[ Razial @ 13.07.2010. 00:08 ] @
Imam jedan problem, nadam se da ovde neko moze da mi pomogne da ga resim..

Koristim Nokiu 3660, star telefon ali meni savrsen, imam ga nekih 5 godina, samo jednom sam mu menjao bateriju i radio je sasvim dobro do pre nekoliko dana. Pre neki dan jednostavno nije hteo da se ukljuci, kada pokusam da ga ukljucim krene da se pali izadje natpis NOKIA i onda se samo ugasi.

Ja sam prvo pomislio da mu je i ova druga baterija otisla i da bi trebalo da se menja, posto sam je ipak uzeo pre godinu i po, medjutim kada sam otisao danas do servisa rekose mi tamo da nije do baterije vec da je software pao i da treba da se flash-uje, ali da ce mi to izbrisati sve podatke koje imam na telefonu.

Sad posto na memoriji telefona imam brdo bitnih kontakata to mi predstavlja ogroman problem, te ne budem ja lenj pa odem do jos jednog servisa medjutim i tamo mi kazu opet isto, tako da ne znam sta da radim sad, posto sam ja ubedjen da mora da postoji nacin da se ti podaci povrate, jer ukolikoje moguce to uraditi sa hard disc-a kompa kad padne sistem, ili jos bolje ukoliko je to moguce uraditi sa hard disc-a nakon njegovog formatiranja, mora da postoji i nacin da se to isto uradi i sa memorije telefona, bar tako ja mislim..

Sad verovatno je dosta komplikovanije, pa je ovima u servisu mnogo lakse da udare taj flash, nego da se zezaju sa cuvanjem podataka i ozivljavanjem starog sistema, posto znam da je to slucaj sa mnogim servisima racunara, ljudima je lakse da kazu otisao Windows, lupe format diska i instaliraju novi, nego da kace hard na neku drugu masinu pa brisu viruse, ozivljavaju Windows i sta ti znam vec, a opet mozda u ovim servisima ni ne znaju to da rade, a mozda postoje neki servisi gde bi to znali?

Pa sad moje pitanje ovde jeste da li je moguce povratiti te podatke koji se nalaze na memoriji telefona i ukoliko jeste kako?

Isto tako ukoliko neko zna neki servis gde bih ovo mogao da izvedem bio bih zahvalan da mi pusti ovde ime istog, broj ili neki kontakt!

Hvala veliko unapred!

[ calexx @ 13.07.2010. 02:08 ] @
Meni se slično ponaša 3650 ali znam da je vreme za novu bateriju. Kako se ponaša kada ga zakačiš na punjač? Nemoj odmah da probaš, pusti ga da se makar malo napuni ... ako baterija nije previše otišla ... pa probaj. Ja ga sada uključim na punjač i probam da upalim ali se ponaša baš kao što si opisao. Posle nekoliko minuta proradi, relativno brzo se napuni ali izdrži jedva taj dan. Baterija je ko prase naduvena ali me mrzi da kupim drugu ... mada mi je greota da ga bacim.
[ miki069 @ 15.07.2010. 00:02 ] @
Kako ide postupak spašavanja podataka sa sistemske particije kod računara kad pukne Windows?
Izvadi se hard disk, zakači na drugi računar i iskopiraju se podaci.
To o formatiranju pa vraćanju podataka ne ide baš tako lako, a najčešće ne ide nikako.

Problem kod telefona je što nema hard disk koji se može izvaditi i zakačiti na drugi telefon.
Memorijska kartica je druga stvar. Sa nje će ti sve biti sačuvano i sa SIM kartice.
Memorija telefona se briše. I nažalost svi sadržaji.


[ Razial @ 15.07.2010. 20:44 ] @
Ma znam za SIM i memorijsku, ali meni su svi kontakti u memoriji telefona, tako da mi je potrebno taj deo spasim ako je ikako moguce...