[ ludi_splićo @ 06.07.2010. 09:27 ] @
Tokina announces 16-28mm F2.8 lens for Canon & Nikon

Citat:
Tokina has announced that its 16-28mm F2.8 ultra wide angle zoom lens will be available in Nikon and Canon full-frame mounts. Announced at PMA 2010, the AT-X 16-28 F2.8 PRO FX lens features the company's newly developed AF system that features a quieter Silent Drive-Module (SD-M) autofocus motor and promises more precise focusing. The weather-sealed lens comes with a fixed lens hood and does not incorporate a filter thread. Priced at ¥123, 900 (~ US $1400) the Nikon mount will start shipping From August 6, 2010 while the Canon version will ship from mid-September.

dpreview


Tokina AT-X 16-28 F2.8 PRO FX lens

[ ludi_splićo @ 08.07.2010. 14:30 ] @
Zna se sada točna cijena u japasnkim trgovinama, ona je otprilike upola manja nego kod recimo Nikkora 14-24 ili Canona 16-35 II, mora se reći primamljiva cijena.

Baš me zanima što Storm misli o vome ovjektivu jel kolko sam uočio dosta cijeni Tokinu?
[ EmirHozic @ 08.07.2010. 18:21 ] @
jedina mana tokine je sto ne izlazi vise za Kmount
a ovo je cista otvorena pentax filozofija, sdm motor i WR diftovanje
[ ludi_splićo @ 08.07.2010. 18:53 ] @
Ma šta će vam u K-mount kada Pentaxi u biti imajum tu istu optiku + SMC premaz. A da, u zadnje vrijeme je skočila cijena Pentax objektiva i to jako puno.

Ova Tokina ne znam kolko bi imala smisla u K-mountu s obzirom da Pentax nema FF. Da neće Pentax skoro predstavit kakav FF digitalac?
[ malden mb @ 08.07.2010. 20:41 ] @
ha čuj kako se utaborio sa 645d veeelika vjerojatnost je da se sprema napokon u velikoj ofenzivi i na to tržište
[ StORM48 @ 08.07.2010. 21:46 ] @
Ma ne verujem, "oni se ne bave tim amaterskim formatima".
Citat:
ludi_splićo: Baš me zanima što Storm misli o vome ovjektivu jel kolko sam uočio dosta cijeni Tokinu?

Trenutno još uvek ne mislim ništa.
Uglavnom, uvek se trudim da ostvarim nekakav kontakt (barem posredan) o nečemu o čemu pišem, a o ovoj Tokini ne znam baš ništa, osim što sam je video na slici.

Nadam se da ću imati prilike da probam ovo.

Pozdrav
[ ludi_splićo @ 09.07.2010. 10:02 ] @
Imaš li barem kakva očekivanja od ovog objektiva?

Evo ovdje se mogu naći primjeri.

Živili ljudi, triba se danas gledat Davis Cup!
[ StORM48 @ 11.07.2010. 19:16 ] @
Gledao sam primere sa Tokininog sajta i malo sam zbunjen.

Ne toliko rezultatima, koliko načinom kako su one obrađene. Ne shvatam zbog čega bi neko, ko koristi Nikon telo i Tokina objektiv, obrađivao fotografije pomoću Canon softvera, posebno ako znamo da DPP može da čita isključivo Canon RAW (CRW i CR2), a da se fotke sa drugih aparata mogu provući kroz DPP isključivo kao JPEG?

E sad, DPP je poznat po kvalitetnom oštrenju, pa je to možda razlog.
Dobro pitanje za Tokinu.

Pozdrav
[ ludi_splićo @ 11.07.2010. 22:58 ] @
Koliko mi je poznato taj fotograf što slika sa D3x je nekda slikavao sa Canonom pa možda zato, a i ja sam poznajem neke ljude koji jednom kada dobiju JPEG od Nikona neke stvari rade u DPP. U svakom slučaju je čudno.

Evo ja gledam neke fotografije i piše Capture NX 2.2.4.
[ Zarko Silic @ 11.07.2010. 23:54 ] @
Ove ponudjene fotke su veoma dobre, ali su poprilicno korigovane.

Osim toga, Japanceros je sve to odlicno snimio.
[ Nebojsa Milanovic @ 12.07.2010. 00:02 ] @
Govorio sam već da je potpuno blesavo obrađene fotke uzimati za relevantan primer bilo čega.

Jedini rezultat koji je zaista releventan je onaj koji je direct-out-of-the-box i bez ikakve obrade, a uz preciziranje parametara sa kojima je dobijen.

