[ x3mann @ 13.07.2010. 22:06 ] @
Ostao sam veceras bukvalno zaprepascen bezobrazlukom koji sam dozivao od strane kompanije VIP
Naime danas mi je ceo dan bio iskljucen broj telefona imam potpisan ugovor vec blizu dve godine za postpaid broj i redovno izmirujem svoje mesecne obaveze ! Poslednjih nekoliko dana koristio sam vise telefon nego uobicajeno jer mi je sestra i majka na letovanju pa sam se cesce telefonom cuo sa njima.Elem kada sam dobio operatera korisnickog servisa pitao sam sta nije uredu i zbog cega mi je broj iskljucen ,pomislio sam mozda da nije prosla moja poslednja uplata za mesec jun, medjutim operater na korisnickom servisu mi je rekao da mi je telefonski broj suspendovan jer sam dosada napravio razgovora za blizu dve hiljade dinara i da ce mi broj biti ukljucen opet tek kad im avansno uplatim tih dve hiljade dinara !!!
Prvo sam posmislio da operater nije shvatio dobro pa sam mu ponovio da je rec o postpaidu a ne o pripaidu i da imam potpisan ugovor gde lepo stoji da mesecne obaveze sam duzan da izmirujem do 28 mesecu za prethodni mesec (sto ponavaljam opet i redovno cinim ) da se presek stanja pravi desetog u mesecu a da sve obaveze korisnik je duzan da izmiruje po mesecnim obracunima odnosno racunima koji su pristignu za protekli mesec .Potom sam pitao da mi objasni gde to ima u postpaid ugovoru da mi navede da oni mogu da suspenduju broj telefona samo zato sto neko razgovara malo duze ? i gde to pise koliko dugo korisnik sme da prica i da ima ogranicenja? Na sta on nije mogao da mi da odgovor vec mi je rekao da je eto to novo pravilo firme !!! Apsolutno sam sokiran ovakvim bahatim i bezobzirnim ponasanjem kompanije VIP krsenjem zakonskih i ugovornih obaveza i krsenjem mojih osnovnih potrosacih prava !!!
Ja da sam zeleo da imam broj sa ogranicenjem razgovora kupio bih pripaid karticu sa kreditom ne bi potpisivao ugovor sa VIP -om koji oni tako bahato krse i jednostavno korisnik prisiljavaju da rade ono za sta nemaju zakonska prava
Znate to bi isto bilo kao da odete u restoran i da na sred rucka konobar pridje i uzme Vam tanjir i kaze sad plati to pola sto si pojeo pa onda mozes da nastavis da jedes ovu drugu polovinu :)
Mene zanima da li je neko ovde imao ovakva i slicna iskustva i kome bi mogao da se obratim zbog ovog VIP bezobrazluka ?
[ sphere @ 13.07.2010. 23:02 ] @
Ja bi advokatu
Al znajuci nase sudove, oma ti lepo u strazbur :P
Ponekad pozelim da lelkom bude ko kraja zivota monopolista...
[ thepace @ 13.07.2010. 23:15 ] @
1. ako ti neko ukrade/"pozajmi" telefon ne moze da ti nabudzi racun mnogo
2. ako hoces da pokrades vip i ne platis ogroman racun ovim je vip zasticen, ako ti je racun veci nego uobicajeno stize ti prvo poruka a kasnije ako nastavis ti i iskljuce broj, pretpostavljam da nikad nisi imao potrosnju iznad besplatnih minuta
3. ako ti je problem da platis sad tih 2 hiljade dinara sto bi ti oni dozvolili da trosis jos ?
[ mantaka @ 13.07.2010. 23:24 ] @
Braco, u porodici smo imali ukupno tri postpaid VIP broja, kod prvog je istekao ugovor i raskinuli smo ga drage volje. Kod ostala dva postpeid broja rado bismo raskinuli ugovore ali smo obavezni zbog telefona koje smo uzeli i time se vezali. Da li verujete da smo telefone odmah dekodirali i koristimo ih za druge brojeve i mreze a da su nam oba postpeid broja u fioci i cekaju istek ugovora iako placamo mesecnu pretplatu?
Takodje cekamo ili istek ugovora da bezuslovno raskinemo ugovore ili momenat kada cemo imati novca i prevremeno isplatiti i resiti se VIP-a.
Sve ovo je zbog katastrofalno loseg rada VIP mreze, gde nikad nisi siguran dali ces imati signal, gde i kada. Da vam nepricam sta nam sve nisu nudili prilikom raskida prvog ugovora, sve i svasta, ja sam im rekao, hvala vam, super ste ali vise NE.

Dakle, ako Vam iole treba stvarno broj koji cete koristiti moja topla preporuka zaobidjite VIP, pricam iz mog iskustva, koje je vrlo lose po pitanju rada mreze. Svaka cast osoblju u poslovnicama i operaterima koji se javljaju u CC-u, oni su super ali oni ne uticu na rad mreze, mreza je uzas, blagi uzas.

[ Predrag Supurovic @ 14.07.2010. 07:00 ] @
Citat:
x3mann: Mene zanima da li je neko ovde imao ovakva i slicna iskustva i kome bi mogao da se obratim zbog ovog VIP bezobrazluka ?



RATEL-u.
[ avala100 @ 14.07.2010. 07:05 ] @
Citat:
x3mann
Mene zanima da li je neko ovde imao ovakva i slicna iskustva i kome bi mogao da se obratim zbog ovog VIP bezobrazluka ?


Imao je jedan kolega na poslu.
Medjutim, on je placao parking. Kako je parking poskupeo, brzo je dosao do istog iznosa, oko 2.000 dinara.
Pozvali su ga i bukvalno ga naterali da trci do poslovnice, u suprotnom, dok bi uplatio u banci, pa oni proknjize bio bi tri dana bez telefona.
Meni je to njegovo placanje prakinga uvek bilo bez veze bacanje para, ali valjda svako ima pravo da radi sa svojim parama sta zeli.
Isto je korisnik skoro dve godine. Uredno placa racune.

Osecaj koriscenja VIP-a je opsta paranoja (moj utisak).Ponasaju se prema korisnicima kao prema neprijateljima koje ce oni da uteraju u red, a ne kao pruzalac usluga koji treba da me ucini srecnim i da mi uzme pare sa osmehom. Stalno neka strepnja, joj da li sam dobro postupio i da li je VIP zadovoljan mojim koriscenjem njihovih usluga.
Kao da je sekta u pitanju, sve neki sistem kazni, te ako ne platis na vreme, te ako potrosis vise, te mi smo sad vlasnici vasih telefona, te raskid ugovora nakon xy meseci, kad mi dozvolimo, te prelazak na nizu tarifu (koji su sad valjda ispravili) i slicno... Ja bas nisam mazohista i veselo placam racune drugim operaterima...
[ x3mann @ 14.07.2010. 08:03 ] @
Pa ugovor za postpaid upravo postoji da bi Vam obezbedio taj konfor da mozete bez razmisljanja i ogranicenja da razgovarate slobodno ! Drugo ja jos jednom ponavljam da izmirujem redovno svoje obaveze i da ugovor kaze da je korisnik duzan da placa mesecne racune ! Takodje ugovor postoji iz tog razloga da bi zastitio i mene a i njih kao firmu.Uostalom zasto se uzima maticni broj i br licne karte kad se potpisuje ugovor.Postoje pravni mehanizmi kako se naplacuju dugovanja sudskim putem od korisnika koji ne izmiruju ili ne zele da izmire obaveze ,zbog toga postoji ugovor i zbog toga postoji zakon.Uostalom ja nikada nisam potpadao u tu kategoriju korisnika .
Valjda je kompaniji VIP u interesu da stimulisu korisnike da razgovaraju vise i koriste njihove usluge sto cesce a ne da ih ogranicavaju i ucenjuju na ovako bezobziran i bahat nacin !!
Ja razumem da me je neko dobronamerno upozorio da sam potrosio vise , iskreno bi bilo cak i drago da brinu tako o korisnicima ali meni je ovde na bahati nacin bez upozorenja jednostavno isecen telefonski broj.
Inace na paketu sam 150 i placam mesecno oko 1500-2000 din mozda neki put i vise ...
[ zvezdasbg @ 14.07.2010. 08:36 ] @
Ali da ti suspenduju broj jer trosis vise?!!!! Jebt, ovi VIP-ovci me ponovo shokiraju svojim debilstinama. Jedini lek, NE SKLAPAJTE NIKAKAV UGOVOR SA NJIMA!
[ svetozar @ 14.07.2010. 08:40 ] @
Citat:
x3mann: Mene zanima da li je neko ovde imao ovakva i slicna iskustva i kome bi mogao da se obratim zbog ovog VIP bezobrazluka ?

Moj kum je tako prošao prošle godine na moru u inostranstvu.
Došao je do neke cifre, ne sećam se tačno koje, ali tu je bilo oko 2000 dinara, i klik: Ugasiše mu saobraćaj.
Sva sreća pa je imao još jedan post-paid broj drugog operatera, koji je nesmetano nastavio da koristi.
I sada, pre 3 meseca, kada je istekla ugovorna obaveza, rekao je ĆAO Vip-u.
Doduše, ostala mu je još jedna pretplata do raskida ugovoraa, jer u Vip-u postoji čuveno pravilo da je potrebno još tri meseca plaćati račune od momenta podnošenja zahteva za raskid ugovora.
Tako da, neka, HVALA LEPO Vip-u na svim svojim šarenim lažama kroz crno-bele reklame...
Citat:
x3mann: Na sta on nije mogao da mi da odgovor vec mi je rekao da je eto to novo pravilo firme!!!

S obzirom da se ovo desilo pre godinu dana, definitivno nije "novo pravilo firme"!
[/quote]
[ samo_da_pitam @ 14.07.2010. 09:49 ] @
Mislim da je upravo problem u tome: "novo pravilo firme"!
Da su lepo to rekli ljudima pri sklapanju ugovora, ljudi bi mogli da odluce da li im to odgovara ili ne. Mozda bi neko bas to nasao kao izuzetnu prednost, ali da te tako nesto snadje u inostrnstvu, a uglavnom se tada oslonis na telefon koji ti je preko potreban i svesno znas da ce da te kosta kada se vratis! Ne zelim ni da zamislim neke nemile situacije u kojima moze sve da ti zatreba telefon!

