[ Inkognitoo @ 28.06.2010. 12:47 ] @
Stigo mi poziv za vojsku, ali posto nisam bio kuci, ostavili mi papiric da dodjem u postu i podignem, ja otisao tamo, video sta je i rekao da necu da podignem.

E, sad, ne znam da li je ovo bio prvi put ili drugi put da mi salju poziv, jer sam jednom odbio da primim poziv, ali to je bilo jos marta meseca.

Da li sledeci put dolaze licno ili ne. Bio sam pre dva meseca u vojni odsek da odlozim vojsku, odneo potvrdu sa faksa, ali su mi rekli da posto ove godine navrsavam 27, da moram da idem i da ne moze da se odlozi. Jos me ovaj sto salje pozive posavetovao da se pravim da sam nesposoban na lekarskom pregledu :) Ne znam na sta je konkretno mislio.

Cuo sam da mogu da kazem da imam strah od oruzja, ali da mi onda ne uvale nesto drugo, recimo da cistim klonje :)

Jos nesto. Za par dana idem na put u inostranstvo i vracam se tek septembra. To sam tako zaplanirao, bez obzira sto me ovi zovu.

Da li cu imati problema prilikom izlaska iz zemlje ili ponovnog ulaska, s obzirom da ako se vratim septembra, vec cu propustiti moju klasu. cuo sam da se desava da uhapse ljude na granici i oteraju ih u vojsku.

Ako moze mala pomoc oko ovoga, bio bih vam puno zahvalan.

Hvala unapred.

Pozdrav.
[ Isak666 @ 28.06.2010. 13:39 ] @
Samo ti reci po povratku vojsci da si ranio zaplanirao put, pa da nisi mogao doci na odsluzenje.
Verujem da ce imati razumevanja.



http://www.gktoronto.com/gk/im...iz_vojne_pravne_regulative.pdf
[ Horvat @ 28.06.2010. 13:55 ] @
Citat:
Inkognitoo: Cuo sam da mogu da kazem da imam strah od oruzja, ali da mi onda ne uvale nesto drugo, recimo da cistim klonje :)

a u kasarni se klonje same ciste?:D
ako kazes da imas strah od oruzja,ili sta vec,mogu te poslati na civilno sluzenje, di ce te poslati, to jako zavisi, sirok je dijapazon ustanova koje primaju vojnike na c. sluzenje, mozes da sedis u kancelariji i da sipas 2 puta dnevno kafu,mozes prevoziti razne gluposti po bolnici,mozes metlati ulice,mozes sluziti na faxu... veza cesto pomaze ;)

ako odes ovako napolje, neces imati prilikom izlaska problema,ali vrlo verovatno ces imati prilikom ulaska

odes i popricas s ljudima u kasarni (ne pominjes inostranstvo), kazes imas neki posao, pomazes izdrzavanje porodice,ovo ono
vec su te savetovali da se pravis bolesan na pregledu,sigurno ce te posavetovati i za ovo ;)

a da li bi ti otisao u vojsku kad se vratis? ;)
[ deerbeer @ 28.06.2010. 14:02 ] @
Citat:

odes i popricas s ljudima u kasarni (ne pominjes inostranstvo), kazes imas neki posao, pomazes izdrzavanje porodice,ovo ono
vec su te savetovali da se pravis bolesan na pregledu,sigurno ce te posavetovati i za ovo

Hehe ,koliko su se oni tih prica naslusali
[ Horvat @ 28.06.2010. 14:06 ] @
pa da, bas zato i kazem,sad im je bol u k, znaju da nece biti nista vise od vojske
sem ako ne naleti na nekog namcora
[ Inkognitoo @ 28.06.2010. 21:04 ] @
Zaboravio sam da napomenem da ne mogu i civilnu vojsku jer sam ranije osudjivan :) za neke gluposti, prodaja diskova i sl. znate i sami sta je nekad bilo popularno :)

Takodje, ne bih da imam kasnije problema sto se tice vojske, jer sledece godine planiram da idem za USA, pa da mi u ambasadi ne bi pravili probleme jer se nisam pojavio na odsluzenje vojnog roka zbog inostranstva.

A pre cu na put nego u vojsku :)
[ Inkognitoo @ 29.06.2010. 10:48 ] @
Jel imate neku ideju kako uspesno odloziti vojsku na duze staze. Da napomenem jos, da oktobra trebam da apliciram za americku vizu, pa ne bih da mi vojska stvori probleme.
[ Isak666 @ 29.06.2010. 11:47 ] @
Ako si krivicno osudjen pre vise od 3 godine, onda mozes da trazis da sluzis u civilu.
[ Inkognitoo @ 29.06.2010. 13:34 ] @
Prekrsaj se desio 2005. ali je proces zavrsen tek krajem 2008. dakle nema jos ni dve godine, a osudjen sam na 3 godine uslovno :) u sustini, za gluposti, prodaja diskova na pijaci :) ali znaš kako je kod nas, mora država da kazni nekog za primer, dok drugi kradu šakom i kapom iz državne kase, mora narodu nečim da se zamažu oči.
[ Inkognitoo @ 29.06.2010. 22:32 ] @
Danas mi je neko rekao da mogu da se izvucem iz vojske ako kazem da sam gej. Jel to 100% provereno i da li prolazim neke testove da me provere da li sam stvarno ili ne.
[ boxxter @ 29.06.2010. 23:19 ] @
Citat:
Inkognitoo: Danas mi je neko rekao da mogu da se izvucem iz vojske ako kazem da sam gej. Jel to 100% provereno i da li prolazim neke testove da me provere da li sam stvarno ili ne.


Ma izvadice ti krv samo, i pokazivace ti postere nekih nabildovanih muskaraca, da vide kako ces da reagujes.
[ Ivan Dimkovic @ 29.06.2010. 23:23 ] @
Citat:
Inkognitoo: Danas mi je neko rekao da mogu da se izvucem iz vojske ako kazem da sam gej. Jel to 100% provereno i da li prolazim neke testove da me provere da li sam stvarno ili ne.


To su te lagali, ako se ispostavi da si gej dobijas prekomandu da radis u generalstabu kao podrska :)
[ boxxter @ 29.06.2010. 23:28 ] @
Mozda i dobijes neki cin, ako se svidis Generalu. I sigurno ce da te prebace u pozadinsku cetu. Ako je General pozadinac.
[ Srđan Pavlović @ 29.06.2010. 23:32 ] @
Citat:
neke testove da me provere da li sam stvarno ili ne.


Ma da, lakmus papir ;-) Koji si ti lik :)))
[ Inkognitoo @ 30.06.2010. 00:00 ] @
Ok, kapiram da vam je smesno i sl. a sad dosta s tim. Idite na drugu stranu da se sprdate, meni treba ozbiljno resneje, ako ne, suzdrzite se, ne mogu da citam vase gluposti i lupetanja.
[ Isak666 @ 30.06.2010. 10:59 ] @
Pa za tvoje pitanje nema konkretnog resenja.

Ne postoji nista sto oslobadja 100% (osim psihickih ili teskih telesnih problema i ne verujem da si spreman da sebi paralises noge ili sl), pa ni nema odgovora na to.

Sto se tice izbegavanja vojne obaveze - nisi naveo ni za koju vrstu vize konkurises ni koliko ostajes, a da li ces imati problema - opet ne moze niko da ti kaze, jer to jeste krivicno delo i trebao bi da imas problema.
A u kojoj formi bi ti problemi bili - to zna vojna policija ili vec ti koji bi te vijali, pa od njih zavisi hoce li te sklepati na granici ili kod kuce.
A i to nema smisla nagadjati, jer nemamo pojma da li ti mozda ostajes 20 godina van zemlje.

Sto se tice problema na poslu, moze se desiti da poslodavac zeli da imas reseno pitanje vojnog roka, ali i ne mora.

Ne postoji nikakav test za seksualnu orijentaciju i zahebavanje je na mestu, obzirom na suludost pitanja.
Osim ako ne koriste ovaj metod -


Samo pazi, ako utvrde da si maco tip mozda te sibnu u neku specijalnu jedinicu, pa moras da jedes oko od macke ili tako neke stvari ;)



[ deerbeer @ 30.06.2010. 11:15 ] @
Citat:
Inkognitoo: Ok, kapiram da vam je smesno i sl. a sad dosta s tim. Idite na drugu stranu da se sprdate, meni treba ozbiljno resneje, ako ne, suzdrzite se, ne mogu da citam vase gluposti i lupetanja.