Sve drugo su igrarije i obmane na koje ne treba nasedati.
[ StORM48 @ 12.07.2010. 00:11 ] @
Ne postoji fotka koja je "bez ikakve obrade", a da je urađena DSLR-om. Pogotovo što svaki proizvođač gura neke svoje algoritme.

Kada je stanje takvo kakvo jeste, bitno je naglasiti kako je fotka obrađena.

Pozdrav
[ ludi_splićo @ 12.07.2010. 11:03 ] @
Ja se pitam kobi išta kupio kada bi vidio kako to izgleda u srivom RAW-u? a da je puca JPEG opet aparat vrši preinaku na fotku. Isto tako koliko god peglaš RAW i on ima svoja ograničenja.
[ Zarko Silic @ 12.07.2010. 15:33 ] @
Nisam to rekao zbog toga sto je moguce ili, pre svega nemoguce nesto videti u RAWu vec zbog toga sto D3x po difoltu ne daje ovakvu fotku kakva je predstavljena na ovom Tokininom portalu.

Ponudjene fotografije su krajnje impresivne i tesko je zakljuciti da li je to plod kvalitetne optike, ili nekakve dodatne korekcije.
[ ArtCool @ 12.07.2010. 19:00 ] @
Citat:
zarsilic: ...D3x po difoltu ne daje ovakvu fotku kakva je predstavljena na ovom Tokininom portalu.


Kakve Nikon D3x po default-u daje slike
[ Zarko Silic @ 12.07.2010. 19:35 ] @
http://www.pbase.com/digi4man/image/112051712/original
http://www.pbase.com/digi4man/image/112051734
http://www.pbase.com/image/122918839
http://www.pbase.com/image/115268009
http://www.pbase.com/jaydubz/image/115268006
http://www.pbase.com/jaydubz/image/115268002
http://www.pbase.com/caeneno/image/117225563
http://www.pbase.com/caeneno/image/117225702
...
[ ArtCool @ 12.07.2010. 21:10 ] @
@zarsilic

Gledajuci slike s jednog sajta a uporedjujuci ga sa drugim zakljucujes da su neke "izvorne" a druge trimovane.
Dosta je to pausalno, poznavajuci generalno kakve aparati daju rezultate po jpg izlazu tesko da ovo nije "forsirano" ili u aparatu ili u programskom delu: http://www.pbase.com/jaydubz/image/115268006
Mene od date plave bole oci i ja je toliko saturisanu u prirodi nisam vidjao .
No dobro zapazanja se razlikuju ali data Tokina, u predhodno navedenom linku, dobro "reze" a da je neka diskretnija obrada bila ukljucena u proces to ne mozemo znati kao i na linkovanim fotografijama sa pbase-a.

edit:typo


[Ovu poruku je menjao ArtCool dana 12.07.2010. u 22:20 GMT+1]
[ Zarko Silic @ 12.07.2010. 22:41 ] @
Pbase ima na hiljade fotki sa D3, raznih autora, i sve su uglavnom podjednake (uglavnom njanjave) pod uslovom da nisu iz RAWa i intezivno obradjivane.

Ove sa "Tokine" drasticno odstupaju od proseka.
[ ArtCool @ 13.07.2010. 02:22 ] @
Citat:
zarsilic: Pbase ima na hiljade fotki sa D3, raznih autora, i sve su uglavnom podjednake (uglavnom njanjave) pod uslovom da nisu iz RAWa i intezivno obradjivane.

Ove sa "Tokine" drasticno odstupaju od proseka.


Ne znam o kakvim se to "njanjavim" fotografijama radi ali to uveliko zavisi od samog fotografa i izbora motiva, a o drugim parametrima i da ne govorimo.
U svakom slucaju u ovoj galeriji http://www.pbase.com/lrafale/lfa09&page=all nisam primetio nista njanjavo vec naprotiv primer izuzetne fotografije (iz ove oblasti).
Medjutim moze se osetiti izvesna "tezina" u koloritu kod Tokine prezentacije slika, ali ostrina i rezolucija je vrlo dobra.Ona se tesko ili nikako ne moze nadomestiti softverski.
[ Zarko Silic @ 13.07.2010. 09:16 ] @
Razlika izmedju fotografija sa Tokininog sajta i ovog sto si naveo kao primer "korektnih fotografija" je ogromna. U prevodu kao nebo i zemlja, ili kao da su ove "sa avionima" radjene aparatom koji nekoliko puta manje kosta i potpuno su neuporedive sa "Tokininim".

O tome pricam.

