[ Horvat @ 09.07.2010. 16:43 ] @
Verujem da će ovo mnogima kao i meni poslužiti, pa sam odlučio ova saznanja da podelim s vama

naime, već izvesno vreme posedujem jednu usb memoriju koja je samo jedan kratak period radila, a od tada ne radi. Pokušavao sam već svašta, uglavnom sve je ovde pominjano, počev od onog hp-ovog format alata, pa do ne znam čega, ali, naravno, ništa nije uplodilo rodom.

I danas sasvim slučajno naiđem na jednu temu na jednom drugom forumu (reklamirati ga neću) u kojem lik daje program za čitanje koji je chip u usb šteku i kaže da će dati program koji pomaže da se sredi određeni usb (zapamtite, ne postoji univerzalni alat za sve usb memorije), međutim lik se nije pojavljivao tamo već duže (a razlog zašto nije dao gotovo rešenje je jer se file-ovi nalaze na nekom kineskom forumu, a on je tamo registrovan...međutim, postoji alternative ;) )

program sam naravno skinuo i isprobao...a sada detalji

prvo skinete program (staviću ga u prilog, mali je), pokrenete ga i dobijete ovako nešto



i tu vidite koji je chip u vašoj usb memoriji (konkretno u mojoj je oti2168)

zatim odete na link koji piše pored "tools on web", konkretno, kod mene piše
Code:
http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=20620

što naravno, kod vas ne mora pisati, već neki drugi

odradite pretragu stranice, pri čemu za upit upišete ime vašeg chipa (npr. oti2168)
i dobijete linkove do tema u kojima se nalaze (broj tema može biti 1 ili više) alati za vaš usb štek

konkretno, kod mene su u pitanju dve teme, u jednoj se nalazi
Citat:
PTMD2.9.0.11D

a u drugoj
Citat:
OTI2168&6828方案U盘量产修复工具V2.855


poželjno je nabaviti sve alate koje nađete, jer se može desiti da jedan ne pomaže, a drugi da pomaže
pronaći alate možete na više načina

jedan je da kopirate ime datoteke koju ste našli na kineskom site-u, npr.
Code:
 PTMD2.9.0.11D量产工具软件.zip 

i da odete na google i sve to potražite

naravno, kao rezultat u ovom slučaju ćete dobiti samo neke kineske site-ove, pa je malo zeznuto snaći se koje je dugme za skidanje (ali ne i nemoguće)

drugi način je da odete na site

i u pretragu upišite ime chipa iz vašeg usb-a i tražite ime programa koje odgovara onom što ste našli na kineskom site-u (konkretno u ovom primeru u pretragu upisati oti2168 i tražiti ptdm2.9.0.11d)


nakon ovoga pokrenete program koji ste skinuli i "igrate se", ovde ne postoji univerzalno rešenje, ali postoji šansa da u datoteci koju ste skinuli sa programom postoji i objašnjenje kako taj program koristiti


----
problem s mojim usb-om je bio da kada pritisnem na slovo (h) usb memorije, izbaci mi da ne može da pristupi podacima jer usb nije formatiran i nikakav format tu nije pomagao

sada nakon ovog ga raspoznaje,mogu da prebacim file-ove i datoteke ostaju

koliko je trajno rešenje, ne znam, tek sam nadošao na ovo


ja vam ovo nikako ne preporučujem da isprobavate na ispravnim usb memorijama jer možete nešto ukakiti jako
ovo vam dođe kao zadnja prilika, prije nego sto usb memorija poljubi kantu za otpatke i ovo činite na sopstvenu odgovornost, ja nisam ni u kom obliku odgovoran

e,da, još da napomenem, pretragu chip-a možete probati i bez prefiksa, samo sa brojevima (u mom primeru samo sa 2168 umesto oti2168), jer može biti da postoje neke sitne izmene (npr. da piše "oti 2168" umesto "oti2168") i da zbog toga ne nađete ništa



puno sreće i nadam se da će barem jednoj osobi ovo poslužiti
[ kresha @ 02.09.2010. 15:14 ] @
Bravo majstore i ja sam imao isti problem i resio sam to uz tvoju pomoc !! Prvo sam iscitao cip pomocu onog programceta a posle sam preko Googla nasao program AlcorMP (posto je moj cip od tog proizvodjaca) i uspeo da ga isformatiram i vratim u zivot !!!
[ Horvat @ 04.09.2010. 07:24 ] @
nema na cemu,drago mi je da je barem nekom posluzilo :]
[ yolja624 @ 04.09.2010. 09:18 ] @
cisto da ti se i ja zahvalim na ovom tekstu - veoma korisno!!!!!
[ Ubleha @ 12.09.2010. 14:40 ] @
I od mene hvala, i ja sam jedan od 4Gb popravio
[ vetvet @ 22.09.2010. 09:55 ] @
Hvala, ja sam popravio svoj USB od 8 G.
Malo su me kinezi zbunili ali sam se izvukao i popravio USB po tvojim uputstvima.
[ bAD dAY @ 07.10.2010. 11:03 ] @
pokusao sam na ovim sajtovime koje si rekao isprobao mali milion tih programcica ali i dalje nisam uspeo da oporavim kinston datatraveler usb 2.0 dt101 8gb. Mozda ja tu radim nesto pogresno pa bih molio samo za neka objasnjenja u vezi podesavanja ona dva ili tri osnovna programa. Kad ubacim fles se u my computeru ponasa kao opticki medij (please insert disk into drive F) pa verujem da je neki id br koji odredjuje tip uredjaja nepravilan pa ga zato komp tako prepoznaje. Cisto me interesuje da li neki od tih programa moze to da sredi i koji i neka uputstva oko podesavanja ako su potrebna. Chip genius izbacuje sledece

Device Name: +[F:]+USB Mass Storage Device(GENERIC USB Mass Storage USB Device)

PnP Device ID: VID = 0C76 PID = 0005
Serial Number: 5&&28E271E&&0&&2
Revision: 1.00

Device Type: Standard USB device - USB2.0 Full-Speed (USB1.1)

Chip Vendor: SSS
Chip Part-Number: SSS6677

Product Vendor: (N/A)
Product Model: (N/A)
[ Horvat @ 07.10.2010. 21:14 ] @
a koji link ti izbaci pored "tools on web"?

daj to pa cu ti pokusati naci neki programcic koji ti mozda pomogne
(da napomenem, ja to bas i ne mogu testirati, jer nemam tvoj uredjaj)

[ bAD dAY @ 08.10.2010. 10:25 ] @
http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=20620

probao sam skoro sve alate za SSS6677 sa ovog sajta, na nekima mi je izlazilo device not supported, a na par onih koji su hteli odradio sam sve one error message operacije redom i nista (mislim da mi je kad ga pokrenem izbacio gresku 255, naravno nju sam prvo dole obelezio i klknuo start). Cisto me interesuje kako ste vi to uradili, jeste li samo isli na start pa se to sredilo ili imaju neka podesavanja

[Ovu poruku je menjao bAD dAY dana 08.10.2010. u 11:43 GMT+1]
[ Horvat @ 08.10.2010. 12:59 ] @
aha, isprobao si vec

pa, po secanju, ja sam morao cackati podesavanja, iz jedno 10-og pokusaja sam uspeo nesto,
ako ima podesavanje velicine memorije, probaj i s time da se igras, stavi na onoliko koliko stvarno jeste, ili nesto manje, pa onda probaj
[ ivan_sim @ 20.02.2011. 23:10 ] @
Ima li pomoci za moju flash memoriju?
Ne razumem nista sa onog kineskog sajta.
Ne prikazuje mi model cipa.
Molim za pomoc.

http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=53927
[ Horvat @ 22.02.2011. 23:46 ] @
ovo je, rekao bih, hw problem

evo sad sam pogledao i link, na linku preporucuju (zakljucak po slikama), da rastavis usb, i da proveris kontakte, da nije neki u kratkom spoju sa susednim ili slicno

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 23.02.2011. u 00:56 GMT+1]
[ bakara @ 10.04.2011. 12:25 ] @
meni ne pomaze?

Device Name: +[H:]+Generic USB Hub(Kingmax USB2.0 FlashDisk USB Device)

PnP Device ID: VID = 05E3 PID = 0604
Serial Number: 5&&29DBE456&&0&&3
Revision: 2.00

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: (No match record)
Chip Part-Number: (No match record)

Product Vendor: Kingmax
Product Model: USB2.0 FlashDisk

Tools on Web: (N/A)
[ ChanMaster @ 10.04.2011. 17:17 ] @
Ja sknimio programce i javim cim upotrebim..
[ englivio @ 30.07.2011. 23:21 ] @
POZZ.. LJUDI IMA LI NEKO NEKI SOFTWARE ZA POPRAVKU FLESKE KINGSTON DATA TRAVLER 16GB../FLES PRILIKOM UBACIVANJA U USB JAVLJA DA JOJ JE POTREBNO FORMATIRANJE ALI NECE DA SE FORMATIRA!!!!CHIP GENIUS PROGRAM JAVLA SLEDECE >USB MASS STORAGE DEVICE(GENERIC USB MASS STORAGE USB DEVICE)....PNP DEVICE ID:VID=0951 PID:1067 SERIAL NUMBER:0014780DE1A1F980A5260A9D....DEVICE TYPE:STANDARD USB DEVICE....CHIP VENDOR:SKYMEDI(??)...CHIP PART NUMBER:SK6211/SK6281....PRODUCT VENDOR:GENERIC...PRODUCT MODEL:USB MASS STORAGE....TOOLS ON WEB:http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=4345 ja nikako da nadjem odgovarajuci alat(sve upadam na sajtove pisane na kineski) ako neko ima resenje ili softwer PLEASE HELP!!!!!!!
[ Leektor @ 29.09.2011. 20:15 ] @
Alal ti vera, majstore!!!!!
[ gilopile @ 30.09.2011. 08:09 ] @
Hvala najlepse, vrlo korisno!
[ Horvat @ 04.10.2011. 19:14 ] @
sad sam tek skontao poruku

@englivio, lepo na tom linku nadjes deo
Citat:
Skymedi

i onda odmah ispod toga imas
Citat:


SK6211BB_PDT_20090805(数码之家首发)
http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=123938

SK6211_PDT_20090709_BA发布
http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=120486

擎泰SK6211BA量产工具20090227版(MyDigit首發)
http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=87827

SK6211BA MPtool擎泰量产工具(2009年最新官方中文版)
http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=80632#0

SK6211BA MP Tool(2008年终极版)
http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=74054

SK6211BA量产工具20080917版
http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=57091

i posto ti pise da je chip sk6211 ili sk6281, skines svaki programcic sa tim predznakom (neki su vec kopirani), tj kliknes na link, pa onda "ubadas" koje je dugme za download (i upadas na sajtove pisane na kinesKOM, jer je alat kineski)

