteo da ti kaze?

Kontam da adokvati takve info naplacuju, pa jedino termin ili nesto tako.
Jbm li ga, nemam pojma kako to ide.
[ Horvat @ 28.06.2010. 16:22 ] @
a zasto nisi nazvao ambasadu? (ne email poslao,nego uzeo telefon u ruke i pozvao ambasadu i trazio ambasadora ili nekog konzula)
kad vec nisi otisao u ambasadu
[ nemac_ @ 28.06.2010. 16:36 ] @
Isak 666

E, ja sam ga odmah zvao kada si mi dao njegov link, ali nije hteo uopste preko telefona o bilo cemu da razgovara..... Kao, ni jedan advokat nece o tome pricati preko telefona, ali je bio skroz ok, izvinjavao se jos on meni, ali nije hteo cak ni da me saslusa...
[ nemac_ @ 28.06.2010. 16:37 ] @
Horvat

Ma, ne vredi zvao sam... Ali... Ovakve informacije jedino mozes dobiti od advokata koji je bas strucnjak za nemacko pravo i pravu EU...
[ nemac_ @ 28.06.2010. 16:40 ] @
Isak 666


Ako ti vec on bude prevodio ta dokumenta, hajde molim te iskoristi priliku da mu postavis ovo pitanje u vezi mene, ako ti nije problem... Jer, znas celu pricu o cemu se radi kod mene...
[ Isak666 @ 28.06.2010. 17:58 ] @
Nije mi problem, mogu ga to pitati.
Jedino sto bih ja to radio za nekih mesec i po - dva kad budem u Srbiji, pa ako ti nije predugo.

On ti nece nista reci bez termina, jer od tih saveta zaradjuje ;)
Koliko kosta takva usluga, nemam pojma.
[ nemac_ @ 28.06.2010. 19:04 ] @
Isak 666

OK, nije mi predugo... To je negde znaci sredina ili kraj avgusta... Hvala ti unapred !!! Ta informacija bi mi zaista puno znacila, ako bih je dobio iz prve ruke...
Da te pitam nesto... Jel postoji mogucnost da mi na PP posaljes tvoju e-mail adresu ? Hteo bih jos nesto da popricam sa tobom, ako nije problem...
[ Isak666 @ 28.06.2010. 20:05 ] @
Evo ti nesto iz teme koju bi trebao da pretrazis - tu ima dosta korisnih informacija.

Citat:
Jedno, dvojno ili visestruko drzavljanstvo?
Tek sto se nakon dugogodisnjih svadja oko donosenja novog Zakona o drzavljanstvu situacija na terenu u Njemackoj smirila, a sve su se politicke strane, a cini mi se i stranci pomirili s promjenama koje su od 1. sijecnja 2000. stupile na snagu, odjednom se ovog proljeca u tisku pojavila vijest da je najvjerojatnije preko 50.000 Turaka, njemackih drzavljana to drzavljanstvo ponovno izgubilo. Nastala je smutnja i mnogi „Nijemci” a medju njima i hrvatski, koji u dzepu nose dvije putovnice zapitali su se nisu li i oni ostali bez njemackoga drzavljanstva?
Ponajprije treba istaknuti da Njemacka 1. sijecnja 2000. godine nije izglasala neki potpuno novi Zakon o drzavljanstvu. Radi se o reformi Zakona iz 1913. godine. Istina, vladajuca koalicija je bila naumila izvrsiti temeljitu obnovu toga Zakona. Zbog otpora oporbe i njemackog pucanstva opcenito, dogovoren je izmedju vladajuce koalicije i oporbe takozvani „opcijski model” u kojem je doslo samo do nekih promjena u postojecem Zakonu, koje na oko nisu velike, ali dugorocno gledano mogu imati trajnije posljedice.

