[ Ivan Dimkovic @ 06.07.2010. 15:54 ] @
http://news.bbc.co.uk/2/hi/world/middle_east/10527088.stm

Citat:

The Ministry of Culture and Islamic Guidance has published a guide to men's hairstyles. Short, neat hair is approved; ponytails are definitely not.

The styles are to be showcased in a "modesty and veil" conference later this month.




Frizeri ce dobiti instrukcije sa odobrenim 'zurakma :) Valjda ce se stvoriti crno trziste ilegalnih frizura - ono, moracete frizeru da platite duplo kako bi vas osisao van propisa hahahahah :)))

[ Isak666 @ 06.07.2010. 16:06 ] @
Pa Dimkovicu, ako se zemlja ne stiti od kulture koju serviraju zapadni centri moci ostalima centrima nemoci, moze doci do totalnog nepostovanja zakona u toj zemlji - posebno saobracajnih.

http://www.elitemadzone.org/t404189-4#2642463

Pa ti sad gledaj hoces li dozvoliti frizure kao sto nosi Brus Vilis ili Snup Dog.
[ Ivan Dimkovic @ 06.07.2010. 16:08 ] @
Pa da, treba se ugledati na Iran i bice sve OK :)
[ combuster @ 06.07.2010. 16:09 ] @
Pa mozes da platis duplo frizeru - samo mislim da ti sleduje robija, vesanje, bicevanje, kamenovanje etc kad te pandur ili vlast vide...
[ barakuda111 @ 06.07.2010. 16:10 ] @
A i ti iranci se muce bezveze. Umesto da sve ljude zatvore u obore 2x2m i samo da ih muzu po potrebi.
[ Ivan Dimkovic @ 06.07.2010. 16:10 ] @
Ma jok, nije strasno toliko koliko sam cuo od ljudi koji su isli u Teheran - time se bavi neka verska murija, proveravaju da li zene nose "repression-compatible" odoru i sl... verovatno ce oni da proveravaju i 'zurke....

Zene samo mogu da fasuju druzenje sa murijom i neke prijave ako se zateknu na pogresnom mestu u pogresno vreme sa previse "ne-islamskom" odecom (mada je to u Iranu prilicno rastegljivo btw)... doduse, mozda tipove malo zveknu i pendrekom, sta znas :)

Nego, jos samo da prepisu mandatory Linux distro i to bi bilo to :)
[ Isak666 @ 06.07.2010. 16:16 ] @
Gde je onaj lik - neki Turkmenistan ili tako nesto - gde je propisao mesece u godini po svojoj familiji ili vec tako nesto i zabranio zlatne zube?

E to je vec kreativno upravljanje mocima apsolutne vlasti.
[ Ivan Dimkovic @ 06.07.2010. 16:17 ] @
Turkmenistan naravno - sa cuvenim rahmetli Saparmurat Niyazov-om zvanim "Turkmenbashi" :)

Doduse Iran je prilicno daleko od Turkmenistana po mnogim merilima... verovatno bi sada bili najjaca zemlja na bliskom istoku da im se nije desio "narod" tj. islamska revolucija.
[ Shadowed @ 06.07.2010. 16:40 ] @
Eto neceg gde ce zene imati vece slobode:

[ žutokljunac @ 06.07.2010. 17:02 ] @
Koliko ljudi malo znaju o Iranu, uverio sam se kada je jedan jako pametan član ovog Foruma, i dečko čije postove rado čitam, napisao totalnu glupost o toj zemlji i tom narodu. Propaganda je čudo.
Ta histerija o zaostalom i zatucanom Iranu, mi baš ide na onu stvar.
Prvenstveno što sam i sam trebao da idem u te krajeve, jako blizu Iranu.
Mnogo je zanimljivo kako ljudi ne obraćaju pažnju na to kako se susedni Irak i Avganistan svakodnevno ruše i pljačkaju na najbrutalniji način. Izgleda da se ista sudbina sprema i Iranu, ali pre toga, treba ih dobro medijski obraditi, pa će ljudi ostati nezainteresovani, i sa komentarima " tako im i treba ". Ili kao par komentara na ovu vest o kamenovanju.
Iran iz drugačijeg ugla. Rekao bih, iz "normalnijeg" ugla.
http://www.index.hr/forum/defa...p;idf=5&idt=155879&p=1
[ Ivan Dimkovic @ 06.07.2010. 17:42 ] @
Vidi, zutokljunac,

Ja sam prvi koji ce reci da je Iran daleko ispred mnogih drugih zemalja u okolini sto se obrazovanja i kulture tice - medjutim, cinjenica stoji da propisuju dress-code a, od sada, i frizure :-)))

Mislim, mozemo mi to da kvalifikujemo ovako ili onako... ali cinjenica jeste takva.

A to sto je Iran napredniji od Avganistana i Turkmenistana i sto bi vrlo lako bio napredniji od onih arapskih emirata da nisu imali revoluciju - to jeste tacno. Opet, stoji i onaj drugi deo price - kao recimo sikaniranje zena na ulici za koje nekakva verska brigada umisli da su suvise "provokativne".

Cisto FYI - Iran je pocetkom 70-tih narucio 2 konkorda i bili su zapravo poslednja zemlja sa ponistenim narudzbinama 1980-te - Iran Air je u to vreme bio najbrze rastuca avio kompanija sa zavidnim bezbednosnim skorom. Iran je, takodje, druga zemlja na bliskom istoku koja je imala let do NYC-a - prvi je bio Izrael. Po svemu sto se desavalo, bili su prilicno napredni. Ekonomija im je bila jaca od turske...