---

@bakara, steta, izgleda programcic u tom trenu jos nije imao taj usb u bazi, probaj sad s novom bazom
[ bakara @ 04.10.2011. 19:26 ] @
Citat:
Horvat
---

@bakara, steta, izgleda programcic u tom trenu jos nije imao taj usb u bazi, probaj sad s novom bazom


Gotovo je sad...vec je u kanti, ko ga nadje mozda iskoristi
[ englivio @ 05.10.2011. 21:44 ] @
Pozdrav HORVAT-koji je pokrenuo lavinu korisnih saveta za amatere ,koji sada vracaju svoje mrtve flesh memorije!!!! JA SAM OZIVEO MOJ KINGSTON 4 GIGA!!!!!IT"S ALIVE!!! A EVO DOPRINOS I OD MENE(RUSKI VEB SA ALATIMA ZA FLESH,,,,da se ne mucite sa kinezima,,,OVDE IMA SVEGA!)link je:http://flashboot.ru/index.php?name=Files
[ Horvat @ 07.10.2011. 15:04 ] @
super sto si ga sredio, sto se linka tice, dao sam ga vec u prvoj poruci

@bakara e jebel ga ondak :D
[ braneso @ 22.10.2011. 09:53 ] @
Horvat druže (i ostali) ako možeš pomagaj: Naime, fleš memorija je radila besprekorno (Transcend JF V30 8GB) već 3 god a onda najednom (ne znam zbog čega) kad želim da pristupim "Removable Disk F" javi se poruka: "Please inster a disc into drive F"... Znači ne mogu ni formatirati podatke pa da ga ponovo koristim... Mislio sam da je neki virus pa sam probao i na linux-u ali ništa... Čitao sam ovaj tvoj post, skinuo onaj programčić ali sam zapeo na kineskom sajtu... Kad ukucam "chip number" u pretraživač, ne ponudi mi listu programa, već me baci na neku stranu koju ne razumem (verovatno neka registracija). Pitam se da li u ovom slučaju programi sa sajta mogu da pomognu kad se uopšte ne može pristupiti fleš memoriji...Ako možeš da ti pronađeš neke programčiće pa da mi pošalješ... Ako je još neko imao problema sa ovakvom porukom "Please inster a disc into drive F" neka okači svoja rešenja... Pozdrav svima i hvala unapred.
Slika:
[ Horvat @ 22.10.2011. 15:32 ] @
mislim da sam u prvoj poruci napisao da sam isto takav problem (please insert ...) imao i ja sa mojim stekom

hajde jos jednom kako da probas naci program za sebe
odes na link "tools on web", sacekas da se ucita stranica, pritisnes ctrl+f u svom pregledniku internet stranica, upises chip part no (au...) i trazis programe, i pritisnes na link, pa dobijes neki drugi kineski na kojem ti je jedno dugme za skidanje
AKO ti je ovo bockanje na kineskom jako zaj*b, otidjes na onaj ruski sto sam stavio u prvoj poruci, i upises tamo "chip part number" koji ti je chip genius izbacio
moguce da ces dobiti vise programcica, moguce da ce samo jedan od tih uspeti da uradi nesto
[ braneso @ 22.10.2011. 22:34 ] @
Horvat, druže hvala ...USPEO SAM da ga formatiram i flash je ponovo u funkciji !... Išao sam preko ruskih sajtova pošto na kineskim nikako nisam mogao da dođem do download-a. Ukucao sam u google-u "Chip Part-Number" mog fleša i otišao na neki ponuđeni ruski sajt. Pošto mi je za "Chip Part-Number" pisalo : AU6981~AU6985 (u pitanju je transcend flash v30 8 gb), nisam znao koji je od 5 čipova moj (AU6981,AU6982,AU6983,AU6984,AU6985), ali to su isčitali programi koje sam download-ovao. Prvi program je bio: "AlcorMP_AU698x_100128.rar" i on mi je izbacio grešku "30500 No support flash error". Zatim sam skinuo "AlcorMP(08.02.28)_AU6984.rar" i on mi je takođe napisao isti error, ali mi je isčitao broj moga čipa AU6983, tako da sam iz trećeg puta skinuo "AlcorMP(08092401).rar" koji podržava sledeće čipove: [AU6981, AU6982, AU6983, AU6984, AU6986, AU7640]. Čim sam video da je posle komande"start" počeo da skenira bed sektore na flešu znao sam da sam pronašao onaj pravi program. Nakon 20 min skeniranja automatski je uradio format i oživeo moju flash memoriju. Toliko od mene... Oni koji imaju transcend flash memoriju i isti (ili sličan) problem mogu u google-u ukucati fajlove koji sam gore spomenuo (*.rar-ove) i bez muke doći do downloada. Naravno ovo ne bi uspeo bez Horvata i njegovog linka za program od koga se počinje: "ChipGenius.rar"... Još jednom HORVAT VELIKO HVALA. Evo i slike nakon uspešno završenog posla:

LINK ruskog sajta: http://flashboot.ru/index.php?name=Files
[ Binary Mind @ 22.10.2011. 22:59 ] @
Upravo sam popravio vec otpisan sestrin Transcend od 2GB uz pomoc alata koji vidim da ima i na Ruskom i na Kineskom sajtu. Inace sam formatiranje uradio rucno pomocu nekog alata koji sam nasao u fascikli AlcorMP_AU698x_11.04.27. Egzekutabilni fajl kojim sam odradio format se zove Super USB.exe. Tema je korisna pa cu je topovati.
[ valerijan @ 30.10.2011. 23:23 ] @
zdravo,

imam sličan problem sa Transcend 16 GB JF V60.

Prijavljuje Write Protection problem.

Prateći uputstva iz ove teme, stigao sam do:

ChipGenius mi je prvo prijavio da je čip Alcor AU6983, ali posle par pokušaja sa AlcorMP programima više se ne pojavljuje USB ikona na Task Baru.
Još uvek se fleš vidi u My Computer-u.

Plus je čip promenjen kao Alcor AU6981-6985...

Skidao sam sa RUS sajta jer se sa CHI nisam snašao...

AlcorMP mi prijavljuje 600001: Write initial bad block table error Bad block 0/32768


p.s. u jednom trenutku sam uspeo da ga formatiram, ali na 8GB i čak da prebacim par fajlova (ali je kratko trajalo)

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 01.11.2011. u 01:00 GMT+1]
[ Horvat @ 31.10.2011. 07:26 ] @
Citat:
valerijan:
p.s. u jednom trenutku sam uspeo da ga formatiram, ali na 8GB i čak da prebacim par fajlova (ali je kratko trajalo)

a jesi siguran da je 16 gb a ne 8?
prodaju se mnogi laznjaci koji se predstavljaju sa vecim kapacitetom nego sto je zapravo

a sta si konkretno pokusao?
i kako se ne pojavljuje kad si uspeo da ga formatiras?

Citat:

AlcorMP mi prijavljuje 600001: Write initial bad block table error Bad block 0/32768

moraces mu smanjiti nekako velicinu, da preskoci taj los blok prilikom upisa/citanja
kako, ne znam, sve zavisi od tvog programcica ;)

puno srece

--
zaboravih
Citat:

Plus je čip promenjen kao Alcor AU6981-6985...

to samo znaci da je ic u "oblasti izmedju" 6981 i 6985, a u cega spada 6893 (to si verovatno s jednim programom promenio)
[ valerijan @ 31.10.2011. 08:29 ] @
@Horvat

Pratio sam tvoje uputstvo iz prvog posta:

Skinuo sam i instalirao ChipGenius. Koji je bez problema pročitao i naziv i kapacitet fleša, kao i sam čip Alcor AU6983.

Sa Kinezima se nisam snašao, ali sam preko Rusa skinuo nekoliko programa. Mislim da je AlcorMP(08092401) uspeo da ga formatira.

Još edan od njih je uspeo da ga formatira (ali na 8GB!), nisam bio zadovoljan pa sam prčkao dalje... I da stvari budu još gore, ni jedan USB port mi ne radi!

Windows cannot start this hardware device because its configuration information (in the registry) is incomplete or damaged. (Code 19)

Pokušao sam Repair Windows-a ali ništa...


p.s. rekao bih da nije lažnjak (par puta su mi neki od RUS programa pokazivali 16GB)

p.p.s. pokušaću da preskočim Bad block 0/32768 samo da se mi USB portovi ponovo prorade...
[ Horvat @ 31.10.2011. 09:13 ] @
kako si uspeo sjbati usb portove?!?!
idi u device manager, obrisi usb drivere i idi na scan new device

(ne radi ti ni jedan usb uredjaj,tako?)
[ valerijan @ 31.10.2011. 09:26 ] @
Sve sam to uradio (add new hardware, pronađe ih ali sa upozorenjem da neće ok raditi), ali bez rezultata...

Nijedan ne radi!

Notepal radi u svim portovima, dakle "struje" ima...

četiri Via Rev 5 or later Universal Host Controller imaju žuti !
kao i Via USB Enhanced Host Controller



p.s. verovatno se ovo dogodilo kad sam zbog nestanka Safely Remove Hardware ikonice, USB fleš izvadio tako što sam ga aninstalirao ili uradio eject iz My Computer-a.




[Ovu poruku je menjao valerijan dana 31.10.2011. u 11:04 GMT+1]
[ valerijan @ 31.10.2011. 12:20 ] @
Reinstalirao sam Windows...

Sad je sve ok.

Pored:

četiri Via Rev 5 or later Universal Host Controller-a

i jednog Via USB Enhanced Host Controller-a

imam pet USB Rot Hub ikonica u Device Manager-u (njih nakon incidenta nisam imao).


Normalno učitava fleš (problematični Transcend nisam ubacivao).


Sačekaću komentare, pre odluke da li da ponovo pokušam sa formatiranjem fleša.

Možda ću pokušati na desktopu, jer se sve ovo dogodilo na laptopu...


p.s. da li je moguće da je način na koji sam diskonektovao fleš (koji sam opisao u postu iznad ovog) prouzrokovao USB probleme?!


[Ovu poruku je menjao valerijan dana 31.10.2011. u 14:23 GMT+1]
[ braneso @ 31.10.2011. 21:10 ] @
Čitao sam probleme valerijan-a, i hteo bih da naglasima da nakon intervencije, (koju sam opisao u prethodnom postu) sa programom "AlcorMP(08092401).rar" takođe nisam imao u ikonu USB u Task Baru, i u "Safely remove hardware" nisam mogao da isključim USB jer ga nije ni bilo. Nije bilo ni nekih drugih hardwera (drajvera) koji su tu bili stalno kada sam išao na "Safely remove hardware"... Međutim ja sam fleš izlečio i on meni radi, kao što rade i svi drugi fleševi, samo me malo iritira što ne mogu da ga bezbedno uklonim (jer greška je verovatno i nastala zato što nisam koristio opciju "Safely remove hardware")... Horvat nije imao komentar na ovaj problem kod valerian-a pa bih ga zamolio ako ima neki predlog: kako da se vrate USB-ovi u "Safely remove hardware"? Pozdrav svima.
[ valerijan @ 31.10.2011. 21:44 ] @
@braneso

ja sam imao problem ne samo sa nepostojećom Safely remove hardware ikonicom, već i sa nestankom adekvatnih drajvera za USB generalno...

