[ negas @ 13.07.2010. 02:40 ] @
Opra nam vesh makina digitalni aparat panasonik! Sad radi, mehanika, otvara, zuji kako trreba, zumira sve, ali, ali, shta devojci srecu kvari...slike su sad mutne-kad zelim da slikam, mutne ipsadaju!
E sad jer je to tezak kvar ili se je zamaglilo neshto unutra, tipa neko socivo ako postoji, i slicno... i kako to reshiti!? Da li je imao neko slicnog iskustva, da li to uiopshte i moze da se reshi, i da li mogu sam, da otvorim pa to prebrishem...mada znam koliko je to osetljivo...Aparat kupljen 2005te godine!

Ne znam u blendi ona stakla-sociva...ko zna ako je unutra nema shanse...hm...shta savetujete? Treba mi slicno iskustvo...mehanika cudo radi iako je davno*opran*.
[ Backy @ 13.07.2010. 10:26 ] @
štroka i kamenac iz vode su se kondenzovali na sočivima i senzoru kada je voda isparila... možda ih je i prašak ošmirglao... u svakom slučaju, teška i neisplativa popravka osim ako nemaš drugi isti aparat sa nekim drugim kvarom pa da prebaciš ceo objektiv i senzor
[ tdjokic @ 13.07.2010. 13:06 ] @
A prica se da je cistoca pola zdravlja

Kad je vec frka, mozda bi se isplatilo uraditi sledece: u povecu posudu sipati vodu u koju staviti nesto sto ce biti iznad vode, neko lonce ili slicno. Vodu uzavreti, da se stvara para, na ono lonce staviti hladan aparat i poklopiti posudu poklopcem. Onda bi se verovatno vodena para kondenzovala na hladnim delovima aparata i mozda oprala one naslage sa njih. A vodena para je u principu cista i iza tako stvorene vode ne bi trebalo da ostanu naslage. Kroz kratko vreme izvadis aparat i ostavis ga da se iscedi.
[ NShappy @ 13.07.2010. 14:47 ] @
U jeee... neverovatno da je preživeo pranje i toliko koliko je preživeo. Displej radi?!?
Da li su sočiva bistra kada posmatraš objektiv odnapred. Možda je crk'o motor za fokusiranje pa su zato slike mutne. A možda se koješta nakupilo u optici. A možda ima još vode koja iz zatvorenih šupljina teško isparava.

Savet II

Naspi destilovanu vodu u lonac i potopi ga tu. BEZ BATERIJE!
Ostavi da prenoći. Malo ga mućkaj tako u vodi. Izvadi i dobro osuši. Trebaće mu nekoliko dana da se osuši.

Ako to ne upali... pa... napravi pritiskač za papir.
[ ArtCool @ 13.07.2010. 15:47 ] @
Citat:
NShappy:
Savet II

Naspi destilovanu vodu u lonac i potopi ga tu. BEZ BATERIJE!
Ostavi da prenoći. Malo ga mućkaj tako u vodi. Izvadi i dobro osuši. Trebaće mu nekoliko dana da se osuši.

Ako to ne upali... pa... napravi pritiskač za papir.



Savet III

Naspi destilovanu vodu u lonac i potopi ga tu.
Ostavi ga 12-14 dana, a kada prodje period to ponoviti jos tri puta.
Susenje izvesti u mikrotalasnoj, a brisanje i poliranje smirglom 40 pa 60.
Medjutim pre svih ovi visokonaucnih i uveliko potvrdjenih saveta u praksi ciji su vlasnici koji to predlazu i isprobali skokni do servisa i vidi sta tamo kazu.

Pozdrav.
[ StORM48 @ 13.07.2010. 16:17 ] @
Khmm.... da, da...

Ali, možda bi, pre nego što Te posluša, trebao da stavi glavu u mikrotalasnu i odvrne na najjače...



Bože, ima li limita količini gluparija u savetima koji se "pružaju" na internetu?

Pozdrav

P.S. Pre nego što pokušaš da budeš duhovit, dobro bi bilo da proveriš zbog čega je neko napisao nešto što je napisao.