[ Jorgovan88 @ 12.07.2010. 23:59 ] @
Radim kao montazer u jednoj firmi i mi smo otprilike jedina firma koja koristi (bar ja tako mislim) jako kratke kablove.

Znaci npr ako nam je cev 12 metara a hocemo da na nju stavimo omnicu dve sektorke link i mikrotik najduzi kabl koji koristimo je 4 metra (od omnice do mikrotika) sto otprilke znaci da nam mikrotik stoji na nekih 8 metara od krova na kom moze da se stoji. 2 kabla za sectorke od 3 metra i 1 kratak za link (ne znam tacno duzinu tog kratkog al mislim da je 2) Ovo moze predstavljati veliki problem kada se npr treba samo zameniti kartica jer je ponekad potrebno spustati celu skalameriju dole pa ponovo dizati i podesavati.

Kod nekih drugih provajdera sam vidjao npr da stave cev kao i mi ali stave mikrotik skroz dole na pristupacno mesto i stave kablove po 10 pa cak mozda i 15 metara pa mi sad nije jasno koje tu ispao pametan?

Mi sto stavimo kratke kablove pa kao "imamo manje gubitke" ili oni sto to nekako odrade "lakse" i opet kad pogledas i jedni i drugi rade dobro.

Hvala
[ yolja624 @ 13.07.2010. 05:24 ] @
Citat:
Mi sto stavimo kratke kablove pa kao "imamo manje gubitke" ili oni sto to nekako odrade "lakse" i opet kad pogledas i jedni i drugi rade dobro.

Sam sebi si odgovorio...

[ Jorgovan88 @ 22.07.2010. 21:16 ] @
A jel moze neko drugi da mi da neki drugi odgovor?
[ tox master @ 22.07.2010. 23:49 ] @
U sustini ti najbolje znas koji je odgovor.
Naravno da je bolje staviti kraci kabal zbog manjih gubitaka ali isto tako zasto bi se patio i spustao tu skalameriju u slucaju kvara ako su ti recimo svi klijenti relativno,blizu,imaju dobre antene i zadovoljavajuce nivoe signala.
Dok recimo za linkove treba uvek ici na maksimalno iskoristenje gde je svaki db bitan i u tom slucaju ima (vece) svrhe staviti kraci kabal.
Nadam se da shvatas na sta mislim,olaksaj sebi gde je to moguce.
Niko ti ovde nece reci sta konkretno da uradis jer kao sto rekoh ti najbolje znas kakva je situacija kod tebe i sta mozes da uradis a sta ne.