Najbitnija promjena je u tome sto je uz postojecu „vezu po krvi” (Ius sanquinis) uveden i „teritorijalni princip” (ius soli). To znaci da djeca stranaca koja su nakon 1. sijecnja 2000. rodjena u Njemackoj pod odredjenim uvjetom rodjenjem stijecu njemacko drzavljanstvo. Uvjet je da jedan od roditelja najmanje osam (8) godina regularano boravi u Njemackoj. Takova djeca zadrzavaju i drzavljanstvo svojih, jednog ili oboje roditelja. Po navrsetku punoljetnosti (18 godina) ti se mladi moraju pismenom izjavom najkasnije do navrsene 23. godine zivota izjasniti koje drzavljanstvo zele zadrzati, njemacko ili ono svojih roditelja. Izjavi li netko da zeli zadrzati „svoje” drzavljanstvo, automatski gubi njemacko drzavljanstvo. Isto vrijedi i nakon navrsene 23. godine zivota ako se netko nije izjasnio. Ukoliko netko izjavi da zeli zadrzati njemacko drzavljanstvo, obvezatan je do navrsene 23. godine zivota podastrijeti otpust iz drugog drzavljanstva. Ukoliko to ne ucini, gubi njemacko drzavljanstvo osim u slucajevima da je pismenim putem zatrazio zadrzavanje prijasnjeg drzavljanstva. Svi ostali stranci moraju njemacko drzavljanstvo zatraziti pismenim putem. Tako na primjer stranci koji osam godina redovito borave u Njemackoj imaju pod odredjenim uvjetima pravo da na zahtjev dobiju njemacko drzavljanstvo.


http://www.elitesecurity.org/t320931-1#1948509
[ bole_i @ 28.06.2010. 21:08 ] @
Iskreno ne verujem da zakon vazi unazad.
Kad sam ja bio pitao na Standesamt radi drzavljanstva i pitao da mi zaracunaju godine koje sam proveo ovde na studentskoj vizi, jel je iste te godine donesen zakon gde se provedeno vreme sa studenstkom moze upola racunati , oni nisu to prihvatili. Pitao sam posle advokata na sta mi je on odgovorio da se ne isplati ganjati se na sudu i tumaciti zakone , bolje sacekati par godina. Tako da i kod tebe pitanje je kolko ce ti advokat uzeti da ti to zavrsi ako je moguce.
[ nemac_ @ 28.06.2010. 21:21 ] @
bole_i

Moj najveci problem je to sto i u vreme kada sam imao pravo da podnesem zahtev za drzavljanstvo (znaci do 18 godine), ja to pravo nisam mogao da iskoristim u Nemackoj, jer je tada iz politickih razloga, tj. sankcija i sl. bilo nemoguce dobiti vizu i otici iz zemlje... A nista bolja situacija nije bila ni do 2003 godine...To mi je jedina nedoumica, kako bi vlasti u Nemackoj gledali na tu cinjenicu ?!?
[ bole_i @ 28.06.2010. 21:28 ] @
Kolko je meni poznato , nemacke vlasti smatraju da je sa dolaskom djindjica na vlast u srbiji demokratija. Znam da su 2002-2003 terali izbeglice kuci da se vrate kao ono situacija je u srbiji stabilna

A kako stojis sa nemackim ?
[ nemac_ @ 28.06.2010. 22:00 ] @
bole_i

Sa nemackim jezikom stojim veoma dobro... Znam odlicno da pisem, citam, govor mi je dobar (naravno zavisi od situacije i o cemu se radi), ali mogu bez vecih problema da se snadjem. Cak sam i neka svoja dokumenta sam prevodio na nemacki jezik. Samo sto ovde u Srbiji nemas toliko prilike da pricas nemacki, pa je onda konverzacija malo slabija od ostalih vestina, ali brzo se uklopim kada s nekim pocnem da razgovaram na nemackom jeziku.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 18.03.2013. u 11:43 GMT+1]
[ profin @ 29.06.2010. 08:40 ] @
Resila sam da postavim ovde link, mozda ce jos nekome zatrebati :)