Aninstaliram ih u Device Manager-u, kliknem na Add new hardware...nađe ih, instalira ali prijavi grešku kod 19...

Tražio sam po netu, ali sam posle neuspešnog Repaira / reinstalacijom Windows-a rešio problem!



Ipak sam odlučio da probam i sa desktopom...interesantno je sa sam sa programom AU6980 2.1.2.0 uspeo da "oživim" Transcend-a,

ALI!!!

čim ga je pronašao i instalirao Windows je automatski eliminisao Safely remove hardware ikonicu!

Srećna okolnost je to što je u Device Manageru svaki USB port vidljiv (to u prethodnom/laptop slučaju nije bilo tako).

Transcend je trenutno funkcionalan (i to kao 16GB) prebacio sam 100MB fajlova da samo vidim da li je nestala Write Protection...

Posle toga, a to još traje, pustio sam da ga skenira Windowsov Error Check-er (i to traje već satima, ali izgleda ok...)

AU6980 2.1.2.0 je program koji se instalira. Ja sam ga instalirao i pokrenuo, nešto pročačkao i fleš je počeo da se instalira.
Nakon instalacije nije bio u funkciji (insert device opcija), ali je AU6980 2.1.2.0 zahtevao restart sistema...
nakon kojeg se Transcend pojavio u punom sjaju.

Što se tiče nepostojeće ikonice, juče sam pronašao neko rešenje (koje kod mene nije radilo, jer je fleš i u tom slučaju ostao nevidljiv).

Start - Run - pa prekopiraj:

RunDll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll

to bi trebalo da izbaci mogućnost za Safe Remove, ali ponavljam meni je i u tom prozoru ostao nevidljiv...

Postoji i opcija sa otvaranjem NOTEPAD fajla, pa kopiranjem:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR]
"Type"=dword:00000001
"Start"=dword:00000003
"ErrorControl"=dword:00000001
"ImagePath"=hex(2):73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,44,00,\
52,00,49,00,56,00,45,00,52,00,53,00,5c,00,55,00,53,00,42,00,53,00,54,00,4f,\
00,52,00,2e,00,53,00,59,00,53,00,00,00
"DisplayName"="USB Mass Storage Driver"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR\Security]
"Security"=hex:01,00,14,80,90,00,00,00,9c,00,00,00,14,00,00,00,30,00,00,00,02,\
00,1c,00,01,00,00,00,02,80,14,00,ff,01,0f,00,01,01,00,00,00,00,00,01,00,00,\
00,00,02,00,60,00,04,00,00,00,00,00,14,00,fd,01,02,00,01,01,00,00,00,00,00,\
05,12,00,00,00,00,00,18,00,ff,01,0f,00,01,02,00,00,00,00,00,05,20,00,00,00,\
20,02,00,00,00,00,14,00,8d,01,02,00,01,01,00,00,00,00,00,05,0b,00,00,00,00,\
00,18,00,fd,01,02,00,01,02,00,00,00,00,00,05,20,00,00,00,23,02,00,00,01,01,\
00,00,00,00,00,05,12,00,00,00,01,01,00,00,00,00,00,05,12,00,00,00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR\Enum]
"Count"=dword:00000001
"NextInstance"=dword:00000001
"0"="USB\\Vid_058f&Pid_6387\\NFNWIEBS"

a onda Save ALI sa ekstenzijom .reg

Pokretanje tog fajla je koliko vidim sređivalo problem, meni opet nije...


Ovo sam juče i danas tražio, pa ti ostavljam da bi mogao da suziš ili nastaviš pretragu (ako problem ostane)...


[Ovu poruku je menjao valerijan dana 01.11.2011. u 00:54 GMT+1]
[ Binary Mind @ 31.10.2011. 22:11 ] @
Ja sam uspesno osposobio za rad jedan Transcend i jedan Kingston na svom desktopu uz pomoc alata skinutih sa sajtova na koje je uputio Horvat. Jedino sto se desilo na desktopu je da sam izgubio autorun funkciju u Windows 7 ali to sam uspesno resio u registru tako sto sam obrisao jedan kljuc koji neki od programa ocigledno dopise u registar.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 01.11.2011. u 02:57 GMT+1]
[ valerijan @ 31.10.2011. 22:40 ] @
Kod mene je pri prvom, jučerašnjem pokretanju ChipGenius-a program sve lepo ispisao...i koji je čip i koji je fleš itd...

ali se posle problema sa drajverima se sve to izgubilo, sada ga vidi samo kao No Name, a čip u opsegu Alcor AU6981-6985!

Međutim Desktop ga je danas izvukao (iako i dalje kao No Name)...

Sad sam ubacio u Desktop drugi fleš da proverim da li je nestala ikonica...i jeste!
Važno je da se ovaj drugi fleš Corsair tom prilikom prvi put našao u tom portu, dakle prošao je kroz fazu instalacije...
pa je možda to prouzrokovalo nestanak ikonice)

Ali je posle gašenja kompa (naravno bez nasilnog vađenja fleša!) i dizanja sistema sve ok...

Program AU6980 2.1.2.0 sam "skinuo" iz sistema CC Cleaner-om pre gašenja kompa.

Safe ikonica je tu i to za oba fleša.

Transcend radi, 16GB...polako ću da prebacujem fajlove (i javiti da li je ok / a to će potrajati jer je matična P4BS266 SE, dakle USB 1.0).


[Ovu poruku je menjao valerijan dana 31.10.2011. u 23:56 GMT+1]
[ braneso @ 31.10.2011. 22:49 ] @
@valerijan: U prethodnom postu nisam dobro rekao za ikonicu USB u Task Baru-izvinjavam se... Naime meni se vidi ikonica "safely remove hardvare" u desnom donjem uglu, ali se u okviru nje ne prikazuje moj USB flash drive koji sam ubacio tako da ne mogu da ga "sigurno uklonim". Takođe i kod mene se vidi svaki USB port u Device Manager-u, tako da oni rade OK. E sad, ako ne postoji neko brzo bezazleno rešenje, ja tu ne bih ništa dirao-meni to mnogo ne smeta samo što me interesuje kako da vratim bezbedno uklanjanje flash-a (ako neko zna). Reinstalacija windows-a ne dolazi u obzir nikako jer imam veliki broj programa i alata koji su perfektno "uštimovani" za moje potrebe. Ako neko ima ideju neka okači... inače hvala na prethodnom odgovoru, ali nije za moj slučaj.
[ Horvat @ 01.11.2011. 08:49 ] @
znaci braneso-u samo problematicni usb nema safely remove
a valerijanu niti jedan?
cudno ( u oba slucaja), to bi trebalo prckati nesto po registry bazi, ali ne znam u kom delu (google "no safely remove usb flash memory" ne daje rezultate?)

samo mi jos recite sta se desava kada te usb memorije ustekate u druge kompove (npr ti valerijan u laptop), da li ih prepoznaje (redovno) i da li ima remove usb?

p.s. znam da u total commanderu mozete "ejectovati" usb (sto mu dodje ekvivalent s. remove), nije resenje, ali za prvu pomoc dok se ne nadje redovno
[ stil @ 01.11.2011. 08:56 ] @
Neka od mogućih rešenja:

http://tech-shinobi.com/archiv...ove-hardware-taskbar-icon.html

http://help.lockergnome.com/wi...am-working--ftopict426394.html
[ KrkaCiC @ 01.11.2011. 15:14 ] @
Pozdrav. Imam mp3 plejer,msi megastick 528,i problem je sledeci. Kad ga prikljucim na usb,na njemu se upali ekran na kom pise da je povezan sa pc-jem ali samo na kratko (inace ekran svetli non stop dok je ustekan). Znaci krene da se "podize" ali na kratko i tako u krug,upali se ekran pa ugasi u nedogled. Inace kad ga ukljucim sve radi perfektno na njemu,radi muzika bez problema,radi i snimanje,znaci memorija mu funkcionise. Nikako da ga povezem sa kompom da promenim muziku. Star je oko 6-7 godina,i nije preterano koriscen,vecinom je stajao. Moze li mu se nekako pomoci
[ valerijan @ 01.11.2011. 15:25 ] @
Moj Transcend 16GB JF V60 je nakon gore navedene i standardne krize identiteta
danas ponovo ispoljio i kompleks niže vrednosti...

Tačnije, jutros je pokazao da ima samo 500 ili 600 KB!!! (dakle, na granici suicida!).

Kad sam ga ponovo vratio u komp sve je bilo ok...16GB.

Prebacio sam oko 400 MB, ali je prilikom prebacivanja sledećeg fajla ponovo prijavio Write Protection.

Narednih dana ću ponoviti ceo postupak.


@Horvat

Kod mene Laptop sada prepoznaje Corsair (ali posle reinstalacije Windows-a), a Transcend nisam još testirao (da se ne ponovi problem sa drajverima)... Prvo ću ga testirati na nekim drugim kompovima, najverovatnije već sutra.

Mislim da moj problem sa Transcendom i Usb portovima ima veze sa isključivanjem iz My Computer-a (desni klik, pa uninstall).

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 01.11.2011. u 19:42 GMT+1]
[ stil @ 01.11.2011. 15:49 ] @
Citat:
KrkaCiC: Pozdrav. Imam mp3 plejer,msi megastick 528,i problem je sledeci. Kad ga prikljucim na usb,na njemu se upali ekran na kom pise da je povezan sa pc-jem ali samo na kratko (inace ekran svetli non stop dok je ustekan). Znaci krene da se "podize" ali na kratko i tako u krug,upali se ekran pa ugasi u nedogled. Inace kad ga ukljucim sve radi perfektno na njemu,radi muzika bez problema,radi i snimanje,znaci memorija mu funkcionise. Nikako da ga povezem sa kompom da promenim muziku. Star je oko 6-7 godina,i nije preterano koriscen,vecinom je stajao. Moze li mu se nekako pomoci :)


Drajver ?

http://rs.msi.com/product/ce/M...8.html#/?div=Driver&os=All
[ braneso @ 01.11.2011. 19:56 ] @
@Horvat
Citat:
znaci braneso-u samo problematicni usb nema safely remove a valerijanu niti jedan?
... Ne druže, ne samo problematični, već nijedan flesh koji ubacim ne mogu da uradim "safely remove" pošto ga nema na listi (kao da nije utaknut), ali sve radi normalno. U "safely remove hardvare" mi uvek stoji "safely remove ST3250620AS-Drives (D:,C:)" što ne znam od čega je, ali su uvek iznad ovoga pre upotrebe Alcora, bili i USB-ovi koji su utaknuti. Pozdrav.
[ valerijan @ 02.11.2011. 18:49 ] @
Danas na drugom Desktopu polovičan rezultat...

