[ srdrazic @ 06.07.2010. 06:23 ] @
Poštovani, imam problem a ne mogu sam da ga rešim.

Radim u firmi koja ima oko 20 računara, svi su povezani u mrežu i na internet ADSL vezom 100Mb/s.
U kancelariji imam tri kompjutera povezana preko Ethernet switch 10/100bps.
Problem je sledeći:
kada sam testirao konekciju na www.speedtest.net prvi kompjuter ima brzinu downloada preko 5Mb/s ping=50ms
drugi kompjuter ima oko 3.5Mb/s ping oko 47ms
a moj računar od oko 1.8Mb/s ping oko 450ms.

Šta bi moglo da bude, internet paket je od 100Mb/s.

Imam licenciran Kaspersky 6 nije našao ništa, super antispyware je nešto pronašao, stavio sam u karantin a Malwarebyte je isto pronašao neki DNS changer i sve sam to eliminisao. Od svega toga samo mi se brže podiže Windows a veza po starom.
[ Slobodan Milivojevic @ 06.07.2010. 09:13 ] @
ADSL od 100Mbit/s hm... to ne postoji, proveri jos jednom.
[ srdrazic @ 06.07.2010. 11:34 ] @
Greška, piše 100.0Mbps šta god to značilo.

Zaboravio sam da napomenem da kad se konektujem iz virtuelne mašine i kada testiram konekciju onda dobijem tih 5 Mb/s.
Nešto mi opterećuje vezu a ne skidam ništa, čak mi i utorrent ima dobar protok samo mi sporo učitava stranice.
Probao na Opera 10.60 i mozilla 3.6.6
[ boxxter @ 06.07.2010. 11:43 ] @
Ma ok, samo pogledaj ugovor sa provajderom, koju ti brzinu ustvari imas, da ne bude zabune. Pogledaj sta pise tamo.
[ srdrazic @ 06.07.2010. 18:04 ] @
Ne znam koja je ugovorena brzina, nemam ugovor, ali je problem što je brzina downloada različita, pa recimo na ostalim kompjuterima približna a na mom drastično manja. Sumnjam na to da mi vezu opterećuje neko smeće iz kompjutera ili možda neki driver? Prije je sve bilo ok.
[ Librabicboj @ 06.07.2010. 20:10 ] @
100Mb/s????
I to na aDSL!!!

I to kod Telekoma!!!!

Svaka ti cast!!!
[ calexx @ 06.07.2010. 20:30 ] @
Valjda je rečeno da nije ADSL ni 100Mbps a niko nije pomenuo Telekom ... mada se srdrazic javlja sa bitno različitih adresa.
[ noreniou @ 06.07.2010. 20:46 ] @
Citat:
srdrazic: Ne znam koja je ugovorena brzina, nemam ugovor, ali je problem što je brzina downloada različita, pa recimo na ostalim kompjuterima približna a na mom drastično manja. Sumnjam na to da mi vezu opterećuje neko smeće iz kompjutera ili možda neki driver? Prije je sve bilo ok.


Na osnovu toga koliko se placa net moze da se vidi koja je nominalna brzina u pitanju (posto znas koji se provajder koristi - odes na njihov sajt > sekcija cene)
Ako je pre bilo ok na tvom kompu, najjednostavnije je da se uradi >restore point<
-- to sto pise 100Mbps je od brzine koju podrzava mrezna kartica, a provajder u skladu sa uplacenim paketom pusta zeljenu/placenu brzinu koja je jelte manja od teorijskog protoka od 100Mbps
[ srdrazic @ 07.07.2010. 06:21 ] @
E pa sad zakačili ste se za brzinu koju daje provajder a mislim da nije to, našao sam 6144/384. U pitanju je telekom srpske.
Ponavljam, drugi kompjuteri imaju približno gore navedenu brzinu dok moj računar ima oko 1.5Mb/s, mislim da je do kompjutera a ne znam šta.
Gore sam rekao da kada se kačim na internet preo virtuelne mašine sve radi super
Što se tiče mojih IP adresa i rekao sam da je problem na kompjuteru sa posla, a popodne valjda pišem od kuće a drugi je provajder.
Restore point sam davno izbrisao a i nije se ništa dešavalo, znači neka "životinjka" postoji?



Što više testiram a ono gore?!

[ boxxter @ 07.07.2010. 06:55 ] @
Citat:
srdrazic:
Problem je sledeći:
kada sam testirao konekciju na www.speedtest.net prvi kompjuter ima brzinu downloada preko 5Mb/s ping=50ms
drugi kompjuter ima oko 3.5Mb/s ping oko 47ms
a moj računar od oko 1.8Mb/s ping oko 450ms.

Šta bi moglo da bude, internet paket je od 100Mb/s.


Znaci treba videti zasto je na trecem racunaru toliko dugacak ping. Dakle da se prekontrolise kako je umrezen, i parametre na mreznoj, i da se nadje uzrok.

[ srdrazic @ 07.07.2010. 09:22 ] @
E to je već nešto, ali nisam siguran da ja zna podešavati parametre.
Gledao sam malo onaj prozor kad se otvori properties ali šta proveriti?

Može li me administrator blokirati ili neko zlonamerno u mreži da me sabotira??!

[Ovu poruku je menjao srdrazic dana 07.07.2010. u 10:36 GMT+1]
[ boxxter @ 07.07.2010. 09:53 ] @
Pa moze admin. Administrator je svemoguci gospodar mreze. A za ostale ne znam zasto bi to radili. Mozda je najbolje da se obratis adminu ( master of the network), ne znam kolko ti tu mozes nesto da uradis.
[ srdrazic @ 09.07.2010. 08:44 ] @
Ništa, sve gore i gore
[ wux @ 09.07.2010. 14:44 ] @
Deinstaliraj Adobe Flash Player, resetuj mašinu, instaliraj ponovo...