Moj iskreni savet je : Idi u vojsku .
Sada je vojni rok 6 meseci , kada zbrojis sve vikende i redovno odsustvo to je cak manje od 5 meseci .
A to je stvarno smesno jer je meni prvih 6 meseci u vojsci proletelo .
Posle si slobodan da pravis planove , a ovako kasnije mozes samo jos vise da ih pokvaris ...

Univerzalni 'recept' za oslobadjanje vojske ne postoji .Kakve sam sve slucajeve vidjao u vojsci , cisto sumnjam ...
Moraces da se vuces po lekarima i kojekakvim komisijama da utvrde da si malo senuo (lud)
ili boujes od neceg drugog, a za to ces tek izgubiti silno vreme i nije nikad 100% sigurno .


[ Inkognitoo @ 30.06.2010. 11:27 ] @
Hvala na odgovorima. Ako neko jos ima neku ideju, dobrodosao je da napise sta ima ;)

Samo da me ne zezaju kod povratka u zemlju jer idem na put za nekih desetak dana i vracam se krajem avgusta ili septembra. Nadam se da nece da mi naprave neki problem. To sam planirao vec godinu dana, tako da sta da im radim sto su me bas sad pozvali. Nek me zovu za decembar :)
[ Isak666 @ 30.06.2010. 11:43 ] @
Ako si vec primio poziv, onda ne verujem da ce samoinicijativno da kazu - Ok, ajde prebacicemo ga u sledecu klasu, nego ce te cimati za neodazivanje.
E sad kako ce to teci, ko zna.
Cak mislim i da te niko ne cima na granici i vratis se normalno kuci, neces moci da se pojavis opusteno u kasarni ili vojnom odseku, nego ce te cimati za izbegavanje.

Tako da stalno imas potencijalni problem oko vrata i to sto ne znas kad i u kojoj formi moze da se pojavi je meni jos gora varijanta.

Jedino da ti kontaktiras vojni odsek da ti pomere sluzenje, ako ti je put u vezi skolovanja ili posla.
Ali kontam da to nije tvoj slucaj, mada mozda gresim ali sumnjam, pa ne znam koliko si u poziciji da kontas kako je to njihov problem jer su te zvali za decembar.

Jer realno, jedina strana koja moze imati problem si ti.

Citat:
6. Šta znači Amnestija koja je nedavno izglasana?

Odgovor: Zbog neodazivanja ljudi koji stalno žive u inostranstvu na vojne pozive koji su odlazili na stare adrese, Vojni Odseci su ih tretirali kao ljude koji izbegavaju vojnu obavezu, i podnosili okružnom tužilaštvu krivične prijave. Tužilaštvo je uglavnom pokretalo krivične postupke po tim prijavama koje su često rezultovale time da su ta lica imala raspisanu poternicu za privođenje (otuda hapšenja na granici).
Amnestija efektivno briše sve krivične prijave/anulira procese i izrečene kazne za ljude koji su "izvršili krivično delo" od petog oktobra 2000-te pa do 17-aprila 2006. Na žalost, ovo samo znači obustavu procesa/prijave/kazne i brisanja iz krivične evidencije, ali ne oslobađa vojne obaveze. Osim ako do 17-aprila 2006-te niste zagazili u 36-tu godinu života, u kom slučaju vam ništa ne mogu. Ipak, sada se zna da trenutno nema regruta iz dijaspore protiv kojih se vode krivične prijave, postupci ili procesi. To omogućava bezbrižno putovanje u SCG, bar za skorije vreme, i priliku da pokušate da regulišete vašu vojnu obavezu bez peripetija oko krivične prijave koju ste evetnualno imali.

http://www.dijaspora-vojna-obaveza.info/faq.htm

Ti niti zivis van Srbije, niti se uklapas u ekipu koja moze da se nekako iscupa sluzenja vojske.
[ Inkognitoo @ 30.06.2010. 12:18 ] @
Hvala na odgovoru.

Onda bi najbolje bilo da se vratim pre pocetka sluzenja, recimo krajem avgusta, pa cu imati vremena da se eventualno pojavim u kasarni.

Jos da napomenem, da sam i dalje na uslovnoj kazni, pa mi jos jedna krivicna prijava ne bi godila, ne znam kako se to tretira, ali ako se prekrsi uslovna, onda se ide na odsluzenje zatvorske kazne, koja je u mom slucaju 6 meseci ili 3 godine uslovno, zato mi ne ide u prilog da nesto zeznem sa vojskom. Sta mislis ?
[ Srđan Pavlović @ 30.06.2010. 12:32 ] @
Citat:
Moraces da se vuces po lekarima i kojekakvim komisijama da utvrde da si malo senuo (lud)
ili boujes od neceg drugog


Sad ozbiljno - ljudi sta vam je? Da li ste vi svesni da ce ta "dijagnoza" da vas prati posle svuda?
Nije to tek tako - napise ti lekar da si lud, ne ides u vojsku, posle si opet normalan... taj papir
se "ponistava"...

Nemojte se niposto za*ebavati sa tim, moze da vam se obije o glavu kada vam to najmanje treba.
[ pjeva @ 30.06.2010. 13:07 ] @
Kad sam se ja skidao, potvrdu da si lud mogao si da dobijes na usmeni zahtev. Nakon sto ti lupe pecat ostajes bez vozacke dozvole i slicnih "licenci" za koje je potrebno da si normalan. O dobijanju americke vize mislim da onda ne treba ni da sanjas. Isto vazi i za dobijanje posla (u normalnoj firmi).
[ Horvat @ 30.06.2010. 13:08 ] @
ja ti licno ne bih preporucivao da odes (napolje),a da ne popricas prvo sa ovima iz kasarne,da pitas da li mozes (npr.) odloziti za decembar jer imas neke obaveze preko leta (jer bi svakako "sluzio",ne?) osim ako ne planiras da se skoro vratis (a rekao si da planiras krajem leta)

Citat:
Isto vazi i za dobijanje posla (u normalnoj firmi).

kako potencijalni poslodavac moze da zna da li si se izvukao iz vojske na kartu "lud sam"? (ti mu naravno neces reci,reces da je regulisana vojska)
[ deerbeer @ 30.06.2010. 13:29 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Sad ozbiljno - ljudi sta vam je? Da li ste vi svesni da ce ta "dijagnoza" da vas prati posle svuda?
Nije to tek tako - napise ti lekar da si lud, ne ides u vojsku, posle si opet normalan... taj papir
se "ponistava"...
Nemojte se niposto za*ebavati sa tim, moze da vam se obije o glavu kada vam to najmanje treba.


U pravu si . To je prica za trajno oslobadjanje . Medjutim ima i neka srednja varijanta .
Moj dobar ortak je uspeo da odlozi vojsku na 2 godine na sledeci nacin.
Isao je na neke testove a pritom je imao vezu (valjda neku rodjaku koja mu je rekla sta da popunjava i odgovara.
Krajnja dijagnoza je bila : izraziti oblici sheretskog ponasanja , neozbiljnost i nezrelost :D

Ali je na kraju uspeo ( kasnije je odsluzio ) i nikakvih problema posle toga sa tim nije imao.

U svakom slucaju sve ovo nije vredno tricavih par meseci vojske ,
naspram licne slobode i mirne glave .
[ 3way @ 30.06.2010. 13:33 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Sad ozbiljno - ljudi sta vam je? Da li ste vi svesni da ce ta "dijagnoza" da vas prati posle svuda?


Treba imati na umu i da lekar nece tek tako da ti da taj papir, osim ako ga ne platis.
Kad neko kaze "Zaje*o sam psihijatra da sam lud", treba porazmisliti da li ga je stvarno zaje*o...
[ Odin D. @ 30.06.2010. 14:20 ] @
Vojska se moze odgoditi na proizvoljni rok jednostavnim ignorisanjem.
Posljedice su nikakve posto se u pravilnim, relativno kratkim, razmacima proglasava abolicija ignoranata i ostalih izbjegavatora.