Loše strane:
nakon instalacije Transcend-a i upotrebe programa ChipGenius i AlcorMP(08092401) ponovo je nestala Safely Remove ikonica za sve Fleševe

Dobre strane:
ChipGenius je ponovo pročitao pravi čip AU6983 (ali je posle opet vratio AU6981-6986), a AlcorMP(08092401) je uspeo nešto da uradi tako
da sam prebacio 3GB...kad sam se vratio kući prebacio sam fajlove sa njega na moj Desktop.

Sutra ću sa trećeg Desktopa pokušati da popunim svih 16GB
[ valerijan @ 04.11.2011. 09:03 ] @
Na trećem Desktopu je sve OK!

Za dva dana sam prebacio 10GB (očigledno da je i na njima USB 1.0 + mnogo malih fajlova, 512 RAM itd...), a neke od tih fajlova sam uspešno prebacio na moj desktop, pokretao ih direktno sa fleša)

Na top Desktopu no.3 nisam koristio AlcorMP(08092401) i Safely Remove ikonica je tu (formatiranje sam uradio na Desktopu no.2 i na njemu je ikonica nestala za sve fleševe). Ubacivao sam fleš 10-ak puta. Očigledno da taj program uradi nešto, a moguće je da to ima veze i sa USB 1.0 pločama.

Sa laptopom još nisam pokušavao. To ću uraditi tek kad sve bude provereno.

Ovo je prvi Transcend koji imam, pa me zanima kako funkcioniše dioda koja je u njemu? Jer primećujem da varira način na koji svetli.
Npr. prebacujem jedan fajl od 700mb, počne da blinka brzo (kao na svakom drugom flešu) i onda uspori, pa svetlo samo blago pulsira.

Ovo može takođe da bude pokazatelj kvara samog fleša, ako to nije nešto normalno za 16GB Transcend.


[ KrkaCiC @ 09.11.2011. 17:51 ] @


Nije problem da sistem ne prepoznaje plejer,nego ne prijavljuje da je uopste nesto ustekano u USB. Na ekranu plejera se ppojavi pescani sat ali samo na kratko,pa nestane i tako u krug. Inace za njega ne treba drajver,mada sam optimista pa sam probao sa ovim iznad i isto. Win jednostavno ne vidi nista,jer plejer krene da se "podize" pa stane ... Ima li neko predstavu sta moze biti,jer kad se ukljuci radi sve normalno,cita pesme,pusta radio,snima itd...
[ valerijan @ 10.11.2011. 17:49 ] @
Transcend je izgleda na trenutak preminuo, danas sam ga ubacio u Desktop br.3 (Please insert...)

prijavljuje nešto: HelooMy_Sii: lsass.exe

Vidim da je to virus...

AlcorMP(08092401) ga je ponovo spasio...formatirao, ali samo na 8GB (od 16)


[Ovu poruku je menjao valerijan dana 10.11.2011. u 19:33 GMT+1]
[ nekoveckoristi @ 14.12.2011. 17:37 ] @
Imam kingston DT 310 256 Gb, na os 7 radi lepo ali sporo kao i na visti,medjutim na XP nece u opste da radi kao i to na dvd (ima usb ) ne vidi ga u opste ili ponekad prijavi error,imam i kingston dt101 (16gb) g2 sa njim nema problema.da li neko ima resenje kako da nateram dt310 d aradi na XP ?
[ milesavic @ 07.05.2012. 19:52 ] @
e ljudi ako nije problem da mi pomognete o ko trazelja programa za

Device Name: +[F:]+USB Mass Storage Device(ChipsBnk Flash Disk USB Device)

PnP Device ID: VID = 1E3D PID = 2093
Serial Number: 5&&2EEA3905&&0&&1
Revision: 5.00

Device Type: Standard USB device -

Chip Vendor: Chipsbank(??)
Chip Part-Number: CBM2093

Product Vendor: ChipsBnk
Product Model: Flash Disk


probao sam pronaci na kineskom sajtu ali bezuspjesno
[ cerveni @ 02.06.2012. 22:01 ] @
Malo sam se igrao sa starim USB flash-ovima Kingston 128Mb i Transced 2Gb. različiti kontroleri su u pitanju pa je i shodno tome različit softver za tzv oporavak.

Opisaću vam ovaj Transced 2Gb.

Trenutna verzija ChipGenius je v4.00.0025 baza koju gleda a nalazi se inicijalno na internetu nosi datum 2012-03-07 uz pomoć ovog programčića sam nasao koji
je mikro-kontroler u pitanju na Trasced flashu AU6983/AU6986



Posetio sam ovaj kineski sajt koji mi je preporučio i počeo da skidam redom programe i probam da li prepoznaju moju flašku. Usput sam još malo Googlao o AlcorMP tools-u
i našao dobro uputstvo ali na ruskom

Link

princip skidanja fajla sa kineskog sajta je sledeći na prvoj stranici koju vam učita web-browser kliknete na link koji ima u nazivu isti ili sličan tip kontrolera koji vam je pokazao
ChipGenius recimo AU698x je to slično.

otvoriće vam se nova stranica:



klikom na link otvara se treći prozor gde treba da kliknete kao na slici:



U AlcorMP tools ne klikćite na start dok sve ne podesite, radi vaše sigurnosti prepišite podatke koje vam izčita iz vašeg kontrolera.

Pošto sam ja menjao pid/vid pa i samo ime flash memorije Windows ga je ponovo prepoznao i ubacio u listu.

koristan alat za pregled šta je ikad ubacivano na vašem računaru u USB port UsbDview

Napomena:

AlcorMP tools mi je pomogao da kolegi spasim Kingston 32Gb sa kojim se on već oprostio.


[ kajtaz98 @ 17.07.2012. 21:07 ] @
ja sam moj fles izgoreo ispravljacem jer postoji neki nacin da se popravi?
[ Jericho @ 18.07.2012. 14:04 ] @
Citat:
kajtaz98: ja sam moj fles izgoreo ispravljacem jer postoji neki nacin da se popravi?

Postoji, transplantacija drugog flesa u telo sagorelog.
[ igizigi @ 15.09.2012. 21:11 ] @
Samo da javim da sam oporavio (još pre godinu dana otpisani) transcend 32gb koji se zablesaveo posle ubadanja u jedan pentium 4 sa usb 1.0 portovima. Računari su prepoznavali samo 6gb sa nje, a upis nije bio moguć. Probao sam bezbroj alata za formatiranje i low-level formatiranje - ali bez uspeha. Anti-virus programi takođe. Pomislio sam da ju je ubila loša voltaža, a kako su mi kolege kasnije rekle: "na ta dva usb porta su mnoge fleške dušu ispustile" ;).
Posle reanimacije sa jednim od programa sa ovog gorepomenutog ruskog sajta, fleš memorija radi u punom kapacitetu od 32 GB bez ikakvih problema (čita/piše kao prvog dana). A za malo da je zavrljačim u kantu - jer je samo skupljala prašinu i pravila lom na radnom stolu.
Koliko sam primetio, program je pri reparaciji pronao 26 loših blokova na njoj, nešto je reprirao (oko 5 minuta - jer je fleška veličine 32 GB), a zatim uflešovao novi firmware (trajalo je manje od sekunde), da bi se na kraju pojavio OK u zelenom prozoru. Još jednom hvala svima na podeljenom iskustvu i savetima.

[Ovu poruku je menjao igizigi dana 17.09.2012. u 11:09 GMT+1]
[ vitaativ @ 30.09.2012. 01:33 ] @
Dobio sam na poklon od VIPa fleš memoriju od 4gb, neispravnu.
Pokušao sam sa priloženim uputstvom nešto da uradim al program koji skinem (FC_MpTool_FC8308_FC8508_FC8406_v04.01.00) ne registruje fleš uopšte pa samim tim i nemože ništa da uradi. Jel neko nešto uspeo da popravi od ovih vipovih fleševa ili da ga priključim u kantu?
[ Horvat @ 07.10.2012. 09:57 ] @
vip fleske onaj kineski programcic ne prepoznaje (ne prepoznaje koji je chip unura), doduse ovo je na jednom uzorku :D
e sad, moguce resenje, skini hp-ov flash format alat, formatiraj s tim
pa formatiraj sa windowsovim
pa ga iscupaj
pa ubodi opet, ponovi formatiranje
pa probaj na drugom kompu da li radi upis, i da li upamti stanje i kad ga opet ubodes


verovatnoca da uspes je 40%

drugi savet, ako imas vremena,i volje, odes do vip i kakis o potrosackim pravima, kako su ti podvalili neispravan,bla bla
[ calexx @ 07.10.2012. 10:24 ] @
Previše sitno da bi se neko mlatio ... odeš do prve trafike, kupiš nov paket, uzmeš fiskalni račun i onda odneseš pokvarenu flešku na reklamaciju. Posle imaš dve ispravne. ;)
[ Goran Mijailovic @ 07.10.2012. 18:36 ] @
Meni njihova fleska radi u njihovoj prodavnici i kod mene na poslu a kod mene kuci i kod kolege ne radi i ne mozes ih ubediti da je neispravna. Ono sto sam primetio je da radi na firmiranim masinama (HP desktop, Samsung laptop, i sl.) a na nasim kucnim zbudz ne radi.
[ calexx @ 07.10.2012. 19:18 ] @
Ja sam probao 4 fleške i sve rade i kod mene i kod drugara u radnji. A kod njega je posebna priča, krš sa USB1.1 pa smo mu dodali USB karticu i izvukli neki produžni kablić ... i sve radi.
Izgleda da su probirljive ako ne rade ni na USB pozadi jer oni napred uglavnom i nisu merodavni.
[ Goran Mijailovic @ 07.10.2012. 19:26 ] @
Ja imam 3 komada, dve rade jedna ne.
[ cerveni @ 08.10.2012. 22:20 ] @
Ne znam sta ocekujete od flasheva koji vrede 1evro u VP. Utovaruju ih lopatom niko ih i ne prverava samo ih stancuju. Ja sam pre dva meseca kupio dve verbatim flash memorije od po 32Gb cena 2000 din.ukupno isao sam svesno na rizik da je moguce da ne radi ili da je neka prevara u pitanju. Ko sto se vec desavalo da prijavljuje brdo GB do prvog formatiranja........