http://www.sweh.de/

Njena specijalizacija videces i sam je upravo to sto tebi treba i nalazi se u Bockenheim-u u Frankfurtu.
Pozz
[ bole_i @ 29.06.2010. 10:37 ] @
Eo i jednig naseg http://www.anwalt.de/grgic bio sam ja pre nekoliko god kod njega, i bio zadovoljan. Samo mislim da je sad promenio adresu , ali opet negde ne zeilu.
[ Isak666 @ 29.06.2010. 17:13 ] @
Ako ti nije problem, napisi odgovor da i drugi koji su u tvojoj situaciji i koji ovde nalete saznaju odgovor ;)
[ nemac_ @ 29.06.2010. 17:37 ] @
Postovani forumasi,

Na prvoj stranici "Nemacko drzavljanstvo" napisao sam detaljno o cemu se radi u mom slucaju...
Uz pomoc jednog od forumasa (kome se ovom prilikom zahvaljujem) dosao sam do e-mail adrese jednog odlicnog advokata koji se inace bavi pitanjima drzavljanstva i sl. i koji mi je odgovorio na postavljeno pitanje... Ukoliko se neko od vas nalazi u slicnoj situaciji kao ja, mozete me kontaktirati tj. postaviti pitanje, ali da unapred znate da je odgovor koji sam ja dobio od strane advokata bio nepovoljan po mene...
[ Isak666 @ 29.06.2010. 21:53 ] @
Citat:
xy_51: Postovani forumasi,

Na prvoj stranici "Nemacko drzavljanstvo" napisao sam detaljno o cemu se radi u mom slucaju...
Uz pomoc jednog od forumasa (kome se ovom prilikom zahvaljujem) dosao sam do e-mail adrese jednog odlicnog advokata koji se inace bavi pitanjima drzavljanstva i sl. i koji mi je odgovorio na postavljeno pitanje... Ukoliko se neko od vas nalazi u slicnoj situaciji kao ja, mozete me kontaktirati tj. postaviti pitanje, ali da unapred znate da je odgovor koji sam ja dobio od strane advokata bio nepovoljan po mene...


:D

Pa dobro, je l' dao neko objasnjenje zasto ne mozes ili je samo rekao da je negativno?
Verujem da ljude koji bi mogli biti u situaciji kao sto si ti bio mogu interesovati detalji - da li je negativan odgovor jer si rodjen pre donosenje ovog zakona ili sto se nisi izjasnio pre 23. ili 21. godine - kad vec treba ili nesto trece.



poz
[ zemun88 @ 29.06.2010. 22:03 ] @
Ovde se rasteze nepotrebna rasprava. Zasto ti nisi lepo otisao u ambasadu pa ih pitao licno, a ne preko imejla?
[ Isak666 @ 29.06.2010. 22:09 ] @
Citat:
zemun88: Ovde se rasteze nepotrebna rasprava. Zasto ti nisi lepo otisao u ambasadu pa ih pitao licno, a ne preko imejla?


Sansa da neko njemu zakaze termin sa tim pitanjem je prilicno mala.
Treba prvo da ih jasi telefonom, pa onda proba da dobije termin.

Ali zbog tog pitanja, tesko.
[ nemac_ @ 29.06.2010. 22:20 ] @
Isak666

Kratko i jasno: Taj novi zakon o drzavljanstvu se odnosi samo na onu decu koja su rodjena od 01.01.2000. pa na dalje...
Nema tu nista detaljnije da se objasnjava, nego je meni covek napisao jedan lep odgovor, tj. meil, ali je cela sustina u tome...
[ nemac_ @ 29.06.2010. 22:23 ] @
zemun 88

ne znam da li si ti nekada bio u nemackoj ambasadi ili si mozda predavao dokumenta za vizu (dok su postojale vize) ili si ih zvao telefonom ili slao meilove, ali moja iskustva su takva da su oni sluzbenici u ambasadi prilicno arogantni i neprijatni bilo sta da ih pitas...
[ morpheusxxx @ 29.06.2010. 22:23 ] @
Sansa da mu odgovore telefonem kada pozove ambasadu je veoma velika..... i ne vidim cemu razglabanje,polu istine i neistine......
[ profin @ 30.06.2010. 01:51 ] @
Citat:
bole_i: Zeil ti je kao u bg Knez Mihajlova ....

