[ tubicm @ 29.06.2010. 12:59 ] @
Pozdrav,
nadam se da se moderatori nece ljutiti jer sam otvorio ovu temu koja vec postoji ali ne mogu da resim nikako ovaj problem. Siguran sam da je recycler virus i da sam ga dobio preko flasha na xp-u mi je pisalo c:\recycle a sada c:\$RECYCLE.BIN\ na windows 7.Probao sam i sa panda toolom i preko dosa (preko dosa pise acces denied prilikom brisanja)............ malwer ga ne nalazi iako sam odradio podesavalje za hidden fajlove, a ni avast 4,8 pro, molio bih vas za neko trajnije resenje od formatiranja hdd-a. Hvala
[ Aleksandar Maletic @ 01.07.2010. 16:37 ] @
Skini Dr.Web CureIt http://www.freedrweb.com/cureit/ , to je free antivirus koji se pokrece dvoklikom, nije potrebna instalacija...po pokretanju program ce sam odraditi Express scan, ukoliko nista ne pronadje pokreni i Complete scan, malo ce potrajati da znas da ti ne bude cudno...
Ako ovo ne upali, upalice sigurno plan B...skini Avira Rescue Disc http://www.avira.com/en/support/support_downloads.html , to je image koji ces narezati na disk, a zatim ubaciti i boot-ovati Windows preko njega...odradi scan i videces rezultate...
Kada ocistis komp, preporucio bih ti da instaliras Panda USB Vaccine obavezno http://www.pandasecurity.com/homeusers/downloads/usbvaccine/ , to je najbolji nacin da se zastitis od stetocina koje nadolaze putem USB Flash-a...toliko o tvom problemu... :)))
[ calexx @ 01.07.2010. 17:24 ] @
Pa? Na Windows 7 se i zove baš $RECYCLE.BIN, ko kaže da to mora da bude isto kao na XP?
[ tubicm @ 06.07.2010. 11:26 ] @
samo kazem kako mi se zvao na XP-u a kako na 7-mici, nisam spominjao da mora da se isto zove.......
[ calexx @ 06.07.2010. 17:12 ] @
Ok, ja sam ukapirao da ti je sumnjivo to što se različito zove. Zašto misliš da imaš virus ili neku sličnu štetočinu?
[ goran9888 @ 07.07.2010. 22:29 ] @
c:\$RECYCLE.BIN je legitiman folder na Windows 7-ici.

Pokreni Total Commander i otvori folder. Zapamti sta ima u njemu.
Nakon toga obrisi neki file (npr neki .txt file) sa desktop-a (posalji ga u Recycle Bin).
Idi u Total Commander i videces da se pojavio novi .txt file u folderu c:\$RECYCLE.BIN. Otvori file i onda ces valjda shvatiti za sta taj folder sluzi.

[ tubicm @ 10.07.2010. 20:17 ] @
imam virus 100 % jer sam ga imao na starom kompu i na fleshu da nije virus ne bih imao i u D: particiji D:\$RECYCLE.BIN\, u kasnijem stadijumu svog delovanja krece da mi sakriva fajlove sa flasha........... bar je to radio na XP-u
[ Goran Mijailovic @ 10.07.2010. 22:23 ] @
Ok rekao si nam da imas virus, a sta si uradio povodom saveta dobrih ljudi sa ovog foruma? Ako nista tema ide u lock.
[ Aleksandar Maletic @ 11.07.2010. 00:52 ] @
Stvarno @tubicm, rekao sam ti odmah u prvoj poruci najosnovniji savet, da si pokusao mozda bi vec odradio posao...
[ Goran Mijailovic @ 11.07.2010. 12:07 ] @
off
@Aleksandar Maletic

ne znam za Eset
[ calexx @ 11.07.2010. 22:24 ] @
Citat:
tubicm: da nije virus ne bih imao i u D: particiji D:\$RECYCLE.BIN\,
Da opet proverim da ne bi bilo da sam loše shvatio, misliš da je virus kriv što imaš D:\$RECYCLE.BIN\ i da ga je virus napravio? Da li imaš još neki dokaz osim što misliš da imaš virus? Probao si dva programa i oni ne vide ništa. Da li su fajlovi na flešu skriveni i kako to izgleda? Postoje virusi koji baš to rade ali na malo drugačiji način, sakriju foldere i naprave istoimene fajlove ali se to ipak lako vidi.
[ Aleksandar Maletic @ 12.07.2010. 13:22 ] @
off
@Goran Mijailovic
Nije mi jasno sta se desava sa Eset-om...hvala u svakom slucaju...