A onda im se desila narodna revolucija.... danas im je ekonomija nekoliko puta slabija od turske.

Danas bi Iran verovatno bio ono sto su UAE - samo verovatno jos nekoliko puta razvijeniji. Ali je sticajem kretenskih okolnosti, i jedne ogavne intervencije MI6 i CIA-e gde su slepacki u paranoji od moguce komunisticke revolucije svrgnuli demokratski izabranog premijera Irana i vrlo verovatno zasejali seme buduce islamske revolucije, postao zatvorena i nazadna zemlja.

Steta.
[ burex @ 06.07.2010. 18:57 ] @
Kratki flashback: http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/4157121.stm
[ Isak666 @ 06.07.2010. 21:54 ] @
Celu tu pricu sa verskom policijom (ili kako joj je vec naziv) u Iranu ili saudijskom Komisijom za promovisanje morala i sprecavanje greha - ja ne kontam.
Jake zemlje, koje imaju vise manje otvorene kontakte sa drugim zemljama, a takvi metodi kontrole.
Cudno.

Imaju i u Izraelu slicne likove koji cimaju ljude po ulici, ali opet bar nisu drzavno telo i neretko popiju i po koji pendrek kad preteraju.

Ajde ometas signal BBCa i DWa. Ok, kontrolises informacije, mozda nesto utices na javno mnjenje.
Ali sta fckn frizura menja kod bilo koga?

[ Srđan Pavlović @ 07.07.2010. 01:56 ] @
Jel su i zulufi "included" u propisima - ili njih mozes kako 'oces? :-)
[ barakuda111 @ 07.07.2010. 07:41 ] @
Sta ako nemas para za frizera :)
[ mmix @ 07.07.2010. 11:07 ] @
Moram da primetim da su zurke kriminalne same po sebi
[ flighter_022 @ 07.07.2010. 11:11 ] @
Ako nemas za frizera, imas $1 za Gillete penu i... erm... zilet.
[ jnk @ 07.07.2010. 11:23 ] @
realno šta će muškarcu konjski rep?
[ maliradojca @ 07.07.2010. 11:26 ] @
Sta ce konju rep kao Nik Sloterov?
[ Predrag Supurovic @ 07.07.2010. 11:27 ] @
Svako drustvo funkcionise po nekim pravilima koja u njemu imaju smisla i sluze da drustvo bude uredjeno. Tesko je nekome ko ne pripada nekom drustvu da procenjuje da li su pravila u tom drustvu dobra. Da ne pricamo o tome da su merila po pravilu rastegljiva i ne koristi se isti arsin u svim situacijama.
[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2010. 11:33 ] @
Citat:

Tesko je nekome ko ne pripada nekom drustvu da procenjuje da li su pravila u tom drustvu dobra.


Tacno, procenjivati da li su pravila dobra ili ne je nesto sto je komplikovano pitanje... Ali se svakako pravila mogu komentarisati ako su u "Daily WTF" kategoriji za neko drugo drustvo :)
[ dejanet @ 07.07.2010. 12:09 ] @
Citat:
maliradojca: Sta ce konju rep kao Nik Sloterov? :)


Haha, do dzadza..

Elem i EU voli da propisuje, npr. kakav oblik krastavca sme da se prodaje(bila tema)...

U stvari volja da se nesto besmisleno propisuje i kinji raja, je univerzalna kategorija..
[ ArtCool @ 07.07.2010. 12:20 ] @
Hahaha, kako se zapad dobro zabavlja
[ Horvat @ 07.07.2010. 12:39 ] @
Citat:
dejanet
Elem i EU voli da propisuje, npr. kakav oblik krastavca sme da se prodaje(bila tema)...


ta debilana je ukinuta (cini mi se) prosle godine
[ drbogi @ 07.07.2010. 12:58 ] @
Pa i u Srbiji imaš zabranu da npr. u bermudama ulaziš u sudove, opštine, banke, stanice policije, itd. Tamo propisuju frizuru, ovde garderobu, isti qr. Uostalom, do 70. godina dvadesetog veka su i duže muške frizure u Srbiji bile zabranjene.
[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2010. 13:01 ] @
Ta debilana oko EU voca povrca jeste ukinuta ali je bila na snazi N godina.

Kolega iz ex-firme ima kucu u Spaniji i pricao mi sta je vidjao SVAKE godine - svako vece, posle berbe voca, sledi ELIMINACIJA (unistavanje) brda savrseno jestivog voca, zato sto ne odgovara striktnim EU normama, tipa zakrivljenost banane je veca od toga sta je Brisel propisao.

Nista bizarnije kaze da nije video u zivotu.. i, da, to pravilo jeste bilo bizarnije od ovih iranskih frizura :)
[ ArsenLupen @ 07.07.2010. 13:17 ] @
Citat:
svako vece, posle berbe voca, sledi ELIMINACIJA (unistavanje) brda savrseno jestivog voca, zato sto ne odgovara striktnim EU normama


Te koje su propisali tako bih obukao u onaj Boratov kupaci i pravac centar Teherana...
[ boxxter @ 07.07.2010. 14:14 ] @
Borat je iz ministarstva kulture Kazahstana. Oni nemaju problema sa frizurama. Jel ste znali da je Kazahstan veci od cele zapadne evrope?