Samo mnogo veca LOL

xy
Ja sam ti dala kontakt advokata koji znam da resava 'nemoguce'. Da li si je kontaktirao uopste?
Pretpostavila sam da ne moze retrogradno da se primeni taj zakon ali mozda mozes neko drugo pravo da ostvaris.

Tvoji imaju nase ili nemacko drzavljanstvo?
[ bole_i @ 30.06.2010. 09:41 ] @
@profin
Veci , lepsi , cistiji i jeftiniji

@xy_51

A sto ne probate da ti roditelji uzmu nemacko drzavljanstvo , pa onda probas da dodjes kao da ih cuvas ... mozda je to moguce
[ nemac_ @ 30.06.2010. 10:04 ] @
profin

Poslao sam meil na onu adresu koju ste mi dali, ali nisam jos uvek dobio odgovor...
Moji nemaju nemacko drzavljanstvo, nikada nisu ni hteli da ga uzmu iz patriotskih razloga...
Ali, imaju Niederlassungserlaubnis i to vec godinama...
[ profin @ 30.06.2010. 10:20 ] @
Citat:
bole_i: @profin
Veci , lepsi , cistiji i jeftiniji
Skroz si u pravu. :)

xy
ok, znam da odgovaraju na e-mail, mozda ne mogu odmah.
Vidi, mozda bi mogao da se raspitas da na osnovu njihovog boravka se pridruzis porodici, u smislu stari su ljudi, treba im nega itd. A? Si razmisljao o tome?
Znam i ja mnogo ljudi koji su izvisili a dali pare, prema tome za to ti treba vise srece no pameti.
Uopste ne mora da znaci da ti samo brak zavrsava posao.
[ Horvat @ 30.06.2010. 12:23 ] @
a kolioko te nemice traze za takvu "uslugu"? i koji im je smisao toga? da zarade 2-3-5 000 eura za 2-3 godine?
mislim,em se ne mozes svalerati okolo (kontam da proveravaju iz imigracionog da li je fiktivni ili upraznjavani brak),em moras da zivis s nekom xy osobom (s kojom se uopste ne moras slagati) nekoliko godina i sve to za neku sicu love

ili sta?
[ bole_i @ 30.06.2010. 12:34 ] @
Pa kolko ja znam ti si onda taj koji dobija taj Pflegegeld, jel ti cuvas raditelje. Ali mislim da je to u slucaju samo ako su ti roditelji tesko bolestni ili tako nesto, ne bi znao tacno.

A sto se braka tice , voleo bi da vidim advokata koji ce to da verifikuje ili da bude svedok svemu tome. Jel je to zakonom krivicno delo. Sto bi onda znacilo da advokat sudeluje direktno ili indirektno u krsenju zakona. Moje misljenje je da je nemoguce uradeti kod advokata.

U svakom slucaju ti probaj i uradi ono sta mislis da ti je naj bolje ili isplativije. Samo je profin u pravi , treba uvek cuti vise misljenja... nisu svi advokati isti
[ nemac_ @ 30.06.2010. 13:26 ] @
Horvat

Mislim da je tvoj komentar malo neumesan... A tu sumu koju si ti naveo, to je zaista "sica", jer se radi o mnogo vecoj sumi novca kada je ovaj slucaj u pitanju...
[ Horvat @ 30.06.2010. 19:42 ] @
pa nisam uopste upoznat s takvim muckama, pojasni, koja je cifra u pitanju
nije mi jasno sta stimulise te devojke/zene/babe da se tako vencaju za ko zna koju osobu i da su osudjene da par godina provode pod istim krovom i da mozda i pokazuju dokaze da su pravi par (grupne fotke, price prijatelja,sta ja znam)

i sta ti advokat pomaze? ok, zenska prekrsi ugovor i sta, ti ces ici pred sud i tuzices je da ona nije ispunila svoje obecanje da ce biti s tobom u braku samo da bi ti dobio drzavljanstvo? i tu jos umesati advokata?
[ nemac_ @ 30.06.2010. 20:11 ] @
Horvat