@tubicm, kao prvo, formatiraj taj flash...nakon toga skini Avira Rescue Disk http://www.avira.com/en/support/support_downloads.html , to je image koji ces narezati na cd...kada to odradis, ubaci cd, restartuj kompjuter i prilikom boot-ovanja Windows-a pokreni scan...ostavi da zavrsi i na kraju ces videti rezultate, ukoliko nesto postoji Avira ce verovatno pronaci...nakon toga, ako komp bude cist ili ako uklonis nesto instaliraj Panda USB Vaccine http://www.pandasecurity.com/homeusers/downloads/usbvaccine/ , instaliraj, vakcinisi komp...to ce unapred spreciti malware da se reprodukuje sa flash-a...

[ goran9888 @ 12.07.2010. 16:05 ] @
Citat:
imam virus 100 % jer sam ga imao na starom kompu i na fleshu da nije virus ne bih imao i u D: particiji D:\$RECYCLE.BIN\


Sasvim normalna stvar je imati taj folder na svim particijama. Da si uradio ono sto sam ti predlozio u svom prethodnom post-u, shvatio bi za sta sluzi taj legitimni folder. No, posto nisi ... uradi sada, pa mi reci za sta sluzi?!


@Aleksandar Maletic

Formatiranje flesh-a ce obrisati sve file-ove sa uredjaja. Mislim da to nije relevatno resenje u ovom i bilo kom slucaju (nekada neko ima jako bitne podatke i ne zeli da ih izgubi), no i da jeste, ako predlazes formatiranje iznesi i upozorenje (da ce svi file-ovi biti obrisani sa uredjaja).
Moj predlog sto se tice zastite USB uredjaja bi bez premca bio program domace proizvodnje:
-> http://www.elitesecurity.org/t...CShield-proizvod-domace-pameti

To sto radi USB Vaccine ("ubija" autorun.inf kojim se automatski moze pokrenuti infekcija) i ne moze biti od velike pomoci.



[ tubicm @ 13.07.2010. 12:15 ] @
probao sam sa programima koje ste naveli usb panda i cure it i nije uspelo.
Citat:
calexx: Da opet proverim da ne bi bilo da sam loše shvatio, misliš da je virus kriv što imaš D:\$RECYCLE.BIN\ i da ga je virus napravio? Da li imaš još neki dokaz osim što misliš da imaš virus? Probao si dva programa i oni ne vide ništa. Da li su fajlovi na flešu skriveni i kako to izgleda? Postoje virusi koji baš to rade ali na malo drugačiji način, sakriju foldere i naprave istoimene fajlove ali se to ipak lako vidi.
upravo to radi.
[ tubicm @ 13.07.2010. 12:31 ] @
formatirao sam i hard i flash nema vise hidden fajlova hvala na pomoci.
[ Aleksandar Maletic @ 13.07.2010. 18:55 ] @
@goran9888, u zurbi sam zaboravio da navedem tu stavku, ipak, mozda cak nije ni bitna jer licno mislim da ne postoji clan na ovom forumu koji ne zna da se prilikom formata sve brise... :)))
@tubicm, javio si se za pomoc, zasto nisi sacekao da vidimo da li mozemo da resimo problem? Format je svako od nas mogao da ti preporuci ali to je krajnja nuzda, svi mi gledamo da je zaobidjemo...
[ tubicm @ 14.07.2010. 09:03 ] @
potpuno se slazem sa tobom, ali meni je hitno trebao cist racunar bez virusa jer radim neke seminarske pa ubacujem dosta flasheva pa ne bih da zarazim jos 10 kompova sem mog......