Ne razumem cemu trolovi kada je nesto potpuno jasno i vidljivo kao sto je u ova 2 primera?

Ili je mozda visestruko jeftinija Tokina istovremeno i visestruko bolja od Nikora (npr. ,Nikkor 200-400mm f/4G ED-IF AF-S VR)?
http://www.pbase.com/lrafale/image/119395862

Tesko!

Zbog toga mislim da su ove Tokinine opasno doradjivane!


P.S. Ako su vec upleteni avioni, ima primera i kod nas koji ne zaostaju za ovim pebazeovskim:

http://www.elitesecurity.org/t...Cenej-medjunarodni-aero-miting

a radjeni su sa tehnikom koja je 20 x jeftinija od ove sa Pbase.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 13.07.2010. u 10:28 GMT+1]
[ Rodic Zoran @ 13.07.2010. 11:06 ] @
Citat:
ludi_splićo: Zna se sada točna cijena u japasnkim trgovinama, ona je otprilike upola manja nego kod recimo Nikkora 14-24 ili Canona 16-35 II, mora se reći primamljiva cijena.


Pomenuti Canon 16-35 je negde već oko $1400-$1500, što je već pomalo jaka konkurencija ovoj Tokini.
A i kad dođe kod nas to staklo, neminovna je konverzija cene iz $ u € .... što opet ta dva stakla dovodi u isti cenovni rang


Citat:
ArtCool: Mene od date plave bole oci i ja je toliko saturisanu u prirodi nisam vidjao


Što se tiče monitora, postoji čarolija poznata pod imenom ''kalibracija monitora'', .... a boje u prirodi ... hm.... idi do Zemunskog keja, tamo kod marine, .... pogledaš gore, vidiš ovakvo nebo, pogledaš dole vidiš čamce i jahte prekrivene raznim, pa i ovakvim plavim zaštitnim prekrivkama.
[ ArtCool @ 13.07.2010. 13:32 ] @
@zarsilic

Razumeli smo se za Tokinu i obradu, a sto se tice 20x jeftinije opreme tesko ce to ici.
Na rezoluciji koju si ti postavio cca 0.8 Mp-a sve je jako lepo i ostro ali na full rezoluciji nema govora da se bilo sta takmici sa D3x (sem pandama iz drugih kuca sa slicnom rezolucijom) , i tu ne govorim o bojama ili cemu drugom vec o detaljima.
A Tokina koja je visestruko jeftinija ce uvek ispadati bolja od Nikona (na 400mm), jel snimati statiku i pratiti 350km na 400mm je nebo-zemlja kada je u pitanju i tehnika i vestina.Tako da uporedjivati wide i zoom je besmisleno...
Ali se slazem da su Tokine slike doradjivane, ali ne znam koliko, na osnovu cega bi mogao da donesem sud koliko daje staklo a koliko program.Trebalo bi naci jos neku galeriju sa datim staklom pa onda videti sta je optika a sta softver.
[ ludi_splićo @ 13.07.2010. 16:49 ] @
Citat:
Rodic Zoran: Pomenuti Canon 16-35 je negde već oko $1400-$1500, što je već pomalo jaka konkurencija ovoj Tokini.
A i kad dođe kod nas to staklo, neminovna je konverzija cene iz $ u € .... što opet ta dva stakla dovodi u isti cenovni rang


Cijene nekih wide-zoomova u Japanu:
Tokina 16-28 F2.8 ¥80,800
Canon 16-35 F2,8 II ¥157,665
Canon 17-40 F4 ¥82,180
Nikkor 16-35 F4 VR ¥106,237
Nikkor 14-24 F2,8 ¥163,580
Kao što se vidi Tokina je najjeftinija.

Možeš li mi na osnovu ovih cijena objasniti konverziju? Kako mogu biti Cnon 16-35 i ova Tokina u istom cjenovnome rangu? Očito tebe ide, a mene ne, matematika.
[ beske @ 13.07.2010. 17:16 ] @
A zasto ti misli da bilo koga zanimaju cene u Japanu, i konverzija ¥ - US $ ???

B&H Photo, Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM ..... 1499 USD


Ako si vec citirao nesto...

Citat:
Tokina has announced that its 16-28mm F2.8 ultra wide angle zoom lens will be available in Nikon and Canon full-frame mounts. Announced at PMA 2010, the AT-X 16-28 F2.8 PRO FX lens features the company's newly developed AF system that features a quieter Silent Drive-Module (SD-M) autofocus motor and promises more precise focusing. The weather-sealed lens comes with a fixed lens hood and does not incorporate a filter thread. Priced at ¥123, 900 (~ US $1400) the Nikon mount will start shipping From August 6, 2010 while the Canon version will ship from mid-September.