Dovoljno dugim ignorisanjem moze se covjek potpuno osloboditi te obaveze.

Jednog mog prijatelja dugo ganjali i na kraju ga savatali, nesto u fazonu sakrili se u grm ili u sijeno pa ga mu na prepad urucili poziv u stilu: "Aha! Evo ti sad poziv licno, pa ne mozes vise da vices kako nikad nisi dobio nikakav poziv...". Uglavnom komedija neka bila.
Elem, nedugo po odlasku u vojsku zaglavio on (simulirao nesto) u ambulantu da odlezi neki dan.
I tako lezeci u krevetu i gledajuci u plafon padne njemu na um misao: "A sto ja ne bih otisao kuci?"
Spakovao stvari, izasao na kapiju i otisao kuci.
Prodje od tad vise godina, a niko ga se nikad iz vojske nije sjetio niti necim oglasio.

Poslije nam je u zajebancili padalo na pamet da posaljemo njegodvog djeda u kasarnu da pita "A dje je moj unuk? Otisao u vojsku prije 2 godine i nikakvog traga ni glasa od njega...niko nam nista ne javlja...", cisto da vidimo sta bi bilo, no obicno bi nas to proslo kad se malo istreznimo...
A bas bi volio da vidim sta bi rekli. Jbte, nestao covjek iz voda, a niko nista? Ni kuci da pozovu ni roditeljima da jave - nista!?
I to vojska? Pljuc...
[ bole_i @ 30.06.2010. 14:53 ] @
Zar ne prelazimo 2011 na profesionalnu vojsku ?
[ Aleksandar Đokić @ 30.06.2010. 15:40 ] @
jeste, evo moj drug je trenutno u vojsci i kaze da su im rekli da su zadnja, kako se to kaze, klasa, generacija, cak je i ministar bio da ih obidje i sta vec
[ Inkognitoo @ 30.06.2010. 16:00 ] @
Pa ako su oni zadnja klasa, onda nece ni biti septembarske.

Elem, evo citam zakon i kazu ovo:

Odlaganje, prekid i oslobađanje od obaveze služenja vojnog roka
Član 39.
Služenje vojnog roka se odlaže regrutu:
1) koji u skladu sa zakonom kojim se uređuje zaštita članova porodice lica na obaveznoj vojnoj službi stekne svojstvo hranioca porodice (dok te okolnosti traju).

Moja majka je u penziji, a ja sam student. Ona prima neku penziju, ali je to mizerno malo. Mozda ako se nekako prikazem kao hranilac porodice. Zivim samo sa majkom. Ranije je imala problema sa kicmom, stalno se kocila i lezala u krevetu po nedelju dana. Mozda da uzme neku potvrdu iz bolnice da je i dalje u takvom stanju pa da mi na osnovu toga odloze da bih se starao o njoj. Sta mislite.

Citam zakon i dalje i trazim neke mogucnosti.
[ Isak666 @ 30.06.2010. 16:34 ] @
Mislim da je hranilac onaj koji radi.

U tvom slucaju je tvoja majka hranilac porodice jer ona jedina ima neki izvor prihoda, posto si ti student.
Bar ja tako kontam.

Cak postoji i verzija pomoci porodici kad je hranilac u vojsci http://www.cukarica.rs/index.p...ti&Itemid=114&lang=lat
[ Wi-Fi @ 30.06.2010. 16:42 ] @
@ Inkognitoo: Ti nisi podigao poziv, znaci ne znas da su te zvali za septembar. Putuj gde hoces, nece te niko smarati na granici ni pri izlasku ni ulasku u zemlju.
btw. zvanicno je "redovna" vojska 6 meseci, zapravo 4
[ Isak666 @ 30.06.2010. 16:44 ] @
Evo zastekaj se do novaka i bice sve ok

Citat:
Ministar odbrane Dragan Šutanovac rekao je da će Vojska Srbije do kraja godine prestati da šalje pozive regrutima.

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=442379
[ Inkognitoo @ 30.06.2010. 17:54 ] @
Razmisljao sam da sutra odem do vojnog odseka da se raspitam o svemu, ali necu da govorim da su mi slali poziv, vec da se samo raspitujem jer ove godine navrsavam 27, pa me zanima koji je moj status.

Sta mislite, da li je to pametna ideja ili bolje da cutim i nista ne radim :)

Konsultovao sam se sa jednim vojnim licem u penziji i rekao mi je da mogu da mi naprave problem oko dobijanja americke vize ukoliko izbegavam vojsku i sl.
[ Ivan Dimkovic @ 30.06.2010. 17:57 ] @
Jedini problem koji bi mogao da imas sa USA vizom je ako bi te Srbija sudski gonila i osudila - ti bi onda bio osudjivano lice i to bi potencijalno moglo da ti umanji sanse sa USA vizu.

A za sve ostalo, njima bas puca ona stvar za to koga srpska vojska "juri".

Ako ti se bas ne ide u vojsku i spreman si da krsis propise, onda lepo nemoj da se odazivas i to je to. Sanse da zavrsis u zatvoru su nikakve ako se uzme u obzir da su u proteklih N godina svako malo proglasavali amnestiju za one koji vojsku izbegavaju. Ako se tome pridoda i fakat da ce doticnu da ukinu od sledece godine, cela prica je besmislena.

Opet, cela ta stvar kratko traje danas pa ako nemas nekih drugih obaveza mozda moze biti i zanimljivo provesti 6 meseci tamo.
[ Inkognitoo @ 30.06.2010. 18:57 ] @
Trebam da zavrsim taj faks i to sam lepo zaplanirao od septembra da krenem da spremam poslednji ispit i zavrsim tamo do marta-aprila, a ovako bih to vreme proveo u vojsci radeci sta ??

Necu da se odazovem onda i to je to :)

Ne znam samo da li da idem sutra u vojni odsek da se raspitam oko odlaganja i sl. u slucaju da mi stigne poziv :) Ne znam koliko je pametno da se eksponiram, ako cu vec da igram na tu kartu da nisam primio poziv. U krajnjem slucaju, mogu da ostanem u Evropi do kraja oktobra, kad ce vec moja klasa da poodmakne u obuci i nece me nikako zvati da idem. Opet isto za decembar i tako dok je ne ukinu :)
[ Horvat @ 30.06.2010. 19:26 ] @
cek,tebi nisu urucili poziv? (niti ti je iko iz doma potpisao postaru)?

boli te k. onda
nisi kuci,nek ga duvaju

kad ti mama dodje, nisi tu, di si, kaze otisao si da trazis neku zensku u tri lepe (salim se za ovo zadnje)

i nemoj ici u vojni odsek da se tako mutav pravis,jos ce ti uruciti poziv ;)
[ Inkognitoo @ 30.06.2010. 19:37 ] @
Nisu mi jos urucili poziv :)

Jednom mi je stigao februara ili marta, ali mislim da je to bilo za prethodni rok. Onda sam odneo potvrdu da sam student i sad mislim da je ovo prvi put da su mi poslali poziv za septembar, tj. nadam se da se racuna kao prvi put. Nisam bio kuci kad mi je postar doneo poziv, ali mi je ostavio onaj papiric da odem u postu i podignem posiljku. Otisao tamo, video sta je i rekao da necu da podignem. Da li su oni tamo napisali na koverti da sam dolazio i nisam podigao ili nisu, ne znam, niti me zanima, ali kontam da ce taj poziv tamo stajati 5 radnih dana, a u vojni odsek kontam da ce tek u ponedeljak da se vrati :)

Ne znam sta dalje :) Meni treba jos jedno desetak dana da me ne diraju dok odem na put, a posle me briga.

Koja je sledeca klasa, tj. kad polaze sledeci vojnici u vojsku, septembra ili oktobra ?

Hvala na odgovorima. Zaista mi pomazete ;)
[ Horvat @ 30.06.2010. 19:45 ] @
jos jednom, ako ti nisu urucili poziv, NEMOJ DA IH PRIZIVAS,odnosno nemoj ici u odsek,pravi se mutav (reci mami isto da ne potpisuje)
jer, koliko kontam, vise preko faxa ne mozes odlagati odsluzenje
[ zdr @ 30.06.2010. 19:53 ] @
Samo jedan info: Ukoliko znaju da si primio poziv, a nisi se odzvao - dolaze po tebe i troskovi privodjenja su 50.000,00 RSD.

