[ xploiter @ 15.07.2010. 18:24 ] @
Nakon restarta poslije dijela instalacije gdje se fajlovi kopiraju (plavi screen), windows ne moze da boota, odnosno nakon sto prodje "Press any key to boot bla bla" pojave se neka 3 znaka na ekranu razlicitih boja (jedan je cak smajli koji se nalazi na dnu ekrana) a kada pokusam da bootam bez cd-a ne pojavi se nista, samo ona crtica u gornjem desnom uglu blinka... Prije ovoga sam imao grub loader u mbr-u i windows na C particiji i debian. Sve sam to pobrisao (i linux i windows samo sam ostavio D particiju na kojoj imam puno materijala filmova, muzike itd koja je NTFS) i nakon sto sam formatirao taj novi C i odradio fixmbr, dolazi do ove greske. Nakon jos jednog bootanja sa cd-a uocio sam da su mi zamijenjena imena particija, nova C se preimenovala D, a D je preimenovan u C s tim da su velicine ostale originalne (znaci sad na C-u mi stoje filmovi muzika itd). Onda sam pokusao sa bootcfg-om da popravim boot.ini ali opet se desava ista stvar. Pokusao sam i "bootfix D:" ali nista.

Jel ima netko ideju u cemu je kvaka?
[ maksvel @ 15.07.2010. 18:41 ] @
Je li taj instalacioni disk proveren - da nije neki "levi"??
[ xploiter @ 15.07.2010. 18:46 ] @
sa njega sam vec 4 puta instalirao windowse, a imam i drugi na kojemu se desava ista stvar

Vjerovatno je boot fajl, jedino mi to pada na pamet, mozda su ovi cudni znakovi posljedica pokusaja bootanja sa pogresnog fajla/mjesta.... ali odradio sam sve sto znam o tome u recovery consoli, ocigledno ne znam dovoljno :D
[ calexx @ 15.07.2010. 20:02 ] @
Da li si pored fixmbr uradio i fixboot? Ono mi liči na ostatke gruba koje fixmbr nije očistio. Da li je disk možda sata?
[ Djetvan @ 15.07.2010. 20:16 ] @
@xploiter

Nije mi jasno zbog čega si posle formatiranja radio fixmbr ?
[ xploiter @ 15.07.2010. 20:50 ] @
@calexx da uradio sam i fixboot (gore sam napisao bootfix ... lapsus), disk jeste sata


@djetvan to sam uradio nakon sto mi se pojavila greska, pa sam pokusao tako misleci da je ostalo nesto od gruba
[ Djetvan @ 15.07.2010. 22:12 ] @
@xploiter

Sve su prilike da particijama više ne možeš da pristupiš i da ti predstoji brisanje i nova instalacija.
Pogledaj ovu temu:

http://www.microsoft.com/resou.../bootcons_fixmbr.mspx?mfr=true

Još ima nekoliko dobrih tema koje možeš pročitati ako ih potražiš na Guglu pod naslovom: fixmbr xp
[ calexx @ 16.07.2010. 10:36 ] @
Ako na mbr postoji nešto tipa grub, onda uglavnom mora da se odradi i fixboot i fixmbr. A posle svega ostaje pitanje SATA harda ... da li si u instalaciju uglavio drajvere za SATA kontroler? Kako misliš da XP vidi hard?
[ xploiter @ 16.07.2010. 14:07 ] @
Do sad sam instalirao xp (sa istog cd-a) vise puta bez ikakvih drajvera za sata kontroler, jer mi maticna vec ima ugradjenu podrsku pa se ne mora nista dodatno instalirati. Mislim da cu morat radit potpun format hd-a, ne preostaje mi nista drugo. Sacekat cu jos malo da vidim imate li ikakvih ideja

EDIT: u pitanju je ploca Asus m2n4 sli, ako moze pomoc.

[Ovu poruku je menjao xploiter dana 16.07.2010. u 15:25 GMT+1]
[ lumyy010 @ 16.07.2010. 14:38 ] @
Imam isti problem, samo sto meni u nastavki ispise da ne moze da cita sa diska.
Isto mi izlazi taj smajli i ti kvadratici u boju i posle toga ne mogu nastaviti sa instalacijom XP
Pre toga sam imao Win 7.
Probao sam 3 razlicite verzije XP i nikako da prodje a Win 7 sam uspeo da instaliram.
[ zoran_dojkic @ 16.07.2010. 17:45 ] @
Pogledaj kako izgledaju particije sa Acronis Disk Director na Hiren`s cd-u.
[ Brucelee @ 16.07.2010. 19:05 ] @
Da sam na tvom mestu ja bih otisao u predstavnistvo Microsofta i naj.... im se majke sto su dozvolili da se patis i instaliras Windows buvljak(limited edition).
[ xploiter @ 17.07.2010. 00:24 ] @
Citat:
Brucelee: Da sam na tvom mestu ja bih otisao u predstavnistvo Microsofta i naj.... im se majke sto su dozvolili da se patis i instaliras Windows buvljak(limited edition).


zasto se javljas?
[ cisco89 @ 17.07.2010. 09:23 ] @
Imao sam isti problem pre par meseci. Problem se pojavio kada sam ugradio dodatni CD-ROM drive, i kada sam sa tog drajva instalirai XP... Znaci posle prvog restarta u instalaciji mi se pojavi taj smajli... Ni dan danas ne znam zbog cega, lepo sam presao na win 7 i Ubuntu i uzivam :)