...onda nemoj da te cudi kada neko dobronamerno ukaze na to da sa za priblizno istu sumu moze kupiti gore pomenuti Canon, sa kojim se ipak ova tugaljiva Tokina ne moze meriti, ni u kom pogledu.

Tako da... mani se ti matematike i konverzije, vec se vise lati pazljivijeg citanja sa akcentom na pravilno shvatanje iscitanog.

Pozz

[ ArtCool @ 13.07.2010. 17:32 ] @
Citat:
beske

...onda nemoj da te cudi kada neko dobronamerno ukaze na to da sa za priblizno istu sumu moze kupiti gore pomenuti Canon, sa kojim se ipak ova tugaljiva Tokina ne moze meriti, ni u kom pogledu.



Moze da se kupi Canon???
Koga je briga sta sve na svetu moze da se kupi ako meni treba Nikon mount.

Tako da
Citat:
beske: ... se vise lati pazljivijeg citanja sa akcentom na pravilno shvatanje iscitanog.

[ beske @ 13.07.2010. 18:01 ] @
Citat:
ArtCool: Koga je briga sta sve na svetu moze da se kupi ako meni treba Nikon mount.

to sta tebi treba je samo tvoj problem i nisam siguran da to ikoga zanima, a ono sto se meni recimo cini je da ti nisi, ili procitao, ili dobro shvatio naslov teme u celini, a od prevelike zaslepljenosto plavom bojom sa Tokininih semplova nisi izgleda dovoljno dobro pratio ni sam tok diskusije...

sam autor je pitao...

Citat:
ludi_splićo:  Kako mogu biti Cnon 16-35 i ova Tokina u istom cjenovnome rangu?.

... pa je, eto, dobio odgovor na svoje pitanje vezano BAS za pomenuti Canon i taj neki cenovni raspon.

Tako da i za tebe, kao i za splicu, isto vazi... lati se pazljivijeg citanja sa akcentom na pravilno shvatanje iscitanog.

[ ArtCool @ 13.07.2010. 19:01 ] @
@beske
Porediti cene novog stakla i stakla koje je vec uveliko (pojavilo se 2007 ) na trzistu je neozbiljno.
A davati kvalifikacije o Tokini na osnovu par semplova je krajnje laicki.
Ovde nije problem u citanju, vec u nameri da se diskredituje sagovornik pausalnim informacijama.
Ako je tebi tugaljiva Tokina za Canon nikako ne znaci da dobro nece funcionisati na Nikonu, gde ce sa adekvatnim telom davati dobre rezultate.
Na datim semplovima sa D3x daje vrhunske rezultate, pa makar i sa nesto obrade, jel mnoga stakla ne mogu ni sa obradom da pridju ...
[ beske @ 13.07.2010. 19:24 ] @

Citat:
ArtCool: Ako je tebi tugaljiva Tokina za Canon nikako ne znaci da dobro nece funcionisati na Nikonu, gde ce sa adekvatnim telom davati dobre rezultate.

Ti bi, kao veliki N-teoreticar, ipak trebao da znas da TEK pored Nikona 14-24mm f/2.8G ED AF ta Tokina nema sta da trazi, a ne da te i na to podseca jedan canondzija.






[ ArtCool @ 13.07.2010. 19:42 ] @
Citat:
beske: Ti bi, kao veliki N-teoreticar, ipak trebao da znas da TEK pored Nikona 14-24mm f/2.8G ED AF ta Tokina nema sta da trazi, a ne da te i na to podseca jedan canondzija.


