[ sasabrankovic1984 @ 12.07.2010. 20:09 ] @
Kupio sam pre neki dan ovaj adapter, medjutim danas je poceo da se sam iskljucuje, kao da sam ga izvukao sa usb-a, krene da skida nesto i odjednom se prekine ...E sad ja sam skinuo neke drajvere sa njihovog zvanicnog sajta za taj adapter medjutim to nije .exe file, pa ne znam kako da ga instaliram...Imam Win 7 i Ubuntu 10.04, ako mozete kazite mi bar za jedan sistem kako da instaliram da bi imao internet...Uz to sam primetio da se taj adapter dosta greje..Hvala svima unapred na pomoci...
[ tox master @ 12.07.2010. 20:23 ] @
Sto se tice instalacije meni je i 7 i linux ubuntu prepoznali netgear usb bez ikakvih dodatnih drajvera.
Moguce da je problem do drajvera ali licno mislim da nije.
To sto se desava kod tebe pre lici da usb ne dobija dovoljno struje iz racunara a poznato je da usb wireless vuce dosta struje i da prilicno retko hoce da radi preko produznog kabla a nekad zna da pravi problem i ako je spojen na prednji panel (usb).
Pokusaj da ga spojis na usb sa zadnje strane kucista jer ti konektori idu direktno na plocu i ne bi trebali imati problema sa napajanjem kao sto to zna biti slucaj sa prednjim konektorima.
Sto se tice grejanja to je uglavnom normalno (osim ako je vreo da nemozes da ga drzis u ruci).
Drajvere probaj instalirati tako sto ces otici u device manager,nadji taj usb,dvoklik,i na tabu driver idi na update driver i navedi putanju do foldera gde se nalazi driver koji si skinuo.