[ comi 1342 @ 01.07.2010. 20:00 ] @
Cene "odlazećih" modela u Mađarskoj su znatno niže nego u našim radnjama. Npr Nikon D5000 sa 18-55 VR, sada košta u Segedinu
535- 540 eura, pa još ako vratite porez od nekih 105-110 eura, i naravno ne platite carinu...
Uglavnom ne zahtevaju da budete prisutni sa tim računom da bi ste vratili PDV (AFA), znači može neko umesto vas da podigne, morate samo jednom putovati. EOS 450D je oko 575 eura sa porezom.
Dobijete oko 278 forinti za euro...
Postao sam sretni vlasnik Nikona D5000, što i drugima želim.
Ne posredujem ni u kakvoj nabavci, ak' vas nešto zanima, pitajte javno.

Zaboravih, dobio sam garanciju 3 godine, ne znam da li važi i ovde, al' Segedin mi je 30 km dalje od BGD-a,... bolje da ne treba,...
[ MirosIav @ 02.07.2010. 13:02 ] @
Sjajan savet! Mogu li se cene videti na nekom sajtu?
Hvala
[ comi 1342 @ 02.07.2010. 20:52 ] @
ukucaš u google aparat koji želiš, pa posle tražiš da suzi pretragu na mađarski. Uglavnom nema engleskih verzija sajtova, ali na intuiciju se provali, posle potražiš da li imaju na stanju u Segedinu, recimo. Ja sam kupio na 220volt.hu, imaju radnju u centru Segedina, ali ima još par njih koji imaju tamo i mesto gde možeš dobiti robu, za one što imaju samo isporuku na adresu, ne znam kako se i gde posle vrati AFA (PDV). I ovi imaju radnju
http://www.edigital.hu/Foto-op...reflexes_fenykepezo-c1198.html
al' nisu okačili koliko je cena bez poreza, u Mađarskoj je inače PDV 25%.

ako admini ovo procene kao reklamu, neka skinu linkove, ja sam samo hteo da skratim muke zainteresovanima.
[ MirosIav @ 03.07.2010. 14:47 ] @
Ako se obrišu oni linkovi, evo sajta za pretraživanje cena tehnike u Mađarskoj: http://www.argep.hu/ .

Koji je postupak za vraćanje poreza? Zašto bi se dva puta putovalo, zar se ne vraća na granici, na povratku?
[ comi 1342 @ 03.07.2010. 19:09 ] @
Još odavno su promenili postupak povraćaja. U prodavnici ti popunjavaju formular, overavaš ga na granici, a vraćau ti pare gde si u prodavnici gde si kupio stvar. Kažem, uglavnom ne uslovljavaju da budeš lično kada se vraćaju pare, i imaš 3 meseca fore.
Sad u sezoni, kad Turci gasteri idu na Horgoš, mora se dobro planirati takva akcija,ili čekaš par sati da dođeš do mesta za overu.
Već se ne sećam kako to izgleda na Kelebiji, da li bi tamo išlo brzo.
[ MirosIav @ 07.08.2010. 14:49 ] @
Još jedna stvar, koju sam saznao na teži način :) : donja granica je 175 evra, ispod toga nema povraćaja poreza.

Po domaćim oglasima se pojavilo dosta ljudi sa severa Srbije koji ovo rade, pa ako se nekom ne putuje ...

Usput, treba izbegavati Horgoš, naročito vikendom.
[ priki @ 21.09.2010. 12:24 ] @
Ova tema "stoji" je već više od mesec dana
Pošto sam se namerio na D90 i 18-105 objektiv, zna li neko da li u vreme deda Mraza ima božićnih i novogodišnjih
ima popusta na fotoaparate u Mađarskoj, da se prodje jeftinije za još koji jevrić ako je moguće?
[ banisha @ 05.01.2011. 00:40 ] @
Jel' se neko još ponovio na ovaj način u poslednje vreme? Ako jeste neka postuje iskustva.
Ja planiram putovanje u Budimpeštu u za 10ak dana, ali idem vozom, tako da ne znam kakva je tu procedura tj. ima li vremena da se odradi pečatiranje. Mada kad bolje razmislim to kompikuje celu stvar jer je koliko sam razumeo potrebno vratiti se u istu radnju da bi se izvršio povraćaj poreza. Možda je pametnije otići planski u Segedin i završiti posao.

PS Taj D90 + 18-105 mi je nedosanjana želja :), mada ću se zadovoljiti i sa 500D.
[ vlasta71 @ 28.10.2011. 15:42 ] @
Ako neko ima informacije o radnji u Segedinu koja ima tax free a bavi se podajom digitalnih aparata neka napise adresu
a ja znam da rajfajzen banka vrsi refundaciju novca u Beogrdu,,
[ MirosIav @ 07.01.2012. 14:52 ] @
Citat:
vlasta71: ja znam da rajfajzen banka vrsi refundaciju novca u Beogrdu,,


Za Mađarsku? Kako?