Ako smo odmah izbacili iz igre (napamet) 16-28mm F2.8, vrlo bi ozbiljno uzeo u razmatranje jako dobro medjunarodno ocenjenu Tokinu 11-16mm f/2.8 AT-X.
Opseg je manji, ali je ovde atak na wide opsegu bez pretenzija ka wide-normal.
Ni jednog momenta ne kazem da je Tokina bolja od mainstream igraca, ali moze da zada ozbiljan udarac za nesto manje para.
Ono sto je semplovano kod 16-28mm jako obecava...
[ ludi_splićo @ 13.07.2010. 21:33 ] @
O beske, beske! Koliko je tebi godina? Čovjek bi pomislio da ste se naučili da kod neovisnih proizvođača objektiva preporučena cijena nema veze sa onom u trgovinima. Isto tako je ovdje bila istaknuta preporučena cijena za japansko tržište(znači ne zna se još ništa za SAD) što je dpreview pomalo nepretno prabacio u dolare iako se dobro zna da je zbog poreza cijena u Japanu nešto veća od one u SAD-u.
[ beske @ 13.07.2010. 21:48 ] @
od "neovisnih" proizvodjaca smo naucili jedino da bi im vecina objektiva bila mnogo upotrebljivija kao (recimo) pepeljare, tegovi za papir, ili eventualno kvalitetne tegle za majonez... sve ostalo je cista smejurija, veca cak i od one na foto-portalu koji reklamiras.
[ EmirHozic @ 14.07.2010. 06:15 ] @
ma to sve treba zabraniti, ko je vidio praviti objektive, sramota, posten svijet zamajavaju, ma ja bih to sutra sve u proizvodjace tegli natjerao, oni meni pravit objektive sram da ih bude...
[ Zoran Rodic @ 14.07.2010. 14:36 ] @
Više sam nego ubeđen da vlasnici Canon/Nikon sistema dobrano procene kupovinu stakla van svog brenda, a ruku na srce na prste dve ruke se može izdvojiti neko takvo staklo ... i tu se sve uglavnom vrti oko Sigme 10-20, Tamron 90mm Macro, Bigma ... Sigma 50mm 1,4 .... i još možda neko ... ali preko 10 komada slabo da prelazi.

[ beske @ 14.07.2010. 16:34 ] @
Citat:
Zoran Rodic: Više sam nego ubeđen da vlasnici Canon/Nikon sistema dobrano procene kupovinu stakla van svog brenda, a ruku na srce na prste dve ruke se može izdvojiti neko takvo staklo...

jos ako uzmes u obzir golgotu koju je potrebno proci sa svakim pokusajem izbora dobrog primerka (u svakom pogledu) nekog od tih, alternativnih, resenja (iole vrednih pomena) u odnosu na originalna jasno je da je kupovinom istih garantovana samo teska glavobolja i nista drugo.

a tek nacinjati pitanje servisa ili bilo kog drugog vida ozbiljnijeg supporta po pitanju Sigme, Tokine, Tamrona... tu vec ocaj prerasta u komediju.

tako da, @Splico, @LG, @Emire... samo napred, Tokina, Sigma i njima slicni tako i opstaju, prezivljavaju... ne od profesionalaca i ozbiljnih poznavaoca, vec pukih teoreticara, i (uglavnom) neznalica.

Pozz
[ EmirHozic @ 14.07.2010. 22:59 ] @
ma ja mislim da oni cak i smrde

salu na stranu mislim da nema neko ko nije hvalio sigmu 105 macro ili 180 macro, ili 70 macro ili 100-300 f4 ili evo friski primjrer 8-16 za apsc ili odavno poznati 50-150, mnogi koriste 70-200 jer je jednostavno odlican objektiv, sad se cekaju testovi nove sigme 85 1.4 i 70-200 OS, meni to nikako ne lici na prezivljavanje cak mi lici na vrlo velik portfolio.
tamron ima 90 macro,17-50 2.8, 28-75 na apsc-u, a 70-200 po svim testovima ostrine je najostirji od 70-200 objektiva bio u trenu kad je izasao, imaju i solidan 60 2.0 macro, s obzirom da je tamron mala kompanijica ovo je vise nego OK.
Tokina je takodje mala firma u okviru hoye koja oduvjek pravi kvalitetne objektive dijeleci dizajn sa pentaxom, najveca joj je mana sto ne postoji u varijanti za pentax, 11-16 2.8 je vjerovatno najbolji ultra siroki apsc objektiv.

Ja shvatam puriste koji vole neki brend, dobar dio pentaxasa je takav, ali ovo sto se ovdje prica vise lici na photofasizam, photoksenofobiju ako nesto takvo moze postojati

sta onda reci na moju namjeru da kupim Voigtländer objektive, mos' misliti nemaju cak ni AF...

nije to kod mene samo po pitanju fotoopreme evo hocu sad da kupim alfa romeo u geografskom podrucju gdje samo mercedes i vw imaju prodju, ma mora da je do mene
[ ArtCool @ 14.07.2010. 23:33 ] @
@EmirHozic