Novac je u svemu glavni stimulans...
[ Horvat @ 30.06.2010. 20:14 ] @
kazi koja je svota u pitanju, sad me jako zanima (moze i na pp)
[ nemac_ @ 30.06.2010. 20:45 ] @
Horvat

To sve zavisi na koga naletis... Ali je mnogo vise od sume koju si ti naveo...
Eto, neka ti to odgovori neko ko zivi u Nemackoj, a ne ja... Da ne ispadne kako ja "lupam" neke cifre, ali cinjenica je da ne mozes bas jeftino da prodjes, ali se sigurno isplati...
[ Horvat @ 30.06.2010. 20:58 ] @
pazi,znas zasto pitam
jer i ako je cifra od par desetina eura, to nije mala suma
a ako vec imas toliko,mozda postoji "caka", da otvoris neko preduzece tamo i ulozis tu lovu i dobijes regularno papire,a nakod par godina uspesnog poslovanja tamo, i drzavljanstvo (dakle, na isto bi ti se svodilo, s tom razlikom sto bi lovu ulozio u nesto sto bi ti lovu i vracalo, plus ne bi bio s ko zna kakvom osobom u kuci i ostalo)

a opet, ako je cifra od par hiljada eura na nivou od 2-3 godine (koliko vec treba da ste zajedno), to je realno, premalo, jer to moze bilo kojim malo boljim poslom vrlo brzo da zaradi (cak i ne mora vrlo brzo,dovoljno je da zaradi za 2-3 godine),odnosno, da zaradi bez da se maltretira s ko zna kakvom osobom ;)


a ako su cifre od nekoliko stotina hiljada, pa jbte, za tu lovu sigurno mozes da kupis drzavljanstvo neke zemlje koja je u boljem polozaju nego srbija...
[ bole_i @ 30.06.2010. 21:31 ] @
Ne znam sad kakva je situacija nakon sto su nam ukinuli vize , ili ako su nemaci potpisali ssp mozda se isto promenilo.
Recimo pre je vazilo da bi ovde otvorio gewerbe (nesto slicno kao agencija kod nas) morao si da imas stalan boravak tj " Unbefristete Aufenthaltserlaubnis" . Ma da sam cuo da je sada sa promenom zakona moguce i bez stalnog boravka otvoriti firmu.. no to ne bi znao.
Sledeca opcija je da otvoris GmbH (kao kod nas DOO ) , ali ti je potreban depozit od 25 000 eura . Time sto postoji kao neka caka da je moguce da se firma otvori i tako sto ce se pola sume uplatiti odmah u depozit 12 000 i onda se valjda obavezuje da se ce ostalih 13 000 uplatiti u narednig godinu dana. Tako mi je objasnio sef jedne firme kada sam im sredjivao mrezu... kontam da je tako , eventulno ne vidim razlog zasto bi me lagao.

Ali mislim da te dve opcije spadaju samo u one koje zive vec ovde.

Kolko je meni poznato , ko zeli od dole doci sa novcem i otvoriti ovde firmu. Mora tacno navesti koliko ce novca uloziti(mislim da i tu ima nekog minimuma kolko moras uloziti) i koliko ce zaposlenih imati, i po mogucstvu se preferiraju firme koje kojih nema u odredjenom podrucju. Recimo ne bi mogo doci sa parama iz srbije o otvoriti ovde obicnu pekaru, jedino kad bi neki poseban hleb pravio itd....
[ Horvat @ 30.06.2010. 21:37 ] @
^^pa da, znaci pored sto ulozis lovu, pored toga sto se cimas s ko zna kakvom osobom(nek osoba i bude dobra), stalno te cimaju iz panduracije i imigracionog da provere je l' brak fol ili pravi i slicno (ako si na to mislio)