Pa cisto da znas.
[ Inkognitoo @ 30.06.2010. 21:09 ] @
Nisam jos primio poziv niti planiram da ga primim :) Recicu kevi da ne uzima nista ni u ludilu :) Nju ne mogu valjda da prisile, a ja palim odavde na 2 meseca, a kad se vratim, vec ce biti kasno za septembarsku generaciju :)
[ micky @ 30.06.2010. 21:14 ] @
Koliko se ja secam da sam procitao u novinama,decembarska klasa 2010 je poslednja.Vise nema poziva za vojsku Srbije.
[ euripyd @ 30.06.2010. 22:44 ] @
Otidji u inostranstvo i tamo (recimo Francuska) otidji do nase ambasade i reci da si student na nekom tamo ZNJ fakultetu...
***


[Ovu poruku je menjao euripyd dana 01.07.2010. u 09:41 GMT+1]
[ Inkognitoo @ 01.07.2010. 00:27 ] @
@micky
Znaci samo izbegnuti i decembarsku klasu :)

@euripyd
Taman posla. To su vec ozbiljni prekrsaji u odnosu na puko izbegavanje vojne obaveze.
[ euripyd @ 01.07.2010. 08:41 ] @
ok, zbog neodgovornog sufliranja sam izbacio tekst
[ smark @ 01.07.2010. 14:18 ] @
Citat:
euripyd
Otidji u inostranstvo i tamo (recimo Francuska) otidji do nase ambasade i reci da si student na nekom tamo ZNJ fakultetu...
***


Ne ide to bas tako. Ambasada trazi da vidi zasto si ti bas tu i da li si samo turista, ili ostajes malo duze.
[ Bad Motherfucker @ 04.07.2010. 12:19 ] @
Da se uključim i ja. Ovo mi je prva poruka na bilo kojem forumu, mada pratim ovaj thred (i njemu slične) duže vreme.

Više ne mogu da odlažem (83. god.). Poziv za septembarsku klasu sam primio. Išao na lekarski pregled - sposoban, pisao zahtev za civilnu itd. Čitam zakon i ima toliko nejasnih stvari koje ni pravnica u vojnom odseku nije znala ( ili htela?) da mi objasni. Npr. da li upisom na master studije mogu da prekinem služenje vojnog roka. U zakonu piše:

Član 41.

Služenje vojnog roka prekida se vojniku:

5) koji je primljen na specijalizaciju ili poslediplomsko usavršavanje u zemlji i inostranstvu, dok školovanje traje, a najkasnije do kraja juna kalendarske godine u kojoj navršava 30 godina.

Pošto mi se ne ide u vojsku ni tih mesec-dva do upisa master studija u oktobru/novembru, interesuje me da li neko zna šta se dešava ako se ne pojaviš 1. septembra tamo gde su odredili. Kazna za neodazivanje je od 10 000 do 50 000 din. ili zatvor do 60 dana. Ja sam spreman da platim tu kaznu, ali koja je procedura oko privođenja i ostalih neprijatnosti, nije problem da me nađu - živim u malom mestu.

Radim u državnoj firmi, posao mi odgovara i ne bih da gubim platu tih 9 meseci, jedino ja u porodici radim i zbog toga i gledam kako da eskiviram svoje "pravo i obavezu".

Izvinite na dugačkom postu.
[ Andrija147 @ 05.07.2010. 12:55 ] @
Ja sam takođe 83god. zaposlen i ne gubi mi se 9 mes plate (niti 6). Odlučio sam se da se ne javljam vojsci, čak i iz patriotskih razloga, smatram da više vredim državi kao zaposlen s obzirom na poreze koje placam. Na pristojnu platu.
Inace sam i na doktorskim studijama mislim da po zakonu od 27 više ne možeš na osnovu postdiplomskih studija da odlažeš, osim ako su u inostranstvu. Neka me neko dematuje, ja nisam našao taj član u zakonu o vojsci.
Uz to nisam prijavljen na adresi na kojoj živim, znam još ljudi koji se na sličan način ne odazivaju godinama i putovali su preko granice, nisu imali problema. Vljada ćemo preživeti ovih par meseci do decembra.
[ Bad Motherfucker @ 05.07.2010. 13:54 ] @
Tačno je da ne možeš da odlažeš. Ali zato možeš da prekineš služenje. (Pogledaj moj predhodni post). Samo što pravnica u VO nije znala da mi kaže šta to znači specijalističko ili poslediplomsko usavršavanje u zemlji i inostranstvu, tj. da li to uključuje i master.



Evo zakona:

Član 41.

Služenje vojnog roka prekida se vojniku:

1) koji je ocenjen privremeno nesposobnim za vojnu službu (dok traje nesposobnost);
2) koji je u toku služenja vojnog roka pravnosnažnom presudom suda osuđen na kaznu maloletničkog zatvora ili na bezuslovnu kaznu zatvora i pozvan na izdržavanje kazne zatvora (dok kaznu ne izdrži);
3) protiv koga je pre i u toku služenja vojnog roka pokrenut krivični postupak zbog krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti, učinjenog pre stupanja na služenje vojnog roka ili u toku služenja vojnog roka (do okončanja krivičnog postupka), osim za krivična dela izbegavanja vojne obaveze;
4) koji je primljen na školovanje u vojnu školu ili školu unutrašnjih poslova, u roku od tri dana od dana kada je jedinica primila odluku o njegovom prijemu na školovanje;
5) koji je primljen na specijalizaciju ili poslediplomsko usavršavanje u zemlji i inostranstvu, dok školovanje traje, a najkasnije do kraja juna kalendarske godine u kojoj navršava 30 godina.

Vojnik koji je ocenjen nesposobnim za vojnu službu otpušta se sa služenja vojnog roka u roku od tri dana od dana pravnosnažnosti nalaza, ocene i mišljenja nadležne vojno lekarske komisije.
[ Inkognitoo @ 05.07.2010. 13:56 ] @
Juce sam dobio informaciju da je septembarska generacija poslednja i da ce biti 4 meseca umesto 6 meseci.

Takodje, na fakultetu mi je profesorka danas rekla da se civilna ukida od septembra. Oni su trazili neke "vojnike" za septembar, ali su im iz vojske rekli da nema vise civilke od septembra, verovatno zato sto se i redovna ukida posle Nove godine.
[ Bad Motherfucker @ 05.07.2010. 21:13 ] @
Ja u četvrtak bio u VO i predao dokumenta za civilku. Nista mi nisu rekli, a kao imam vezu tamo.

Ako je info tačan to znači da smo se izvukli? (Ajde molim te, ponovi, ne mogu da verujem!)

Mada, ja sam veliki pesimista.
[ Inkognitoo @ 06.07.2010. 01:53 ] @
Ne znam, nisam siguran 100%, ali tako je profesorka rekla danas na faksu. Povod je bio taj da se jedan student raspitivao kako moze da polaze ispite dok je u vojsci, a ona mu rekla da ne ide :)
[ H-nitro @ 06.07.2010. 23:42 ] @
E sad cu da ti kazem slusajte ovo svi posto necete verovati

ja sam '88 i posto sam zavrsio trogodisnju i poceo da radim vrsio sam lekarski pregled u vojnom odseku i bio sam znaci spreman na pozim

i moji drugari su naravno otisli u vojsku i ja se prijavim pre roka da to OTKACIM i nqaravno odbiju me kao nema mesta.Dobro ja sacekam 3 meseca i o5 se prijavim za sluzenje proklete vojne obaveze o o5 me odbiju nema mesta ej ljudi nema mesta u voijsci!!