Po meni: ajde sto neki korisnici i pored svih ovih svari koriste vip - ok imaju svoje razloge, i to postujem, ali mi vip definitivno nije jasan, zasto sami sebi kopaju rupu?
Mnogo njima izgleda nije jasan nas mentalitet: 'nemoj da me %$#$&*$*& i nagradicu te, ali ako me &%^#@$@ - suprotno od toga'!
[ zvezdasbg @ 14.07.2010. 12:07 ] @
Poznata je cinjenica da prilikom sklapanja ugovora, prodavac u VIP-u namerno (tako im je naredjeno) precuti bitne stavke. Ja sam imao prilike da uzmem post paid broj bez telefona (kao ajde da probam kakva su mreza) i naglasio sam na prodajnom mestu da ne zelim nikakvu ugovornu obavezu. Riba mi se sve vreme smeskala i tvrdila da necu biti pod ugovornom obavezom. Medjutim kako im je mreza nevidjeni krsh koji puca svaki cas, resio sam posle dva meseca koriscenja da raskinem ugovor. E tu me sacekalo neprijatno iznenadjenje, jer u ugovoru (koji sam potpisao) pise da se zahtev za raskid ugovora moze podneti najranije tri meseca od sklapanja ugovora, a da ce isti biti raskinut u roku od 90 dana od podnosenja zahteva!? U prevodu hteo ne hteo moras biti na "mrezi" 6 meseci i za sve to vreme placati pretplatu. Da ne govorim kako tarifu nisam mogao da promenim jer su me i tu ogranicavali nekim stavkama ugovora i tvrdili da kada i budem to mogao da uradim, moracu da platim! Promena tarife da se plati?! Vrh!
Doduse sad sam cuo da su ukinuli to nebulozno naplacivanje promene tarife, ali i dalje stoji obaveza da minimum 6 meseci moras da budes korisnik.
VIP od samog pocetka rada gleda samo kako da zavrne korisnika. Na stranu to sto su i dalje invalidna mreza koja nije u stanju da zadovolji najosnovnije potrebe ono malo korisnika koje imaju. Niko ziv ne zna kolika im je pokrivenost, jer su se prve dve godine kacili na telekomovu mrezu, a sada to rade na sistemu Telenora. Nista od 3G usluga nemaju, poruke znaju da kasne satima, MMS cesto nikada i ne stigne na odrediste. Inostrani SMS ide samo ka malom broju operatera, a tamo gde ne moze biti isporucen, sistem uredno skine kredit, iako taj neko kome je poslata poruka istu nece nikada primiti.
Da ne govorim o debilnom odnosu njihovog korisnickog servisa gde ti na svako pitanje odgovore sa desetak floskula koje vrte u krug. Kao smeskaju se u fazonu "kako vam mogu pomoci" i ostale budalastine, a nisu u stanju najelementarniji problem da rese. Bitno je da su "ljubazni". To sto ja nisam resio problem, ma nema veze.
Taman kada covek pomisli tu je kraj njihovom lopovluku, kad VIP se potrudio da nas ponovo demantuje! Ograniciti nekome odlazni saobracaj samo zato sto eto nekoliko meseci nije probijao pretplatu, a sada covek oce da pozove nekoga u inostranstvu ili plati parking je zesci debilizam. Ja sam na Telenoru jedan mesec imao racun od 2000 din, a drugi nabudzio 10.000 i niko mi nista nije rekao. Bitno je samo da si uredan platisa i kod Telenora je sve ok. Jedino koliko znam, Telenor ogranicava da sa post paida beskonacno dopunjavas neciji pri pejd broj. Moze do iznosa koji ne prelazi polovinu prethodnog racuna.
[ srdjan_m @ 14.07.2010. 13:02 ] @
E to je stvarno debilizam, ograničavati (spasavati) nekoga da mu uzmeš novac. To još ni MTS nije uradio-:). Sasvim je logično da postoje neki sistemi zaštite, kao što postoje i dnevni limiti za potrošnju putem platnih kartica jer je mnogo slučajeva bilo da ljudi jednostavno nemaju predstavu šta je roming pa nakrcaju sumanute račune ALI valjda postoji neki način da se to zna, a ne da čoveku jednostavno, kad mu najviše treba, isključe broj bez ikakvih upozorenja. Dok sam bio u MTS-u, par puta sam dobijao poruke u smislu, vaš mesečni limit je 4000, pa 7000 i posle par meseci je limit bio 77000, ta poruka me je baš slatko nasmejala-.) Verovatno gledaju neki prosek ali isključiti nekoga na 2000 dinkića...no comment!
Trenutno sam na tarifi Postpaid 900, za razliku od početnog perioda, sad potrošim mesečno trećinu minuta ali plaćam regularnih 2600 din. Ispada da sada mogu očekivati da mi, kad odem na letovanje, možda neki vidoviti glas razuma isključi mobilni posle 2-3 minuta razgovora ?! Da ne pričam da idem kolima u inostranstvo i da telefon uvek mora dqa bude u funkciji. Kretenizam.
[ zvezdasbg @ 14.07.2010. 13:17 ] @
Tih 2600 dinara koje placas se odnose samo na nacionalni sms, pozive i internet. Roming se obracunava dodatno, pa ako recimo odes u Grcku, javis se par puta, pozoves nekoga i posaljes pet poruka nemoj da se zacudis kada ti opale suspenziju. Zaboga presao si limit od 2000 din. Znajuci koliko je skup roming, mozes odmah pretpostaviti koliki saobracaj mozes ostvariti za tih 2000 din.
[ freeworld @ 14.07.2010. 15:37 ] @
x3mann:Uplasili se da im ne platis :D
[ miroslavL @ 14.07.2010. 15:48 ] @
I ja sam imao sa njima slično iskustvo koje sam napisao u toj temi 2009. godine, dok mi se to desilo još 2008.god. - tako da nije to "novo pravilo firme".
[ Vladokv @ 14.07.2010. 16:41 ] @
Uplašili se da im ostane neplaćeno! Da stvarno brinu o korisnicima, omogućili bi da se kroz poziv korisničkog servisa i PIN-a pomeri limit. Za sad nema pregovora o deblokiranju, te tek kad se plati unapred, onda može da se koristi dalje. I meni se desilo, samo srećom nije bilo mnogo hitno da taj dan koristim mobilni
[ srdjan_m @ 14.07.2010. 18:13 ] @
Citat:
zvezdasbg: Tih 2600 dinara koje placas se odnose samo na nacionalni sms, pozive i internet. Roming se obracunava dodatno, pa ako recimo odes u Grcku, javis se par puta, pozoves nekoga i posaljes pet poruka nemoj da se zacudis kada ti opale suspenziju. Zaboga presao si limit od 2000 din. Znajuci koliko je skup roming, mozes odmah pretpostaviti koliki saobracaj mozes ostvariti za tih 2000 din.


-:)
Znam, toga se i plašim. Ima da me blokiraju pre nego što krenem...za svaki slučaj.
[ Slobodan Milivojevic @ 14.07.2010. 19:54 ] @
Evo drugaru su ugasili roaming danas, inace koristi mt:s Mix 2000 i napravio je oko 2500 dinara zaduzenja u roamingu... Malopre se javio sa telenor prepaid kartice...

Izgleda da nisu jedini... Sto je naj crnje on nema kako da uplati tih 2500 dinara iz inostranstva mt:s-u.
[ calexx @ 14.07.2010. 20:12 ] @
Izgleda da svi rade, na Telenor sajtu to i piše:
Citat:
Prevencija zloupotrebe

U skladu sa član 29 Opštih uslova ugovora o pretplatničkom odnosu i korišćenju usluga GSM mreže javnih i mobilnih komunikacija, kompanija Telenor zadržava pravo da pre dospeća mesečnog odnosno periodičnog računa, od pretplatnika zahteva uplatu određenog iznosa po osnovu zaduženja za ostvareni dnevni, nedeljni ili mesečni saobraćaj (tzv. "frod" kontrola) koja premašuju iznose utvrđene posebnom odlukom Telenora. Savetujemo vam da, pre polaska na put, kontaktirate " High Usage Monitoring Team" radi dodatnih informacija o uslovima i pravilima korišćenja usluge roaminga.
Jedino ne znam šta su iznosi utvrđeni posebnom odlukom Telenora i kakav je to High Usage Monitoring Team.
[ espresso @ 14.07.2010. 20:51 ] @
Ranije je Mobtel tražio da se plati ako pređeš 10000 dinara. Možda je ta cifra u pitanju za obične korisnike.
[ Ivan Dimkovic @ 14.07.2010. 21:01 ] @
@zvezdasbg,

Gotovo svi operateri praktikuju privremenu blokadu u slucaju abnormalno velikog racuna.

Meni se to desilo sa Mobtelom dok sam ziveo u Srbiji i sa Vodafone-om u Nemackoj. Doduse, Vodafone je bio uljudan do odredjene mere - nazvali su me dok sam bio na putu i prvo pitali da li je sve OK sa mojim telefonom, a onda rekli da moraju da skinu silne pare odmah....

Drustvo iz Vodafone-a su mi skinuli 600 EUR vise, valjda "za svaki slucaj" - koji su vratili za jedno pola godine doznakom bez ikakvih podataka na moj racun, ono bez icega - ni svrha, ni broj racuna nista...

Toliko o "svetskoj praksi" :(
[ Slobodan Milivojevic @ 14.07.2010. 21:19 ] @
Mozda je pre puta naj pametnije otici do vaseg operatera i pitati za uslove visoke potrosnje, i eventualno pre puta uplatiti odredjenu kolicinu novca kao avans?

Drugo mi ne pada na pamet...
[ avala100 @ 14.07.2010. 21:49 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: @zvezdasbg,

Gotovo svi operateri praktikuju privremenu blokadu u slucaju abnormalno velikog racuna.

Meni se to desilo sa Mobtelom dok sam ziveo u Srbiji i sa Vodafone-om u Nemackoj. Doduse, Vodafone je bio uljudan do odredjene mere - nazvali su me dok sam bio na putu i prvo pitali da li je sve OK sa mojim telefonom, a onda rekli da moraju da skinu silne pare odmah....

Drustvo iz Vodafone-a su mi skinuli 600 EUR vise, valjda "za svaki slucaj" - koji su vratili za jedno pola godine doznakom bez ikakvih podataka na moj racun, ono bez icega - ni svrha, ni broj racuna nista...

Toliko o "svetskoj praksi" :(



U PR-u se to zove kontrola stete ili damage control. (i mi sto smo ostali u Srbiji naculi da to postoji).
Sad kad je pukla bruka (po ko zna koji put) treba i neku lepu rec napisati o VIP-u i o tome kako su i drugi zli ccc.