@djole,nesto mi jako puno 25 000 za doo
pazi, ja ne tvrdim da je ono lako ostvariti,ali prilocno sam uveren da je moguce, na neki nacin, samo pitanje je koliko se trebas iscimati za to i koliko ti kesa treba
[ nemac_ @ 30.06.2010. 21:37 ] @
bole_i

Tvoje informacije su skroz tacne....
[ nemac_ @ 30.06.2010. 21:40 ] @
Horvat

Sta za advokata ???
[ Horvat @ 30.06.2010. 21:42 ] @
ovo za advokata
Citat:

i sta ti advokat pomaze? ok, zenska prekrsi ugovor i sta, ti ces ici pred sud i tuzices je da ona nije ispunila svoje obecanje da ce biti s tobom u braku samo da bi ti dobio drzavljanstvo? i tu jos umesati advokata?



a to za stekanje,dobro,pogresno sam razumeo, ja sam pricao o zaradi osobe koja to radi,ne o tvom trosku, ja sam smatrao da ti tu lovu vec posedujes, cisto sumnjam da ce ti dati da placas "na rate", a da pri tome ti ne mozes 100% da prilozis tu lovu ;)
[ bole_i @ 30.06.2010. 21:49 ] @
Skupo jeste , ali je tolko 25 000 :)
[ Horvat @ 30.06.2010. 21:54 ] @
e izvini, bole,ne djole :D

@xy,ajd ako nadjes daj mi link (moze na pp)

eto, da si mislio o tome ranije, i da si malo drugacije "podsticao" roditelje, o ovome ne bi razmisljao ;) (vec bi mozda nudio nekoj brak u zamenu za lovu ;) )
[ nemac_ @ 30.06.2010. 21:55 ] @
bole_i

Ja iskreno verujem da cemo "mi" za nekoliko godina uci u EU, a EU ce sve sto vredi pokupiti za dz... Mnogi ce otici odavde, a nase politicare bas briga za to...
[ nemac_ @ 30.06.2010. 21:57 ] @
Horvat

Znas kako... Ja sam 100 % siguran i znam da ce se moj cilj ostvariti, tako da ne brinem bas mnogo zbog toga.... Samo je potrebno da se poklope kockice...
Ako nadjem link, postavicu ga ovde....
[ abishai @ 30.06.2010. 22:08 ] @
Jedno glupo pitanje

Ako odes da radis tamo, smes ostati odjednom ukupno 3 meseca pa mora pauza od tri jel tako? U slucaju da zelis da ostanes duze (ili zele), sta se radi onda? Dok si tamo firma ti sredjuje papire, kako, sta? Jel moras nositi odavde tipa svedocanstva iz skole itd... ?
[ bole_i @ 30.06.2010. 22:11 ] @
to sa 3 meseca mozes kao turista. A kao turista nemas prvo radeti.
A ako ti firma sredi sve radnu dozvolu itd , inda smes ostati duze ... sve dok firma iza tebe stoji
[ nemac_ @ 01.07.2010. 07:24 ] @
Da, tri meseca u svakom slucaju mozes ostati, ali ne i duze... Pa, sad svejedno je da li ces tri meseca iskoristiti odjednom ili u nekoliko puta... A sa druge strane, sanse da se neka nemacka firma zainteresuje za tebe i da ti sredi radnu dozvolu su skoro ravne nuli... Ne kazem da nije moguce - moguce je, ali tesko... Ne vrede tu mnogo ni svedocanstva, ni znanje nemackog jezika, jednostavno Nemci nece da se bave time da bilo kome sredjuju radnu dozvolu... Jedino ako si zaista najbolji student generacije ili imas "debeo" CV, pa da se oni angazuju da ti srede radnu dozvolu...

Pozzz
[ Rina23 @ 24.05.2016. 21:20 ] @
Moja baka je prava nemica, da li ja imam pravo na nemacko drzavljanstvo?