Lako je biti brendista kada se oprema kamči od firme na revers ili ćaća plaća racune.
Vecina ljudi koje znam da od fotografije zive nemaju prajmove od 300-600mm i jos neka druga specificna stakla sa cenama preko 2500 evra po komadu.Ali svi oni koji rade u novinskim agencijama "teraju poslednju modu".
Meni se jako svidja Tokina 11-16 i kada mi bude trebalo takvo staklo ona ce biti prva na tapetu.
A taj nazovi photofasizam ili photoksenofobija su samo odraz frustaracija i nezadovoljstva u privatnom zivotu koji se na ovakav nacin ispoljava i javno.
Jel sugerisanje na nedostatke je jedno a kvalifikacija kupaca sasvim nesto drugo.
Svaka roba ima svoga kupca i zbog tog grdnog neznanja nisam video da se neko toliko razocarao pa samozapalio .
A sto se tice kupovine Voigtländer-a to vec spada u domen tako revolucionarne odluke koja ce definitivno napraviti tektonske poremecaje na ovim prostorima a i sire.
Obavezno ako budes Emire nabavio to staklo (samo nisi precizirao koje), posalji par slika u full rezoluciji i sliku samog objektiva.

Pozdrav
[ Zoran Rodic @ 15.07.2010. 08:50 ] @
Citat:
EmirHozic: salu na stranu mislim da nema neko ko nije hvalio sigmu 105 macro


Nikon 105mm f/2.8 macro i Canon 100mm f/2,8 macro (sa i bez IS) jesu najbolji komadi u konkurenciji, a ti sad možeš to nazivati fotofašizmom ili fotoksenofobijom do beskraja, ali oni naprosto jesu bolja stakla od Tamrona 90mm i Sigme 105mm, koja nisu loša stakla, ali NISU BOLJA od C/N rešenja.
Stakla se kupuju ciljano u odnosu na potrebu, a ne na osnovu količine prikupljenog novca ...
Mogu i polako da pojasnim :)
Ako ti treba Macro staklo oko cca 100mm sa 1:1 uveličanjem, a koristiš C/N sistem, onda su gore pomenuta dva stakla najbolja.
Činjenica da su Tamron i Sigma dva sasvim pristojna jefitinija rešenja, ih ne čini boljim od C/N opcije.

E sad, ajde ti meni polako pojasni, šta je ovde fotofašizam ili fotoksenofobija.

[ Slobodan Miskovic @ 15.07.2010. 08:57 ] @
Jedno pitanje, da li je neko koristio Tokina 100MM F/2.8D MACRO objektiv? Ovde u Sofiji je dosta povoljno (cca 350e) novo pa se nesto razmisljam...
[ beske @ 15.07.2010. 09:37 ] @
Citat:
Zoran Rodic: Nikon 105mm f/2.8 macro i Canon 100mm f/2,8 macro (sa i bez IS) jesu najbolji komadi u konkurenciji...

...ali nisu dovoljno revolucionarna resenja, sposobna (samim tim sto su AF i VR/IS) da izazovu tako snazne tektonske poremecaje kojima bi umJetnici duge kose makar pokusali da opravdaju "kvalitet" po pitanju boja i ostrine na fotkama poput OVIH gde je, kao i kod svih drugih izneverenih zelja, nada, ocekivanja, za sve uvek nesto drugo bilo krivo.

ipak, CAK ni elementarno neznanje rukovanja vlastitom opremom, slabo razumevanje iscitanog, polupismenost i iskompleksiranost pojedinaca nisu razlog da se tako olako potezu termini poput fasizam i ksenofobija, u obracanju bilo kom od sagovornika.





@LG, @Emire

jedino sto jeste zaista revolucionarno kod vas je nacin na koji "mali Perica zamislja kako bi to trebalo..." pa je, shodno tome, potpuno proporcionalna, srazmerna ali i ocekivana kolicina ispoljene gluposti i neznanja u pojedinacno svakom ispisanom i prikazanom postu ponaosob do sada.

i, to jeste...

Citat:
ArtCool:...odraz frustaracija i nezadovoljstva u privatnom zivotu koji se na ovakav nacin ispoljava i javno.

...ali, samo vas.








[ Nebojsa Milanovic @ 15.07.2010. 09:56 ] @
Ne razumem čemu, ALI ČEMU opet ovakve kvalifikacije na ES-u...

Svo znamo ko je za šta, ko šta koristi, preferira i/ili o čemu razmišlja i ne vidim nikakav smisao u stalnom vređanju i ponižavanju nečijeg izbora koji onda neminovno izaziva pokušaje vraćanja istom ili sličnom merom, i od svega toga se onda napravi haos koji blago rečeno ružno izgleda, a nekada i gore.