Samo sto se ovde ne radi o "abnormalno" povecanoj potrosnji, vec o potrosnji od 19 (devetnaest) EUR ili 2.000 dinara. (tako je poceo ovaj topic)
Do roaming-a pokretac teme nije ni stigao, jos nije otputovao nigde, vec cunja po Srbiji i malko vise zivka ili placa parking.
I nema drugu mogucnost nego da polomi noge i da se baci u poslovnicu odmah, sad, trenutno sa 2.000 u zubima. ( ocigledno nije jedini)
Svi znamo da svi operateri to rade, ali ne na takav nacin, sa tako niskim iznosima.
Meni su sasvim jasni svi koji sad pominju te desilo se mom drugu u mts-u, te u vodafone-u, mobtelu... i sl, odnosno jasno mi je ko stoji iza tog naknadnog PR-a, ali mi je i drago da dosta korisnika na svojoj kozi oseca sta sve moze da ih snadje ako se uhvate u kolo sa trecim operaterom.


[ Ivan Dimkovic @ 14.07.2010. 21:56 ] @
Ako operater pravi problem za 2000 din postoje samo 2 mogucnosti:

a) Da je operater idiot, i da ga treba pod hitno promeniti (zna da bude slucaj)

ili

b) Da je 2000 din racun napravljen za jedan dan a ugovor je nov bez duze istorije, sto moze sasvim regularno dici alarm u fraud-tracking sistemu

Ako nije u pitanju 2000 din za jedan dan vec za duzi rok - onda je definitivno u pitanju a) - sto bi opet znacilo da ce VIP vrlo brzo izgubiti korisnike jer malo ko zeli da trpi maltretiranje za male pare.
[ Brucelee @ 14.07.2010. 22:08 ] @
ne kazu dzabe da tvoje reci vrede vise!!!
[ behemot78 @ 14.07.2010. 22:28 ] @
Svi operatori postavljaju odredjene limite za postpaid korisnike, sto se prati preko fraud sistema. Npr. mts ima cini mi se pocetni limit za vecinu korisnika od nekih 10 ili 12 hiljada, pa ako se potrosnja povecava iz meseca u mesec, stalno se dize limit, tako da je npr. moj prijatelj imao 100.000 kad je proveravao. E sad, pitanje je kako se te cifre racunaju - mislim da neke mreze (mozda VIP?) ne uzimaju u obzir cinjenicu da postoji besplatan saobracaj, pa sistem od starta meseca "naplacuje"sav ostvareni saobracaj po tarifi u kojoj je broj, te se onda mnogo brze predje taj neki "standardni" limit od 10/12 hiljada...
[ rikelme @ 14.07.2010. 22:29 ] @
Ja sam proletos imao slično iskustvo, jer sam u USA koristio navigaciju preko GPRS. I zaboravio da je isključim, ceo dan...

Stiže prvo sms poruka o potrošnji većoj nego inače, i ja reko greška neka. Ubrzo još jedna: pozovite operatera ili ćemo vam blokirati račun. Naravno da ih nizam zvao iz roaminga.

Na sreću nisu ga isključili, a račun je na kraju bio 12.000 (sa porezima). Inače mi retko pređe 2.000 din.
[ euripyd @ 14.07.2010. 23:48 ] @
To je apsolutno za na sud.
Ako si ti njima platio avansno da ce da ti omoguce koriscenja telefona, onda su oni ovim prekrsili svoj ugovor.

Bljak.
[ zvezdasbg @ 15.07.2010. 00:31 ] @
Opet kazem, nikada mi u telenoru nisu blokirali odlazni saobracaj, cak ni kada sam napravio racun od preko 10.000. Racun pre toga mi je bio oko 2000. Bas cu pogledati u ugovoru ima li te klauzule.
[ Ivan Dimkovic @ 15.07.2010. 07:48 ] @
@euripyd,

Tesko da ce bilo ko dobiti pilicare (mobilne operatere) na sudu za to - osigurali su se oni jako dobro u ugovoru za sve te mogucnosti :(

@zvezdasbg, ne znam kakva je praksa u Telenoru sada ali Mobtel je definitivno zvao i trazio da se regulise racun pre zavrsetka billing perioda ako je mnogo veci nego obicno. Pretpostavljam da, ako se ne javis na taj telefonski poziv, da ce ti iskljuciti telefon preventivno jer moze biti u pitanju kradja.
[ zvezdasbg @ 15.07.2010. 08:46 ] @
Ne znam, jer se meni to nikada nije desilo, a izmedju dva racuna je bilo i 8000 razlike. Niko me nije zvao. Uzgred u ugovoru pise da cim si uzeo karticu sav saobracaj preko nje je ostvaren preko tebe ili uz tvoju saglasnost pa ti za sve to i odgovaras. Malo mi je neverovatno da neko izgubi mobilni i to ne primeti satima da ne kazem danima. Cim mob nestane, pozoves call centar i blokiras karticu.
Ovde pricamo o ogranicavanju korisnika, ne lopova.
[ Dexic @ 15.07.2010. 11:08 ] @
Fraud prevention bi bio da oni zovu i provere da li je kartica i dalje kod korisnika.
Traziti da se plati unapred sitnih 20e je podj*bavanje korisnika!
Da li se plase ili nesto drugo nije fer, ocigledno nije zastita korisnika u pitanju.

Ja na jednom MTS broju imam obicno 200-250 din potrosnju, onda jedno leto u roamingu "svega" 3600 - nix problem.
[ svarognsa @ 15.07.2010. 12:16 ] @

Ako su se spustili na nivo blokade od 20€ to može da znači da su gadnoj finansijskoj dubiozi ili da im hitno trebaju pare za investicije.

Zato postoji konkurencija i izbor.
[ owim @ 15.07.2010. 14:08 ] @
Kao sto je u temi vec napisano, svaka telekom. kompanija ima algoritam
pracenja kontrole potrosnje cija je poenta da se "upali crvena
lampica" kada se pojavi drasticno drugaciji obrazac koriscenja od
predjasnjeg. Prva funkcija je da upozori samog korisnika, a druga da
zastiti interese firme od moguce nenaplativosti (velikog)
potrazivanja.

Telekom Srbije za fiksne telefone poziva privatne korisnike (fizicka
lica) ako dnevno u impulsima potrose vise od 1.000 din da ih OBAVESTI
i upozori na potrosnju. Zvali su stanara u stanu koji izdajem i
devojku mog brata proslog meseca. Nemam licno iskustvo, preneli su mi.

Telekom Srbije kod mobilnih korisnika povecava limit sa urednoscu
placanja racuna i limit moze da se sazna pozivom 789 agenta. Kod mene
koji imam racun od oko 1.200din kao fizicko lice limit je oko 100.000
din (bar prosle godine).

Mobtel (u Karicevo vreme) pozvao me je na mobilni dok sam bio u
romingu da me upozori na potrosnju koja znacajno premasuje poslednja
tri placena racuna, i dali su mi rok da uplatim iznos koji sam
potrosio, inace ce da mi iskljuce odlazni saobracaj (i dolazni u
romingu). Mislim da sam u to vreme napravio oko 10.000 din, dok su mi
mesecni racuni bili 1.500-3.000 din. Iskljucili su mi posle par dana
saobracaj, jer iz rominga nisam mogao da platim, tad nije bilo online
bankinga.

Mislim da uvek pred polazak na put (roming) ili ako se zna da ce se
mobilni puno koristiti (npr. odlazak u vikendicu leti i dogradnja
kuce, zvanje majstora, nema fiksnog, bar 10x vise telefoniranja nego
inace) -- treba pozvati kol-centar i videti da li je roming aktivan
(bez obzira sto je bio "proslog leta") i pitati za limit na racunu.

Konacno, sto se VIP-a tice, nemam i necu imati nikakvog iskustva s
njima. Ako su tako nisko spustili granicu, znaci samo da imaju
problema sa naplatom. U ekonomiji obima upravo to ima smila, jer
najveci broj korisnika ima prosecan racun oko 1.500 din i ako naprave
racun od 10.000 - 20.000 din, i ne plate ga, operateru se ne isplati
da pokrece sudsko izvrsenje. Sudsko izvrsenje obicno traje 6 meseci
nakon podnosenja zahteva i kosta ih oko 5.000 din.
[ DR83 @ 15.07.2010. 21:21 ] @
Hm, ne mogu da verujem da se VIP bruka za 2000 din. Ok bi MOZDA i bilo da je racun vec sad presao recimo 20000 din jer znam da su i mts i ranije mobtel praktikovali da kontaktiraju korisnika ako se racun naglo enormno poveca ali nije mi poznato da su ikog iskljucivali zbog toga.

Mene su zvali i iz telenora i iz mtsa kada sam prekoracivao limite ali kad sam im rekao da sam svestan prekoracenja, rekli su ok i ja sam te racune naravno regularno i platio.
[ freeworld @ 16.07.2010. 00:30 ] @
Mom drugu se dogodila slicna stvar.Naime,on radi u jednoj firmi i imali su nekoliko vip poslovnih brojeva ili tako nesto,tako da su njihovi brojevi nekako povezani.jedan njegov kolega je bio na poslovnom putu u Austriju i neznajuci da je roming i za net za jedan dan napravio 17000 dinara.Tog lika su zvali iz vipa da ga upozore da mnogo trosi ali on se nije javljao i zbog toga su svima njima iskljucili odlazni saobracaj cak i drugu koji uopste nije prekoracio potrosnju jer je bio u srbiji.E sad,da li se ovde govori o istoj stvari,tj. da li je korisnik bio obavesten o tome da ce da mu bude iskljucen odlazni saobracaj ukoliko nastavi da trosi ili ne.
[ kacica @ 16.07.2010. 10:04 ] @
pa ovo je neverovatno do koje su mere ovi ljudi iz VIP-a bezobrazni !

