[ dejan @ 24.11.2001. 13:32 ] @
Da li postoji neka komanda u linuxu koja moze da mi ispise headere svih neprocitanih mailova nekog usera na sistemu?
[ BORG @ 24.11.2001. 14:18 ] @
Citat:
dejan je napisao:
Da li postoji neka komanda u linuxu koja moze da mi ispise headere svih neprocitanih mailova nekog usera na sistemu?


Ako si root na sistemu mozes da pogledas fajl.../var/spool/mail/ime_usera
tu ti pise mail poruka,kompletan header.

poz
[ dejan @ 24.11.2001. 14:51 ] @
Hmm, ne vredi mi. Jel nema neko "elagantnije" resenje u vidu pozivanja neke komande?
[ Gojko Vujovic @ 24.11.2001. 14:54 ] @
Probaj mail komandu (program)..
[ MoHicAn @ 24.11.2001. 15:43 ] @
Zavisi u kom su ti formatu mailovi na sistemu
ako su mailbox verovatno to mozes najefikasnije da izvedes sa najobicnijim
cat + grep ..... sa nekim dodatcima !!!!

Ako je maildir isto tako samo tu je svaki mail jedan fajl
pa ces morati i neku shell skripticu da napravis koja ce iz svakog fajla da procita , lupam prva dva reda itd itd itd ....
[ dejan @ 26.11.2001. 10:19 ] @
Da, najvise bi mi odgovaralo da napravim neki skript posto je svaka poruka jedan fajl, ali je malo nezgodno sto samo root ima pristup direktorijumu. Moze li se to nekako prevazici?
[ alex @ 26.11.2001. 10:40 ] @
Citat:
dejan je napisao:
Da, najvise bi mi odgovaralo da napravim neki skript posto je svaka poruka jedan fajl, ali je malo nezgodno sto samo root ima pristup direktorijumu. Moze li se to nekako prevazici?


Hm, postoji vise nacina kako da se resi ovaj problem.. Prvi je nacin frm komanda, koja postoji na Debian i SlakWare sistemima, i sluzi da ispise listu novih poruka u formatu:
<From> <Subject> <Date>

Veoma je zgodna kada se prvi put logujes na masinu...

Ako zelis da svakom korisniku obezbedis taj ispis, a nemas frm komandu, postoje logicna dva nacina: da nabavis tu komandu ili da napises (ili nabavis) skript koji ce to da radi.. Najjednostavniji je neki mali perl skript sa Mail::Mailbox modulom..

Potrazi frm na freshmeat-u.

Poz, alex.