Medjutim na moju veliku radost obe su bile ispravne, sad su deo moje kolekcije od ukupno 8 flash memorija koje imam. Lakse mi je da vucaram te dve nego onih 6 kom.

Prednje USB portove ne koristim zbog loseg iskustva, svako se danas razume u racunare pa sam zbog pogresno okrenutog napajanja na prednjim konektorima ostao bez 4GB Flashke sa sve dokumentacijom koju sam drzao samo na njoj.

[ Goran Mijailovic @ 20.10.2012. 08:00 ] @
Hm ocekujemo da rade ili da nam bar zamene neispravan primerak za ispravan?!
Koliko kostaju je nebitno za ovu pricu, mogu da kostaju i 50€ a da ih onaj ko se reklamira daje za dž na primer.
[ Najgori- @ 04.12.2012. 21:13 ] @
Evo malo i mog iskustva na temu USB popravki.
Moj flash (32GB Toshiba) nije mogao da se formatira u ntfs,na 99% se blokirao.
cmd.exe kao admin,bla,bla,bla...nista nije pomoglo.U fat32 se formatirao bez problema.
Prvo mi CipGenius nije mogao prepoznati uopste koji je cip unutra,proradilo sa verzijom 4.0
Kad sam video verziju cipa skinuo sam FC_MpTool_FC8308_FC8508_FC8406_v04.01.00 od brace rusa.
Tu nastaju problemi.Jedva prepoznaje usb i to iz 3-4 puta ali proradilo.
Posle popravke win7 mi je citao samo 3.83Gb (gde ga nadje ),ali je radio.Mogao sam i da ga formatiram iz windowsa u NTFS bez greske!
Gde nestade ostatak memorije? Posle pokretanja CipGenius-a opet,primetio sam da je ukupna velicina cipa ustvari 8GB!!!
To mi je potvrdio i FC_MpTool (sada ladno vidi usb) ,pa sam se odlucio da ponovo pokrenem program .
Na kraju sam dobio 2.88GB flash (sve ostalo su bad sektori ) ,kao i pad sistema jer su mi kompletno SVI usb portovi -cak i USB 3.0 otkazali.
Sistem sam sredio obicnim repair klikom (cak imam i safely remove ) a USB je zavrsio u kanti. haha
Kasnije sam na kineskom sajtu video da je ovo u stvari laznjak (hihihi) a to sam i na ruskom sajtu potvrdio.

E tako se to radi,baksuz do kraja! E da : usb sam kupio na limundu! Joooj!


[ makajislavko @ 28.05.2013. 08:34 ] @
I moj USB 8GB je "write protected", ali sam utvrdio da je to uradio HDD Regenerator,
ako neko zna da ga reprogramira-bilo bi siper.
A što se tiče ČipGenius on ne prepoznaje moj čip, koji sam ja skroz rastavio USB i na čipu
pročitao: "ALCOR" AU6998N , ima još neke oznake neznm dali je to važno.
Nisam video tu oznaku ni na onom sajtu, za koji približno da uzmem za probu. Hvala
[ makajislavko @ 28.05.2013. 10:48 ] @
Uspeo sam
novi čipgenius4.0 na ovom linku
https://static.elitesecurity.o...ads/2/6/2645017/ChipGenius.rar
a za alcor AU6998N na:
http://www.usbdev.ru/files/alcor/
Proba sam da stavim nešto na njega i upisao je, jedino na Propertis
piše da je RAW format, iako je u podešavanjima bilo FAT32.
Pozdrav
[ nane @ 29.12.2013. 21:23 ] @
a sta sa nama kojima se ovo pojavljuje? :(
[ cerveni @ 30.12.2013. 17:44 ] @
Jel to citac kartica?

[ nane @ 30.12.2013. 20:34 ] @
Citat:
cerveni: Jel to citac kartica?


nije, flash usb kingston 16GB
[ Darko992 @ 25.01.2014. 15:31 ] @
Hajde da probam i ja da resim moj problem oko fleske.. U pitanju je ona vipova (dzaba) fleska.. Problem je taj da kad je ubacim u PC cuje se zvuk i to je to, ne vidim je u My Computeru.. Kada odem u Device Manageru vidim da stoji zuti trouglic sa znakom "!" a kao Device status pise "This device cannot start. (Code 10)" Probao sam da je formatiram na ne znam ni ja sam koliko nacina ali bezuspesno..probao i sa ovim kineskim i ruskim sajtovima i takodje bezuspesno.. Kada sam otisao na Disk Management, video sam da ga vidi ali mi odmah upalo u oko da pod File System nema nista..a trebalo bi da stoji fat32.. Ima li jos nekog da je imao ovakav problem? Sta mu je ciniti? Hvala unapred..
[ valerijan @ 25.01.2014. 15:39 ] @
Na prethodnoj strani ima par reči o Vip-u... ;) dobrodošao
[ gilopile @ 25.01.2014. 15:46 ] @
@Darko992, a da li si probao da je steknes na neki drugi racunar i sta kaze tamo? Ako je isto, plasim se da je crkao mem kontroler na njoj.
[ Darko992 @ 25.01.2014. 16:22 ] @
Citat:
valerijan:
Na prethodnoj strani ima par reči o Vip-u... ;) dobrodošao

Hvala, Bolje vas nasao.. :) Citao sam sve to..ali nema pomoci tu.. :)

Citat:
gilopile:
@Darko992, a da li si probao da je steknes na neki drugi racunar i sta kaze tamo? Ako je isto, plasim se da je crkao mem kontroler na njoj.

Jesam, na drugom imam XP i isto je..cak se u Disk Managementu ne vidi za razliku od win7..
Izgleda da mu korpa ne gine.. :)
[ gilopile @ 25.01.2014. 16:30 ] @
Kako dosla, tako i o`sla :D Ma nisu oni dzaba to delili za DZ, more, more, tamo njima...:)

Pokusaj sa ova dva alata da je formatiras, ali opet vrlo tesko da ce uspeti, jer je sistem ne vidi kako bi trebalo. Ali nista osim malo vremena te ne kosta da pokusas...

HP USB Disk Storage Format Tool
MiniTool Partition Wizard

Pozdrav!
[ Darko992 @ 25.01.2014. 16:44 ] @
Vala bas tako.. "Kako dosla, tako i o`sla" :D
Sa ovim HP USB Disk sam prvo probao i nece isto kao sa ovim MiniTool Partition Wizard sada.. :)
Korpa mu je sve bliza.. :)
Hvala na pomoci i brzim odgovorima.. :)
[ valerijan @ 25.01.2014. 16:56 ] @
Dok je tema "podgrejana" pojavljuje se još jedno pitanje...

Corsair od 2gb je počeo da normalno radi na samo jednom USB portu
(i na laptopu i desktopu, a i na njima povremeno ponudi da se formatira: onda ga izbacim, vratim pa je ok. Na ostalim nikako.).

Pronašao sam ovde program i uradio format...i tako uspeo da ga vratim u život jer je već počeo da pokazuje da mu je kapacitet samo 900mb.

Pre rešenja iz ove teme sam probao HP USB Disk Storage Format Tool, uspelo je, ali se problem ubrzo vratio.
[ gilopile @ 25.01.2014. 17:24 ] @
Darko, jos samo jedan korak je deli od korpice... Pokusaj jos i iz DOS-a. Skini HBCD 10.6, pa u njemu imas alat pod imenom `Acronis Disk Director`, pa vidi da li on vidi tu flesku i pokusaj tu da odradis format. Jer ko zna, mozda je nesto iz OS-a zeza i neda da se formatira, vrag zna, sve je moguce.

Valerijan, Darkova i tvoja fleska izgleda da mogu pod ruku pa zajedno u korpu :D

Salim se, pokusaj da odradis jedan full format.
[ KrkaCiC @ 25.01.2014. 17:29 ] @
I ja sam dobio tu vipovu flesku,cini mi se da sam vec pisao u ovoj temi o tome.
I kao kod vecine radila je 35 sekunde
Pokusao sam alatom predlozenim ovde,ali dzaba alat kad je win ne prepoznaje kako treba,i naravno odmah je zavrsila u recycle bin-u
Ne isplati se gubiti vreme,kad fleska od 8Gb kosta 7e,mozda i manje sad
[ Darko992 @ 25.01.2014. 18:47 ] @
@KrkaCiC Nije mi toliko vazno da spasim fleshku od 1€ koliko je to da resim problem ako je uopste moguce.. ;)
[ gilopile @ 25.01.2014. 18:58 ] @
Ja nisam imao srece da me dopadne jedna ta famozna VIP-ova, ali koliko znam par drugara je imaju i nisu se pozalili da im je crkla i sl. Kod HW-a je tako, moze trajati decenijama, a moze i da crkne rano izjutra pre kafe kada se usteka da se nesto prebaci za poneti.

KrkaCic, ja imam neke matore od po 1GB 5-6 kom, pa ne znam, ali jako dugo i bas mi koriste. Na njima imam boot-abilan install XP, HBCD, Live Linux, MiktoTik, XBMC, rescue CD. Cak na jednoj je odvaljen USB konektor ( pukla plocica i vodovi, pa ne moze da se nabudzi drugi), ali umesto da je bacim, nalemio sam 10-ak cm USB kabel od neke raspale tastature i ta fleska mi bas koristi, bez obzira sto me motasra da je kod nekog ustekam :D

Kod mene je slucaj da mi je samo jedna ckrla, ali mojom greskom kada sam na brzaka povezivao USB front header i pomesao zice. Ja sam od onih koji je ponesu negde, ali nikad ne vrate :) Nebrojeno sam ih posijao. Nikada od 1GB, vecina 8, pa i jedna nedavno od 16GB za koju mi uopste nije zao jer je prespora i uzasno me nervirala. Drago mi je da ce se neko patiti s njom :D

[ KrkaCiC @ 25.01.2014. 19:25 ] @
Ma slazem sve to sa vama,imam ja i glesku od 128mg,naravno ispravnu,cak i brzu

Ona VIP fleska je takva da ako radi duze od 5 minuta onda ce raditi. Meni je zapalaona koja je radila taman da probam da prekopiram film i kad sam hteo da ga opet copy na hdd ono sipak ne moze da procita,koci mi sistem.... e tu je resenje smece,jer je fleska doslovno to

One "prve serije" vip fleske se uglavnom pokazale kao solidne
[ calexx @ 25.01.2014. 20:46 ] @
Ja imam tri Vip fleške, dve rade a jednu još nisam raspakovao. Kupio prvog dana kada su se pojavile, nisu brze ali završe sitan posao. Mada uglavnom trošim jednu 16 i jednu giga, obe ekstra brze i rade godinama pa Vipove retko probam.
Ja imam jednu mikro SD karticu koja odbija da radi ali je još nisam bacio ... sve se nadam da proradi. ;) Mada je niko nigde više ne vidi.
[ Darko992 @ 25.01.2014. 21:38 ] @
@gilopile
E vise je ne deli ni jedan korak od korpice..nije je ni Acronis Disk Direktor video..
Koliko god se trudio, izgleda joj ipak nema spasa.. R.I.P. VIP Flesko.. :)
[ valerijan @ 25.01.2014. 22:08 ] @
@gilopile

deo 1:

Corsair sam već ranije formatirao (low, full...), nije pomoglo.