i stigne mi redovan pozim ja naravno radio u bg-u inace sam sa Zlatibora ja se odazovem i kao nista za sad nema mesta jbg kaze mi covek, ja reko jeli to ti mene zajebavas, reko covece degenericni i ceo vas sistem ja dolazim treci put i nemogu da odem u jebenu vojsku pitam ga ja reko oces da ti klecim da ti donesem pecenja i prsute sta i kao nista ok

e sad najjaca stvar ja radio nesto po terenu u bg-u i stize mi pre 3 meseca o5 pozim, i ja nista on me zove kuci kaze cale nije ovde on na mobilni ja reko necu, kaze sta ja reko necu ni da dolazim ni da se prijavljujem nije ti ovo titovo vreme stoko komunjarska i spustim slusalicu, i naravno nemogu da me nadju niti da me privode niti smeju, i sve je to tako lepo stigne mi o5 pozim na lekarski pregled koji ja ignorisem i pitam ja pukovnika sta da radim, kaze sve je mrtvo u ovoj zemlji osim kazni, to su ovo momci u pravu ako se pravis lud tj neodazivas stici ce ti 50 000din kazna kao sto je meni trebala pa sam morao da idem na jebeni lekarski da bi mi o5 rekli da nema mesta

e sad onaj lik srdjan ja mislim on je u pravu nislucajno nemoj da se pravis lud jer ces imati ogromne posledice

oces jedan tip posto sad necu da idem u vojsku a inace ko ne zna sad je skracena za pola znaci 3 meseca se ide, jedini nacin da izbegnes je da odes kod nekog sto vodi neku firmu bilo koju ili tako nekog da ti da opravdanje u kome ce da pise da radis kao pripravnik u firmi jedino tako sigurno odlazes do sledeceg poziva tako sam i ja odlozio sad a posto nema mnogo do ukidanja vidi sta ces
[ Horvat @ 07.07.2010. 12:37 ] @
Citat:
H-nitro
i stigne mi redovan pozim ja naravno radio u bg-u inace sam sa Zlatibora ja se odazovem i kao nista za sad nema mesta jbg kaze mi covek,

ovo nema nikakvog smisla, ako su te pozvali,znaci da imas "obezbedjeno mesto",debilana

a sto si isao 2 puta na lekarskI?
[ H-nitro @ 07.07.2010. 22:50 ] @
pa to tako treba razgranici kako traba a kako jeste, a ti mislis da oni znaju sto sam isao ne bi me cudilo i treci put da idem jer kao na svakoh 6 meseci moras na lekarski ma zemlja je otisla u pm
[ Kix @ 07.07.2010. 23:01 ] @
Moj savet ti je da se "skrivas" jos ovih par meseci. Fore lud i glup zaboravi, nestvaraj sebi dodatne probleme. Ignorisi njihove pozive nemoj da uzimas ni jedan poziv jer si onda u obavezi da se na isti odazoves. Takodje nebi trebalo niko da uzima poziv u tvoje ime (roditelji, zena, brat...) jer na taj nacin se isti obavezuje da ti uruci poziv.
Citat:
Stigo mi poziv za vojsku, ali posto nisam bio kuci, ostavili mi papiric da dodjem u postu i podignem, ja otisao tamo, video sta je i rekao da necu da podignem.

Ti kazes da si vec primio nekakav poziv u tom slucaju ... pazi se

@Horvat
Zavisi koji rod vojske vozaci moraju na ponovni lekarski. Dobar deo ljudi ne ide u vojsku odmah posle regrutacije i obavljenih lekarskih pregleda, vec nekoliko godina kasnije sto je cest slucaj sa studentima. U tom slucaju je lekarski pregled obavezan.
[ Inkognitoo @ 12.07.2010. 23:28 ] @
@Kix

Ne, nisam jos primio poziv, pokusali su da mi ga uruce, ali nisam bio kuci i nisam ga podigao ;)
[ bc201 @ 08.09.2010. 18:02 ] @
Baksuz!
83. sam god, student ali je to sad nebitno jer sam napunio 27(baksuz 1), i skoro sam saznao da sam drzavljanin crne gore. odvajanjem crne gore meni su po roditeljima dodelili drzavljanstvo. kada sam to saznao,sasvim slucajno jer mi je trebalo drzavljanstvo, podnesem zahtev za srpsko!(baksuz 2) i pre jedno 7 dana mi jave da mogu da odem da se upisem u knjigu drzavljana. kako sam cuo u medjuvremenu ovo za vojsku reko necu ja za svaki slucaj jos da idem. kad juce stize poziv za decembar. a danas proverim u opstini oni su mene vec upisali u drzavljane srbije. u vojsci me verovatno imaju u evidenciji jos od regrutacije, jer smo tad bili jos u zajednici, i pretpostavljam da nisu kasnije proveravali ko je od tih drzavljanin koje zemlje. ja sam redovno nosio potvrdu sa faxa da sam student...
postar je vratio poziv, nisam bio kuci, ali sta sad?
da sam ja na primer u crnoj gori, i da nisam ni racunao na poziv za vojsku jer nisam ni bio drzavljanin srbije, da li mogu da mi pisu tu kaznu i po kom osnovu se to pise?
koliko iznosi kazna? i da li mi se isplati skloniti se negde do decembra?
i koliko bi isao u vosjku, 3 ili 4 meseca?
mozda sam ovo nabacao, ali eto u takvom sam raspolozenju :)

hvala unapred!
[ dr.pametnjakovic @ 09.09.2010. 10:03 ] @
Citat:
bc201: Baksuz!
83. sam god, student ali je to sad nebitno jer sam napunio 27(baksuz 1), i skoro sam saznao da sam drzavljanin crne gore. odvajanjem crne gore meni su po roditeljima dodelili drzavljanstvo. kada sam to saznao,sasvim slucajno jer mi je trebalo drzavljanstvo, podnesem zahtev za srpsko!(baksuz 2) i pre jedno 7 dana mi jave da mogu da odem da se upisem u knjigu drzavljana. kako sam cuo u medjuvremenu ovo za vojsku reko necu ja za svaki slucaj jos da idem. kad juce stize poziv za decembar. a danas proverim u opstini oni su mene vec upisali u drzavljane srbije. u vojsci me verovatno imaju u evidenciji jos od regrutacije, jer smo tad bili jos u zajednici, i pretpostavljam da nisu kasnije proveravali ko je od tih drzavljanin koje zemlje. ja sam redovno nosio potvrdu sa faxa da sam student...
postar je vratio poziv, nisam bio kuci, ali sta sad?
da sam ja na primer u crnoj gori, i da nisam ni racunao na poziv za vojsku jer nisam ni bio drzavljanin srbije, da li mogu da mi pisu tu kaznu i po kom osnovu se to pise?
koliko iznosi kazna? i da li mi se isplati skloniti se negde do decembra?
i koliko bi isao u vosjku, 3 ili 4 meseca?
mozda sam ovo nabacao, ali eto u takvom sam raspolozenju :)

hvala unapred!


