[ vidonk @ 10.07.2010. 19:18 ] @
Kao sto rekoh feodra 13 kernel 2.6.33.5-124.fc13.i686 i nema sanse da natjeram bluetooth da proradi neizbaca nikakvu gresku nista kliknem na "pretraga uredjaja" i kao trazi ali
led netrepce sto znaci da je neaktivan, bluetooth usb je http://www.bluetake.com/products/BT007SX.htm i kod njih nema drajvera za linux a na winu radi ok eo prikacicu ova dva log pa ako neko
ima neku ideju ........ bio bih zahvalan hvala
[ combuster @ 11.07.2010. 10:58 ] @
Koji ti je izlaz od:

hcitool dev
hcitool scan

komandi ? Ukljuci bluetooth na uredjaju koji zelis da povezes sa pc-jem.
[ vidonk @ 11.07.2010. 11:23 ] @
Citat:
combuster: Koji ti je izlaz od:

hcitool dev
hcitool scan

komandi ? Ukljuci bluetooth na uredjaju koji zelis da povezes sa pc-jem.


He he pa uljucen je bluetooth na telu nokia


[root@localhost vido]# hcitool dev
Devices:
hci0 00:0B:0D:09:06:C8
[root@localhost vido]# hcitool scan
Scanning ...
Inquiry failed: Connection timed out
[root@localhost vido]# hcitool scan
Scanning ...
Inquiry failed: Connection timed out
[root@localhost vido]#


hcitool scan kao pocne da trazi "led pocne da treperi" par puta i onda nista .... porobao sam sa off/on bluetooth ali isto ...
[ combuster @ 11.07.2010. 11:36 ] @
Bice da je bug u drajveru u kernelu. Ovim komandama sam hteo da iskljucim mogucnost da zeza gnome bluetooth manager. Do bluez-a ne verujem da je problem. Ako mozes da isprobas sa istim komandama preko nekog live cd-a (Ubuntu 10.10 alpha2 zbog novog kernela bih preporucio da probas).
[ vidonk @ 15.07.2010. 12:00 ] @
Citat:
combuster: Bice da je bug u drajveru u kernelu. Ovim komandama sam hteo da iskljucim mogucnost da zeza gnome bluetooth manager. Do bluez-a ne verujem da je problem. Ako mozes da isprobas sa istim komandama preko nekog live cd-a (Ubuntu 10.10 alpha2 zbog novog kernela bih preporucio da probas).


Eo bas sam sad probao live ubuntu i bluetooth je ok a kernel je
Code:

ubuntu@ubuntu:~$ uname -a
Linux ubuntu 2.6.32-21-generic


Pa ne znam da sam probao da instaliram tu verziju kernela post je moja 2.6.33.5-124.fc13.i686 ili da i dalje cekam update za kernel :)

[ combuster @ 15.07.2010. 12:13 ] @
Cekaj update ili kompajliraj sam svoj kernel - trece opcije po meni nema.
[ Stator @ 25.07.2010. 17:18 ] @
Ili otvori bug https://bugzilla.redhat.com/

Verujem da ce biti ispravljen.