Događalo se da normalno radi kad je u portu u kojem je formatiran. Čim promenim (najčešće krene da brljavi).

Dva tri puta se dogodilo (u prethodnih 30dana) da prikaže nepostojeće foldere ispisane meni nepoznatim "pismom" :D Virus?

deo 2:

"video corsair da se vip acronisom formatira, pa i on uskočio u portu"

Nakon te intervencije radi perfektno...a da li će tako i ostati: javljam!

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 25.01.2014. u 23:38 GMT+1]
[ gilopile @ 26.01.2014. 03:19 ] @
@calexx, ma da. I meni je grehota da bacim bilo sta sto se HW-a tice. Ili cu da pokusam opravku kada dobijem volju, ili se isto tako, iz nekog nepoznatog razloga, nadam da ce jedan dan proraditi. Imao sam vise puta takav slucaj da HW definitivno ne radi, i posle godinu-dve, proradi najnormalnije. Prvo je bila jedna winfast soc. 754 ploca. Nema snase, probana za 10-ak procesora, vise AGP kartica, memorija milion, napajanja...Imam kuci HW mali milion komponenti, jer se bavim s tim. BIOS je resetovan, cak i ostavljen na CLR par dana...I posle neku godinu, ja ostadoh bez 754 ploca, a frendu crkla njegova. I ja makinalno izvadim tu winfast, povezem i ona najnormalnije radi. Mislim da i jos dan danas, posle 3-4 godine radi kod lika ta ploca.

Isti slucaj sa GT8500 128/ddr3, proradila posle godinu dana...Sada imam gomilu crknutog HW-a kuci i nista ne bacam :D Napravio sam odpad od kuce :) A izatreba neka SMD komponenta, bios chip, regulator n., fet-ovi...

@Darko992, jbg, izgleda da je stvarno bacila kasiku. Dao si sve od sebe, sta da ti kazem...U svakom slucaju ja bih je rasklopio i produvao mem. chip i prekontrolisao sve lemne tacke pre odlaganja u korpu., heheh! Ili je ostavi negde i pokusaj za par godina. :) Pokusaj da je rasklopis i prikljucis. Posle prstom vidi da li se greje jedan omanji chip ( kontroler) obicno je mlak. A ako je potpuno hladan ili se nenormalno greje, odapeo je i moze fleska u kantu, u protivnom velike su sanse da se moze srediti.
[ NenadSM @ 26.01.2014. 12:37 ] @
Sto se tice ovih VIP fleski, i ja imam jednu koja ni na jednom novijem kompu ne radi kako treba, dok kod burazera na nekom PIII laptopu i kod mene na nekoj kanti PII radi sasvim ok. Cak sam na nju nabacio neku muziku i u kolima na kineskom mp3 playeru sto ide na upaljac sljaka.Mislim da je problem izmedju fleske i novijih USB 2.0 i 3.0 portova.
[ calexx @ 26.01.2014. 15:00 ] @
Kod mene svuda radi, koristim uglavnom USB na prednjem panelu kućišta mada znam da drugar to povezuje na dodatnu USB karticu pa još preko nekog produžnog kablića. Ponekad mu odnesem Vip flešku i nikad problema.
[ Darko992 @ 29.01.2014. 20:39 ] @
Nije me bilo neko vreme.. (malo vece obaveze od fleshke.. ) ali opet sam se vratio na nju.. Otvarao sam je, drndao..i napredak je taj da je pocela da svetli diodica za koju sam zaboravio i da je ima.. salim se, tj ne salim se i to je napredak ali sada je vidi i "HP USB Disk Storage Format Tool" do kranije nije, ali kad probam da je formatiram prijavljuje mi Error -There is no media in the specified device-. Sad je vidi i kad idem preko cmd-a ali tamo ne mogu da je formatiram prijavljuje mi istu gresku.. Kada idem u Disk Management->properties->Volumes kaze sledece:
Disk: Disk 1
Type: Removable
Status: No Media
Partition style: Master Boot Record (MBR)
Capacity: 0 MB
Unallocated space: 0 MB
Reserved space: 0 MB
Ima malo razlike u odnosu na pocetak mog problema ali sta dalje?
P.S. Izvinjavam se za dugacak tekst, samo sam hteo lepo da objasnim..

edit: Da dodam samo vezano za @NenadSM, lepo je radila fleshka ranije na 2.0 portove tako da mislim da nije do toga.
[ valerijan @ 31.01.2014. 17:45 ] @
Da li ima još nekih rešenja za nestalu Safely remove Ikonu tokom ovog procesa spašavanja USB fleš memorija?

Naime, uspeo sam ponovo da osposobim Corsair-a 2gb (SMI_Test_SM32x_I0414_v1.17.55 alatkom), ali je ikonica nestala.

Rešenja koja je ponudio korisnik stil: mi nisu bila od pomoći...

Preko My Computer pa Eject je ok.

Na drugom kompu je sve u redu.


[ sstanimi @ 08.12.2014. 18:52 ] @
PozZ! A jel ima neko resenje ako onaj program s pocetka teme ne moze da ocita koji je chip u pitanju (unknown)...?
U sustini problem je taj da imam neki flash disk koji je dosao kao promotivni materijal te kada god ga ubacim u kompjuter instalira se CDFS i na njemu reklamni materijal od par megabajta. Ostali deo diska se moze koristiti. Probao sam s programom s pocetka da vidim koji je chip u pitanju pa da obrisem (ili sta god) tu reklamnu particiju, ali izbacuje mi "unknown" kod vrste chipa....
-----------------------------------------------------------------------------------------
Reseno uz pomoc DM UDisk AP programa...

[Ovu poruku je menjao sstanimi dana 08.12.2014. u 20:56 GMT+1]
[ maksvel @ 24.03.2015. 11:29 ] @
Čitah par strana, ali ne nazirem rešenje za moj problem. Naime, fleš Kingston 16GB počeo da se ponaša kao read only. Tu su podaci, sve, ali je totalno readonly.
Prava OK.
U Registry bazi sve kako treba.
Ali, format nikako ne može i ne pomaže ni DISKPART, ni ništa.
Da pazarim novi moraću :(
[ calexx @ 24.03.2015. 12:08 ] @
Meni povremeno zabrljaju fleške i onda sledi više raznih alata. Prvo default format iz OS pa HP alatka pa gparted pa dd ako je potrebno ... jedno od ovoga uspe da opravi flešku i još nijedna nije za bacanje.
[ anon142305 @ 24.03.2015. 12:15 ] @
Citat:
calexx:
Prvo default format iz OS pa HP alatka pa gparted pa dd ako je potrebno ... jedno od ovoga uspe da opravi flešku i još nijedna nije za bacanje.

Ove prve dve stvari su mi jasne.
Ali gparted je valjda za particionisanje diskova, kako to pomaze fles memoriji?
I sta je dd?
[ calexx @ 24.03.2015. 12:32 ] @
Jeste za particionisanje ali i formatiranje, kreiranje particija i slično a radi i sa fleškama. Ova dd komanda je iz linuxa i ona malo opasnije to radi ali je maksvel ionako moderator raznih linux foruma pa neće da ima problema sa tim. ;)
[ anon142305 @ 24.03.2015. 12:46 ] @
Citat:
calexx:
Jeste za particionisanje ali i formatiranje, kreiranje particija i slično a radi i sa fleškama.

Ok, znaci moze da pomogne kod fleski.
Hvala, to nisam znao.
[ maksvel @ 24.03.2015. 12:55 ] @
Ipak ima jedna dobra stvar u ovome, a to su sledeće dve: podatke sam iskopirao i naručio novi fleš od 32GB ;) I lepši je od ovog.
Bio mi je fleš u kompu, pa je nestajalo struje i dolazilo, pa se sigurno zato zeznuo, sad mi je nepouzdan, čak i ako se nekim čudom oporavi.
Videću da ga reklamiram, mada mi se ne sviđa što su mi ispitni rokovi mnogi na njemu, bio bi to opak izvor :D

Citat:
ali je maksvel ionako moderator raznih linux foruma...

Pisao sam Gojku da me razmoduje, iskulirao me krotko.
[ Brkic @ 28.12.2015. 23:58 ] @
Zahvaljujem se Horvatu što je pokrenuo ovu temu,
uspeo sam popraviti 2 memorije,
prva memorija je išla od šale, a druga je sa 15. kombinacijom uspela da proradi.
Sa drugom sam se baš namučio, jedna verzija AlcorMP je ne vidi, druga je popravi na pola veličine i ne znam koja po redu je celu otvori.

Poruka je da ne treba bacati memorije dok se ne isproba 15-20 verzija AlcorMP, nema veze da li je novija ili starija verzija programa.
[ calexx @ 29.12.2015. 09:40 ] @
Kad se već tema ponovo pojavila da napišem skorašnje iskustvo. Drugaru počela da otkazuje Transcend fleška pa sam je uzeo da probam. U kompu je čas vidi, čas ne, sadržaj uglavnom ne vidi a ako probam format ili slično, tada obično i nestane. U laptopu uglavnom nije bila viđena. :) Taman sam se spremio da je bacim ... a onda slučajno pročitam neko iskustvo sa softverskim oporavkom, na Transcend sajtu postoji program koji je pomogao. Probam, on prijavi da vidi flešku, nešto dovuče sa interneta, nabaci na flešku ... i ona odjednom proradi.

Izgleda da se nešto u samoj fleški zabaguje, deluje kao da se softverski poremeti ... fleška je opet kod drugara i radi kao nova.

Naravoučenije, ne bacati fleške koje zakažu, možda nije sve izgubljeno. Naravno, ova je od 16GB i vredelo je da se čeka, ako su u pitanju stare sitne onda ionako sleduje bacanje.
[ bakarni @ 01.11.2016. 09:46 ] @
Problem sa fleš stikom. Stvar je rešena!


Evo kao što mi je sugerirano, prebacujem ovaj svoj članak oko problema kojeg sam imao sa svojim USB fleš stikom na ovoj temi, budući da se u ovoj temi još pre 6 godina obrađuju problemi sa fleš USB stikovima, i svega što proizilazi oko toga, tako da će u ovoj temi biti sve na jednom mestu, i drugi koje muče slični problemi, lakše će se snalaziti da rešavaju svoje probleme ako je sve na jednom mestu i sve u jednoj temi.