Joj prijatelju al je tebe poteralo ... Idi uplati loto kad te tako hoce :)
Znaci, primio si poziv? Onda ti ne gine da odes ... Mozda ostanes i ceo vojni rok, dok duznosti ne preuzme "profi" vojska, ali mozda dobijes i koji mesec na poklon (sto je vrlo verovatno). Ako nista drugo, ne gine ti da ceo vojni rok pricas o skracenju :)
I ja mislim da mogu da ti prave problem ako se ne javis. Meni nisu hteli ni da cuju da odloze od septembra za decembar, a tad mi je to bilo jako bitno zbog posla. Ma nisu hteli ni od subote za ponedeljak da odloze. Ona prica da odes u kasarnu da porazgovaras uglavnom ne pije vodu, jer ako odes "da porazgovaras" samo moze da ti se desi da se vratis na vikend ili na redovno odsustvo :) Ja nisam hteo da primim poziv jer sam imao jako bitne obaveze na poslu do novembra a trebalo je u septembru da odem u vojsku ... a onda kad su skontali da necu da se odazovem oni predali zahtev policiji da me nadje. i onda me jedan poznanik policajac nazvao i rekao "daj idi javi se, nemoj da dozvolis sebi da te trazimo" ... i tako ... posle toga mi je sve bilo zeleno neko vreme :)
kad dodjes u kasarnu ides kod psihologa na razgovor. Tu su mnogi hteli da nastupe sa pricom da "vojska nije za njih, da ne mogu da izdrze, da ne vole oruzje... itd" samo, "nisu oni sisali vesla" ... samo jedan se skinuo i to zato sto je greskom dosao jer je koji dan pre toga izasao sa trogodisnje zatvorske kazne. Kad si vec tamo, lakse je ako ne kontriras previse, jer ces uvek raditi najgore poslove. Znaci, ne das da te zezaju ali radis ono sto se mora... i da ... preporucljivo je da mozak prebacis u "hibernate " rezim tih par meseci ... da se ne nerviras previse :)
[ bc201 @ 09.09.2010. 14:38 ] @
hvala u svakom slucaju, samo nisam primio poziv. menja li to nesto i sta bi trebao da radim?
[ keio84 @ 27.09.2010. 00:36 ] @
E sad da cujete sta je baxuz he he
Pre nedelju dana sam dobio ponudu za posao u Holandiji,i moze vrlo lako da se desi da pocetkom oktobra odem tamo da radim.Ali,dan posle te ponude,dosao je cika postar i doneo mi ljubavno pismo od otadzbine.Poziv za Lekarski pregled naravno.Najgore je sto sam ja spavao kad je ovaj doso,pa je moja baba izasla na kapiju da vidi zasto ker laje.I kad je ugledala postara i cula kako izgovara moje ime,ona se uspanicila da je sad ko zna sta u pitanju,i naravno rekla je da sam tu.A ja tek ustao iz kreveta,nisam ni bio pri sebi kako treba,i ja mentol izadjem i uzmem to pismo i potpisem.Prvo nisam mogao ni da provalim sta mi je stiglo,jer je na koverti pisalo L.P.
Nisam mogao da shvatim sta bi to moglo da bude. X/
I kad sam otvorio kovertu,kad sam video sta pise,hteo sam da se slogiram naravno.
Poziv za lekarski pregled za dvadeseti oktobar ove godine.Sto bi sigurno znacilo da sam ja onda decembarska klasa.Ja sam inace vojsku godinama odlagao na kartu Agresivan,Neozbiljan itd....
I ne znam kako sad da izvedem da ja odem na taj jebeni lekarski.Jer ja ako budem u Holandiji do tad........
Nemam pojma znaci sta da radim.
Dal da odem kod njih ranije pa da im kazem da sam ja upravo dobio posao koji ne zelim
da upropastim ni za zivu glavu.Ili jednostavno da nastavim svoju igru sto igrma godinama.Ja sam inace 84-to godiste.Znaci,ne ide mi se u Vojsku uopste.Gubim svoje dragoceno vreme bezveze.
Ocekujem ozbiljne savete od vas.Znaci dal da nastavim igru,kao i do sad,ili nesto drugo?
Hvala vam unapred.
[ Horvat @ 27.09.2010. 12:15 ] @
cekaj malo, da li je poziv za LEKARSKI ili za SLUZENJE?
ako je za lekarski, nije ti nikakav problem, treba samo jedan dan da odvojis za to (cudo kako do sada nisi bio na regrutaciji)
ako je za sluzenje, to je vec druga stvar ;)
(btw, sta bi s onom pricom da vise ne zovu ljude?)

a kako da izvedes? pa lepo, zamolis poslodavca da ti da jedan-dva slobodna (neplacena) dana i odes i obavis to (predlog, odes u vojni odsek i zamolis ih da odes jedan petak, tako da u cetvrtak se vratis iz holandije, u petak odes na to, a u subotu se vratis)

Citat:
Sto bi sigurno znacilo da sam ja onda decembarska klasa

ne bi, za to bi vec trebao dobiti poziv (mada, uvek postoji mogucnost da gresim)
[ nemesis @ 27.09.2010. 13:15 ] @
mesec dana pi po 4l kokakole i skochitje ti nivoi secera u krvi chak
i onaj 3 mesechni profil ce ti biti visok .. postoji josh nachina da
ne odesh u vojsku, recimo neki diabetichar da umesto tebe urino
kulturu i miran si ... :) znachi odlozice ti sluzenje dok ne prodjesh
sve testove ovo ono i samo opushteno za 3 meseca mozesh odlozish
:)
ili reci da si gay ...
[ deerbeer @ 27.09.2010. 13:25 ] @
Citat:

recimo neki diabetichar da umesto tebe urino kulturu i miran si ... li reci da si gay ... :)

Da nađe nekog ko Mile Renta Bubreg ili da glumi peškirića :)
[ Count Zero @ 27.09.2010. 13:38 ] @
Citat:
mesec dana pi po 4l kokakole i skochitje ti nivoi secera u krvi chak
i onaj 3 mesechni profil ce ti biti visok .. postoji josh nachina da
ne odesh u vojsku, recimo neki diabetichar da umesto tebe urino
kulturu i miran si ... :) znachi odlozice ti sluzenje dok ne prodjesh
sve testove ovo ono i samo opushteno za 3 meseca mozesh odlozish

Strašno. .Skuplja dara nego mera.
Ovo ko u onom vicu, kad se meda kastrirao da ne bi služio vojsku. Vratili ga zbilja, ali zbog ... ravnih tabana.
[ keio84 @ 27.09.2010. 18:08 ] @
ipak necu u skorije vreme da idem u holandiju,zbog nekih papira(da ne idem u detalje)Tako da cu imati vremena da odem i na lekarski.Mene inace ne salju da vadim krv,ili da mokrim u casu ili u sta vec,nego direktno kod psihijatra
Tako da cu samo da nastavim ovako kao sto sam i sad,tako da,eto...
Ponovo cu da kao odlozim,i to je to.
U svakom slucaju,hvala vam na odgovorima.A to za geja,nema teorije,jer toliko nisko necu da padam.
Ako sam nekog uvredio,izvinjavam se.
[ nemesis @ 27.09.2010. 20:11 ] @
evo kome god treba dacu mu moj uzorak uronokulture ...
a posto imam povishen nivo trglicerida (citaj urgentni, sok soba, insulin ...)
znachi sigurno cesh padnesh na lekarskom ... a ako rade kontrolu
uvek mozesh se vadish da su pomeshali uzorke :) ...

:) ... ne podrzavam izbegavanje vojske, istu sam odsluzio pre nesto malo
vishe od 10 godina :)
[ Horvat @ 27.09.2010. 22:00 ] @
Citat:
nemesis:a ako rade kontrolu
uvek mozesh se vadish da su pomeshali uzorke :) ...

i onda kazu ajd pisaj opet, i sta ces onda?

@keio, al ti se to brzo strmoglavilo :S
aha, znaci bio si vec na lekarskom, ali si "padao"
[ 3way @ 27.09.2010. 22:08 ] @
Citat:
keio84: ipak necu u skorije vreme da idem u holandiju,zbog nekih papira(da ne idem u detalje)Tako da cu imati vremena da odem i na lekarski.Mene inace ne salju da vadim krv,ili da mokrim u casu ili u sta vec,nego direktno kod psihijatra :p
Tako da cu samo da nastavim ovako kao sto sam i sad,tako da,eto...
Ponovo cu da kao odlozim,i to je to.
U svakom slucaju,hvala vam na odgovorima.A to za geja,nema teorije,jer toliko nisko necu da padam.
Ako sam nekog uvredio,izvinjavam se.


Ovo je vrlo zanimljivo :)
Rado glumis da bi isao kod psihijatra, ali neces nisko da padas da glumis geja :)
Btw, ovo drugo ti je bolje, ako ti psihijatar zalepi nesposobnost, to ti ostaje do kraja zivota...
[ nemesis @ 27.09.2010. 22:27 ] @
Citat:
Horvat: i onda kazu ajd pisaj opet, i sta ces onda?


dok ti oni to kazu ti si vec potroshio tih par meseci vremena koje ti treba :)
kapirash ... :) tako se samo kupuje vreme ... pa se razbolish ne dodjesh na taj
drugi termin ili slichno ...
[ keio84 @ 28.09.2010. 00:04 ] @
Jesam padao,ali namerno naravno. Tj,ko zna.... he he
Meni je bitno da jos samo sad kupim vremena,i posle ne moram da razmisljam.Sledece godine ionako vadim madjarsko drzavljanstvo,pa cu da nestanem odavde na duze vreme(nadam se).
A geja kao ne upisuju za stalno!?
Ne isplati mi se da idem u vojsku,jer samo gubim vreme,kao sto rekoh.
Btw,od danas pocinjem da radim u toj firmi preko koje sam trebao da idem u holandiju.ali samo u radionici.Al vrata,prozori itd....
Glavni uslov je bio za holandiju da imam neko eu drzavljanstvo,koje naravno jos nemam.A drugi je poznavanje engleskog jezika,u kojem sam hval bogu dosta dobar.Ali jbg,je*e me sto nemam eu drzavljanstvo.Mada,ja da imam neko eu drzavljanstvo,ne bih ja preko njih trazio posao u inostranstvu.Izgleda da ne poznaju ljude dovoljno dobro
Jer ja bi imao bar dvaput vecu platu da ja odem sam tamo i da nadjem neki posao,nego preko njih,sigurno.
Njima se izgleda ne isplati da vade radne vize.
Al dobro,shvatice kad-tad....

