[ sagat456 @ 14.07.2010. 02:16 ] @
Molim vas odgovorite mi koja je bolja wireless kartica od ove dve,rec je o karticama D-link dwa-556 i Linksys wusbf54g,znam da ova kartica Linksys ima integrisanu antenu od 14db,a za ovu D-link stvarno ne znam od koliko joj je antena....
[ tox master @ 14.07.2010. 16:34 ] @
Za poredjenje si uzeo totalno dva razlicita uredjaja.
Dlink je pci kartica Linksys je usb.
Po meni je jedina prednost (meni recimo i nije) Linksys-a je to sto ima wifi finder sto znaci da mozes na samom uredjaju da vidis gde ima neki signal bez racunara sto u principu i nema neku upotrebnu vrednost osim za prosecnog korisnika.
Dlink podrzava n standard (108mbit) i po meni je bolje resenje ako samo hoces da se povezes bezicno sa provajderom ili nekim drugim racunarom.

Ps:gde si nasao podatak da ova Linksys kartica ima 14db antenu?!
[ sagat456 @ 14.07.2010. 21:54 ] @
Zivim preko puta brata razdaljine nekih 80-ak metara,hocu da uzimam internet od njega,dele nas,ja mislim 5 zidova,sta mislis,kakav bi mi bio signal sa gore navedenom D-link karticom???
[ mantas @ 15.07.2010. 07:26 ] @
tesko i ako uhvatis nesto mada cisto sumnjam to nece biti nista ...
[ tox master @ 15.07.2010. 16:25 ] @
I ja mislim da iako budes imao nekog signala da ce biti slab za stabilan link.
Kada bi mogao bar sa jedne strane stavis neku vanjsku usmerenu antenu i okrenes je prema tvom mozda bi i mogao kroz 2-3 zida da dobijes zadovoljavajuc signal.
Napominjem,mozda jer to zavisi od vise faktora.
Kombinacija koja 100% radi je da na oba kraja postavis antene koje ce se "videti" i onda mora da radi perfektno.