[ MILANAN @ 09.07.2010. 22:25 ] @
Pozdrav.Nisam dovoljno upucen oko sim kartica pa pitm u vezi programatora koji bih hteo da napravim za sim kartica.Znam da postoje neke smart kard,multi sim,silver sim,super sim,gold silver sim max i mozda jos poneka.Ako vam nije tesko molio bih da mi napisite u cemu je razlika izmedju ovih kartica,hteo bih da znam i zbog sebe.Hvala unapred
[ espresso @ 10.07.2010. 06:51 ] @
Ja znam za silver grin i gold. Razlika je što grin ima duplo više memorije od silverke. Silver radi bez problema jer više i nije bitno koliko mesta imaš u imeniku i koliko poruka može da sačuvaš na kartici. Gold je najgora sa najmanje memorije i ne znam da li radi. Pogledaj ovo uputstvo.
[ MILANAN @ 10.07.2010. 09:38 ] @
To me je i interesovalo jer bi mi problem bio da im se razlikuje neki drugi hardverski deo.Hvala vam na odgovoru
[ svakaVamcast @ 11.07.2010. 07:04 ] @
Cisto da ti skrenem paznju na to, da na trzistu danas imas skoro samo namenske CLONE kartice sa STK menijem. U zavisnosti za sta ce ti sluziti (kloniranje brojeva) oni su ti sasvim prihvatljiva solucija. A pored njih za neku smesnu paru (5e ili sl.) mozes uzeti i sam USB programator, koji ce ti zavrsiti posao.

Elem, tu nastaje drugi problem, a to je da su kod nas vec par godina, na trzistu iskljucivo V2 kartice koje je nemoguce klonirati (Telenor,VIP, i donekle MTS). A samim pokusajem skeniranja kartice, koje u sebi poseduju V2 algo, dobices MUERTO (mrtvu) karticu, sa kojom neces moci ama bas nista da uradis (mozes jedino da je bacis) :)

pozz.
[ MILANAN @ 12.07.2010. 06:51 ] @
Znam to za v2 a najvise me je interesovalo zbog programatora koji se nude na limundu,sim max i multi sim pa ne znam da li su i oni ograniceni da max nece da radi multi i obrnuto
[ svakaVamcast @ 12.07.2010. 07:57 ] @
Svi rade sa svim, znaci razlika izmedju nekoga kojeg bi napravio (ne isplativo) i ovoga je sto ovaj poseduje PL2xxx konvertor serijskog protokola. Znaci ponasa se kao obican COM programator jedino sto je na USB port kacen, ali u DEVICE MANAGERU imas virtuelni COM na kojem je prijavljen i njega setujes u programu koji koristis.
[ MILANAN @ 12.07.2010. 14:13 ] @
Znate li mozda gde moze da se kupi programator za usb (onaj mali kao fleska).Ja zivim na tesku periferiju ( jos uvek imam na popravku poneki cro-beli tv i oni stari tiristorci) i nemam neki izbor a na limundu su skupi i izadju preko 2000 Za te pare ja mogu da napravim bar 3 komada za seriski port.