Radi boljeg sagledavanja problema, prvo ću prekopirati sve što sam napisao u prethodno započetom tekstu, pa onda sledi dodatna razrada do samog opisivanja kako sam rešio problem.

Prvo sam napisao ovo dole...

****************************************
Problem sa fleš stikom
pisano:27.10.2016. u 15:30


"Imam problem sa jednim fleš stikom od 8 GB., pod nazivom „transcend“, on upravo izgleda kao na donjoj slici:
http://bit.ly/2eibddn

Kad ga ubacim u port kućišta za stik, Vindous ga onim kratkim zvukom prepozna, ali ja ga nigde ne vidim na ekranu, da bi mogao da pregledam sadržaj stika, da ubacujem nove datoteke, itd… što govori da stik nije ispravan, da je u kvaru. Imam Windows 7 Ultimate SP1 64bit. U Device manager vidi se kao "G", ovako:
https://dzonson.files.wordpres.../10/sniimak-device-manager.png

Ali se ne vidi na delu ekrana gde se nalaze particije, ovo i tog prikaza:
https://dzonson.files.wordpres...niimak-device-manager-1png.png

Kada sam u devajs menadžeru išao na "Properties" tog fleš stika na "G", na kartici "General" stoji natpis da fleš dobro radi, da radi ispravno, evo tog prikaza:
https://dzonson.files.wordpres...iimak-device-manager-2-png.png

A na kartici "Details" stoji "USB MEMORY BAR", to je ovo:
https://dzonson.files.wordpress.com/2016/10/slika-34.png

Da, baš "radi ispravno", ali ne vidi se na ekranu. Dakle, vidi se da je njegovo slovo "G", a ono pod "H" je spoljašnji disk, ne fleš. Dok se ovaj problem nije pojavio, sve se lepo videlo na ekranu, i fleš disk, i mogao se pregleđivati sadržaj, ubacivati nešto novo, brisati datoteke itd..

E, sad, imam neki stari kompjuter, na kome je instalisan Windows XP, jer mi je na njemu Hard disk samo 80 GB., i kada sam u njega ubacio ovaj fleš, on se video na ekranu kao: "Izmenjivi disk (F:)" što se vidi na donjoj slici:

https://dzonson.files.wordpress.com/2016/10/slika-12.png

Kad sam kliknuo na "Izmenjivi disk (F:)" da vidim sadržaj na stiku, kao i na pokušaju da ga formatiram, Vindous mi izbaci obaveštenje "Stavite disk u jedinicu F", dakle izgleda da ga prepoznaje kao CDROM, a ne kao fleš stik. Evo tog prikaza:

https://dzonson.files.wordpress.com/2016/10/slika-21.png

A kada sam išao na "Properties" da vidim koliko disk ima megabajta, pokazivalo je 0 bajta, što je nemoguće, jer na tom flešu imam dosta datoteka.
Otprilike, to je sažetak problema...

Da li postoji neki program koji bi ga prepoznao, i ispravio kvar ako je to moguće?"


****************************************

Posle sam se nadovezao i javio da sam rešio problem napissavši ovo dole...

****************************************
Ovo je napisano bilo 31.10.2016. u 22:38

"Rešio sam problem još 28. oktobra, koristi se kombinacija 2 programa (besplatni su) u mom slučaju, jer je problem bio hardverske prirede sa mojim USB fleš stikom, budući da mu je zaribao kontroler (Controller) čipa. ta 2 programčića su "ChipGenius" i jedna vrsta alata pod nazivom "SMI MPTool". Ima bezbtroj tih SMI MPTool-ova, jer svaki fleš stik je poseban slučaj zbog svog originalnog: "Controller Part-Numbera". Sada nemam vremena da to objasnim, uradiću to u toku sutrašnjeg dana, sa dosta skrinšotova uz propratna tekstualna objašnjenja, jer sam siguram da će to mnogima pomoći da reše slične probleme."

****************************************

I sada ću nastaviti dalje, pa kad stignem, jer dosta sam zauzet nekim stvarima ovde gde sam, ali naravno, biće to urađeno sve danas.
[ bakarni @ 01.11.2016. 11:31 ] @
Obratite pažnju, skrinšotovi će biti linkovani prevlačenjem preko određenih reči. To mi je bio brži naćin za objavu, jer sam već imao pripremljene linkove...

Još jednom, radi se o tome da se u ovaj vrsti problema sa USB fleš stikom kojeg sam ja imao, koriste 2 mala programa, besplatni su, a to su „ChipGenius“ i „SMI MPTool“. ChipGenius je izvorno kineski program, a kako radi taj program, i šta radi, najbolje je da se pogleda sa ovog linka na Softpediji a odatle može i da se skine najnovija verzija programa, ima samo 224 KB. Od svih programa koje sam isprobavao oko ovog mog problema skoro puna 2 dana, jedino je ChipGenius prepoznao moj oštećeni fleš stik, jer saznadoh čitajući razna objašnjenja na internetu, da je kod mene bio hardverski problem sa stikom, odnosno problem je bio sa njegovim kontrolerom koji je zaribao, a kada se ChipGenius pokrene u njegovom log fajlu vidi se tačno koji je kontroler čipa, njegov broj (Controller Part-Number). Evo jednog prikaza kako izgleda log fajl kada se program otvori, a u mom slučaju to je izgledalo ovako:

**********************************
Description: [H:]USB Mass Storage Device(USB MEMORY BAR)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 090C PID = 3000

Device Vendor: Silicon Motion,Inc.
Device Name: SM3255AA MEMORY BAR
Device Revision: 0100

Product Model: USB MEMORY BAR
Product Revision: 1000

Controller Vendor: SMI
Controller Part-Number: SM3255AB – ISP NONE
Flash ID code: ECD798CA – Samsung K9BCG08U1A – 2CE/Single Channel [TLC-8K] -> Total Capacity = 8GB

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

**********************************

a broj kontrolera mog Transcend fleš stika je ovaj „SM3255AB“. Na dnu tog loga, program daje i link da se skine adekvatan SMI MPTool alat da bi se rešio problem sa kontrolerom, i tako povratio fleš stik da radi ispravno, ali nema šanse da se naš čovek snađe na tom kineskom sajtu i skine adekvatan SMI MPTool da bi rešio problem sa kontrolerom, ja sam ga skinuo preko jednog ruskog sajta, a prethodno sam objašnjenje našao sa ovog linka na engleskom jeziku kojeg solidno poznajem, jer nisam baš neki kinez, i da nisam u zadnji čas naleteo na ovu stranicu, nikada ne bi rešio problem, jer popizdeo sam 2 dana beszuspešno tražeći po netu kako da rešim problem. Svašta sam isprobavao, sijaset programa i metoda, i ništa nije radilo, i baš kada sam skoro potpuno digao ruke da rešim problem, ja naleteh na ovaj link, baš u zadnji čas.

U momentu kada sam objavio ovde tekst o mom problemu, nisam video ovu temu koja je započeta ovde na Elitesecurity, pod nazivom: "Popravka USB štek memorije (flash memory)". Posle kada sam rešio problem video sam je, i vidim da su se slične stvari započele, što govori da sa ova 2 mala besplatna programčića može rešiti širok dijapazon problema sa fleš stikovima i njihovom memorijom...

Inače, tih SMI MPTool-ova ima bezbroj, jer svaki USB fleš stik je slučaj za sebe, tako da je na redu objašnjenje kako da se nađe taj alat. Prvo, treba otići na ovaj ruski sajt i u ponuđenim praznim prostorima ubaciti VID i PID broj. Kad se pogleda log fajl za moj stik kojeg je generisao ChipGenius, kod mene to izgleda ovako: „VID = 090C, PID = 3000“ i kad se ubace ti brojevi, klikne se na „Search“ da bi se našao odgovarajući SMI MPTool, a kako to sve izgleda na mom primeru, vidi se na ovom prikazu.

Kad vam se otvori nova stranica dobićete mnoštvo programa, među kojima je i program za rešavanje problema vašeg stika, i prilikom nalaženja adekvatnog, pored tačnih VID i PID brojeva, treba da nađete program sa jedinstvenim brojem kontrolera vašeg stika, budući da ćete naći više programa sa VID i PID brojevima kao u vašem slučaju, ali imaju različite kontroler brojeve nego što je vaš, tako da u mom slučaju kontroler broj mog fleš stika je ovaj „SM3255AB“, a evo kako je to pisalo u log fajlu mog stika kojeg je generisao ChipGenius: „Controller Part-Number: SM3255AB“. Međutim, tu sve treba da se poklopi da bude tačno, i marka vašeg fleš stika, i ispravni VID i PID brojevi, tačan broj vašeg kontrolera, ali i tačna gigabajtaža vaše fleške, kod mene je to stik od 8GB., jer ako vam je sve tačno u nazivu prilikom nalaženja adekvatnog programa, a recimo to je SMI MPTool za stik od 16GB., ne za stik od 8GB., kao u mom primeru, džaba vam je tačan naziv pod kojim se nalazi vaš program SMI MPTool, ako je gigabajtaža stika pogrešna, tu baš sve mora da se poklopi, inače ćete naći pogrešan program sa tačnim nazivom. Kažem to, jer sam se ja tako zeznuo, nisam bio dovoljno koncentrisan, tačan je bio naziv, ali program se odnosio na stik od 16GB., a ne za 8GB. koliki je kapacitet moje fleške.

Tačan naziv pod kojim mi je ponuđen SMI MPTool za rešavanje problema mog fleš stika je ovaj: „Transcend 090C 3000 SMI SM3255AB 8“, gde se ovo 8 odnosi na gigabajtažu, i odmah desno od broja 8 ponuđen mi je tačan naziv SMI MPTool-a za moju flešku, a tačan naziv tog alata bio je ovaj „SMI MPTool v2.5.36 v7“ što sve slikovito možete videti u ovom prikazu.

Sada u gugl pretraživaču ukucate samo tačan naziv vašeg programa koji treba da nađete, da bi ga skinuli, u mom slučaju tačan naziv je: „SMI MPTool v2.5.36 v7“ i tako nađoh link za skiadnje alata za moju flešku, a to je ovaj link. Kad skinete taj program i instalirate ga, kako se radi sa njim, možete naći na donjem Ju Tjube linku:

Howto Fix Flash USB (work 100 %)


Dakle, prvo što ćete uraditi kad otvorite program je da kliknete na komandu „Scan USB“, da alat učita meta podatke za vaš fleš stik, što možete videti na ovom prikazu, program će da radi, da radi… i kad program reši problem sa lošim sektorom vašeg stika, formatiraće ga ponovo, no prvo će vas obavestiti da ćete izgubiti sve datoteke koje ste imali na stiku, evo kako je to izgledalo u mom primeru, i ne ostaje vam ništa drugu nego da kliknete „OK“ iako će biti obrisane sve datoteke koje ste imali na toj flešci, ali kakve to sad veze ima, vašem USB fleš stiku biće vraćen život!