Ja sam nedavno imala jedan drugi problem
Naime imam sklopljena dva ugovora za dva razlicita broja (paketa) ,jedan sam poklonila svom bratu zajedno sa telefonom a drugi koristim ja .
On radi u firmi u kojoj su primanja prvog u mesecu pa placa odmah sve prispele obaveze.Nazalost ja radim u drzavnoj firmi gde plata zna da kasni i po mesec dana :(
Tako ovog meseca nisam bila u mogucnost da platim racun zbog kasnjenja plate i oni su meni suspendovali broj (sto normalno razumem). Medjutim ono sto me je sokiralo je to da su iskljucili i bratov telefon koji placa svaki racun redovno i apsolutno ne duguje VIP-u nista.Kada sam zvala korisnicki servis i pitala zasto obzirom da su to dva zasebna ugovora i da je na tom bratovljevom broju svaki racun izmiren redovno i na vreme?Receno mi je da nema to veze obzirom da sam ja poptpisnica ugovora za oba broja pa onda oni gase i telefon cak i za onaj broj na kome su placeni svi racuni redovno !!
Ja uopste ne znam da li je ovo pravno moguce ili je ovo jos jedna njihova zavrzlama ?
[ Backy @ 16.07.2010. 10:43 ] @
niste dovoljno sagledali situaciju... vipova ponuda je usmerena na "mlađe korisnike"... tu priča ide ovako:

-brate ne znam dal da uzmem postpaid, jeftinije je al ću ipak da napucam račun
-brate uzmi kod vipa, oni imaju blokadu na 2000 a imaju i telefon za dinar

to što nemaju svoju mrežu nije bitno, dok god su svi pozivi u njoj besplatni (ionako svima treba blokada ;))
[ srdjan_m @ 16.07.2010. 11:03 ] @
Juče me je zvala devojka iz koris.servisa jer sam im, između ostalih, i pitanje vezano za ovu temu postavio mail-om. U svakom slučaju, ne postoji tačan limit tj. dozvoljeno prekoračenje nego sistem na osnovu neke svoje procene odlučuje o tome. Taj sistem je možda i neki lik iz podruma koji se bavi tim stvarima-:). Njihov savet je, naročito zbog letnjeg rominga, da se unapred uplati neka suma 1000-2000-3000 tj. koliko čovek ceni da će mu trebati telefon i od toga će mu se odbijati troškovi. Naravno ono što nije potrošeno, odbija se na prvom sledećem računu uz napomenu da to uopšte nije obavezno nego je savet za svaki slučaj. S tim da nema nikakvog pravila koliko će nekome biti dozvoljeno da prekorači svoju uobičajenu cifru. Drugim rečima ovde imamo postpaid, a kad hoćemo na više dana van granice uz moguću veću potrošnju, onda zamišljamo da smo na prepaidu.
Mnogo glupo ali im se, kao što neko reče, izgleda ne isplati da dižu tužbe za par hiljada dinara za one likove koji su "samo malo koristili FB u romingu".
U tom slučaju je onda možda isplativije (ako se zna da će biti više razgovora u romingu uplatiti onih 20 "besplatnih" roming minuta za 490 + PDV + porez za Miladina).
[ x3mann @ 16.07.2010. 12:24 ] @
Ako moram ja avansno njima da uplacujem za saobracaj koji jos nisam ni ostvario onda cemu postpaid i potpisani ugovor uopste ....mislim to onda pokazuje jedan potpuni blago receno debilizam kompanije VIP !!!
I jos jednom niko me nije upozorio nista samo su mi suspendovali broj

[Ovu poruku je menjao x3mann dana 16.07.2010. u 13:44 GMT+1]
[ zvezdasbg @ 16.07.2010. 12:51 ] @
Da, sto bi neko uopste uzimao post paid ako mora unapred nesto da uplacuje. lakse mu je da kupi pri pejd broj i "nabudzi" ga sa kreditom i eto....
Ama to je samo jos jedna VIP ujdurma, jer imaju jako slab prihod. Nikako da shvate da mozes jednom coveka da zeznes, a da sledeci put ne postoji. Ko se i posle ovakvih za*ebancija ponovo uhvati u kolo sa njim, onda je totalni kreten.
[ zzviktor @ 16.07.2010. 13:17 ] @
E sada ova prica o vipu ima dve strane medalje, jedna je ona cista i
blistava gde su telefoni za dinar nasmejani prodavci i lepe prodavacice
koje*nemaju pojma* ali dobro.

Druga strana medalje je kompanisko shvatanje poslovanja gde postoje razni
trikovi koji naravno nisu dostupni korisniku i nisu u skladu sa zakonskim
normama:
1. Postojanje limita

Ovo je u nekim slucajevima dobra opcija, ali verujem da je normalno da
postoji mogucnost da limitiranje pored kompanije vrsi i sam korisnik, te da
mora da korisnik bude upozoren da se blizi svom limitu i da bude zamoljen da
izmiri racune kako bi mogao da nastavi koriscenje.

Ovo je praksa kod telenora/mts i svih operatera.

2. Iskljucivanje svih brojeva koji su na isto ime bez obzira sto je na npr 1
broju racun izmiren a na ostalima nije ili slicno.

Podpuno ne dopustivo, npr u koliko kao sto korisnik kacica rece ona ne plati
racun bez predmetno je da joj drugi broj bude iskljucen samo zato sto je na
njeno ime. To su dva obligaciona odnosa koji nisu povezani jedan sa drugim.
3. Iskljucivanje biznet grupe zato sto je odredjeni clan prekoracio limit.

Ovo je vise nego bezobrazno, mislim da ni jedna ozbiljna kompanija nebi
dozvolila da joj se ovo desi, pogotovo ako imamo na umu da se radi o biznis
korisnicima.

4. Onemogucavanje slepih i slabovidih lica da samostalno podpisu ugovor:

Kompanija vip mobile ovakvim ogranicenjem zadire u ljudsko pravo korisnika o
slobodnom izboru operatera i njegovoj privatnosti, takodje ovakvim normama i
predlozima se direktno vrsi sistemsko krsenje ljudskih prava i sloboda.
[ zvezdasbg @ 16.07.2010. 13:28 ] @
I sta sad? Oce neko konacno da presavije tabak i tuzi te lopurde?
[ axone @ 18.07.2010. 12:44 ] @
Taj limit ocigldno postoji i pitanje je kako ga ko shvata. Sa jedne strane razumljivo je negodovanje korisnika sto su mu blokirali broj posle prekoracenja od samo 2000 din. Taj limit bi naravno trebao da bude visi.
Ali opet u nekoj drugoj situaciji bi postojanje tog istog limita(doduse onog veceg) dobro doslo. Nije svaki korisnik nonstop svestan "lokacije" svog mobilnog iako verujemo da smo se srasli sa tom spravom i da nam je uvek pri ruci. Dodje jednom trenutak nepaznje, pijanstva, stagod i telefon nije vise tu. Ne mora da bude slucaj da ce korisnik odmah primetiti nestanak, opet iako mislimo da nam takav detalj nece promaci.

Sto se tice iskljicivanja drugog pretplatnickog broja(koji se uredno placa) u slucaju kad sa prvim postoje neke nepravilnosti u vezi s placanjem, a oba su na jedno lice registrovani, to ako se secam postoji u ugovoru, s tim sto nisam obracao paznju na to posto imam samo jedan broj kod njih.
A ugovor bi trebali da procitamo pre potpisivanja. Ali obicno se svodi na ono: treba mi fon ili treba mi broj pa cu pristati na njihove uslove- valjda nisu tako losi.

Totalno peta stvar je legalnost takvih uslova, jbg, svako odlucuje prema svom rezonu da li ce prihvatiti takvu igru. Ko sumnja u legalnost uslova moze da ispita to kod nadleznih ustanova ili mozda organizacija potrosaca.
[ KrkaCiC @ 19.07.2010. 02:56 ] @
Nisam koristio VIP broj,cak ni prepaid i necu,pogotovo posle citanja ove teme. Moje iskustvo sa Drzavom,mislim sa MTS-om: Pre par meseci resim sa devojkom da se glupiram i zovem horoskop sa broja BIZNET paketa (broj firme za koju sam tada radio) i s obzirom da 0900 servisi prekidaju poziv na 10 min kao da mogu i drugi ljudi da zovu horoskop :) za par sati se nakupio extra racun,mislim da ni u romingu ne napreduje racun toliko brzo. Uglavnom oko 7-8000 je otislo na horoskop,a pre toga sam placao do 3500 max. I da napomenem nisu me zvali iz Call Centra :) Ne bih voleo da se ovo shvati kao reklama za Telekom,ovaj MT:S. Inace glupost od strane Telekoma je sto i za biznis korisnike vazi da moraju prvo da aktiviraju roming,pa onda van zemlje. To se meni desilo letos,nisam ni pretpostavljao da moram da jurim svog direktora a on nekog tamo menadzera samo da bi mi aktivirali roming,a sve to mora napismeno u x primeraka sa x pecata firme i x potpisa,i sve to za jedan obican roming? Mislim za firmu koja ima oko 50 brojeva gde je prosecan racun 3000 din. Malo sam otisao OFF ali samo hocu reci da VIP-ovac necu butu nikad,i ovaj telekonj je nikakav ali je malo bolji od ovih stranaca,koji su izgleda bugari po poreklu?
[ boccio @ 20.07.2010. 08:32 ] @
Meni se to isto desilo sa VIP-om prosle godine. Prica je totalno tragikomicna, prvo su krenuli sa tim smaranjem "zbog povecane potrosnje...", pa sam ih zvao, krstio se i levom i desnom, i to je tako trajalo par puta dok mi nisu iskljucili broj bas kada sam bio u roamingu. Ja ih zovem sa skajpa, vidim nece na dobro da izadje, krenem taktikom psovanja majke i oca, i tu mi batica ukljuci telefon. Onda mi ponovo iskljuce 15-tak dana kasnije, pa sam imao jedan poduzi razgovor sa nekim tamo gde sam ih prvo ljubazno pitao zasto mi ne dozvoljavaju da trosim svoje pare kod njih, i da li im mozda vise odgovara da ih trosim kod Telenora/Telekoma, pa onda krenuo zdravorazumskim ubedjivanjem kako imaju POTPISAN trajni nalog na moj bank account, i nek skinu koliko oce para samo nek me puste na miru da bi na kraju ipak morao da odem do #%%$#%$ uplatnog mesta i uplatim taj avans.

A onda, da bude veselije, par meseci kasnije mi fon poludi (Gmaps krene da salje neki longitude/latitude info ko blesav) i ja za 2 dana roaminga nabijem 250 EUR samo za data services. Onda sam ih zvao i pitao sto mi SAD nisu iskljucili broj zbog "prevelike potrosnje van tarifnog paketa" ?! Pritom, na detaljnom izvodu za data services je NEMOGUCE videti informacije o potrosnji, tacnije protokol/servis, IP adresu, etc. samo pise datum i broj kilobajta... ko mala mara da je radila. Njihov odgovor je "roaming partner nam ne dostavlja podatke". Why the f*ck do I care?!

Kompletna ekipa nekompetentnih idiota. Interesantno je samo da svaki pokusaj razgovora sa bilo kakvim menadzerom nije moguc, sve se zavrsava na "posaljite zalbu faksom", sto u mom recniku znaci "duvaj ga".

Mental notes za ubuduce i savet ostalima:
- nikad trajni nalog, koliko god da je zgodniji, nece da valja kad upadnete u sr*nje. Da nisam imao isti, pustio bih bagru da me tuze za 250E, pa nek dokazu da sam potrosio te pare bez IKAKVOG dokaza na izvodu
- uvek samo obican post-paid, nikad "specijalne promocije" i ugovori na 2+ god, jer onda deru ko musa jarca i nemoguce je izaci iz price
- data services OFF when roaming :)
[ ZanLepen @ 09.08.2010. 15:26 ] @
meni je taj cirkus počeo negde u maju, evo već dve godine sam VIP postpaid korisnik. broj 060148***2, koristim samo za kontakte sa klijentima besplatan hosting, a povremeno zovem po svetu isto uglavnom zbog weba. Namerno navodim broj, jer znam da oni iz VIP a sa kojima se uredno svađam čitaju ovu temu. Evo broj je moj vidi se i ovde http://ag.rs/kontakt.html, da ne pomisle moderatori da nekoga zloupotrebljavam.

