[ dejan-nis @ 11.07.2010. 23:59 ] @
Treba mi pomoc nekog ko koristi ove pakete kod Exe Neta.

Koristim Exe Net Flat Home 4M vec duze vreme i sve radi savrseno, torrenti i rapidshare su uvek na maksimumu bez pada protoka. Presao bih na Turbo Flat 16M jer sam saznao da u mojoj zgradi ima tehnickih mogucnosti od prosle nedelje i to prvenstveno zbog rapidshare premium-a.

Zanima me da li cu imati maksimalno 16M kada vucem sa rapida kao sada 4M? Ako ima neko ko koristi ove pakete i ako moze da proba bio bi mu veoma zahvalan.

Da li i ovde kao kod ADSL-a ima gubitaka pa cu umesto 16M imati 12M i to ako sam dobre srece?

[ calexx @ 12.07.2010. 16:24 ] @
Za brzinu može da ti garantuje samo provajder ali do sada nije bilo informacija da oni zakidaju pa ti ostaje da probaš. Što se gubitaka tiče, koliko si imao gubitaka na 4Mbps, toliko ćeš proporcionalno imati i na 16Mbps. Ja sam sa 16Mbps ADSL imao malo ispod 14Mbps realne brzine što je otprilike očekivano.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 12.07.2010. u 22:43 GMT+1]
[ dejan-nis @ 12.07.2010. 21:06 ] @
Izasao sam danas sa posla i sa komsijom smo zajedno otisli da uplatimo Turbo Flat. Ja sam uzeo 16M a komsija 20M (ima bolje placen posao:))

Za sada sam veoma zadovoljan. Torrenti lete, rapid leti kao lud. Imam osecaj kao da ne mogu da opteretim konekciju, jer popalim sve programe i downloade i radio i uopste nema zagusenja u smislu da mi nesto trzne/secne i sl.





Jedinu zamerku imam za ping, u tehnickoj podrsci su mi rekli da je maksimalan ping 1-2ms a ja dobio 3 puta vise. Inace i ovih 5 je okay za igre.

[ Slobodan Milivojevic @ 12.07.2010. 21:57 ] @
Kucaj u command promptu recimo ping 92.60.224.4 pa vidi kolko je ping do exe-neta.
[ wux @ 15.07.2010. 10:46 ] @
Citat:
dejan-nis
Jedinu zamerku imam za ping, u tehnickoj podrsci su mi rekli da je maksimalan ping 1-2ms a ja dobio 3 puta vise. Inace i ovih 5 je okay za igre.


:)
razmećeš se, malo nas zezaš ili stvarno misliš da je ping od 5ms loš???