Poštujte druge, poštujte tuđ izbor, recite da li mislite da je dobar ili ne i obrazložite to, ali nemojte vređati i ponižavati.
[ EmirHozic @ 15.07.2010. 12:04 ] @
...lajte kere varosanke... kao sto sam vec prethodno rekao

..."jos ako uzmes u obzir golgotu koju je potrebno proci sa svakim pokusajem izbora dobrog primerka (u svakom pogledu) nekog od tih, alternativnih, resenja (iole vrednih pomena) u odnosu na originalna jasno je da je kupovinom istih garantovana samo teska glavobolja i nista drugo."... u nedostatku boljeg izraza ovo je pres.....nje
nadam se da sam dovoljno polako ukazao sta ja vidim kao fotoksenofobiju jer dok se neko zove kako se zove(sigma, tamon, ibrahim, stefan, nemanja, tokina) mora da je los jer nije nas cisti fini kontrolisanog porjekla koje samo po sebi jasno jer na njemu pise to i to.

kacenje za moju galeriju je apsurdno jer ja nisam ni bio niti cu biti fotografska referenca, ja samo amater koji voli da skljoca i igra se sa opremom, samim tim otpada kupovina objektiva za x000 eura tijela za x000 eura i slicno, nema potrebe da me smatras kompleksasem ja tebi nisam dao nikakvu personalnu referencu, nisam rekao ni da si glup, ni da si celav, ni da si cupav, btw i redovno se sisam tako da ne potpadam pod dugokose umjetnike.
Ne shvatam apriori odbijanje, mrznju, podsmjeh i generalno negativan stav prema svemu sto nije moje, nikad necu shvatiti, a iskreno ni ne zelim jer kad bih shvatao to bi opravdavao a to ne zelim niti mislim da je ispravno niti ce ikad biti ispravno.

i jos da dodam ta smatram tvoje postove nevjerovano inteligentnim, prefinjenim i argumentovanim, da se stvarno cudim kako nisu do sad sabrani i izdani tvrdo ukoriceni da pri ruci mozemo ih imati kad god nas uhvati malodusje i potrebna nam je inspiracija i elan u svakodnevnom zivotu
[ EmirHozic @ 15.07.2010. 12:15 ] @
@zoran

kao sto mozes vidjeti u mojim postovima i komentarima na objavu i primjere canon 100mm macro objektiva sa stabilizacijom, ja sma se izjasnio vec da je to odlican objektiv, odlicne kvalitete slike itd itd, ne pada mi na pamet da kazem da je los zato sto je canon, to bi bila glupost kapitalna

da li vrijedi novaca u odnosu na sigmu 105 ili tamron 90 to je individualno pitanje i odlucuje svatko u skladu sa svojim preferencama, da li zeli da mu ostane vise novca vise kvaliteta ili balansirano.

ponovo kazem i stojim iza toga, ako neko nekoga mrzi, ne podnosi i nipodastava samo radi porjekla, onda je to ksenofobija, iako se to aplicira na fotoopremu...
[ ArtCool @ 15.07.2010. 12:35 ] @
Vrlo lako se mogu resiti sukobi u misljenju, samo treba napraviti poseban podforum za pro-upotrebu i onda veliki majstori tamo mogu da se bave detaljima koji samo njima nesto znace, tako da oni nece morati da sitno mastiljare sa Tokinom,Tamronom,Sigmom,Voigtländer-om...
Sto rece jednom Emir (i jos uvek se smejem) " pusti bolan Tamrona da i sirotinja vidi blendu f2.8 " , neka mi oprosti ako sam malo pogresio (nije strogi citat).
Najvaznije da je korisnik zadovoljan, a to sto drugi besedi za tudje pare je cista dokolica.
Ja cu licno uvek birati proizvodjaca sa slicnim karakteristikama za manje para i to osetno manje i to je moj stav i stav svih onih koje pazare datu robu a znam ja odlicno da je najbolja Laica S2 sa pratecim objektivima za cca 40k evra.Taman bi pokrilo neko sitno panovanje voluharica i pop-nitni na Mig-u 29.
Btw, mogli bi spomenuti i sasvim solidnu (ne bolju) Sigmu APO 120-400mm f/4.5-5.6 DG OS HSM, malo trazi fokus nije instant ali kada ubode reze.I onako je stalak tu neminovan...
I evo sad pitanje i to za Nebojsu da li bi pre isao na 70-300VR ili 120-400 DG OS HSM, cini mi se da je negde provukao test sa 70-300 ali za Sigmu nisam siguran...
Ima Nikon AF 80-400 f/4.5-5.6D VR samo sam nesto tanak sa kusurom.
Nema sumnje (i to govorim napamet) da je N bolji od S ali imamo i paralelu od 1800 spram 700 evra, stvarno teba dodati jos samo malo
[ beske @ 15.07.2010. 13:20 ] @
Citat:
EmirHozic: ...nadam se da sam dovoljno polako ukazao sta ja vidim kao fotoksenofobiju jer dok se neko zove kako se zove(sigma, tamon, ibrahim, stefan, nemanja, tokina) mora da je los jer nije nas cisti fini kontrolisanog porjekla koje samo po sebi jasno jer na njemu pise to i to.