Mesečni račun mi je od 2000 do 5000, ekstremno 7000, kada baš zovem. Svaki drugi dan atipična potrošnja, zvanje korisničkog servisa, psovanje majke, vredjanje rukovodstva od strane mene, pitanje zar vama nije u interesu da više trošim, zašto me ne poštujete kao klijenta itd...Na pitanje zbog čega ne brinu o meni kao dobrom klijentu sa nizom povoljnosti, novim tarifnim modelima, ostaju bez ikakvog objašnjenja.

Svaki mesec se sa njima natežem svaki drugi dan, da uključe telefon. Sada u oktobru ističe ugovor i treba novi da potpišem, ali sam im tražio da mi obezbede klauzulu da nemam pravo na usluge korisničkog servisa 0601234, ni da oni mene suspenduju i smaraju. Službenica se blago šokirala i sada čekam odgovor. Jedino pod tim uslovima ću potpisati novi ugovor.

Ako hoćete skeniraću da vidite glupost od računa za atipičnu potrošnju.

edit: 21 mesec račun sam uredno platio pre 28.

[Ovu poruku je menjao ZanLepen dana 09.08.2010. u 16:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 09.08.2010. u 19:02 GMT+1]
[ owim @ 09.08.2010. 16:47 ] @
"Ako hoćete skeniraću da vidite glupost od računa za atipičnu potrošnju."

Ako ti nije cimanje -- uver se radujemo VIP-vim gluparijama :-). Joke
of the day. Naravno, za tebe sve ovo je veliko cimanje i zao mi je
zbog toga. Mozda najlakse da se pozdravis sa VIP-om kad ti istenke
ugovor?
[ ZanLepen @ 09.08.2010. 18:00 ] @


A najinteresantnije je plaćanje po ponudi..šta mi to oni nude....kakve budale
[ zvezdasbg @ 09.08.2010. 18:47 ] @
I posle svega toga ti razmisljas da potpises jos jedan ugovor?! Brate bezi od njih...
[ sphere @ 09.08.2010. 19:32 ] @
Zan, nemoj me pogresno shvatiti zbog ovog sto cu napisati, ali meni licno je krajnje blesavo da se uzima vip za neku firmu. Ti njihov broj koristis za poslovanje?!?!

Kad samo pomislim na VIP kako su oni neozbiljni i onda vidim da ih neko koristi u poslovanju... Meni je to ne shvatljivo. Pa da su najpovoljniji na svetu ne bih uzeo njih ni u razmatranje. Amateri.
Ne kazem ni da su druga dva operatera sjajna... ali u odnosu na VIP... fantasticni su. Za sad je malo bolji telenor i dace bog(telekom) da u skorije vreme daju opciju da se otkupi broj. Oma bezim u telenor.

Po pitanju brige o klijentima, vip i telekom su nule!
[ ZanLepen @ 09.08.2010. 19:49 ] @
Nisam registrovao firmu, jer ne pravim profit, ja sam free hoster. Imam korisnike koje free hostujem. Drugar mi drži hosting firmu i onda koristim trećinu njegovog servera za svoje sajtove i druge koje besplatno hostujem.

Novi ugovor ću potpisati, samo ako mi bude pisala klauzula da se odričem usluga korisničkog servisa.
[ owim @ 10.08.2010. 02:08 ] @
"Novi ugovor ću potpisati, samo ako mi bude pisala klauzula da se
odričem usluga korisničkog servisa."

Znas i sam da se to nece desiti. Zapravo, mislim da nikad niko to ne
bi uradio i to je sasvim ok, tvoj zahtev je nemoguc :).
[ ZanLepen @ 10.08.2010. 06:18 ] @
Za svoj novac mogu tražiti šta god želim.
[ zvezdasbg @ 10.08.2010. 19:03 ] @
Kod ovakvih lopova, ne mozes. Moj ti je savet da se manes prevaranata i zakljucis ugovor sa nekim od druga dva provajdera. VIP ionako nije mobilni operater, vec zadruga sa tri bandere.
[ ZanLepen @ 10.08.2010. 22:20 ] @
Upravo ću to i da uradim. Uputiću zahtev vipu da mi ugasi bilo kakav kontakt ja i korisnički servis, da samo važi koliko potrošim u obavezi sam u propisanom roku da izmirim. Ako ne prihvate, mogu smatrati da odmah na snagu stupa moj zahtev za raskid ugovora. Neka im bar ostane pisan primerak protesta. Naravno tu ću navesti da je onaj ko je smislio tu atipičnu potrošnju idiot i go..r.
[ svetozar @ 11.08.2010. 06:50 ] @
Citat:
ZanLepen: ... mogu smatrati da odmah na snagu stupa moj zahtev za raskid ugovora.

Na žalost, teško da će to moći odmah...
Moraćeš da platiš još tri pretplate, jer je kod njih definisan rok za raskidu ugovora, ili kako ga već zovu 90 dana :-(
[ ZanLepen @ 11.08.2010. 08:18 ] @
Pa daću im odmah 2000 za ta tri meseca, plus karticu i telefon...možemo se i slikati za uspomenu i dugo sećanje.
[ zvezdasbg @ 12.08.2010. 16:21 ] @
Ama ne moze! Moraces da cekas ta tri meseca :))))
Vip, tvoje reci ipak ne vrede vise :)))
[ njushkalitza @ 22.08.2010. 10:46 ] @
Citat:
BOCCIO : Meni se to isto desilo sa VIP-om prosle godine. Prica je totalno tragikomicna, prvo su krenuli sa tim smaranjem "zbog povecane potrosnje...", pa sam ih zvao, krstio se i levom i desnom, i to je tako trajalo par puta dok mi nisu iskljucili broj bas kada sam bio u roamingu. Ja ih zovem sa skajpa, vidim nece na dobro da izadje, krenem taktikom psovanja majke i oca, i tu mi batica ukljuci telefon. Onda mi ponovo iskljuce 15-tak dana kasnije, pa sam imao jedan poduzi razgovor sa nekim tamo gde sam ih prvo ljubazno pitao zasto mi ne dozvoljavaju da trosim svoje pare kod njih, i da li im mozda vise odgovara da ih trosim kod Telenora/Telekoma, pa onda krenuo zdravorazumskim ubedjivanjem kako imaju POTPISAN trajni nalog na moj bank account, i nek skinu koliko oce para samo nek me puste na miru da bi na kraju ipak morao da odem do #%%$#%$ uplatnog mesta i uplatim taj avans.


1. Nije poenta da naplate trenutnu potroshnju istog trenutka, vec da se ti slozzish sa potroshnjom - uplatish dovoljni minimum (nikada ne traze pun potroseni iznos..)
2. Trajni nalog nije ovlascenje za TR, i ne funkcionishe tako :) ?

Citat:
BOCCIO : A onda, da bude veselije, par meseci kasnije mi fon poludi (Gmaps krene da salje neki longitude/latitude info ko blesav) i ja za 2 dana roaminga nabijem 250 EUR samo za data services. Onda sam ih zvao i pitao sto mi SAD nisu iskljucili broj zbog "prevelike potrosnje van tarifnog paketa" ?! Pritom, na detaljnom izvodu za data services je NEMOGUCE videti informacije o potrosnji, tacnije protokol/servis, IP adresu, etc. samo pise datum i broj kilobajta... ko mala mara da je radila. Njihov odgovor je "roaming partner nam ne dostavlja podatke". Why the f*ck do I care?!


1.Pa tako je uvek. Tarifiranje iz rominga kasni jer sve usluge ne naplacuje direktno maticna mreza vec prvo operater cije usluge koristis u inostranstvu. Da li si uopshte nazvao Customer Service Call Center :) pre puta da se informises oko toga koliko ce te sta kostati i kako ce sta biti tarifirano dok budes boravio u stranoj zemlji sa "domacim" telefonom, i koristio usluge stranog operatera? :) Ili je sve Velika Srbija.....

2. Hehe, posto ti nisi mala mara, i radis to sto radis odlicno :) onda me cudi da nisi upucen i da ne znas da se tako detaljni podaci ni u jednoj specifikaciji potrosnje ne navode. A mogu se dobiti, samo treba da se zatrazi :)

Citat:
BOCCIO : Kompletna ekipa nekompetentnih idiota. Interesantno je samo da svaki pokusaj razgovora sa bilo kakvim menadzerom nije moguc, sve se zavrsava na "posaljite zalbu faksom", sto u mom recniku znaci "duvaj ga".


1. Da li sam ja to neshto propustila, ili kod drugih operatera mozze da se razgovara sa shefovima sektora/menadzerima? :)
2. Na svaku zalbu se odgovori, u zakonskom okviru od, ako se ne varam - od 8-10 dana. U mom slucaju, iz licnog iskustva dakle, trebalo im je 3 dana. I to nije bio u pitanju fax, vec e-mail ;)

Citat:
BOCCIO : Mental notes za ubuduce i savet ostalima:
- nikad trajni nalog, koliko god da je zgodniji, nece da valja kad upadnete u sr*nje. Da nisam imao isti, pustio bih bagru da me tuze za 250E, pa nek dokazu da sam potrosio te pare bez IKAKVOG dokaza na izvodu
- uvek samo obican post-paid, nikad "specijalne promocije" i ugovori na 2+ god, jer onda deru ko musa jarca i nemoguce je izaci iz price
- data services OFF when roaming :)


1. Trajni nalog se ukida sa istom lakocom sa kojom se i aktivira u svakoj banci :) i nema nikakve veze sa ugovornom obavezom kod operatera. ?
2.Tarifiranje ("dranje" kako ti kazes) nema veze sa tim da li imas ugovornu obavezu ili jesi ili nisi uzeo telefonski aparat. Ili je mozda kod nekog operatera drugacije a ja nisam u toku? :)
3. no comment

Cmoka za swe :)
[ pajaja @ 22.08.2010. 13:03 ] @
Citat:
Da li si uopshte nazvao Customer Service Call Center :) pre puta da se informises oko toga koliko ce te sta kostati i kako ce sta biti tarifirano dok budes boravio u stranoj zemlji sa "domacim" telefonom, i koristio usluge stranog operatera? :) Ili je sve Velika Srbija.....

