[ symbian_6p @ 29.06.2010. 22:02 ] @
jednom je bila slicna tema,mozda nekok zainteresuje....napokon sam uspeo da provalim kako tacno fukcionise streaming sa gore pomenutih DVB risivera....shotove sam trenutno radio na linuxu,ali je isti princip i na Mac-u..i na Win-u....:)naravno uz pomoc programa VLC....
prvo se otvori Enigma web interface u recimo Firefox-u....kucanjem Ip adrese od risivera....i saceka se da se ucitaju svi kanali...pokrenete kanal i sacekate da se ispise gore na vrhu...

sledece,kliknete na komandu `VLC`i sacuvate fajl koji se zove`video.m3u`

sacuvani fajl pokrenete u programu VLC....

i slika je za par sekundi na monitoru...

da napomenem,da za svaki sledeci kanal,mora da se zapamti novi fajl`video.m3u`....a stari da se izbrise....
izvinjavam se ako sam nekog smorio,ali nije na odmet da se ponovi gradivo,posebno kad dete oce crtani na tv....onda je ovo bajka,cak mi bolja slika na kompu :)
[ jovovuk @ 30.06.2010. 23:09 ] @
Molim te budi u rijecima Narodan STO BI REKLI NARODNO
znaci reci sta se desava ima nas puno koji koristimo CS card saring ali sta je ovo objasni narodski receno da ne mozgamo
ja kazem dosta znam al ljudi nemogu sve upamtit pa objasni sazeto sta je ovo
kako se salje signal eto nekako tako
[ symbian_6p @ 01.07.2010. 13:20 ] @
ok,....Ovo znaci da mozes da posaljes kanal koji gledas na risiveru,koji koriste Linux(u mom slucaju Enigmu)sliku na tvoj PC..bio on Win..Mac..ili Linux,uz pomoc programa VLC,i sve to takodje mozes da snimis na Hard disk od kompa,sa jako kvalitetnim snimkom....kao sto vidis sa slika,koje sam postavio,tada sam gledao fudbal Spanija -Portugal na kompu,jer mi cerkica gledala crtani na Tv-u..:).....postoje i posebno napravljeni programi koji isto rade streaming,sa Dreamboxa,Azboxa,Dboxa...ali sve to moze da se radi i bez njih,uz pomoc VLC playera...
Šta je streaming?

Streaming je termin koji označava emitovanje posebno pripremljenog (enkodiranog) digitalnog live programa ili snimka preko Interneta ka krajnjiem korisniku. Materijali koji su pripremljeni za streaming se startuju automatski i ne zadržavaju na računaru korisnika. Snimak nije potrebno učitavati pre emitovanja zato što se učitavanje vrši u realnom vremenu za vreme trajanja snimka. Kvalitet streaminga najviše zavisi od kvaliteta veze sa Internetom krajnjeg korisnika.
u ovom slucaju nije preko interneta,vec preko mreze u lokalu,jer je risiver nakacen na mrezu,to naravno znas,posto si na CS.....:)
pozdrav