[ bajic6 @ 08.07.2010. 16:46 ] @
dakle, ubacim cd od xp, i prodje ona procedura, selektujem particiju, ali kad mi zavrsi formatiranje, i ono "copying" sistem mi reboot, i ponovo se vrati na isti korak, "da li želite instalirati xp"
ima li. kakvo rijesenje ?
dakle: zavrsi mi ovaj korak
http://shrani.si/f/29/N1/2KF0lzT5/4.jpg

i ponovo mi vrati na http://shrani.si/f/V/13f/PZ21E0X/1.jpg
[ Miroslav Cvejić @ 08.07.2010. 17:44 ] @
U BIOSu stavi da prvo pokuša boot sa CDa a zatim sa harda, pa ako ne pritisneš bilo koji taster da krene instalacija nastaviće sledeći horad podizanjem sistema sa harda.
[ goran9888 @ 08.07.2010. 17:47 ] @
Ili jos bolja solucija.

Nakon prve slike (kada se racunar restartuje) udji u BIOS i namesti da ti first boot bude HDD. I naravno, nista ne pritiskaj dok se ne nastavi instalacija Windows-a.
[ bajic6 @ 09.07.2010. 06:51 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: U BIOSu stavi da prvo pokuša boot sa CDa a zatim sa harda, pa ako ne pritisneš bilo koji taster da krene instalacija nastaviće sledeći horad podizanjem sistema sa harda.

ovo ne ide.
ovu drugu soluciju cu probat danas.
[ bajic6 @ 09.07.2010. 14:25 ] @
Citat:
goran9888: Ili jos bolja solucija.

Nakon prve slike (kada se racunar restartuje) udji u BIOS i namesti da ti first boot bude HDD. I naravno, nista ne pritiskaj dok se ne nastavi instalacija Windows-a.

nista. opet me vrati na staro.
ima li kakav savjet ?
gdje ba zapelo ?
da nije do cd na kojem se windows nalazi ?
[ calexx @ 09.07.2010. 16:34 ] @
Jedino ako nisi postavio hard u boot redaljku pa ga i ne pogleda. Proveri da li ga bios vidi i da li je prvi na spisku.
[ bajic6 @ 09.07.2010. 17:10 ] @
Citat:
calexx: Jedino ako nisi postavio hard u boot redaljku pa ga i ne pogleda. Proveri da li ga bios vidi i da li je prvi na spisku.

kako da to provjerim ?
[ calexx @ 09.07.2010. 18:03 ] @
Zar nisi pre početka svega podešavao boot prioritet? Uđeš u bios i potražiš nešto vezano za boot pa ako ne ide, onda da probamo da pomognemo.
[ skeva85 @ 09.07.2010. 21:48 ] @
ma ako ne znash to da podesish u biosu ti kada ti se posle formatiranja diska i kopiranja restartuje rachunar ti odmah izvadi disk windowsa i to je to :) jbg ba je ba :)
[ deamond43 @ 01.09.2010. 20:39 ] @
Pozdrav svima, imam problem sa instalaciom windowsa, kada mi napise ono na pocetku press any key... samo se zablokira i ne moze da krene dalje. Neznam da li ima ikakve veze sa tim ali primijetio sam da mi se u poslednje vrijeme ventilator za hladjenje cuje znatno jace nego sto je uobicajeno. Molim vas pomozite ako neko zna u cemu je problem, unaprijed hvala.
[ vidjen @ 15.09.2010. 00:50 ] @
Imam i ja isti problem...Imam Acer Aspire E360 desctop racunar sa firmiranim delovima svasta sam pokusao i nista,kada podesim boot from cd sam se ocita bez -pres any key to boot from cd- nakon formatiranja i setupa datoteka,restart i jovo nanovonikako da pokrene instalaciju XP...najvise sumnjam da je problem u BIOS-u jer je i on vlasnistvo ACER Korporacije a ne original od proizvodjaca ploce. Ako neko ima neko resenje bio bih veoma zahvalan,samo se nadam da nije u pitanju fleshovanje BIOS-a....POZDRAV
[ calexx @ 15.09.2010. 01:14 ] @
Kada završi prva tura i sistem se restartuje, uđi u bios i vrati da hard bude prvi. Ako to ne pomogne, onda je problem sa hardom ... pošto je u pitanju SATA hard, jesi li uvalio drajvere za SATA kontroler na početku instalacije?