Da li si pogledao/la pre slanja odgovora kome odgovaras? Dosta ljudi na ovom forumu je poprilicno IT pismeno, i izgleda mogu da drze predavanja o celijskim mobilnim mrezama vama iz VIPa, zato verujem da je Borisu jasno kako se sta tarifira u posecenoj mrezi i da se ceo njegov post nije odnosio na cene prenosa podataka vec na los anti-fraud sistem (koji ne radi kada treba, a 'radi' kada ne treba) i na losu organizaciju VIPa. Cisto sumljam da ima vremena da salje faks iz inostranstva i ceka 10 dana na odgovor da bi dobio svoj telefon nazad.
[ njushkalitza @ 22.08.2010. 13:36 ] @
Citat:
pajaja: Da li si pogledao/la pre slanja odgovora kome odgovaras? Dosta ljudi na ovom forumu je poprilicno IT pismeno, i izgleda mogu da drze predavanja o celijskim mobilnim mrezama vama iz VIPa, zato verujem da je Borisu jasno kako se sta tarifira u posecenoj mrezi i da se ceo njegov post nije odnosio na cene prenosa podataka vec na los anti-fraud sistem (koji ne radi kada treba, a 'radi' kada ne treba) i na losu organizaciju VIPa. Cisto sumljam da ima vremena da salje faks iz inostranstva i ceka 10 dana na odgovor da bi dobio svoj telefon nazad.


Pogledala sam, ali me zaista ne zanima ko sta radi, da li je magistar, kv radnik ili doktor nauka. Zanima me da li ume da koristi mobilni telefon. Zanima me ono sto je napisao o svom iskustvu. I njegova tacka gledista.

Ako ima takvu propedeutiku iz oblasti telekomunikacija, onda je ceo njegov post smesan. Ili bar onaj deo o anti-fraud sistemu, tacnije, u tom slucaju bi znao zasto je reagovao kada jeste, a zasto je kasnio kada je kasnio.

Sto se vas, koji sumLJate umesto sto sumNJate, tice, iako sam u svom prvom postu rekla zasto bas ovde pisem, ponovicu da ja nisam "Iz Vipa" :) Ja sam iz Beograda :D

I neko ko eto ima iskustva sa dosta problema sa telefonima, i u zemlji a ponajvise u romingu, zbog prirode posla. Kod sva tri operatera. A istrazivacke sam prirode pa me i zanimalo. I za razliku od mnogih pre, dobro se snalazim sa postavljanjem pravih pitanja ;)

Takodje, zaista ne znam kanale komunikacije i uredjenje hijerarhije nadleznosti u VIPu, pa se ne bih usudila da komentarisem koliko je kompanija interno organizovana...
A iskreno, nisam ni sigurna zasto nas dvoje razgovaramo umestno mene i njega? :D

Cmokaaa! :)
[ ZanLepen @ 22.08.2010. 20:43 ] @
Izgleda da je ta šugava suspenzija na mom broju ukinuta posle pisanja ovde.
[ njushkalitza @ 22.08.2010. 22:03 ] @
Citat:
ZanLepen: Izgleda da je ta šugava suspenzija na mom broju ukinuta posle pisanja ovde.


Cekaj, cekaj, "kolega," kako ukinuta? Hoces da kazes da nemas limit? To bi bas bio presedan... izvini ako previse pitam :) ali malo je cudno. Kako to?

pozzitj..
[ neca @ 22.08.2010. 22:31 ] @
nije ukinuta nego ti je limit povecan zato sto si platio po onoj ponudi koji si okacio ovde pa.

ja koristim VIP postpaid godinu ipo dana i nijedan racun mi nije ispod 5k dinara i nijednom mi niko nije suspendovao broj.

edit: ispravljena konfuzna recenica :)

[Ovu poruku je menjao neca dana 23.08.2010. u 00:14 GMT+1]
[ ZanLepen @ 22.08.2010. 22:42 ] @
ako pustiš 5 poruka za tv igre ili muzičke želje pada odmah suspenzija, bez obzira na limit..uključe te oni čim pozoveš, ali pada pre toga suspenzija. Sada toga nema. Treba ih više prozivati da se opamete.
[ Wi-Fi @ 22.08.2010. 23:31 ] @
Citat:
njushkalitza: Cekaj, cekaj, "kolega," kako ukinuta? Hoces da kazes da nemas limit? To bi bas bio presedan... izvini ako previse pitam :) ali malo je cudno. Kako to?

pozzitj..

Sto da ne. Meni je pre ~4 godine na mt:s-u limit povecan sa 8.000 (ili bese 12.000, ne secam se) na 80.000. Naravno, ne posle razumnih, uctivih razgovora sa operaterima, menadzerima po poslovnicama i direkciji vec nakon divljacke tirade pogrdnih reci i psovki ovog naseg divnog jezika. Stoka ne razume dok joj se ne obratis kako i dolikuje - kao stoci.
Nakon slicne "intervencije" su prestali da mi salju i sve one reklame, vesti, promocije, pozive na izbore i sl. s*anja, jedino ostao izvestaj o iznosu racuna za prethodni mesec i obavestenje o propustenim pozivima
[ ZanLepen @ 23.08.2010. 06:58 ] @
ranio sam se obradovao. Capnuli ga u 12 h noćas. Otpad. Iako je potrošnja ispod svakog limita.
[ ZanLepen @ 24.08.2010. 06:13 ] @
još jedno isključenje noćas zbog atipične potrošnje, a da telefon nije korišćen u zadnja 24h. službenica se pravda da sistem nije mogao blagovremeno da obračuna pa me naknadno još jednom suspendovao. Jak sistem,. lična osveta one sitne duše od šefa korisničkog servisa.

juče jutru uključili i nisam ga uopšte koristio, a oni ga opet isključili. Lopovčine
[ 51Pegasi @ 24.08.2010. 10:23 ] @
Kada sam ja citao ugovor, tamo je pisalo da mozes da budes iskljucen zbog prevelike potrosnje koja se do sada nije pojavljivala na tvom broju ili ako u roku od 12 sati posaljes 5 poruka na isti kratki broj. Mozda si bio iskljucen zbog toga, ali sve to pise u ugovoru.
Zato je savet da, ako imas i vip prepaid, posaljes kredit na taj broj i glasas/saljes te poruke sa tog broja.
[ ZanLepen @ 24.08.2010. 10:59 ] @
ok to, ali nisam od juče kada sam uključen, uopšte koristio telefon, a jutros suspendovan. bitange bre
[ srdjee @ 24.08.2010. 11:57 ] @
A da predjes ti u biznis korisnike?
[ ZanLepen @ 24.08.2010. 12:29 ] @
nisam lud, da me još više zaj...ukinuli mi telefon bez ijednog sms ili poziva..bagra..čekam dva meseca da istekne ugovor i daleko im lepa kuća
[ DR83 @ 24.08.2010. 18:55 ] @
Dokle vise s ovim?!??!
[ ZanLepen @ 24.08.2010. 19:17 ] @
škodi ti istina? Pa što se ne javi neko iz VP a da demantuje da su mi isključili telefon zbog atipične potrošnje a da nisam uopšte koristio isti. Oni ovde neće da pišu, nego me zovu sa 0601234 kada ovde nešto pročitaju.. neka me ospore ako ovo nije tačno..
[ Wi-Fi @ 25.08.2010. 00:47 ] @
Citat:
ZanLepen: nisam lud, da me još više zaj...ukinuli mi telefon bez ijednog sms ili poziva..bagra..čekam dva meseca da istekne ugovor i daleko im lepa kuća

Mislim da ide jos + 3 meseca (nakon isteka ugovora)
[ srdjee @ 25.08.2010. 10:45 ] @
Citat:
DR83: Dokle vise s ovim?!??!


Jos jedno 5 meseci
[ njushkalitza @ 27.08.2010. 13:16 ] @
Citat:
ZanLepen: škodi ti istina? Pa što se ne javi neko iz VP a da demantuje da su mi isključili telefon zbog atipične potrošnje a da nisam uopšte koristio isti. Oni ovde neće da pišu, nego me zovu sa 0601234 kada ovde nešto pročitaju.. neka me ospore ako ovo nije tačno..


Hehehe, kolega, izuzetno si zabavan :) A pretpostavljam da nisam jedina na ES koja uzziva u tvojim postovima u chasovima popodnevne dokolice :)

Dakle, evo kako ja vidim tvoju situaciju, suma-sumarum:

1. Potpisao si ugovor a nisi ga ni prochitao, ili ako jesi pola stvari ti nije bilo jasno a nisi pitao za pojasnjenje

2. Ono sto dodatno upucuje na prethodnu stavku jeste chinjenica da si kupio telefon/paket za privatne korisnike a koristish ga u poslovne svrhe :)

2. Troshio si, i shodno ugovoru na koji si stavio svoj potpis oni ti iskljuchili odlazni saobracaj

3. Bunish se protiv nechega na shta si pristao

U cemu je konkretno sada tvoj problem? :)

Citat:
ZanLepenMesečni račun mi je od 2000 do 5000, ekstremno 7000, kada baš zovem. Svaki drugi dan atipična potrošnja, zvanje korisničkog servisa, psovanje majke, vredjanje rukovodstva od strane mene, pitanje zar vama nije u interesu da više trošim, zašto me ne poštujete kao klijenta itd...Na pitanje zbog čega ne brinu o meni kao dobrom klijentu sa nizom povoljnosti, novim tarifnim modelima, ostaju bez ikakvog objašnjenja.


Vidi ovako Zzan, da si neko dete od 7-8 godina, a ja tvoja mama, izvukla bih ti ushi i oduzela sve igrachke.
Ovako, mogu samo da ti uputim par rechi, na osnovu tvojih dosadasnjih pisanija i onoliko podataka koliko si podelio sa svima nama ovde na ES...

1. Par mojih prijatelja imaju privatni 060 broj koji koriste u poslovne svrhe. Ne znam obim tvog posla, ali oni koriste najveci paket (koji je i najpovoljniji ako se mnogo komunicira), a racuni su im nikad ispod 10-15 hiljada. Dakle, razmishljali su, informisali se, i potpisali ugovor za paket koji najvishe odgovara njihovim potrebama. Ti mi zuvchish kao neko ko hotje da se pojavi na svechanoj vecheri i izgleda primereno a kupio si samo spotsko-elegantne bermude. I onda shizish kad te usmeno opomenu na vratima, a pravis frku i galamu kada te zamole da se udaljish sa svechanog skupa. Pa, kolega, to ne ide..