Edit: ako mi psihijatar zalepi da sam nesposoban,to vazi samo u ovoj drzavi. Tako da me zabole djoko!
[ nemesis @ 28.09.2010. 00:37 ] @
pazi uvek imash varijantu da kazesh da ne zelish da slushush vojsku ove drzave
i da se sebe smatrash madjarem ili kim vec itd...
ili reci da si postao dzedaj .. ili tako nesto :)
[ 3way @ 28.09.2010. 06:43 ] @
Citat:
keio84:
A geja kao ne upisuju za stalno!?


Pa, ne pise se. Mozda u nekim dzamahirijama, ali mi ipak zivimo u Evropi, kakvi smo da smo...
Uostalom i da jesi i da nisi gej, to te nece osloboditi vojske, odakle ti uopste takva ideja?

Citat:
nemesis: pazi uvek imash varijantu da kazesh da ne zelish da slushush vojsku ove drzave
i da se sebe smatrash madjarem ili kim vec itd...
ili reci da si postao dzedaj .. ili tako nesto :)


Eh kad bi to bilo tako lako...
[ nemesis @ 28.09.2010. 08:35 ] @
nemam pojima ja bi te odmah oslobodio vojne sluzbe kad bi mi reko
da si dzedaj ...
[ Horvat @ 28.09.2010. 11:31 ] @
Citat:
nemesis: pazi uvek imash varijantu da kazesh da ne zelish da slushush vojsku ove drzave
i da se sebe smatrash madjarem ili kim vec itd...
ili reci da si postao dzedaj .. ili tako nesto :)

cak i da je to tacno, to bi uzrokovalo "izbacivanje" iz knjige državljanina, tako da bi bio čovek bez državljanstva i ko zna jos kakve peripetije bi to povlačilo sa sobom

Citat:
nemesis: dok ti oni to kazu ti si vec potroshio tih par meseci vremena koje ti treba :)
kapirash ... :) tako se samo kupuje vreme ... pa se razbolish ne dodjesh na taj
drugi termin ili slichno ...

pišaš na lekarskom pregledu i odmah su i rezultati (taj dan) gotovi,
ako ti kažeš da su zjbali, onda ajd pišaj opet (taj isti dan) i čekaj dok rezultati ne budu gotovi

niko ne ide kući dok i zadnji ne završi sa regrutacijom

druga stvar je ako ima "zakazano" na vmc ili vma, mada je i tamo verovatno odmah gotov rezultat...
[ nemesis @ 28.09.2010. 13:26 ] @
prvo za knjigu drzavljana, nema teoreme da te tako lako izbace iz knjige drzavljanja
pogotovo ako su ti roditelji isto nashi drzavljani i tu zivish to jest ovo ti je matichna
drzava ...

e druze jednostavno nedodjesh na lekarski
odesh kod lekara taj dan i trazish da ti da potvrdu da si bio
probada te u bubrezima .. i slichno :)
inache ne pishash pred nikim nego ti daju chashicu ... ;) pa obavish

ne kapiram sto su ljudi toliko naplasheni od vojnih organa, realno mozesh da ih setash
mesecima ... pogotovo ako studirash u drugom mestu ili nisi na svojoj adresi ... kad
ti stignu pozivi jednostanvo ih ne primish ... ili nezivi na toj adresi, primalac nepoznat
pa onda ide procedura za sudsko uruchenje ... pa to traje mesecima .. opet ako te
nadju ...sumljam da ce neko u vojnom odseku da se cima pogotovo ako se ide ka
profesionalizaciji vojske, znachi ako i odesh na taj neki pregled, oni mogu i da te proglase
nesposobnim.. to apsolutno ne utiche na tvoj civilni zivot ...

niti to neko posle gleda niti koga zanima, a sumljam da imash zelju da radish udrzavnim
organima tipa policija, vojska ili da se bavish politikom :) tako da ono teraj svoju akciju

ako te bash smore pa kad odesh reci da bi voleo neki rod vojske gde sto vishe mozesh da
pucash u zive ljude, da smatrash da je vojska super jer legalno mozesh da ubijash ljude ...
i garantovano ce ti dati emotivna nezrelost za vojsku ili da nisi podoban za sluzenje pod
oruzijem a posto civilno sluzenje moze smao na dobrovoljnoj osnovi ... :") patka ..

kako god okrenesh treba samo sebi da kupish vremena da te zaborave :)

da napomenem da ne podrzavam izbegavanje vojne obaveze, da sam istu odsluzio 12
meseci i da mislim da treba svako da je sluzi ko je srbin u srbiji :)
[ Horvat @ 28.09.2010. 13:46 ] @
ako napravis veliko sr*nje i te kako ima "teoreme" da te izbace, teze nego ako si "naturalizovan", ali i dalje moguce...no nebitno je to sad u ovoj prici

ko je rekoa da pisas pred njima?
sigurno neces nositi 10 litara pisacke sa sobom na to testiranje

tu pricamo o kontroli uzorka, na licu mesta (dakle proverili su onaj sto si dao i ajd jos jednmo na pisanje) i tu se ispostavi da rezultati nisu isti i onda (si ti rekao) se vadis na to da su pomesali uzorke i ajd pisaj opet, dakle, opet rezultat nece biti isti kao u prvom slucaju

no nebitno
[ nemesis @ 28.09.2010. 14:42 ] @
nema shanse da te za ne sluzenje vojske obrishu iz drzavljana ... :) znachi imam
drugove koji su na razne nachine izbegli sluzenje vojske i nikom nishta...
:) srbija im je matichna zemlja znachi nema shanse da ti niko nishta uradi ...

kad sam ja bio bilo je pishash oni rade kontrolu
kome nije dobro nesto u pishacki shalju dalje na VMA ...
elem, 2dl mokrace su ti dovoljna za 2 uzorka,
pogotovo ako se uzima prvi mlaz ujutru ... :)

[ Horvat @ 28.09.2010. 18:22 ] @
pa niko nije ni rekao da ce te za "izbegavanje" izbaciti
nego, KADA BI BILO MOGUCE (a nije) da se izjasnis da ne zelis da sluzis vojsku ove drzave, lepo bi dobio sut kartu (najverovatnije)
[ nemesis @ 28.09.2010. 18:32 ] @
za tako nesto da dobijesh sut kartu shanse nema ...
pazi morao bi tesko delo protiv drzave da uchinish, chitaj spijnaza
i oruzana pobuna chak i tad te nebi ispisali iz knjige gradjana
a sigurno nebi ni za ne sluzenje ``oruzane sile`` koja je u odumiranju
uvek mozesh i da kazesh da nezelish da sluzish u vojsci koja je izgubila
sve ratove u zadnjih pola veka :)... i tako ..
[ AMD guy @ 28.09.2010. 22:57 ] @
Mene zahvatila sreca u nesreci.
Ja sam od septembra poceo da sluzim civilnu vojsku, ali sam ostao u svom rodnom mestu u apoteci da ispisujem recepte
[ nemesis @ 28.09.2010. 23:58 ] @
ima ko je bio dezurni u nekoj vojnoj biblioteci ...
10 ljudi ako mu dodje dnevno, imao komp, net .. :)
[ Horvat @ 29.09.2010. 12:27 ] @
o jbte nemesis jesam vec 5 puta napisao da je JAKO TESKO, ali NE i nemoguce da te izbace iz k.d.
Citat:

uvek mozesh i da kazesh da nezelish da sluzish u vojsci koja je izgubila
sve ratove u zadnjih pola veka :)... i tako ..