I… to mu dođe to…


[Ovu poruku je menjao bakarni dana 01.11.2016. u 13:59 GMT+1]
[ stef98 @ 12.02.2019. 21:14 ] @
Cao
Vidio sam da je rasprava o USB steku imam problem sa usb stekom sve je na slikama
pokusam da skinem tool ali nije uspjelo sajt ne postoji ne znam sta da radim
Molim za pomoc imam neke vazne fajlove za faks
ako bi mi mogao pomoci kako da oporavim flesku

ovo je alat koji sam na drugim forumima citao kao resenje i ponovo nista

chip genuis podaci mozda mi neko moze pomoci koji tool da trazim za ove sepifikacije

tools on web opcija ne radi

i problem fleske probao sam da mjenam path slovo,formatiram ali ne raguje
puno bi mi pomogo kad bi barem znao koji je alat za ovo


[Ovu poruku je menjao stef98 dana 12.02.2019. u 22:28 GMT+1]
[ bakarni @ 13.02.2019. 21:22 ] @

Potrebni programi da se reši problem uvek mogu da se nađu, ako ih nema na prethodno datim linkovima, ima ih na drugom mestu, jer možda su prethodni linkovi za programe obrisani, ili nevažeći, samo treba tražiti, i naći će se....

Evo ti linkova za programe koje sam preporučio da se reši problem sa fleš stikom...

ChipGenius:
https://www.softpedia.com/get/System/System-Info/ChipGenius.shtml


SMI MPTool:
https://www.usbdev.ru/files/smi/smimptool/

Sad radi onako kako sam ja objasnio da se reši problem...

[ stef98 @ 14.02.2019. 10:53 ] @
Description: USB Mass Storage Device(NAND USB2DISK)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = FFFF PID = 1201




Device Revision: 0000

Manufacturer: NAND
Product Model: USB2DISK
Product Revision: 0.00

Controller Vendor: FirstChip
Controller Part-Number: FC1178BC
Flash ID code: AD3A18A3 - Hynix H27UDG8M2MTR - 1CE/Single Channel [TLC-16K] -> Total Capacity = 16GB

Tools on web: http://dl.mydigit.net/search/?type=all&q=FC1178BC


Possible Flash Part-Number
----------------------------
[1CE]H27UDG8M2MTR x 1 pcs/Channel x 1 Channel


Flash ID mapping table
----------------------------
[Channel 0] [Channel 1]
AD3A18A36125 --------
000000FFFFFF --------
000000FFFFFF --------
000000FFFFFF --------
000000FFFFFF --------
000000FFFFFF --------
000000FFFFFF --------
000000FFFFFF --------
Ovo su moji podaci iz chip genuisa
FC1178BC po ovom broju sam nasao sajt
https://www.usbdev.ru/files/firstchip/fc1178bcmptools/
i sa ovog sajta sam pokusavao svaki tool i ponovo nisam uspio,ne znam sta da radim ne znam na koji sajt da trazim ne znam dali bi mi vi mogli pomoci
[ bakarni @ 14.02.2019. 11:19 ] @
stef98,


Ja sad nemam vremena da se pozabavim tvojim problemom, možda će ti pomoći neko drugi, no znam jedno, ja sam sam rešio problem sa svojom fleškom, stalno sam radio na njemu i rešio ga. Tako sam i naučio dosta o fleš stikovima i problematici sa njima...

Tako uradi i ti. Radi na tome da rešiš problem sam, budi uporan i rešićeš ga, a možda ti neko i pomogne sa ovog foruma...

[ Proza_1 @ 14.02.2019. 14:59 ] @
@stef98
Ako ti i uspe oporavak fleša postupkom koji ti predlaže "bakarni", očekuj
da ćeš izgubiti sve podatke s njega.
Pokreni neku Live Linux distribuciju sa DVD-a i ako vidi fleš iskopiraj fajlove.
Ako si se oprostio s podacima pokušaj da ga formatiraš na smart TV ili SetTop Box.
O sličnom problemu bilo je i u temi:
https://www.elitesecurity.org/...rija-problem-postala-read-only

[ stef98 @ 14.02.2019. 15:47 ] @
Ok hvala na savjetima znaci od fajlova nema nista od toga cu se oprostiti ,ali evo pozivam jos nekoga ko je imao slican problem da mi barem pomogne oko nalazenja alata
Bakarni OK ako nesto saznas oko ovog mog probema bio bih zahvalan ako bi mi javio,ili pomogao da nadem alat za resavanje
Proza_1 nije mi uspjelo to da vratim fajlove u svakom slucaju HVALA,pokasao sam da ga formatiram,mjenajm u disk partion,preko Linuxa sam pokusao kod drugara ista stvar,sa fajlovima se mogu pozdravit

[ bakarni @ 14.02.2019. 20:38 ] @
stef98,

Ok, ako nadjem vremena da se pozabavinm s tvojim problemom detaljno, gledaču da ti pomognem, ali za sada nemam vremena za to, prezauzet sam drugim stvrima. Budi uporan, i sam traži rešenje, traži ih i na drugim forumima, na Jutjube itd... No ne gubi nadu, možda ti neko i sa ovog foruma pomogne...

https://www.youtube.com/result...ch_query=smi+mptool+how+to+use
[ Sava @ 28.05.2019. 19:31 ] @
Citat:
stef98:
Ok hvala na savjetima znaci od fajlova nema nista od toga cu se oprostiti ,ali evo pozivam jos nekoga ko je imao slican problem da mi barem pomogne oko nalazenja alata
Bakarni OK ako nesto saznas oko ovog mog probema bio bih zahvalan ako bi mi javio,ili pomogao da nadem alat za resavanje
Proza_1 nije mi uspjelo to da vratim fajlove u svakom slucaju HVALA,pokasao sam da ga formatiram,mjenajm u disk partion,preko Linuxa sam pokusao kod drugara ista stvar,sa fajlovima se mogu pozdravit

Ako nisi već nešto rešio onda da ti kažem kako sam baš ovih dana imao problem sa stickom sa istim kontrolerom. Našao sam alat koji se zove FirstChip FC1178/FC1179 MpTools V1.0.3.14, a skinuo sam ga ovde https://www.usbdev.ru/files/firstchip/fc1179mptools/ i uz pomoć njega oporavio moj flash. Sve na njemu naravno gubiš-
[ stef98 @ 29.05.2019. 09:36 ] @
Sava
Hvala na savjetu
Nisam jos nista otklonio
Skinuo sam tool koji si mi rekao i ponovo nista udem u tool i nema fleske za oporavak dali znas sta bi trebalo uraditi
Evo ti slike da vidis
P.S
Mucim se vec 1 mjesec dana da rijesim ovaj problem
U pitanju NAND flash kineski i bas mu je tesko naci chip tool koji radi
ako imas vremena dali mi mozes dati instrukcije kako rijesti gore navedini problem (prikaz je u slikama)
Hvala Unapred




[ Sava @ 29.05.2019. 10:47 ] @
Moraš da podesiš program na osnovu podataka koje si dobio:
Vendor: FirstChip
Controller Part-Number: FC1178BC
Flash ID code: AD3A18A3 - Hynix H27UDG8M2MTR - 1CE/Single Channel [TLC-16K] -> Total Capacity = 16GB

U spisku flasheva nađeš taj tvoj H27UDG8M2MTR, u Scan staviš 1 Factory, u Bin staviš Fixed by bin. Ako i posle ovoga neće ja nemam neki drugi savet.
[ stef98 @ 29.05.2019. 10:59 ] @
meni je ovaj
[ stef98 @ 29.05.2019. 11:06 ] @
Ima neki password za Settings da neznas koji je slucajno
[ stef98 @ 29.05.2019. 11:36 ] @
nema potrebe za pass samo kliknem
pregledao sam sve i nemogu naci isti chip dali je to moguce
H27UDG8M2MTR
[ Sava @ 29.05.2019. 14:52 ] @
Onda stvarno ne znam, žao mi je.
[ calexx @ 08.05.2020. 13:20 ] @
Citat:
Sava:U spisku flasheva nađeš taj tvoj H27UDG8M2MTR, u Scan staviš 1 Factory, u Bin staviš Fixed by bin. Ako i posle ovoga neće ja nemam neki drugi savet.
Stigao i do mene ovaj problem, juče mi drugar dao flešku koja nešto ne radi, na njoj je (kao) bilo nečega ali nije moglo da se čita i piše. Probao sve i svašta, na kraju došao do toga da fleška postoji ali nema particionu tabelu i nijedan program ne može da joj pristupi, od HPUSB alatke do dd komande. Svi kažu da je read only ili kako ko to naziva.

Probao sam i ovo, u pitanju je Kingston 16GB, AD3A18030050 i to lepo nađem na spisku, proverim i izabran je Fixed by bin .... i šta dalje? Jedino da se klikne na Start dugme ali se ne dešava ništa ... ili se nešto čeka?
[ calexx @ 27.10.2020. 20:17 ] @
Ovo se ponavlja ali sada bar znam šta se desilo. Pre par nedelja sam se igrao instalacijama (dobio vanredne slobodne dane) pa sam hteo da probam PCLinuxOS koji u poslednjih nekoliko meseci ima čudnu instalaciju. Konkretno, ako u kompu postoji neki hard sa nekim OS, on ne ume da završi instalaciju, zapne kod pravljenja gruba uz grešku. Nema opcije da se preskoči grub a do sada sam kao rešenje našao opciju da ga instaliram na totalno prazan hard/SSD i posle napravim imidž koji kasnije vratim i radi normalno.

Elem, hteo sam da probam da li fleška može da se iskoristi i pokrenuo instalaciju. Posle nekog vremena je sve stalo i na kraju sam nasilno prekinuo sve. Posle toga je fleška read-only, probao sam nekoliko poznatih načina i nijedan ne reaguje, svi prijave da je read-only i tu je kraj. Nisam se previše bavio ovim, probao nešto što je bilo pri ruci ali mi deluje da neće da bude lako da rešim problem.

Da li da probam dalje ili da nosim obe read-only fleške na reklamaciju?
[ DUSKEZ @ 28.10.2020. 16:46 ] @
Meni su dve fleske jedna sandisk 8gb kupljena bog zna kad, i od skora jedna isto sandisk cruzer 16gb izvukao minitul partition vizard nijedan drugi program ne moze nista slicno.Nikakav tool u sadrzaju teme nikakav hp convertor samo mtpv ali verzija 8.Ako ni to nece znaci da je otiso na onaj svet