2. Dobar klijent za svakog operatera je na prvom mestu onaj koji je svestan svoje potrosnje. Dakle, ne svaki veliki troshadzija, vec razuman potroshach, bio on veliki ili mali. To shto cesh ti placati rachune od po 7.000 ne znachi nishta ako za tih 30 dana (za koliko potroshish te pare) nerazumnom potroshnjom proizvedesh josh 10 komplikacija i sebi i operateru.

3. Svaki drugi dan netipichna potroshnja?!? Reci mi molim te, ti to svoj poslovno/privatni broj koristish za glasanje na Farmi, naruchivanje pesama na DMu ili dopisivanja sa Dudom, Cecom, Bebom... ? Poshto jedino sa tim slanjem poruka na kratke kodove mozze da ti se deshava tako chesto iskljuchivanje saobracaja. (Ja sam imala iskustvo da mi je saobracaj iskljucen zbog 1.500 rsd, a racuni su mi bar trostruko veci :) ) Troshenje vece sume novca u kratkom vremenskom periodu je takodje netipichna potroshnja, takodje neshto sa chim si se slozzio kada si potpisao ugovor..

4. Ceo tvoj pristup, kao i tvoj gore citirani komentar, zaista su infantilni... pochewshi od one reakcije na standardno pismo koje si dobio iz Vipa, pa do tvoje firme u kojoj si Gospodin Zamenik Direktora, koju reklamiras ovde, a chiji sajt izgleda kao da ga je radila mala Mara (kako reche neki kolega ovde u nekom postu) ako uzmemo u obzir chime se firma bavi, naravno.

Ja ti toplo preporuchujem da raskinesh ugovor sa Vipom sto pre budes mogao, i bacis mobilni. Drzi se ti fiksnog. I to Telekoma, molim te nemoj da kupujes Orion pakete i dodatne usluge uz fiksnu liniju. Pa za 5-10 godina, opet da razmislish o mobilnom telefonu uz postpejd, kod bilo kog operatera.

Da ne bi bilo nesporazuma, nemam nista lichno sa kolegom, niti ishta protiv njega. Samo sam malo alergichna na kratkovidost, umishljanje i polu-informacije.

Cmokaaa!
[ ZanLepen @ 28.08.2010. 07:02 ] @
Prmio K znanju. Pozdravi šefa
[ pajaja @ 28.08.2010. 12:52 ] @
Mene zanima koliko prosecno vremena trose da smisle i (donekle) pazljivo otkucaju post ove duzine i koliko ljudi deli taj account.
[ ZanLepen @ 28.08.2010. 13:03 ] @
drugovi iz komiteta, VIPA su objasnili za šta se ne sme koristiti telefo i u to ime ja ih pozdravljam i želim nove radne pobede.
[ sphere @ 28.08.2010. 13:50 ] @
Ali bez tebe :P
[ ZanLepen @ 28.08.2010. 15:22 ] @
čudo su ovi Vipovci. prvo zovu na mobilni bez moje dozvole, kada sam ih ovde nagrdio, a onda mudros..e u dugačkom postu.
[ JovanKKP @ 29.08.2010. 02:39 ] @
"2. Ono sto dodatno upucuje na prethodnu stavku jeste chinjenica da si kupio telefon/paket za privatne korisnike a koristish ga u poslovne svrhe :)"

hahahahaha

Sta VIP boli cosak za cega ce covek da koristi telefon, a Njushkalitza?

Prosto ne mogu da verujem sta sve ljudima pada na pamet. :D

I ostatak posta ti je na slicnom nivou xD

O cemu bre vi ljudi pricate, KOJEM operateru se u EVROPI desilo da 2 dana SVI KORISNICI (u gradu) budu NEDOSTUPNI i da ne mogu da posalju poruku iako su IMALI signala, KOJEM?
Prosto me ne zanima sta je za to bio razlog, crklo im ovo, ugasili im ovo. Od tad oni za mene nisu operater vec, kako je neko vec na forumu rekao nesto tipa "Udruzenje sa 2 bandere", a takva im je, pored kvaliteta mreze i politika preduzeca.
Smesno i sramno.

[ ZanLepen @ 29.08.2010. 07:05 ] @
u gradjevinarstvu je investitor uvek u pravu, jer je on taj koji ima novac, a ovi u VIP se poašaju komunistički. TJ. oni rade po metodi da su moje pare i njihove, pa se komunistički brinu da ih ne trošim.A sada krećei samoupravljanje o načinu upotrebe telefona.
[ njushkalitza @ 29.08.2010. 16:54 ] @
Iskreno, dugo chitam forum, i kada sam se ukljuchila u postovanje, ochekivala sam fer i razumnu polemiku, diskusiju sa ostalim chlanovima.

Ali dobro.

Citat:
ZanLepen: Prmio K znanju. Pozdravi šefa


Vidi Zzan, da si neko bitan u mom zziwotu, ovim bih bila uwredjena. Obzirom na to da smo ovde zbog razmene mishljenja, u nadi da tje neko imati neke koristi od onoga shto prochita, ja nemam shta da odogovorim na ovo. Htela sam samo da tebi, i ostalima koji chitaju, pomognem da realno sagledaju problematiku oko ovih iskljuchenja, jer je to definitivno neshto shto se realno deshava. Medjutim, ti imash mishljenje koje imash, i na njega imash apsolutno prawo, i nishta ga ni na koji nachin nikada netje promeniti. Takav si chowek. Verujem, i po ostalim pitanjima, ne samo vezano za mobilne operatere. Na zzalost.

Citat:
pajaja: Mene zanima koliko prosecno vremena trose da smisle i (donekle) pazljivo otkucaju post ove duzine i koliko ljudi deli taj account.


PajoJajo, ako te samo to zanima od cele teme i problematike, mozzesh da pitash ZzanLepena, sigurno ima nepogreshivo isprawno mishljenje o tome ;)))

Citat:
JovanKKP: "2. Ono sto dodatno upucuje na prethodnu stavku jeste chinjenica da si kupio telefon/paket za privatne korisnike a koristish ga u poslovne svrhe :)"

hahahahaha
Sta VIP boli cosak za cega ce covek da koristi telefon, a Njushkalitza?
Prosto ne mogu da verujem sta sve ljudima pada na pamet. :D
I ostatak posta ti je na slicnom nivou xD


Pa, Jovo, upravo o tome se i radi - Vip bas boli briga za shta tjesh ti da koristish telefon. I Telenor. I MTS.
Vec sam rekla, u tom istom postu cini mi se, da imam prijatelje koji upravo privatni telefon koriste i u poslovne svrhe :) i nikada nisu imali primedbu od strane Vipa shto to rade :)))

Ali to je njihov sluchaj. Medjutim, ako se ti zzalish na kvalitet/vrstu usluge Vipa za privatne korisnike, a pri tom koristish telefon za biznis varijante, onda...

Pri tom, Jovo, da ne postoji razlika i potreba za razdvajanjem privatnih i poslovnih korisnika mobilnih telefona, ni jedan operater ne bi imao tako odvojene ponude.
Jednostavno, poslovni korisnici imaju drugaciji tretman, dobijaju manje poruka od korisnichkog servisa, manje puta ih kontaktiraju pozivima, imaju vece mogucnosti kada je potroshnja u pitanju...

A meni se chini da se neko ovde bash na to zzalio, jesam li u pravu Jovo, hm?
Ajde se malo informishi pa se opet prikljuchi konstruktivnoj diskusiji.

Citat:
ZanLepen: u gradjevinarstvu je investitor uvek u pravu, jer je on taj koji ima novac, a ovi u VIP se poašaju komunistički. TJ. oni rade po metodi da su moje pare i njihove, pa se komunistički brinu da ih ne trošim.A sada krećei samoupravljanje o načinu upotrebe telefona.


Aman choveche, niko ne prosledjuje uputstvo za korishtjnje telefona, samo pokushavam da te uputim na pravi izbor i olaksham ti, kako bi mogao bez problema da koristish telefon za ono za shta vetj zzelish da ga koristish.. i da, znam da ti fali Tito. Sto se tice metode, ne znam po kojoj Vip radi, ali niko ne bi brinuo o tome kako ti troshish novac, pogotovo ako ti sam ne znash kako najbolje da ga iskoristish.

Cmoka!..
[ pitikovski @ 29.08.2010. 18:16 ] @
Citat:
njushkalitza: Iskreno, dugo čitam forum, i kada sam se uključila u postovanje, očekivala sam fer i razumnu polemiku, diskusiju sa ostalim članovima.

Ali dobro.

Vidi Zzan, da si neko bitan u mom životu, ovim bih bila uvredjena. Obzirom na to da smo ovde zbog razmene mišljenja, u nadi da će neko imati neke koristi od onoga što prochita, ja nemam šta da odogovorim na ovo. Htela sam samo da tebi, i ostalima koji čitaju, pomognem da realno sagledaju problematiku oko ovih isključenja, jer je to definitivno nešto što se realno dešava. Medjutim, ti imaš mishljenje koje imaš, i na njega imaš apsolutno pravo, i ništa ga ni na koji način nikada neće promeniti. Takav si čovek. Verujem, i po ostalim pitanjima, ne samo vezano za mobilne operatere. Na žalost.

PajoJajo, ako te samo to zanima od cele teme i problematike, možeš da pitaš ZzanLepena, sigurno ima nepogrešivo ispravno mišljenje o tome ;)))

Pa, Jovo, upravo o tome se i radi - Vip bas boli briga za šta ćeš ti da koristiš telefon. I Telenor. I MTS.
Vec sam rekla, u tom istom postu cini mi se, da imam prijatelje koji upravo privatni telefon koriste i u poslovne svrhe :) i nikada nisu imali primedbu od strane Vipa shto to rade :)))

Ali to je njihov slučaj. Medjutim, ako se ti žališ na kvalitet/vrstu usluge Vipa za privatne korisnike, a pri tom koristiš telefon za biznis varijante, onda...

Pri tom, Jovo, da ne postoji razlika i potreba za razdvajanjem privatnih i poslovnih korisnika mobilnih telefona, ni jedan operater ne bi imao tako odvojene ponude.
Jednostavno, poslovni korisnici imaju drugaciji tretman, dobijaju manje poruka od korisnichkog servisa, manje puta ih kontaktiraju pozivima, imaju vece mogucnosti kada je potrošnja u pitanju...

A meni se čini da se neko ovde baš na to žalio, jesam li u pravu Jovo, hm?
Ajde se malo informiši pa se opet priključi konstruktivnoj diskusiji.

Aman čoveče, niko ne prosledjuje uputstvo za korishćnje telefona, samo pokušavam da te uputim na pravi izbor i olakšam ti, kako bi mogao bez problema da koristiš telefon za ono za shta već želish da ga koristiš.. i da, znam da ti fali Tito. Sto se tice metode, ne znam po kojoj Vip radi, ali niko ne bi brinuo o tome kako ti trošiš novac, pogotovo ako ti sam ne znaš kako najbolje da ga iskoristiš.

