[ njosa80 @ 30.06.2010. 12:49 ] @
Prije nego sto išta kažem htio bih da pozdravim sve prisutne i odsutne:)

Ima jedan mali problemčić i nadao sam se da bih ovdje mogao dobiti neke smjernice kako da to rijesim. Naime rijec je o nekih dvadesetak tačnije 24 računara koja su mi u LAN spojene preko 24-portnog CISCO 2960 Series switch-a. Super zvuci al imam problema da mi je LAN jako spor. Sve je nastalo kad sam stare masine sa FAST-Ethernet karticama zamjenio sa novim računaraima sa Gigabit-nim karticama. Ukratko kopiranje sa bilo kojeg racunara na bilo koji racunmar u mrezi je nocna mora (file od 30 mega se kopira po 15 minuta). Moje je pitanje je dali je moguće da imam probleme u LAN-u zbog toga sto su mi Fast-ethernet portovi na switch-u a gigabitne kartice. Na samim sam karticama mjenjao sa auto na 100mb/s al sve sto sam uspio je da mi je i remote na server koji je u LAN dodatano usporavao. Nekako logicno se namece da uzmem novi gigabitni switch al bih volio cuti i misljenje profesionalaca. By the way Win Firewall je ukljucen na svim masinama, operativni sistem je win 7, antivirus je NOD32 Bussiness edition. Hvala puno i na čitanju i na eventualnim odgovorima:)
[ Marco87 @ 30.06.2010. 18:56 ] @
Da li si proverio duplex i speed podesavanja na svicu?
[ fahre @ 20.07.2010. 08:36 ] @
da li imas neki software za pracenje prometa na portovima na switchu preko SNMP protokola