@Emire

kao sto vec davno rekoh... da bi nekome argumentovano mogao da repliciras, red je prvo sa njim da se i "upoznas"... ovako SVE sto pises ispada cisto nasumicno lupetanje, odraz velikih frustracija, licnih animoziteta i ocigledne iskompleksiranost...

jer,

da si samo malo truda ulozio u "upoznavanje" mogao si saznati pre svega na ocnovu cega ja gradim svoje misljenje i na koji nacin i zasto ga bas tako izrazavam, i mozda bi ti bilo jasnije zasto stalno insistiram na terminu koji je ocigledno tebi i @LG-u potpuno nepoznat a zove se vlastito iskustvo, itd, itd...

da si samo malo truda ulozio, mogao si ovde naci jako mnogo mojih i komentara i slika (i kategorisanih, i test, crop, kadar, kakvih god...), sa dosta ozbiljnih Sigminih objektiva (12-24mm F4.5-5.6 EX DG, 24-70mm F2.8 EX DG, 70-200mm F2.8 EX DG, 120-300mm F2.8 EX DG APO HSM, 150-500mm F5-6.3 APO DG OS HSM...) ali i recimo Tokine AF 16-50mm f/2.8 AT-X Pro DX i prilicno ostrih diskusija u kojima sam pisao o kvalitetu istih ukljucujuci cak i dva mini testa za Sigmu 120-300mm f/2.8 i Sigmu 150-500mm f/5-6.3 OS koje ti nije kasno ni sada da pogledas, ne bi li shvatio koliko si daleko otisao u neargumentovanim ispadima prepunim predrasuda, gluposti...

ali neeeee... ti si ipak radije izabrao put u kome ces se nekome obracati koristeci termine fasista i ksenofobicno, time samo dokazujuci da je tvoj, bas kao i i @LG-jev...

Citat:
ArtCool: ...odraz frustaracija i nezadovoljstva u privatnom zivotu koji se na ovakav nacin ispoljava i javno.

...jako veliki i ozbiljan problem, sto se i vidi iz svakog nepromisljeno i napamet ispisanog posta, i da je kao takav prevelik cak i za vas same, te samim tim i zasluzuje ozbiljniju (strucnu) analizu.


[Ovu poruku je menjao beske dana 15.07.2010. u 14:42 GMT+1]
[ Zoran Rodic @ 15.07.2010. 13:45 ] @
Citat:
ArtCool: znam ja odlicno da je najbolja Laica S2 sa pratecim objektivima za cca 40k evra.



E vidiš, baš sam nešto guglao o tome ... pa taman, da priuipitam tebe iz prve ruke.

Dakle, prednost Leica S2 sa pratećim objektivima do 40K ili Canon 1Ds MarkIII sa staklima do 10K ?


[ EmirHozic @ 15.07.2010. 13:49 ] @
jedna poluistina je puna neistina, ko je koga nazvao fasistom
ksenofobija je mrznja onih drugih, drugacijih, po nazivu,imenu,izgledu ili nekoj drugoj predrasudi a naveo sam gore citat u vezi offbrand objektiva zasto sam to nazvao fotoksenofobijom
sad se nesto prica razvodnjava i azmeksava u stilu mog starog komsije ...eeeee dijete znas li ti kad sam ja ono tako k'o ti davno sam ja to i to....

svaka cast i tebi i tvojim testovima, citao sam ja njih i pregledao kadar po kadar, i jos mi nije jasnije da se pozivas na svoje testove, koristis spomenutu opremu, i gdje god se ko pojavi na forumu sa idejom o tome grakne se na njega ko na zadnju fukaru kako to ne valja.

eto i sad ti meni reci nakon sto si me nazvao kompleksasem, neznalicom, dugokosim umjetnikom(sto ti pogotovo zamjeram jer ja se redovno sisam) te si rekao da sve sto napisem lupetam, odrazavam svoje frustracije i ocitu iskompleksiranost

mislim da bezveze pjenis, bez imalo potrebe