[ damjankrulj @ 07.07.2010. 16:45 ] @
Kako postati vlasnik plaže,molio bih odgovor...
[ DaliborP @ 07.07.2010. 16:53 ] @
Obuces majicu sa natpisom "Vlasnik plaze" i pojavis se na plazi...
[ maksvel @ 07.07.2010. 16:56 ] @
Mislim da su te plaže i sl. mahom u vlasništvu države, te da ih eventualno možeš iznajmiti, a teže kupiti.
[ jablan @ 07.07.2010. 17:04 ] @
U BIH ili negde drugde?
[ damjankrulj @ 07.07.2010. 17:17 ] @
Crna Gora i BiH.
[ Miroslav Cvejić @ 07.07.2010. 17:25 ] @
Odustao si od bliskog istoka pa bi da se baciš na posao u regionu? :D
[ damjankrulj @ 07.07.2010. 17:43 ] @
Hahahahhaha,ne znam šta bih ti rekao,pa i nisam baš. xD
[ Isak666 @ 07.07.2010. 18:14 ] @
Prvo moras da se cujes sa Djukanovicem i ekipom, pa onda eventuelno nesto da se dogovorite - bar za CG ;)

http://www.monitor.co.me/index...1211:broj-1026&Itemid=2220
[ damjankrulj @ 07.07.2010. 20:45 ] @
Čitao sam već ovo Bepler ili mještani,a zbog čega sa njim treba biti dogovor?
[ Isak666 @ 07.07.2010. 21:30 ] @
Onda nisi citao sa razumevanjem, sto bi rekla moja uciteljica ;)

Citat:
Ovo istorijsko mjesto u Reževićima uživa status spomenika kulture na osnovu rješenja Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture iz 1994. godine.

Ta činjenica nije spriječila organe Opštine Budva da zaleđe atraktivnog morskog žala obraslo bujnom mediteranskom vegetacijom urbanizuje i betonira u cijelosti po izričitoj želji vlasnika glasovite firme Bepler, koju iz sjenke kontrolišu najuticajnije ličnosti političkog i privrednog miljea u Crnoj Gori.

Posljednjih nekoliko godina ovu plažu po osnovu zakupa drži kompanija Bepler, koja je u zaleđu prije pet godina kupila parcelu veličine 4,2 hektara. Ugovor o zakupu s Beplerom istekao je prije šest mjeseci, Morsko dobro nije u međuvremenu raspisalo javni tender za korišćenje plaže, tako da čuvena plaža Drobni pijesak ovoga ljeta po svemu sudeći ostaje bez zakupca.

Većina poslovnih poteza ove firme bila je u sukobu sa zakonom. Do imovine velike vrijednosti uglavnom su dolazili protekcijom, prevarom, kupovinom državne zemlje po esktremno niskim cijenama, uz obilato korišćenje moći i uticaja visoko pozicioniranih članova vladajuće koalicije DPS-SDP.
[ a1200 @ 07.07.2010. 22:03 ] @
A mene interesuje kako postati kapetan na belu ladju? :)
Nemislis valjda da se to na ovim prostorima radi u opstini/na nekom konkursu legalno :)

Ocigledno je da i za jedno i za drugo, u velikoj vecini slucajeva (a posebno na ovim prostorima), moras da imas veze u vladajucoj garnituri... pamet i sposobnost je pozeljan kvalitet, ali ne i neophodan (pamet cesto moze da odmogne). Bitno je da imas vezu, i da platis kome treba, mudro cutis, i savijas se ponizno do poda kad te mocni pogledaju, budes sa svima dobar...