[ milig @ 12.07.2010. 11:58 ] @
Uradio sam "poslovnu" asp.net aplikaciji za svoju firmu. Ovih dana se ukazala potreba da se koriscenje pomenute aplikacije omoguci na nekoliko racunara koji se nalaze van nase zgrade (tacnije ne pripadaju ni nasem domenu), tj oni bi aplikaciji pristupali preko interneta. Moze li neko da mi objasni kako da to izvedem?

Inace imamo Telekomov Huawei modem sa statickom adresom, iza njega je Cisco, a iza njega Small Business Server 2003, na kome je ISA Server i moja web aplikacija.

[ Zdravo_djaci @ 14.07.2010. 16:38 ] @
To ce bolje da ti objasne ljudi koji se bave administracijom mreza, ali sustina je u tome da na tvom ruteru dozvolis ulaz na odredjenom portu.
Taj port ne mora da bude 80, ali treba da ima redirekciju ka lokalnom racunaru na kojem je aplikacija (navodi se IP adresa redirekcije kada se navede port prilikom spoljnom pristupu tj. javna_ip:port).

Pozoves http://lan_adresa_routera (obicno je 192.168.1.1) i otvorice ti se web aplikacija rutera gde moze to da se doda. Nije tesko, ali se ne secam tacno u kojoj se to opciji radi.
Znaci sustina je u tome da za odredjeni port navedes lokalnu IP adresu racunara i port na tom lokalnom racunaru.
[ milig @ 15.07.2010. 09:54 ] @
Kada pokusam da pristupim ruteru sa http://192.168.1.1, dobijam poruku:

The Web server refused the connection.

Technical Information (for support personnel)
Error Code 10061: Connection refused
Background: The server you are attempting to access has refused the connection with the gateway. This usually results from trying to connect to a service that is inactive on the server.
Date: 7/15/2010 8:42:31 AM
Server: sbs-server.OUDespotovac.local
Source: Remote server


Da li Cisco mozda trazi neki user i pass za pristup ?
[ Zdravo_djaci @ 15.07.2010. 13:11 ] @
Ne bi trebalo da imas problema oko pristupa modemu.
Prilikom pristupa modemu treba da se unese username i password.
Taj username i pass treba da ti stoji u ugovoru sa telekomom, ili ih nazovi da ti kazu koji je.

A koju ti funkciju ima Cisco? Jel to switch?