Cmoka!..


Dadoh sebi malo slobode da prevedem tvoj post, ima ovde i punoletnih koji ne kapiraju net-identity pismo.
[ ZanLepen @ 29.08.2010. 23:03 ] @
jedino se slažem da VIP treba da baš boli za način na koji ja koristim telefon dok im donosim novac, i ne ja nego i svi drugi..

Šatro se plaše da neću platiti. EPS, Telekom, Infostan se ne plaše..pišu račun koliki god da je..hrabre neke firme...
[ JovanKKP @ 30.08.2010. 11:49 ] @
Kornelija, ja te pola ovog nisam razumia, veruj mi.

Pretpostavicu da si sa ovim "Jovo" mislila na mene...

Stvarno nemam nameru da te vredjam niti da pametujem, ali shvatices za par godina (2,3,4,5,....\ moguce je i za par meseci, zavisi od tebe) da stvari nisu onakve kakve ti se na prvo oko cine, to znam iz licnog iskustva i to je normalna stvar (aka jos si mlada\iz prepaljeno-tinejdzerkog nacina pisanja skontah) . Cinjenica da MOZDA TEBI Vip radi kako treba ne znaci da radi i vecini (kao sto i ne radi A TREBALO BI) , dokaza imas na SVE i jednom forumu koji ima veze sa mobilnom telefonijom u Srbiji. Isto tako, ako ostala 2 operatera ne rade takve GLUPOSTI kao VIP, on nema NIKAKVOG opravdanja i pokrica za to sto radi (ajde prvih godinu ,godinu i po da im se oprosti, ali sad je vec previse)...Dok bi uporedjivanje sa operaterima iz drugih drzava TEK bilo previse za njih (Vip). A ti se zanosi i dalje ako zelis.
Hvala.
[ bachi @ 30.08.2010. 12:16 ] @
Ma ova njuškalica piše samo u "VIP - korisnički servis" podforumu i meni to dovoljno. A koristi te tinejdž fore malo da se zamaskira. ;-)

Ali ovo svoj broj koristiš u poslovne svrhe je urnebesno. No, sreća da postoje forumi poput ESa koji su ozbiljni, a na ovom forumu se svašta može pročitati o VIPu (nisu ni telekonj ni telesmor daleko iza vas, ali vi ste "najbolji" u svemu), što će mnogim novim korisnicima pomoći da upravo *ne* izaberu vas.
[ JovanKKP @ 30.08.2010. 17:56 ] @
@Bachi
Sad sam joj procitao sve poruke i stvarno je zanimljiva, moram priznati.
Sto se biranja tice, barem 15tak ljudi sam preusmerio na druge operatere da uzmu postpaid (uglavnom Telenor, zbog regularne provere stanja) i barem njih 10 je nastavilo prosledjivati te poruke dalje, jer sam im realno docarao stanje i iskustva ljudi sa ovog (i jos jednog "uglednijeg" domaceg) foruma. Jbg, sami su krivi
A cinjenica koja me veoma iznenadjuje je ta da Mobilkom Austrija (pod cijem vlasnistvu je Vip) u Austriji sa mrezom A1 uopste ne ispada "bad boy" kao Vip kod nas (informacije iz prve ruke od rodbine )...ali dobro, verovatno EU zakoni,Srbija,itd. Ima tu dosta faktora, ali opet, to nije sprecilo Telenor da budu koliko toliko normalni i da covek moze da se osloni na njih...Sve u svemu ,opet se vracamo na Vipovu sramotu (nekad se zapitam da li nas Telekom radi isto to kad je u pitanju neko strano trziste, CG ili BiH...ali dobro, to je vec pitanje za drugu temu )
Ah.
[ ZanLepen @ 31.08.2010. 11:31 ] @
A ovo što me ova individua iz raspalog VIP proziva za sajt i firmu, je jedna teška glupost. Ceo posao vodimo drugar i ja. Dajemo besplatan hosting i ag.rs domen već 20 meseci i hostujemo dosta sajtova sitnih preduzetnika, firmi i zanatlija..dakle nemamo nikakav profit, već radimo u slobodno vreme i iz ličnog zadovoljstva.

Sajt je takav kakav je, biće bolji kada dobijem 10 dana da odmaram pa ćemo uraditi nešto.

Za razliku od VIPa mi nismo otimali ništa ljudima koji besplatno hostuju kod nas, a vi kradete usluge ljudima koji uredno plaćaju račune.
[ zvezdasbg @ 01.09.2010. 16:19 ] @
Ovi ludaci iz VIP-a su stvarno maestralni. Malo malo pa registruju neki nalog i krenu sa "visokoumnim" objasnjavanjem kako smo svi teske dijabole. Gospodo austrijanci eno vas tamo gde sam od prvog dana znao da cete biti. Na listi najvecih gubitasha. Tu vam je i mesto. Jos samo da vidimo koliko cete izdrzati tu.
[ ZanLepen @ 01.09.2010. 17:27 ] @
Svratio sam danas u poslovnicu da utrčim avans od 6000, mesec dana pre roka. Neću ja dopustiti da moj dragi Željko oskudeva, i da mi opet mora zatvoriti liniju zbog atipične potrošnje. Tamo me obezbeđenje već zove "Netipični potrošač".

Nisam ja kriv ljudi, čim pređem ulicu na bulevaru, noge me same ponesu da svratim do vip da nešto uplatim pre roka. Šteta što ne rade 24h, nedostaju mi.
[ zvezdasbg @ 01.09.2010. 19:35 ] @
Ti im na svaka tri dana dajes kintu! Alo bre :))))
[ bachi @ 01.09.2010. 19:47 ] @
Ja bih jednostavno promenio operatera.

Lepo na starom broju pređeš na neki najeftiniji postaid, pošalješ masovni sms svima iz imenika o promeni broja; aktiviraš sekretaricu i namestiš da se svi pozivi prosleđuju na sekretaricu. Na njoj snimiš poruku tipa dobili ste Žan Lepena, ovaj broj više ne koristim, moj novi broj telefona je (broj telefona), ponavljam, moj novi broj je (broj telefona). Izvadiš karticu, staviš u kutiju na kojoj piše smradovi i staviš karticu od normalnog operatera.

Njihov najeftiniji paket je 390 dinara + 28%, a kako malo malo pa uplatiš 6000 dinara, verujem da ti ovo ne predstavlja problem da plaćaš u narednih par meseci. (2 - 3 je dovoljno, ako te neko nije zvao jednom u tri meseca, takav ti ne treba). :)
[ DR83 @ 02.09.2010. 18:17 ] @
Konacno je i odlucio da predje.

http://www.elitesecurity.org/p2684247

Nakon 2 teme, 200 odgovora i 10000 pregleda.

Amin.
[ ZanLepen @ 02.09.2010. 19:26 ] @
ne prelazim ja nigde, imam telenor postpaid. U komunizmu moraš imati 2 telefona i 5 kartica.
[ sphere @ 02.09.2010. 19:46 ] @
Izvini sad na ovom pitanju,ali jace je od mene

Jesi ti neki sado-mazo tip kada se ovoliko za**bavas sa doticnom tvrtkom :P
[ bachi @ 02.09.2010. 19:53 ] @
Nije sado-mazo, samo je mazo.
[ ZanLepen @ 02.09.2010. 20:31 ] @
što..njih i treba zaje..ti..kada su pogodni za isto..
[ sphere @ 02.09.2010. 21:55 ] @
Pa ne idu oni svakih par dana da uplate koji din na racun Mani se corava posla ti..
[ trader6 @ 04.09.2010. 08:54 ] @
u nekoliko navrata u skorije vreme imao sam priliku da vidim na koji nacin se yaposleni u VIP prodavnicama odnose sa korisnicima, pogotovo onim koji imaju neku reklamaciju. Blago receno kao da su nekulturni, al neki ljudi nikad ne nauce. Malo je onih koji su zadovoljni uslugom ovog operatera, a to se i na forumu vidi. Ovo cak ni sada kada su guzve u MTS poslovnicama i kada se u njima resavaju reklamacije i za fiksnu telefoniju nisam video.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 04.09.2010. u 21:55 GMT+1]
[ trader6 @ 04.09.2010. 08:57 ] @
Citat:
ZanLepen: ...


Sad vidim da u agenciji gde radis dajete kao kontakt i vip broj - jel i njega menjate za telenor?

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 04.09.2010. u 21:56 GMT+1]
[ ZanLepen @ 04.09.2010. 11:19 ] @
telenor postpaid imam od 2005
[ ZanLepen @ 01.10.2010. 16:21 ] @
Da nije tužno, umro bih od smeha. Juče dobijem poruku u 13h, čuvenu poštovani atipični bla bla truć truć jer mi bi da se k.. ali bez...t.. itd. Ali mi nisu juče blokirali karticu nego danas u 13h, posle 24h.

Novi izum službe Željka Rosića.
[ zvezdasbg @ 02.10.2010. 01:26 ] @
E smaras! Raskini vise ugovor sa njima, a ne da koristis njihove usluge, a onda dolazis ovde i sve nas zamaras svojom kuknjavom.
[ neca @ 02.10.2010. 01:45 ] @
A ja vec mislim da lazes! 2200 dinara prekoracenja u romingu i 8 poruka na DM Sat (1551 oko 80 dinara po poruci) i jos uvek mi nije suspendovan saobracaj!
[ ZanLepen @ 02.10.2010. 16:07 ] @
Što bih lagao. A da lažem odma bi ovde iskočili stručnjaci iz VIP-a da me ospore. Čim sam prvi post napisao odmah su me zvali.

Još ovaj mesec moram da trpim jer je 24 mesec i otkačujem budale.
[ bikinjac @ 13.08.2011. 21:30 ] @
Meni se vise puta desilo da mi iskljuce Vip pripejd broj jel ima neko iskustvo sa tim??
[ freeworld @ 16.08.2011. 12:00 ] @
Meni je jedna kartica ugasena pre kada su i kredit i kartica vazili 6 meseci,sada kredit vazi 6 a kartica 12 meseci.Neznam kako su drugacije mogli da ti iskljuce ako karticu nisi upotrebljavao zadnjih 6 meseci a nisi uplacivao zadnjih12 meseci kredit.Mada secam se kad sam ja zadnji put produzavao rok vazenja kredita ada su me 2 meseca pre toga zezali,tj. iako mi je kredit vazio tamo negde pocetkom maja,ja sam i prilikom pozivanja i prilikom pozivanja 1234 dobivao prvo obavestenje da uplatim kredit ili ce mi kartica biti ugasena i to tako od pocetka marta.