mozes i rece ti ko te kefa, ima da sluzis :D (naravno, sad je vec "vrhunac ukidanja", tako da verovatno te ni nece "pitati da li zelis")
[ nemesis @ 29.09.2010. 12:36 ] @
znachi ni to tesko nema shanse :) znachi apsolutno nema shanse za neodzivanje vojnoj obavezi :) ...
realno sad ti nemogu nishta :) ... znachi mozesh i da neodesh, mozesh i da ih smao obavestish pismenim putem
da su nesto pogreshili ... a i nemorash :)
[ H-nitro @ 29.09.2010. 13:23 ] @
naravno da mozes da odlozis, u istim sam govnima ko i ti procitaj temu od pocetka pa nadji moj odg. ja sam hteo da idem u vojsku pa su me odbili 4x e sad kad ja necu isto mi tako stice poziv da idem cetvrti put na lekarski i nema vgeze ja odem posto ako neodes kao sto sam uradio prosli put jer sam im rekao nije vam ovo titovo vreme da me hapsite necu da idem onda su zapretili kaznopm od 50 000 din i onda sam isao u bg no nebitno to, sad tj pre neki das sam bio na pregledu niti sam se pravio lud ne idiot full mogu da sluzim vojsku oni kazu zdrav prav, e ja onda kazem kad ja idem na sluzenje i pise tamo 10-og valjda, i ja ih pitam a stacemo za to sto radim kao pripravnik na poslu onda se pogledase i pitaju me pa jeli radis, ja kazem radim, a oni pa videcemo

tako sam odlozio i prosli put kad sam trebao da idem, samo nadji nekog po mogucstvu advokata da ti onako lepo pravnim jezikom sroci da radis kao pripravnik nek smisli neku firmu i da zbog toga odlazes sluzenje vojne obaveze jer ako radis kao pripravnik imas godinu dana da odlazes, eto ti cela prica
[ Horvat @ 29.09.2010. 14:17 ] @
joj nemesis, kako kakis :]
1. naravno da ti nece oduzeti drzavljanstvo, jer isti k. je dunuo ti macku pod rep ili im rekao da neces da sluzis vojsku za ovu drzavu (sto sam u prvoj poruci napisao u vezi toga)
2.
Citat:
nemesis: znachi mozesh i da neodesh,

u vojsku kad dobijes poziv? mozes, ali onda snosis posledice ;)
[ nemesis @ 29.09.2010. 18:24 ] @
prichamo o lekarskom pregledu ?:)
ne o pozivu, elem mozesh i da se neodazovesh u vojsku ...
pogotovo ako nisi u zemlji :) opushteno :)
to zaboravite da ide sad nekog da juri vojna murija :)
u svakom sluchaju ako sam dobro razumeo coveku treba da
kupi 3 meseca :) ... elem.. jednostavno nemoj da odesh na taj lekarski
sledeci put nemoj ni da uzmesh poziv ... :) a ako si vec uzeo tamo lepo
im kazesh da ne zelish daslushish u vojsci koja je izgubile sve ratove u kojima
je uchestvovala u zadnjih 20 godina :) takodje kazesh da ako vec morash da
sluzish vojsku da ti daju nesto gde mozesh sto vishe legalno da ubijash ljude ... :)
99% sam siguran da vishe nece da se cimaju sa tobom ... :)
kao sto rekoh, podrzavam sluzenje vojske, ali ne podrzavam da te neko tera na morash :)
hocesh necesh sve je cool :) ...
[ Xenon @ 30.09.2010. 16:32 ] @
Svaka dalja diskusija na ovu temu je nebitna.
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=462109
[ Mister Big Time @ 30.09.2010. 19:30 ] @
Nece bas tako biti, naime oni koji ove godine pune (ili su napunili) 27. godinu zivota u obavezi su da najkasnije u decembru odu u vojsku! info je iz vojnog odseka... xD

Ta odluka vazi za one koji sledece, 2011. pune 27... oni nece morati da idu ako vec nisu isli.

[ Xenon @ 30.09.2010. 19:49 ] @
Ma nema šanse ;)

ja sam ta generacija, i mada sam ja bio lud pa otišao, ogromna, ali zaista ogromna, većina ljudi koje znam, nisu išli. Dakle, samo u mojoj široj okolini bi trebalo da pohapse 30-40 ljudi... a znaš koliko takvih ima. To je buva puštena u poslednji čas, vojni odsek je poznat po tome, kontam da su se malo uplašili za radna mesta, meni kad sam išao prošle godine rekli su da će biti ukinuta 2014 ili 2015 :D

dakle, ljudi, opušteno.
[ nemesis @ 30.09.2010. 21:00 ] @
ja sam dobio poziv za lekarsko,
otishao, dobio opciju da biram koji cu rod,
pitali me ge cu sluzim, reko sto dalje od bgd ...
u 12 meseci upisao sam i bombardovanje i sve vezano
za ``ekskurziju`` po kosovu i ok ...
da me ne neko pita da li mi se svidelo, pa nije mi se ne-svidelo,
da li bi opet, pa ne ako nemora ...
da li bi opet branio zemlju .. da naravno do poslednje kapi krvi ...
da li bi nekog terao da aktivno brani zemlju .. ne, stvar izbora :)
najgluplja je stvar da nekog terash u vojsku, ko nece po meni
nemora, imam drugara, hercegovac, ko od stene odvaljen,
mladji o mene koju godinu, nije moro al je odsluzio skoro vojsku,
zasto ... covek je imao zelju motivaciju neku u sebi ...

mozda je pravo pitanje da li je neko spreman da oduzme zivot
drugom coveku, neprijatelju, unutrushnjem ili spoljashnjem ...
ko za sebe smatra da nije sposoban nek se ne petlja u oruzanu
silu :)
[ Mister Big Time @ 30.09.2010. 21:18 ] @
Citat:
Xenon: Ma nema šanse ;)

ja sam ta generacija, i mada sam ja bio lud pa otišao, ogromna, ali zaista ogromna, većina ljudi koje znam, nisu išli. Dakle, samo u mojoj široj okolini bi trebalo da pohapse 30-40 ljudi... a znaš koliko takvih ima. To je buva puštena u poslednji čas, vojni odsek je poznat po tome, kontam da su se malo uplašili za radna mesta, meni kad sam išao prošle godine rekli su da će biti ukinuta 2014 ili 2015 :D

dakle, ljudi, opušteno.


Cek, sto si ti onda isao ako je tako? Videcemo, posebno sto ce pozive slati sada u oktobru za decembarsko sluzenje.
[ Xenon @ 30.09.2010. 21:53 ] @
Ma neka šalju... ne odazovu se par puta, pa ih preskoče sa pozivima, pa opet. Sve je to potpuno neozbiljno, kao i sve drugo u ovoj državi, uostalom. Ne znam nikome da su slali muriju na vrata, a imam informaciju (za koju ne garantujem da je tačna, ali se slaže sa onim što znam), da ne šalju muriju već bar 2 godine nikome. A ja sam išao jer sam im poverovao to za 2014, i nisam razmišljao mozgom. Koštalo me 9 meseci, nekoliko propuštenih ponuda za posao (koji sad ne mogu da nađem!), i dosta stresa. Ne radite to sebi, ljudi, naročito ne sad. Stvar je gotova.
[ Inkognitoo @ 01.10.2010. 21:29 ] @
Evo i mene. Ja zapoceo ovu temu pa je red i da se javim. Bio sam u inostranstvo, 2 i po meseca, oni mi u medjuvremenu nisu ni slali poziv, na granici me niko nije cimao, tako da mislim da '83. godiste moze da digne sve cetiri uvis i da uziva. Nece biti vojske :)

Btw. procitajte moj prvi post ako vam nije jasno sta sam napisao u prvoj recenici, tamo sam sve objasnio.

Pozdrav.

P.S. "Sta murija. Ma ima da ga duvaju."
Gojko Sisa, Munje
[ Mister Big Time @ 18.10.2010. 13:30 ] @
45.000 din je kazna za neodazivanje pozivu... :P

jel neko primio poziv za decembar?
[ VBscout @ 18.10.2010. 15:58 ] @
Citat:
45.000 din je kazna za neodazivanje pozivu... :P


i pored novcane kazne mora da se ide u vojsku, koliko sam obavesten :)